Maraşta Haber
Maraşta Haber

Müdürlere 3.Kademe Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu Başladı

Kahramanmaraş’ta okul müdürlerine yönelik olarak, daha önce 1. ve 2. kademe kursları tamamlanan, Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursunun 3.Kademesi, 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde daha önce 1. ve 2. kademe kurslarına katılan müdürlerin katılımı ile yapılıyor. Okul Müdürlerine yönelik 3.Kademe Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu öncesi açılış töreni yapıldı ve Kahramanmaraş İl Milli […]

Müdürlere 3.Kademe Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu Başladı

14 Eylül 2015 - 13:44A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ta okul müdürlerine yönelik olarak, daha önce 1. ve 2. kademe kursları tamamlanan, Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursunun 3.Kademesi, 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında, Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde daha önce 1. ve 2. kademe kurslarına katılan müdürlerin katılımı ile yapılıyor.

Habere Ait Foto Galeri!

Okul Müdürlerine yönelik 3.Kademe Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu öncesi açılış töreni yapıldı ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt açılışta bir konuşma yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin bulunmuş olduğu konum itibariyle değerlendirmeleri yapıldığında, uluslararası birçok gücün, kuvvetin Türkiye’nin istikrarından rahatsız olduğunu görüyoruz. Bir kısmının da alanımız içerisinde de rencide eden hepimizi üzen davranış ve işler sergilediğine şahit oluyoruz. Hepimizin yüreğini yakan, ciğerini yakan şehitler al bayrağa sarılarak memleketlerine gönderiliyor. Bizlerde vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna şehit düşen bu insanlarımıza gözyaşı ve dualarımızla sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken bazen bu sıkıntıyı oluşturan, bu kargaşayı isteyen onların ekmeğine yağ süren, tavırlar ve davranışlar ve ortaya çıkıyor. Eğitimciler olarak bizlerin, öğretmen ve öğrencilerimizin bunlara katkı sunmaması ve bu sürecin içinde yer almaması adına bunları sizlerle paylaşmayı uygun buldum.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Değerli arkadaşlar, şehitler hepimizin şehitleri ve biz bu şehitlerin kanlarının üzerinde kurulmuş bir ülkede zorluğunu ve zahmetini bilerek yaşıyoruz. Bu ülkeyi farklı mecralara çekme arzusunda olan art niyetlilere de meydan vermemeliyiz düşüncesini ifade etmek istiyorum. Ülke olarak hepimizin birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var buna sosyal medyada da özen göstermeliyiz. Başta siz olmak üzere, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle birlikte kaos ortamı yaratmak isteyenlere meydan verilmesini önleyelim” dedi.

Eğitim – öğretim faaliyetlerine bu yıl biraz daha avantajlı başlıyoruz. Geçen yıldan başladığımız yönetici atama sürecine halen devam ediyoruz. Bir eğitim-öğretim dönemini sizlerle birlikte tamamladık, emeklerinizden dolayı, güzel çalışmalarınızdan ve gösterdiğiniz motivasyondan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu dönem içerisinde sizin katkılarınızla, emeklerinle çok önemli işler gerçekleştirdik. Planlığımız bazı şeyleri yaptık, bazılarını yapamadık ama ciddi olarak projeler oluşturduk, önemli mesafeler kaydettik. Bu ikinci eğitim-öğretim sürecinde daha hazırlıklı ve tecrübeli olarak ciddi işer yapacağız.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

İŞKUR yoluyla yine hizmetli alımı yapılacak, arkadaşlar çalışmalarını tamamladı muhtemelen Ekim ayında göreve başlayacaklar. Görevlendirme tamamen kura yoluyla yapılmakta ve bizim tercih etme gibi bir görevimiz yok ama zaman zaman bizi ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimize gelerek kendilerinin de görevlendirilmelerini, işe alınmalarını isteyenler oluyor. Dediğim gibi görev alabilmeleri İŞKUR kurasında isimlerinin çıkması yoluyla oluyor. Kurada çıkanlar 9 ay görev yapacaklar bunları en verimli şekilde çalıştırmanızı istiyorum.

Okullarımıza kitap dağıtımı başladı. Geçtiğimiz yılda bazı okulların kitapları eksik olurken bazı okulların depolarında ciddi manada fazla kitap kaldı. Bu sene buna meydan verilmemesini istiyorum, elinizde fazla kitap varsa bunu hemen teslim edeceksiniz. Okullar açılır açılmaz öğrencilerimize sağlıklı bir şekilde teslim etmek üzere çalışmalarınızı yoğunlaştırmalısınız. Devletimize ve milli servetimize zarar vermemeye özen göstermeliyiz.

Suriyeli öğrencilerin eğitimi ile ilgili bazı okullarımızı kullanacağız. Geçen yıla farklı olarak bu sene ana sınıfı ve birinci sınıflara Suriyeli öğrenci kaydedeceğiz. Türkçeyi öğrenmeleri, kaynaşma ve kademeli bir geçişi planlıyoruz. Bu öğrenciler bizim müfredata göre eğitim görecek 2. Ve daha yukarı sınıflar Suriyeli öğretmenlerce eğitimlerine devam edecekler.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Dershaneler hukuki olarak dershane olma özelliğini kaybettiler, bunlar ancak yeniden kursa dönüşmedikleri müddetçe orada eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütmeleri mümkün değildir. Okullarımızda takviye kursları açacağız. Bu kurslar ne TEOG sınavına hazırlama kursudur, ne de LYS ye hazırlama kursudur. Bunlar öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu, öğretmenlerimizin uygun gördüğü takviye amaçlı bir çalışma olacaktır. İlerleyen zamanda bunlarla ilgili geniş açıklamalar yapılacaktır. Bu kurslarla ilgili yardımcı kitap ve kaynak amaçlı hiçbir okul yöneticimizin bir kırtasiyeciyle ilişkiye girmesini istemiyorum ve farklı şayia ve dedikodu istemiyorum, sizlere kaynak bulmaya çalışacağız” dedi.

Habere Ait Foto Galeri için Tıklayın!

Bu konuşmadan sonra 3.Kademe Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu açılış töreni sona erdi ve müdürler isimleri bulunan sınıflara alındı ve sınıflarda eğitim yöneticileri tarafından farklı konularda motivasyon seminerine başlandı.

Açılış törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yunus Haskılıç, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Duran Doğan, Maarif Müfettişleri Numan Çelik, Fazlı Karaslan ve okul müdürleri katıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökşen, birlik beraberlik kahvaltasına katıldı Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökş...

ONİKİŞUBAT – Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından okul personeli için verilen “Birlik, beraberlik” ka...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi “Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi kapsamında Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ile öğretmen buluşmaları faaliye...

Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim S...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Birimi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan karma resim sergis...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, ...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kapsamında atalık/yerel tohumun önemi öğrencilere (ana sınıfları dahil) uygula...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Gökşen, birlik beraberlik kahvaltasına katıldı Onikişubat İlçe Milli Eği...

ONİKİŞUBAT – Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi “Değerli Öğretmenim, Söz ...

“Değerli Öğretmenim, Söz Sende” projesi kapsamında Kahramanm...

Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ