Maraşta Haber
Maraşta Haber

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Afşin İlçesinde Müdürlerle Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Afşin İmam Hatip Lisesinde okul müdürleriyle bir toplantı yaptı. Toplantıya Afşin İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, İl Millî Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Afşin İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri:Hasan Aslan, Bünyamin Özdemir ve okul müdürleri katıldı. “İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz, ilçemizde bir dizi ziyaretler […]

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Afşin İlçesinde Müdürlerle Bir Araya Geldi

28 Aralık 2018 - 14:59A+A-

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Afşin İmam Hatip Lisesinde okul müdürleriyle bir toplantı yaptı. Toplantıya Afşin İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, İl Millî Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Afşin İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri:Hasan Aslan, Bünyamin Özdemir ve okul müdürleri katıldı.

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

“İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal Yılmaz, ilçemizde bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere aramızda, şimdi sizlerle tanışacak ve toplantısını gerçekleştirecek” diyen Afşin İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan mikrofonu, İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’a bıraktı.

“Bugün bizim için şanslı bir gün, aydınlık, güneşli bir gün, hakikaten hem havası umduğumdan fazla güzel, hem de içinde bulunduğumuz şu ortam çok güzel. Bu ortamının hazırlanmasında eğitim öğretimin sorunsuz olması veya sorunların çözümü için gayret sarf eden çiçeği burnunda Kaymakamımız, ilçe milli eğitim müdürümüz, şube müdürlerimiz ve eğitim yönetici olarak sizlere çok teşekkür ediyorum. Hakikaten bir yerde iyilik varsa bu sizin emeğiniz, sizin gayretiniz sayesindedir, ” diyerek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, konuşmasına kendisini tanıtarak devam etti ve ilerleyen zaman içerisinde eğitim yöneticilerine su mesajları verdi:

“Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışırken b sağ olsun Sayın bakanımızın uygun görmesiyle, tensipleri ile 2 ay önce İl Millî Eğitim Müdürü olarak Marşımıza görev tevdi edildi, Biz de geldik, Bismillah deyip başladık, İnşallah birlikte de ömrümüzün yettiği, bakanlığımızın uygun gördüğü süre içerisinde eğitim-öğretim faaliyetlerini birlikte yürüteceğiz.

Eğitim- öğretim yönetimine yaklaşımımız hem işin kamudaki karşılığını, hem özel sektördeki karşılığını yaşamış birisi olarak, özel sektörün dinamizmi ile devletin imkânlarını birleştirerek en verimli bir şekilde işi nasıl yürütebiliriz bunun gayreti içerisinde olacağız.

Biz eğitimciyiz, İşimiz gücümüz eğitim olmalı, sadece ve sadece eğitimci olursak eğitim yaparız, gücümüzü de eğitimden alırız. Bir ülkenin, bir şehrin, bir beldenin kalkınabilmesi, büyüyebilmesi, gelişebilmesi için temel olarak iki tane unsura ihtiyaç var Buna hemen hemen hepimiz mutabıkız, birisi Eğitim diğeri dede üretimdir. Şehrin eğitimi artarsa, eğitilmiş insanları artarsa, şehir aydınlanır, şehir gelişir, şehrin üretimi artarsa da akademik ve ekonomik gelişme devam eder, büyümenin devam ettiği bu yerde sosyal büyüme kaçınılmaz olur. Bu üç boyutlu büyüme olduğu zaman da şehir gelişmiş olur, bu üçünün gelişmesinin de, durmasının da sağlayacak olan yegane kişiler Sizler ve bizleriz.  Arkadaşlar bu şehirde iyi şeyler oluyorsa göğsümüzü kabarta kabarta, evet bunu biz yaptık diye bilmelisiniz, diyebilmeliyiz. Eğitim-öğretim bizim işimiz, gücümüzü de buradan arıyoruz, temel mecburiyetimiz bu. Ne kadar eğitimde güçlü olursak, o kadar da diğer alanlarda güçlü olacağız.

 Sizlere şeffaf, cam gibi olacağım, şu anda söylediklerimle bundan sonra Söyleyeceklerimle ilgili olarak dilimle, gönlüm arasında 1 gram farklılık olmayacak.  Birbirimize karşı şeffaf ve samimi olacağız ve işimizi ciddiyetle yapacağız. Ciddiyet yaptığımız iş, insan eğitiyoruz ve gerçektenden ciddi bir iş yapıyoruz, hatası pahalıya mal olan bir iş yapıyoruz. Tamirat ve tadilat işinde hata olsa biraz fazla para ödeyerek yenileyerek çözeriz ama insanda meydana gelecek olan hataların telafisi yoktur ya da çok pahalıya mal oluyor, anlık atalarımız çok daha büyük bedeller ödeyerek telafisini yapıyoruz bundan dolayı da işimizi işin ciddiyetini uygun standartlarda ciddiyetle yapmamız lazım. Her ne iş yapıyorsak bir, tam yapacağız iki, zamanında yapacağız.

TEOG sonuçlarının tahlil sonuçları açıklandı, LYS sonuçlarında ilimiz 59 cu sıralardan 35 e, matematikte ise 23 sıralara gelmiştir. Bu bizim için yeterli değil, önümüzde 23 tane ya da 35 tane kişi, il var birici olmak ve bu 35 i geçmek zorundayız. Bunu başarmak içinde 35 tane ilin çalışma standartlarında çalışırsak başarılı olma şansımız yoktur, onların standartlarından daha yüksek bir tempo ile çalışmak zorundayız. Öğretmenlerimiz bizim için çok önemli, öğretmenler odasını sık sık ziyaret edeceğiz, boş bırakmayacağız. Maraş’ta eğitimin kemiyet ve keyfiyet açısından kalitesini artırmak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz ve İnşallah bunu birlikte başaracağız.

 Eğitimden anlayan, öğretmenin dilini bilen bir bankımız var, bu bizler için çok büyük bir şans, 2023 eğitim vizyonu belgemizi, eğitim vizyonu çalışmasını baştan aşağı özümleyerek okumalısınız ve hızlı bir şekilde uygulamalısınız. 2023 Vizyon belgesi bizler için bir çerçevedir,  2023 Vizyon belgesinin de ifade edildiği şekilde de, Maraş 2023 Vizyon Belgesi diye sizlere ya bizatihi ben, ya da müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz veyahut ta bu işin tanıtımını, anlatımını yapacak olan görevlendireceğimiz arkadaşlarımız gelerek bütün okullarımızın pozisyonuna göre sizleri bilgilendirecekler.” dedi.

Toplantının sonunda okul müdürlerinin soruları cevaplandırıldı.

 

 

Etiketler : |


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bu Okulun Mezun Olacak Öğrencilerine İş Hazır Bu Okulun Mezun Olacak Öğrencilerine İş ...

Akdeniz Bölgesi’nin en büyük su parkına sahip, çevre dostu ve doğa harikası bir kompleks olan Waterplanet Aquapark & Hotel il...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’ın Acı Günü Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’ın Acı Günü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, çok sevdiği amcası Nurettin Yılmaz’ın vefat haberiyle sarsıldı. Giresun’un Şeb...

Kahramanmaraş İlçelerinde Eğitime Kar Engeli Kahramanmaraş İlçelerinde Eğitime Kar En...

Gün boyu devam eden kar yağışı Kahramanmaraş’ın kuzey ilçelerinin bazılarında eğitime 1 gün ara verilmesine neden oldu.  Ekinözü ...

KADEP’de Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi KADEP’de Dereceye Girenlere Ödülleri Ver...

Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi kapsamında 2018-2019 yılının değerli okulları seçilerek ödülleri takdim edildi. 3 kategoride yap...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bu Okulun Mezun Olacak Öğrencilerine İş Hazır Bu Okulun Mezun Olacak Öğ...

Akdeniz Bölgesi’nin en büyük su parkına sahip, çevre d...

Başkan Mahçiçek Lösemili Çocuklarla Mutluluğun Resmini Çizdi Başkan Mahçiçek Lösemili ...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat Bisi...

BEDENLERİ KÜÇÜK, YÜREKLERİ KOCAMAN BEDENLERİ KÜÇÜK, YÜREKLER...

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin başlattığı Mavi Kapak Projesine ...

Başkan Güngör: “Verdiğimiz Sözü Yerine Getirdik” Başkan Güngör: “Verdiğimi...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ...

Elbistan Gündem’in Onur Günü Elbistan Gündem’in ...

Elbistan Gündem Haber Gazetesi tarafından her yıl geleneksel...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’ın Acı Günü Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, çok sevdi...

Kahramanmaraş İlçelerinde Eğitime Kar Engeli Kahramanmaraş İlçelerinde...

Gün boyu devam eden kar yağışı Kahramanmaraş’ın kuzey ...

GERMANİCİA FİLM OLUYOR GERMANİCİA FİLM OLUYOR

Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş Valiliği tarafından yapılan...

KADEP’de Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi KADEP’de Dereceye Girenle...

Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi kapsamında 2018-2019 ...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-24 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Huzur bahçesinin barış yolunda Kin nefret tohumu ekmemek ger...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ