Millî Eğitim Müdürlüğünden İftar Yemeği

Millî Eğitim Müdürlüğünden İftar Yemeği
Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mesut Alkan, yönetici ve personellerine Öğretmenevi Tesisleri'nde  siyasetçilerinde katıldığı bir iftar yemeği verdi.Şehit Hanifi Çakallıoğlu Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Tesisleri'nde...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mesut Alkan, yönetici ve personellerine Öğretmenevi Tesisleri'nde  siyasetçilerinde katıldığı bir iftar yemeği verdi.

Şehit Hanifi Çakallıoğlu Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Tesisleri'nde Birlik ve beraberlik duygularının ön plana çıktığı  Millî Eğitim Müdürlüğü iftar yemeğine ; Kahramanmaraş  AK Parti Milletvekili Sıtkı Güvenç,  Nevzat Pakdil, AK Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti İlçe Başkanı Necati Okay, Milli Eğitim Eğitim Denetmenleri Başkanı Mehmet Güler, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri,Eğitim Denetmenleri ve Millî Eğitim Müdürlüğü çalışanları katıldı.

Yemek sonrasında dualar yapılarak geçmişlerin ruhu için fatihalar okundu. 11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayının yardımlaşma, dayanışma, cömertlik, şefkat ve merhamet ayı olduğuna dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan daha sonra şu ifadelere yer verdi;

Bizim geleneğimizde özel günler, özel zamanlar vardır. Ramazan ayı da bu özel günlerimizden birisidir.Bu ay; Allah’ın rahmetinin bol bol verildiği, duygularımızın her türlü kötü düşünce ve duygulardan  arındırıldığı, sevginin,saygının,hoşgörünün, bağışlamanın zirve yaptığı çok özel günlerdir.

Bugün burada; sizlerle,siz değerli mesai arkadaşlarımla iftar etmekten son derece mutlu olduğumu belirtmek isterim. Sizler; Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları olarak, Eğitim camiasının adeta ana kumanda merkezisiniz.Bizler; Müdüründen şefine, memurundan yardımcı hizmetlisine kadar hepimiz, kurum  kültürünü duygusuna sahip, görev bilinci gelişmiş kişiler olarak çalışacağız. Bizler,  işlerinizi ne kadar doğru ve düzgün yaparsak, hatasız olursak, başarımız da o denli yüksek olur. Hepimizin amacı Kahramanmaraş Milli Eğitiminin kalitesini ve başarısını biraz daha yükseğe çıkarmaktır. Çalışmalarınızdan ve davetimize icabetinizden dolayı  hepinize  teşekkür ediyorum

Oruç tutmaktır… İnsan oruç tutarken; Oruç da insanı tutmaktadır, her türlü kötü düşünce, duygu ve davranıştan uzak tutmaktadır

Ayrıca; bu özel günler , bizlere yardımlaşmayı, paylaşmayı, diğergamlığı öğretmekte, sahip olduğu imkanlardan uzak durmak suretiyle açlığın ve fakirliğin kıymetini anlamımıza da vesile olmaktadır.Tuttuğumuz oruçlar sayesinde, insan duygu ve davranışlarıyla olgunlaşmakta, adeta melekleşmektedir

Etrafımıza baktığımız zaman; İslam coğrafyası  bizim kadar rahat ve huzurlu değil, birçok ülkede kan var, gözyaşı ve savaşlar var, bizler gibi rahat rahat oruç tutup, iftar yapamamaktadır. Ülkemizde Allah’a şükürler olsun huzur var,bereket var,birlik-beraberlik var.Birlik beraberliğimize zarar verecek her türlü davranışlardan uzak duralım, birlik olalım,birlikten kuvvet doğar…Birlikte rahmet vardır, ayrılıkta azap vardır buyrulmaktadır. Birlik olacağız, birbirimizi seveceğiz,birlikte başaracağız.LYS ve SBS sonuçlarındaki başarımız, bu birlikte çalışmamızın bir neticesidir.

Sağlık ve sıhhat içerisinde başladığımız oruçlarımızı yine sağlık ve sıhhat içerisinde tamamlamayı, sağlık ve sıhhat içerisinde  Bayrama kavuşmayı nasip etsin. Allah oruçlarımızı kabul etsin,sevabını bereketli kılsın.  Dedi ve İftara  herkese teşekkür etti.

“Bu günlerde her zaman olduğundan daha çok birlik, beraberlik ve huzura ihtiyacımız var. Allah bu güzel ayda birliğimizi dirliğimizi bozmasın. Katılımlarıyla bizleri onurlandıran sayın vekillerimize, AK Parti İl ve İlçe başkanları ve birlikte katılan misafirlerimize çalışma arkadaşlarıma ve personellerimize Mübarek Ramazan ayının hepinize ve hepimize hayırlı olmasını dileyerek saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Kahramanmaraş  AK Parti Milletvekili Sıtkı Güvenç,  ise bir ülkenin kalkınmasında eğitimin önemi çok büyüktür diyerek sözlerini şöyle tamamladı.

“AK parti iktidarında eğitim adına büyük yatırımlar yapılmaktadır. Yeterli okul sayısının bulunması o bölgenin eğitim kalitesini de arttırmaktadır. Fiziki anlamda büyük sıkıntılar yaşadığımız İlimizde son dönemde önemli ölçüde okul yapımına hız verilmiş yeni okullar yapılarak hizmete sunulmuş ve sunulmaya da devam edilmektedir.” Dedi.

Yemek sonrasını çay içilerek samimi bir sohbet ortamı gerçekleştirildi.

IMG_9895

IMG_9942

 IMG_9838

IMG_9878

IMG_9841

IMG_9849

IMG_9842 IMG_9843 IMG_9845 IMG_9846

IMG_9840

 IMG_9851 IMG_9853

IMG_9933

IMG_9854 IMG_9862 IMG_9867

IMG_1518

IMG_9868 IMG_9871 IMG_9872 IMG_9873 IMG_9874 IMG_9875

IMG_9928

IMG_9929

IMG_9876  IMG_9880 IMG_9881 IMG_9884 IMG_9885  IMG_9906 IMG_9915

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum