Maraşta Haber
Maraşta Haber

Okullarda Güvenlik Önlemleri Toplantısı Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesindeki İlkokul müdürlerine okullarda güvenlik tedbirlerin alınması konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Salonunda yapılan toplantıya Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Tiyek, Millî Eğitim İş Güvenliği Uzmanı Mesut Korkmaz, Okul sağlığı hizmetleri il sorumlusu Ahmet Kaplan ve Onikişubat […]

Okullarda Güvenlik Önlemleri Toplantısı Yapıldı

23 Ağustos 2019 - 0:33A+A-

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesindeki İlkokul müdürlerine okullarda güvenlik tedbirlerin alınması konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Habere Ait Tüm Fotoğraflar

Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Salonunda yapılan toplantıya Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Tiyek, Millî Eğitim İş Güvenliği Uzmanı Mesut Korkmaz, Okul sağlığı hizmetleri il sorumlusu Ahmet Kaplan ve Onikişubat İlçesinde görevli İlkokul müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Şube Müdürü Ali Tiyek yaparak, toplantı ile ilgili genel açıklamalarda bulundu.

“Toplantımızın amacı iş güvenliği ile ilgili, biz çocuklarımızı hem maddi, hem manevi anlamıyla güvenliklerini sağlama adına bir yükümlülüğümüzü var. Hatırlarsanız biz,  2023 Vizyon eğitimi kapsamında konuşmalarımızda çocuklarımızı çift kanatlı yetiştireceğiz dediğimizde bedenen sağlıklı çocuklar yetiştirmek, bedenlerinin güvenliğini sağlamak nasıl sorumluluğumuzsa, zihinlerinin güvenliğini sağlamakta, gönüllerinin güvenliğini sağlamakta sorumluluğumuzdur ve bir eğitimci olarak ta asıl işlerimizden bir tanesidir.” Diyerek konuşmasına başlayan Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Ama bugün arkadaşlarımız size zihinsel güvenlikten çok, bedensel güvenliklerinin sağlanması okullarımızda yapılması gereken tedbirler, yada bu alanda yapılan konularla ilgili bilgi verecekler. Ben böyle bir yaz döneminde böyle bir önemli konu için çaba sarf ettiğiniz, emek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Tedbir alırsak çocuklarımızın kafası, gözü zarar görmeyecek. Kaza olunduktan sonra ah, vah etmenin hiçbir anlamı yok. Giden uzvu geriye getirmiyor, bu bakımdan okullarımızda güvenlik konusunda tüm tedbirleri alacağız. Zaten son dönemde ülkemizde de son derece güvenli tedbirler alınmaya başlandı” Dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, öğretmenlik yaptığı ilk yıllarda iş güvenliği ile ilgili yaşadığı hatıralarını da anlatarak konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Okullarımızın açılmasına az bir zaman kaldı müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz alanlarda okullarınızı ziyaret ediyor. Genellikle çok güzel haberlerinizi alıyorum, mutlu oluyorum. Ama nadir de olsa olumsuzluk haberi aldığım zaman üzülüyorum. İmkânlarınızın kıt olduğunu biliyorum ama hepinizden aynı özveri ve başarıyı beklediğimi ifade ediyorum.

Yeni Eğitim-öğretim yılına zihnen ve madden çok daha iyi hazırlanmış bir şekilde girmenizi ümit ve temenni ediyorum, İnşallah geçen eğitim döneminin 2. Yarısında almış olduğumuz karar ve projeleri sizin desteğiniz, azminiz ve kararlılığı ile birlikte yürütüp hayata geçireceğiz, eğitimde daha iyi noktalara gelmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Alınan kararları uygulayıcı olan sizlersiniz, öğretmenlerimizin moral ve motivasyonlarını yükselterek, onların değerli olduklarını hissettirerek tüm projelerimizi gerçekleştirebiliriz. Bu organizasyonu yapan hocalarıma ve sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Konuşma sonunda Millî Eğitim İş Güvenliği Uzmanı Mesut Korkmaz tarafından Çalışan temsilcisinin belirlenmesi, İSG Kurulları korulması, Risk değerlendirme ekiplerinin kurulması, Çalışanları İSG eğitimleri, MTAL de öğrencilerin İSG eğitimleri, İlk yardım görevlendirme vb konulanda eğitim verildi.

 

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Mehmet Akif İnan İHO’dan Aşure Etkinliği Mehmet Akif İnan İHO’dan Aşure Etkinliği...

Kahramanmaraş  Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğünce gelen misafirlere, öğretmenlere ve öğrencilere aşure ikram...

İlçe Hayat Boyu Toplantısı Ekinözü’nde Yapıldı İlçe Hayat Boyu Toplantısı Ekinözü’nde Y...

Ekinözü Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan Ekinözü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliğinde,  İl Millî Eğitim Müdür Yardımc...

KSÜ’  Yeni Eğitim-Öğretim Aşure Etkinliği İle Başladı KSÜ’ Yeni Eğitim-Öğretim Aşure Et...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü tarafından Muharrem Ayı münasebetiyle üniversite personel ve öğrencilerine aşure...

Menekşe Ana Okulu’nun Aşure Günü Menekşe Ana Okulu’nun Aşure Günü...

Kahramanmaraş’ın  Onikişubat İlçesinde Okul öncesi okullarından  Menekşe Anaokulu yaptığı etkinliklerle ilgi odağı olmaya devam e...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mehmet Akif İnan İHO’dan Aşure Etkinliği Mehmet Akif İnan İHO’dan ...

Kahramanmaraş  Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaok...

TEŞEKKÜR TEŞEKKÜR

08.09.2019 Pazar günü icra ettiğimiz, oğlumuz Mehmet Said Ka...

İlçe Hayat Boyu Toplantısı Ekinözü’nde Yapıldı İlçe Hayat Boyu Toplantıs...

Ekinözü Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan Ekinözü Halk ...

Gece Gündüz Şehrimize İçin Çalışıyoruz Gece Gündüz Şehrimize İçi...

Büyükşehir Belediyesi ve KASKİ şube müdürleriyle bir araya g...

Yedikuyular Yolu Kışa Hazırlanıyor Yedikuyular Yolu Kışa Haz...

Büyükşehir Beledi Başkanı Hayrettin Güngör, yol genişletme v...

KSÜRektörü Can, Polonyalı Akademisyenlerle Bir Araya Geldi KSÜRektörü Can, Polonyalı...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr...

Sahte Aile Şebeke Çıktı! Sahte Aile Şebeke Çıktı!...

Gaziantep’ten Elbistan’a aile görüntüsü verilerek yapılmak i...

“Elbistan Uluslararası Festivalle Buluşuyor” “Elbistan Uluslararası Fe...

Elbistan Belediyesi, 2. Uluslararası Şalvar Güreşi Festivali...

Güngör: Yanındayız Sevilay Güngör: Yanındayız Sevila...

Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda dünya 3.’sü olan Sevilay Öz...

“Vatan Size Minnettar” “Vatan Size Minnettar”...

19 Eylül Gaziler Günü programlarına katılan Başkan Hayrettin...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ