Maraşta Haber
Maraşta Haber

NFK İlkokulu Öğrencileri ” Okuma Bayramı” yaptı

Kahramanmaraş – Onikişubat Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu birinci sınıf öğrencilerinin anne babalarına ve davetlilere sundukları okuma bayramı etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Aralık ayında okumaya başlayan birinci sınıf öğrencileri,  o günlerde yapmadıkları okuma bayramlarını yılsonu gösterisi olarak Necip Fazıl Kısakürek Kültür Sitesinde hazır olan davetlilere sundular. Okuma bayramı Etkinliğine İl Millî Eğitim Şube Müdürleri; Mustafa […]

NFK İlkokulu Öğrencileri ” Okuma Bayramı” yaptı

10 Mayıs 2015 - 21:09A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş – Onikişubat Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu birinci sınıf öğrencilerinin anne babalarına ve davetlilere sundukları okuma bayramı etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Aralık ayında okumaya başlayan birinci sınıf öğrencileri,  o günlerde yapmadıkları okuma bayramlarını yılsonu gösterisi olarak Necip Fazıl Kısakürek Kültür Sitesinde hazır olan davetlilere sundular.

Okuma bayramı Etkinliğine İl Millî Eğitim Şube Müdürleri; Mustafa Bardak, Ali Karaköse, Ramazan Paksoy, Türkoğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yakup Saltalı, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu Müdürü Mehmet Sarı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Sarı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

“ Okulumuzun açılışından bu güne 8 ay geçti.  Bu sürede çok çalıştık, çok yorulduk ama başardık. Sizlerin destek ve güveninizi boşa çıkarmadık. Sevincimizi, coşkumuzu sizlerle paylaşmak için bu bayramı düzenledik. Bizlere duyduğunuz güven, içten sevginiz yolumuzu aydınlattı.

“Tüm çabalarımız eğitimin merkezinde olan çocuklarımız içindir. Eğitim öğretim zahmetli ve emek isteyen bir süreçtir. Bu süreç 1. sınıfta daha da önem kazanmaktadır. Eğitimde birinci sınıf çok önemli bir dönemdir. Çocukların bu safhada okumayı ve yazmayı öğrenmiş olmaları, örnek olacak bir sonuçtur. Okuma yazmaktan kast ettiğimiz, bir kâğıdı seslendirmek değildir. Öğrenmekten zevk almaktır, bilgi kaynaklarına ulaşmanın, ne kadar güzel olduğunu keşfetmektir. Bilgiyi kimseye sormadan, kitaptan öğrenme yolculuğuna, heyecanına ve zevkine varabilmektir.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Değerli Veliler;

Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu olarak amacımız, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı başta sağlam bir kişilik kazandırarak, araştıran, sorgulayan, özgüveni yüksek, ahlaklı, sosyal yönü güçlü, ruhen ve bedenen sağlıklı, vizyon sahibi, sosyal kültürü özümsemiş birey olarak yetiştirmektir. Bize emanet edilen her öğrenci çok değerlidir. Öğrencilerimizin başarısı adına okulumuzda her türlü çalışma imkânı hazırlanmakta ve uygulanmaktadır.

Sevgili Öğrencilerim,

Sizler bu yurdun umudusunuz, güç kaynağısınız. Gelecek günler sizlerle güzelleşecek ve aydınlanacaktır. Yurdumuz sizlerle daha güçlü, daha mutlu, daha uygar olacaktır. Birbirinizi seviniz. Birbirinizi destekleyip, Büyüklerinize karşı saygılı olunuz. Barış içinde yaşayınız. Hoşgörülü, çalışkan ve doğru olunuz.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Okulumuzun başarısında en büyük pay görevlerini büyük bir ciddiyet ve titizlikle yapan çok değerli öğretmenlerimizindir. Bu vesileyle programımıza teşrif eden ve emeği geçen tüm konuklarımıza, velilerimize, öğrencilerimize ve emektar öğretmenlerimize teşekkür eder. Annelerimizinde anneler gününü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.” Dedi.

 Bu konuşmadan sonra 1-İ Sınıf öğretmeni Halil Ertuğrul, 1-H Sınıf öğretmeni Fatma Anbaroğlu ve 1-G Sınıf öğretmeni Hayri Güler yönetiminde 1 sınıf öğrencileri hünerlerini sergilemeye başladılar. Sunuculuğu da kendileri yapan öğrenciler okudukları şiirler e, şarkılarla, oynadıkları rond, skeç ve değişik halk oyunlarıyla izleyenlere keyifli anlar yaşattılar. Kendileri küçük ama yetenekleri büyük alan gösterileriyle alkış alırken, yüzleri gülen minikle anne, baba ve davetlilere unutulmaz bir gece yaşattılar.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın![/otw_shortcode_button

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik S...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve TEMA ...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Gü...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24 Kasım öğretmenler günü bir dizi etkinlik ve programlar ile kutlandı. Okul ...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıf...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf Kökünüz İlkokulunda  Gelecek Nesil Kültür Ve Yardımlaşma Topluluğunun projes...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulunda kadrosu bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge biriminde ç...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda Birliktelik Sergilendi Ökkaş Gümüşer Ortaokulund...

Kahramanmaraş Onikişubat Ökkaş Gümüşer Ortaokulunda 24 Kasım...

Akedaş İlkokulu’nda Öğretmenler Günü Akedaş İlkokulu’nda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Akedaş İlkokulu’nda 24...

275. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 275. Fasl-ı muhabbet Atı...

1 Acısı – tatlısı) var  niyete  tâbi, izler… Tar...

Şehit Mücahit Şimşek Bilgi ve Oyun Sınıfı Açıldı Şehit Mücahit Şimşek Bilg...

Kahramanmaraş-Onikişubat Bertiz Çatmayayla Mahallesi Yusuf K...

Yılın Öğretmeni Kadir Demirkaynak Kimdir? Yılın Öğretmeni Kadir Dem...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde, Mehmet Akif İnan İmam Ha...

ALTILI MASA, HALKA GÜVEN VERMİYOR MU? ALTILI MASA, HALKA GÜVEN ...

Altılı Masa; bugünkü konumunda, Erdoğan ile kafa kafaya yarı...

Başkan Mahçiçek, İlçede görevli öğretmenlerle kahvaltıda buluştu Başkan Mahçiçek, İlçede g...

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçede görev yapan öğr...

CİMRİLİK STRESİ  CİMRİLİK STRESİ 

Fakirlik korkusu, şeytanın insana verdiği ves­veseden ibaret...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesinin Erasmus+ projesi Kahramanmaraş Sosyal Bili...

Kahramanmaraş Sosyal Bilimler Lisesi Erasmus+ projesi kapsam...

Öğretmenler Günü Öğretmenler Günü

Bir Öğretmenler gününü daha geride bıraktık. Yaklaşan seçim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ