Maraşta Haber
Maraşta Haber

Okullarda Güvenlik Önlemleri Toplantısı Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesindeki İlkokul müdürlerine okullarda güvenlik tedbirlerin alınması konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Salonunda yapılan toplantıya Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Tiyek, Millî Eğitim İş Güvenliği Uzmanı Mesut Korkmaz, Okul sağlığı hizmetleri il sorumlusu Ahmet Kaplan ve Onikişubat […]

Okullarda Güvenlik Önlemleri Toplantısı Yapıldı

23 Ağustos 2019 - 0:33A+A-

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesindeki İlkokul müdürlerine okullarda güvenlik tedbirlerin alınması konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Habere Ait Tüm Fotoğraflar

Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Salonunda yapılan toplantıya Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Tiyek, Millî Eğitim İş Güvenliği Uzmanı Mesut Korkmaz, Okul sağlığı hizmetleri il sorumlusu Ahmet Kaplan ve Onikişubat İlçesinde görevli İlkokul müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Şube Müdürü Ali Tiyek yaparak, toplantı ile ilgili genel açıklamalarda bulundu.

“Toplantımızın amacı iş güvenliği ile ilgili, biz çocuklarımızı hem maddi, hem manevi anlamıyla güvenliklerini sağlama adına bir yükümlülüğümüzü var. Hatırlarsanız biz,  2023 Vizyon eğitimi kapsamında konuşmalarımızda çocuklarımızı çift kanatlı yetiştireceğiz dediğimizde bedenen sağlıklı çocuklar yetiştirmek, bedenlerinin güvenliğini sağlamak nasıl sorumluluğumuzsa, zihinlerinin güvenliğini sağlamakta, gönüllerinin güvenliğini sağlamakta sorumluluğumuzdur ve bir eğitimci olarak ta asıl işlerimizden bir tanesidir.” Diyerek konuşmasına başlayan Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Ama bugün arkadaşlarımız size zihinsel güvenlikten çok, bedensel güvenliklerinin sağlanması okullarımızda yapılması gereken tedbirler, yada bu alanda yapılan konularla ilgili bilgi verecekler. Ben böyle bir yaz döneminde böyle bir önemli konu için çaba sarf ettiğiniz, emek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Tedbir alırsak çocuklarımızın kafası, gözü zarar görmeyecek. Kaza olunduktan sonra ah, vah etmenin hiçbir anlamı yok. Giden uzvu geriye getirmiyor, bu bakımdan okullarımızda güvenlik konusunda tüm tedbirleri alacağız. Zaten son dönemde ülkemizde de son derece güvenli tedbirler alınmaya başlandı” Dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, öğretmenlik yaptığı ilk yıllarda iş güvenliği ile ilgili yaşadığı hatıralarını da anlatarak konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Okullarımızın açılmasına az bir zaman kaldı müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz alanlarda okullarınızı ziyaret ediyor. Genellikle çok güzel haberlerinizi alıyorum, mutlu oluyorum. Ama nadir de olsa olumsuzluk haberi aldığım zaman üzülüyorum. İmkânlarınızın kıt olduğunu biliyorum ama hepinizden aynı özveri ve başarıyı beklediğimi ifade ediyorum.

Yeni Eğitim-öğretim yılına zihnen ve madden çok daha iyi hazırlanmış bir şekilde girmenizi ümit ve temenni ediyorum, İnşallah geçen eğitim döneminin 2. Yarısında almış olduğumuz karar ve projeleri sizin desteğiniz, azminiz ve kararlılığı ile birlikte yürütüp hayata geçireceğiz, eğitimde daha iyi noktalara gelmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Alınan kararları uygulayıcı olan sizlersiniz, öğretmenlerimizin moral ve motivasyonlarını yükselterek, onların değerli olduklarını hissettirerek tüm projelerimizi gerçekleştirebiliriz. Bu organizasyonu yapan hocalarıma ve sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Konuşma sonunda Millî Eğitim İş Güvenliği Uzmanı Mesut Korkmaz tarafından Çalışan temsilcisinin belirlenmesi, İSG Kurulları korulması, Risk değerlendirme ekiplerinin kurulması, Çalışanları İSG eğitimleri, MTAL de öğrencilerin İSG eğitimleri, İlk yardım görevlendirme vb konulanda eğitim verildi.

 

 

 

Etiketler : |


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş Doğa’dan “KURTULUŞ DESTANI / 100. YIL” Programı Kahramanmaraş Doğa’dan “KURTULUŞ DESTANI...

Kahramanmaraş Doğa Koleji, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü programında; öğrencisi, velisi, öğretmeniyle ...

Aday Öğretmenleri Çarşamba Grubu Arkeoloji Müzesinde Aday Öğretmenleri Çarşamba Grubu Arkeolo...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Aday Öğretmenleri Çarşamba Grubu Arkeoloji Müzesini gezerek bilgi sahibi oldular. ...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Necmettin Erbakan AİHL’de öğrencilerle buluştu Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Necmettin Er...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Onikişubat Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya gele...

Aday Öğretmenler Kahramanmaraş Müzesini Gezdi Aday Öğretmenler Kahramanmaraş Müzesini ...

Kahramanmaraş’ta Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çeşitli okullarına sözleşmeli olarak atanan aday öğretmenlerden oluşan 36 kişid...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Doğa’dan “KURTULUŞ DESTANI / 100. YIL” Programı Kahramanmaraş Doğa’dan “K...

Kahramanmaraş Doğa Koleji, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinde...

Yürüyüş ve Koşu Yolu Yapılıyor Yürüyüş ve Koşu Yolu Yapı...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi spora özendirmek ve teşv...

Kahramanmaraş’ta Şampiyonlar Yetişiyor Kahramanmaraş’ta Şampiyon...

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcular...

Radyo KSÜ, Yayın Hayatına Başladı Radyo KSÜ, Yayın Hayatına...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bünyesinde kurul...

AFŞİNDER Şehrimizi Dünyaya Tanıtıyor AFŞİNDER Şehrimizi Dünyay...

Filizlenen Türküler programının bu haftaki konuğu AFŞİNDER o...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-35 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Ölümüz dirimiz koynunda uyur Bin canımız feda bir vatan için...

Tok açın halinden ne anlar… Tok açın halinden ne anla...

Aslen Karslı olan Öğretmen ve Ozan Seyfet Bozçalı bir şiirin...

ŞAHİKA ŞAHİKA

Bensiz günlerinde beni anarak Gözünde yaşlarla özle Şahika Y...

Aday Öğretmenleri Çarşamba Grubu Arkeoloji Müzesinde Aday Öğretmenleri Çarşamb...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Aday Öğ...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Necmettin Erbakan AİHL’de öğrencilerle buluştu Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Onikişuba...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ