Maraşta Haber
Maraşta Haber

Okullarda Güvenlik Önlemleri Toplantısı Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesindeki İlkokul müdürlerine okullarda güvenlik tedbirlerin alınması konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Salonunda yapılan toplantıya Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Tiyek, Millî Eğitim İş Güvenliği Uzmanı Mesut Korkmaz, Okul sağlığı hizmetleri il sorumlusu Ahmet Kaplan ve Onikişubat […]

Okullarda Güvenlik Önlemleri Toplantısı Yapıldı

23 Ağustos 2019 - 0:33A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesindeki İlkokul müdürlerine okullarda güvenlik tedbirlerin alınması konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Habere Ait Tüm Fotoğraflar

Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Salonunda yapılan toplantıya Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Millî Eğitim Şube Müdürü Ali Tiyek, Millî Eğitim İş Güvenliği Uzmanı Mesut Korkmaz, Okul sağlığı hizmetleri il sorumlusu Ahmet Kaplan ve Onikişubat İlçesinde görevli İlkokul müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Şube Müdürü Ali Tiyek yaparak, toplantı ile ilgili genel açıklamalarda bulundu.

“Toplantımızın amacı iş güvenliği ile ilgili, biz çocuklarımızı hem maddi, hem manevi anlamıyla güvenliklerini sağlama adına bir yükümlülüğümüzü var. Hatırlarsanız biz,  2023 Vizyon eğitimi kapsamında konuşmalarımızda çocuklarımızı çift kanatlı yetiştireceğiz dediğimizde bedenen sağlıklı çocuklar yetiştirmek, bedenlerinin güvenliğini sağlamak nasıl sorumluluğumuzsa, zihinlerinin güvenliğini sağlamakta, gönüllerinin güvenliğini sağlamakta sorumluluğumuzdur ve bir eğitimci olarak ta asıl işlerimizden bir tanesidir.” Diyerek konuşmasına başlayan Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Ama bugün arkadaşlarımız size zihinsel güvenlikten çok, bedensel güvenliklerinin sağlanması okullarımızda yapılması gereken tedbirler, yada bu alanda yapılan konularla ilgili bilgi verecekler. Ben böyle bir yaz döneminde böyle bir önemli konu için çaba sarf ettiğiniz, emek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Tedbir alırsak çocuklarımızın kafası, gözü zarar görmeyecek. Kaza olunduktan sonra ah, vah etmenin hiçbir anlamı yok. Giden uzvu geriye getirmiyor, bu bakımdan okullarımızda güvenlik konusunda tüm tedbirleri alacağız. Zaten son dönemde ülkemizde de son derece güvenli tedbirler alınmaya başlandı” Dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, öğretmenlik yaptığı ilk yıllarda iş güvenliği ile ilgili yaşadığı hatıralarını da anlatarak konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Okullarımızın açılmasına az bir zaman kaldı müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz alanlarda okullarınızı ziyaret ediyor. Genellikle çok güzel haberlerinizi alıyorum, mutlu oluyorum. Ama nadir de olsa olumsuzluk haberi aldığım zaman üzülüyorum. İmkânlarınızın kıt olduğunu biliyorum ama hepinizden aynı özveri ve başarıyı beklediğimi ifade ediyorum.

Yeni Eğitim-öğretim yılına zihnen ve madden çok daha iyi hazırlanmış bir şekilde girmenizi ümit ve temenni ediyorum, İnşallah geçen eğitim döneminin 2. Yarısında almış olduğumuz karar ve projeleri sizin desteğiniz, azminiz ve kararlılığı ile birlikte yürütüp hayata geçireceğiz, eğitimde daha iyi noktalara gelmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Alınan kararları uygulayıcı olan sizlersiniz, öğretmenlerimizin moral ve motivasyonlarını yükselterek, onların değerli olduklarını hissettirerek tüm projelerimizi gerçekleştirebiliriz. Bu organizasyonu yapan hocalarıma ve sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Konuşma sonunda Millî Eğitim İş Güvenliği Uzmanı Mesut Korkmaz tarafından Çalışan temsilcisinin belirlenmesi, İSG Kurulları korulması, Risk değerlendirme ekiplerinin kurulması, Çalışanları İSG eğitimleri, MTAL de öğrencilerin İSG eğitimleri, İlk yardım görevlendirme vb konulanda eğitim verildi.

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Zi...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu soru hazırlama komisyonları ile eğitime güzel hizmetler sunmuş ve yapılan ...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme Merkezince 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine çevrim içi kazanım değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellikle Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Müdürlüğü, okul müdürlükleri ve...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme So...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim K...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendir...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevr...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahit...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellik...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 35 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 220.G...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayı...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav...

Sıddık Şirikçi’nin Acı Günü Sıddık Şirikçi’nin ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde önceki Müdür Yard...

BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI:...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, G...

Milletvekili Habibe Öçal’dan 1 Mayıs Değerlendirmesi Milletvekili Habibe Öçal&...

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Habibe Öçal,1 Mayıs İşçi...

KASKİ’den Su İsrafına yönelik açıklama KASKİ’den Su İsrafı...

Kaski haber merkezince su israfının önlenmesine yönelik bir ...

Sapkın Kırtasiyeci Gözaltına Alındı Sapkın Kırtasiyeci Gözalt...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  yaşanan 12 yaşınd...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ