Maraşta Haber
Maraşta Haber

Milletvekili Öçal Eğitim Yöneticileri İle İstişarede Bulundu

Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görevli okul müdürleri il ve ilçe milli eğitim müdürleri, milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri bir araya gelerek Kahramanmaraş’ın eğitim durumu hakkında istişarelerde bulundu. Onikişubat İlçesi 15 Temmuz Şehitler İmam hatip Ortaokulu Salonunda ki program Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü’nün konu hakkında bilgi verme konuşmasıyla […]

Milletvekili Öçal Eğitim Yöneticileri İle İstişarede Bulundu

28 Ekim 2019 - 23:51A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görevli okul müdürleri il ve ilçe milli eğitim müdürleri, milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri bir araya gelerek Kahramanmaraş’ın eğitim durumu hakkında istişarelerde bulundu.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Onikişubat İlçesi 15 Temmuz Şehitler İmam hatip Ortaokulu Salonunda ki program Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü’nün konu hakkında bilgi verme konuşmasıyla başlamış oldu. Peşinden Millî Eğitim Müdür yardımcısı ve Müdür Vekili Zekeriya Kahveci kısa bir açılış konuşmadı yaptı ve şu ifadelere yer verdi:

“ İlimizde önümüzde ki günlerde Sayın Bakanımızın da katılacağı bir eğitim çalıştayı yapılacak, bu konuda sizlerin de görüşlerini almak, bilgi edinmek için sayın vekilimiz buraya kadar geldiler. Sayın vekilimiz yeterince bizlere yardımcı oluyorlar, bu konuda da bizlere yardımcı olacaklar, ben bu nedenle Sayın Vekilimize teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar, Eğitim Fakültesi Dekanımız Eğitim Yöneticilerimize hayırlı bir haber verdi, sizlerle paylaşmak istiyorum. İlimizde uygulanan mentor öğretmenlik sistemi artık Türkiye genelinde uygulanacak, İlimiz Üniversitesi çok büyük üniversitelerden önce başladığı için bu alanda da başarısını göstermiş oldu, sayın dekanımız hepinize teşekkür ediyor” dedi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Eğitimde kaliteyi yakalamak için Kahramanmaraş’ta güzel bir başlangıç yapmak zorundayız diyen Milletvekili Habibe Öçal, konuşmasında şunları dedi.

“Eğitim meselesi artık tüm insanlık meselesi, şu son çağda ortaya çıkan toplumsal hastalıkların sebebinin ise asıl çıkış noktasının eğitim odaklı olduğunu görüyoruz. Eğitim kurumlarımızın, yani eğitim faaliyetlerimizin, yani eğitim bileşenlerimizin zayıfladığı noktalarda toplumsal hastalıklarda baş gösteriyor. Şunu belirtmek isterim. Yani biz deriz ya “Kökü mazide olan ati” gençlik yetiştirelim derken devlet olarak bizim burada elbette katkılarımız devam edecek ama asıl önemli olan faktör, unsur öğretmendir. Burada çok değerli yöneticilerimiz var, geçmişinde öğrenciye dokunmuş, kara tahtaya dokunmuş birisi olarak öğretmenin önemine dikkat çekmek istiyorum. Bizim muhatap olduğumuz insandır. Gerek ilçemiz de, gerekse ilimiz de eğitim bizim en büyük handikabımız. Eğitimde çok büyük yatırımlar yaptık, bu kadar istek ve çabamıza rağmen eğitimde henüz istediğimiz noktaya gelemedik, maalesef. Bu benim öz düşüncem. Elimizden gelen gayreti göstermek zorundayız. Burada beklenen hedeflere ulaşamamaktan kaynaklanan sıkıntılar maddi kaynaklardan oluşan sıkıntılar değil, asıl sıkıntılar insan kaynaklıdır ve bunu istenilen şekilde kullanamayışımızdır.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Bende bir eğitimci olarak, bakanlığın farklı alanlarında görev aldım, eğitimle ilgili çok fazla olmasa da tecrübem var. Bakanımızla, daha sık bakan Yardımcılarıyla bir araya gelebiliyoruz, Maraş’ın eğitim problemlerini anlatmakta bir sıkıntı yaşamıyoruz. Biz burada Maraş’ta eğitim kalitesini biraz daha iyi noktalara taşıma adına bir analiz yapalım düşüncesini sayın Bakanımıza anlattık,  ‘Siz alt yapısını hazırlayın, bu bir sempozyum veya çalıştay olabilir ama bu çalışma Türkiye eğitimine de örnek olsun” dedi.

Okul müdürleri olarak sizlerin görüşleri çok önemli, İlimizin de eğitim alanında ki eksiklerimiz ne, neler yapabiliriz, bugün burada onları görüşeceğiz. Aslan yürekli neferlerimiz var, bu alanda herkesin elini taşın altına sokma vakti gelmiştir” dedi.

Toplantıda okul müdürleri karşılaştıkları güçlükler, bu problemlerle ilgili neler yapılması gerektiği düşüncelerini paylaştılar, notlar alındı, faydalı bir istişare gerçekleştirildi.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman Çağlayancerit’te İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman Ça...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman kurum ve okul ziyaretlerine Çağlayancerit İlçesinde devam etti. İl Millî Eğitim Müd...

15. TÜBİTAK Yarışmasında Kahramanmaraş BİLSEM’in Sesi 15. TÜBİTAK Yarışmasında Kahramanmaraş B...

15. TÜBITAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Ödül Töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TÜBİTAK b...

20. Millî Eğitim Şûrası için Kahramanmaraş raporu hazırlandı 20. Millî Eğitim Şûrası için Kahramanmar...

20. Millî Eğitim Şûrası için Kahramanmaraş’ta bulunan tüm okulların, üniversitelerin, sivil toplum örgütlerinin ve sendika temsil...

Erasmus+ KA204 Proje Çalışma Ziyareti Erasmus+ KA204 Proje Çalışma Ziyareti

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+ KA204 Yetişkin Eğ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Karakoç Kardeşler İki Kardeş Bir Hayat Özel Oturumunda Anıldı Karakoç Kardeşler İki Kar...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ul...

Özberk ve Avcı Ailesinin Mutlu Günü Özberk ve Avcı Ailesinin ...

Melek ve Hüseyin Özberk ailesinin güzel ve hanımefendi kızla...

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman Çağlayancerit’te İl Millî Eğitim Müdürü Yu...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman kurum ve...

15. TÜBİTAK Yarışmasında Kahramanmaraş BİLSEM’in Sesi 15. TÜBİTAK Yarışmasında ...

15. TÜBITAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Y...

UGİYAD’dan İl Emniyet Müdürü Cebeloğlu’na ziyaret UGİYAD’dan İl Emniy...

Uluslararası Gazeteciler, İnternet Yayıncıları ve Yazarlar D...

20. Millî Eğitim Şûrası için Kahramanmaraş raporu hazırlandı 20. Millî Eğitim Şûrası i...

20. Millî Eğitim Şûrası için Kahramanmaraş’ta bulunan ...

MİLLİ YOL HAREKETİ KAHRAMAMARAŞ’TA BULUŞUYOR  MİLLİ YOL HAREKETİ KAHRAM...

Milli Yol Hareket Genel Başkanı Remzi Çayır Kahramanmaraş’ta...

Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesinden “Sıcak Bir Dokunuş” projesi Şehit İlhan Güleç Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisesi’ni...

Erasmus+ KA204 Proje Çalışma Ziyareti Erasmus+ KA204 Proje Çalı...

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanl...

Kahramanmaraş Doğa Kolejinde Kitap ve Yazar “ Günleri Kahramanmaraş Doğa Koleji...

Kahramanmaraş Doğa Kolejinde düzenlenen “Söyleşi ve İmza Pro...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ