Maraşta Haber
Maraşta Haber

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Afşin İlçesinde Müdürlerle Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Afşin İmam Hatip Lisesinde okul müdürleriyle bir toplantı yaptı. Toplantıya Afşin İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, İl Millî Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Afşin İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri:Hasan Aslan, Bünyamin Özdemir ve okul müdürleri katıldı. “İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz, ilçemizde bir dizi ziyaretler […]

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Afşin İlçesinde Müdürlerle Bir Araya Geldi

28 Aralık 2018 - 14:59A+A-

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Afşin İmam Hatip Lisesinde okul müdürleriyle bir toplantı yaptı. Toplantıya Afşin İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, İl Millî Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Afşin İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri:Hasan Aslan, Bünyamin Özdemir ve okul müdürleri katıldı.

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

“İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz, ilçemizde bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere aramızda, şimdi sizlerle tanışacak ve toplantısını gerçekleştirecek” diyen Afşin İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan mikrofonu, İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’a bıraktı.

“Bugün bizim için şanslı bir gün, aydınlık, güneşli bir gün, hakikaten hem havası umduğumdan fazla güzel, hem de içinde bulunduğumuz şu ortam çok güzel. Bu ortamının hazırlanmasında eğitim öğretimin sorunsuz olması veya sorunların çözümü için gayret sarf eden çiçeği burnunda Kaymakamımız, ilçe milli eğitim müdürümüz, şube müdürlerimiz ve eğitim yönetici olarak sizlere çok teşekkür ediyorum. Hakikaten bir yerde iyilik varsa bu sizin emeğiniz, sizin gayretiniz sayesindedir, ” diyerek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, konuşmasına kendisini tanıtarak devam etti ve ilerleyen zaman içerisinde eğitim yöneticilerine su mesajları verdi:

“Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışırken b sağ olsun Sayın bakanımızın uygun görmesiyle, tensipleri ile 2 ay önce İl Millî Eğitim Müdürü olarak Marşımıza görev tevdi edildi, Biz de geldik, Bismillah deyip başladık, İnşallah birlikte de ömrümüzün yettiği, bakanlığımızın uygun gördüğü süre içerisinde eğitim-öğretim faaliyetlerini birlikte yürüteceğiz.

Eğitim- öğretim yönetimine yaklaşımımız hem işin kamudaki karşılığını, hem özel sektördeki karşılığını yaşamış birisi olarak, özel sektörün dinamizmi ile devletin imkânlarını birleştirerek en verimli bir şekilde işi nasıl yürütebiliriz bunun gayreti içerisinde olacağız.

Biz eğitimciyiz, İşimiz gücümüz eğitim olmalı, sadece ve sadece eğitimci olursak eğitim yaparız, gücümüzü de eğitimden alırız. Bir ülkenin, bir şehrin, bir beldenin kalkınabilmesi, büyüyebilmesi, gelişebilmesi için temel olarak iki tane unsura ihtiyaç var Buna hemen hemen hepimiz mutabıkız, birisi Eğitim diğeri dede üretimdir. Şehrin eğitimi artarsa, eğitilmiş insanları artarsa, şehir aydınlanır, şehir gelişir, şehrin üretimi artarsa da akademik ve ekonomik gelişme devam eder, büyümenin devam ettiği bu yerde sosyal büyüme kaçınılmaz olur. Bu üç boyutlu büyüme olduğu zaman da şehir gelişmiş olur, bu üçünün gelişmesinin de, durmasının da sağlayacak olan yegane kişiler Sizler ve bizleriz.  Arkadaşlar bu şehirde iyi şeyler oluyorsa göğsümüzü kabarta kabarta, evet bunu biz yaptık diye bilmelisiniz, diyebilmeliyiz. Eğitim-öğretim bizim işimiz, gücümüzü de buradan arıyoruz, temel mecburiyetimiz bu. Ne kadar eğitimde güçlü olursak, o kadar da diğer alanlarda güçlü olacağız.

 Sizlere şeffaf, cam gibi olacağım, şu anda söylediklerimle bundan sonra Söyleyeceklerimle ilgili olarak dilimle, gönlüm arasında 1 gram farklılık olmayacak.  Birbirimize karşı şeffaf ve samimi olacağız ve işimizi ciddiyetle yapacağız. Ciddiyet yaptığımız iş, insan eğitiyoruz ve gerçektenden ciddi bir iş yapıyoruz, hatası pahalıya mal olan bir iş yapıyoruz. Tamirat ve tadilat işinde hata olsa biraz fazla para ödeyerek yenileyerek çözeriz ama insanda meydana gelecek olan hataların telafisi yoktur ya da çok pahalıya mal oluyor, anlık atalarımız çok daha büyük bedeller ödeyerek telafisini yapıyoruz bundan dolayı da işimizi işin ciddiyetini uygun standartlarda ciddiyetle yapmamız lazım. Her ne iş yapıyorsak bir, tam yapacağız iki, zamanında yapacağız.

TEOG sonuçlarının tahlil sonuçları açıklandı, LYS sonuçlarında ilimiz 59 cu sıralardan 35 e, matematikte ise 23 sıralara gelmiştir. Bu bizim için yeterli değil, önümüzde 23 tane ya da 35 tane kişi, il var birici olmak ve bu 35 i geçmek zorundayız. Bunu başarmak içinde 35 tane ilin çalışma standartlarında çalışırsak başarılı olma şansımız yoktur, onların standartlarından daha yüksek bir tempo ile çalışmak zorundayız. Öğretmenlerimiz bizim için çok önemli, öğretmenler odasını sık sık ziyaret edeceğiz, boş bırakmayacağız. Maraş’ta eğitimin kemiyet ve keyfiyet açısından kalitesini artırmak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz ve İnşallah bunu birlikte başaracağız.

 Eğitimden anlayan, öğretmenin dilini bilen bir bankımız var, bu bizler için çok büyük bir şans, 2023 eğitim vizyonu belgemizi, eğitim vizyonu çalışmasını baştan aşağı özümleyerek okumalısınız ve hızlı bir şekilde uygulamalısınız. 2023 Vizyon belgesi bizler için bir çerçevedir,  2023 Vizyon belgesinin de ifade edildiği şekilde de, Maraş 2023 Vizyon Belgesi diye sizlere ya bizatihi ben, ya da müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz veyahut ta bu işin tanıtımını, anlatımını yapacak olan görevlendireceğimiz arkadaşlarımız gelerek bütün okullarımızın pozisyonuna göre sizleri bilgilendirecekler.” dedi.

Toplantının sonunda okul müdürlerinin soruları cevaplandırıldı.

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Göksun’da Mesleki ve Teknik Eğitimin Tanıtımı Yapıldı Göksun’da Mesleki ve Teknik Eğitim...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Afşin İmam Hatip Lisesinde okul müdürleriyle bir toplantı yaptı. Toplantıya Afşin İl...

Abdulaziz Yılmaz’dan “Kalbe Dokunan Öğretmen” Semineri Abdulaziz Yılmaz’dan “Kalbe Dokuna...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Afşin İmam Hatip Lisesinde okul müdürleriyle bir toplantı yaptı. Toplantıya Afşin İl...

Akedaş İlkokulunda El Sanatları Sergisi Akedaş İlkokulunda El Sanatları Sergisi...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Afşin İmam Hatip Lisesinde okul müdürleriyle bir toplantı yaptı. Toplantıya Afşin İl...

Sarıçukur İlkokulunda Ebru Çalışması Sarıçukur İlkokulunda Ebru Çalışması...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Afşin İmam Hatip Lisesinde okul müdürleriyle bir toplantı yaptı. Toplantıya Afşin İl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Akciğer Hastasını Acil kararıyla sağlığına kavuşturdu! Akciğer Hastasını Acil ka...

Medical Park Elazığ Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Afşinli hem...

Göksun’da Mesleki ve Teknik Eğitimin Tanıtımı Yapıldı Göksun’da Mesleki v...

Mesleki ve Teknik Eğitim atfedilen değerin artırılması, Mesl...

Abdulaziz Yılmaz’dan “Kalbe Dokunan Öğretmen” Semineri Abdulaziz Yılmaz’dan R...

Psikohekim Abdulaziz YILMAZ Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Mü...

GÖK ve İNCE AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ GÖK ve İNCE AİLESİNİN MUT...

Kahramanmaraş’ta Hatun ve Salman Gök’ün güzel kızları Derya,...

Akedaş İlkokulunda El Sanatları Sergisi Akedaş İlkokulunda El San...

Kahramanmaraş Onikişubat Akedaş İlkokulunda Suzan ve Abdulha...

Sarıçukur İlkokulunda Ebru Çalışması Sarıçukur İlkokulunda Ebr...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Sarıçukur ilkokulunda, Suzan...

Dostluk Üzerine Dostluk Üzerine

Gerçek dostlara sahip olmak hesapsız servete sahip olmaktan ...

Jandarma ve Zabıta’dan Ortak Uygulama! Jandarma ve Zabıta’dan Or...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde Huzur ve Güven uygula...

Güzel Sanatlar Lisesinden Tasavvuf Konseri Güzel Sanatlar Lisesinden...

Kahramanmaraş Onikişubat Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretme...

Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Prof. Dr. Sami Özgül: Ber...

İstiklal Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sami özgül:”Ra...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ