Maraşta Haber
Maraşta Haber

Milletvekili Öçal Eğitim Yöneticileri İle İstişarede Bulundu

Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görevli okul müdürleri il ve ilçe milli eğitim müdürleri, milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri bir araya gelerek Kahramanmaraş’ın eğitim durumu hakkında istişarelerde bulundu. Onikişubat İlçesi 15 Temmuz Şehitler İmam hatip Ortaokulu Salonunda ki program Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü’nün konu hakkında bilgi verme konuşmasıyla […]

Milletvekili Öçal Eğitim Yöneticileri İle İstişarede Bulundu

28 Ekim 2019 - 23:51A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görevli okul müdürleri il ve ilçe milli eğitim müdürleri, milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri bir araya gelerek Kahramanmaraş’ın eğitim durumu hakkında istişarelerde bulundu.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Onikişubat İlçesi 15 Temmuz Şehitler İmam hatip Ortaokulu Salonunda ki program Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü’nün konu hakkında bilgi verme konuşmasıyla başlamış oldu. Peşinden Millî Eğitim Müdür yardımcısı ve Müdür Vekili Zekeriya Kahveci kısa bir açılış konuşmadı yaptı ve şu ifadelere yer verdi:

“ İlimizde önümüzde ki günlerde Sayın Bakanımızın da katılacağı bir eğitim çalıştayı yapılacak, bu konuda sizlerin de görüşlerini almak, bilgi edinmek için sayın vekilimiz buraya kadar geldiler. Sayın vekilimiz yeterince bizlere yardımcı oluyorlar, bu konuda da bizlere yardımcı olacaklar, ben bu nedenle Sayın Vekilimize teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar, Eğitim Fakültesi Dekanımız Eğitim Yöneticilerimize hayırlı bir haber verdi, sizlerle paylaşmak istiyorum. İlimizde uygulanan mentor öğretmenlik sistemi artık Türkiye genelinde uygulanacak, İlimiz Üniversitesi çok büyük üniversitelerden önce başladığı için bu alanda da başarısını göstermiş oldu, sayın dekanımız hepinize teşekkür ediyor” dedi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Eğitimde kaliteyi yakalamak için Kahramanmaraş’ta güzel bir başlangıç yapmak zorundayız diyen Milletvekili Habibe Öçal, konuşmasında şunları dedi.

“Eğitim meselesi artık tüm insanlık meselesi, şu son çağda ortaya çıkan toplumsal hastalıkların sebebinin ise asıl çıkış noktasının eğitim odaklı olduğunu görüyoruz. Eğitim kurumlarımızın, yani eğitim faaliyetlerimizin, yani eğitim bileşenlerimizin zayıfladığı noktalarda toplumsal hastalıklarda baş gösteriyor. Şunu belirtmek isterim. Yani biz deriz ya “Kökü mazide olan ati” gençlik yetiştirelim derken devlet olarak bizim burada elbette katkılarımız devam edecek ama asıl önemli olan faktör, unsur öğretmendir. Burada çok değerli yöneticilerimiz var, geçmişinde öğrenciye dokunmuş, kara tahtaya dokunmuş birisi olarak öğretmenin önemine dikkat çekmek istiyorum. Bizim muhatap olduğumuz insandır. Gerek ilçemiz de, gerekse ilimiz de eğitim bizim en büyük handikabımız. Eğitimde çok büyük yatırımlar yaptık, bu kadar istek ve çabamıza rağmen eğitimde henüz istediğimiz noktaya gelemedik, maalesef. Bu benim öz düşüncem. Elimizden gelen gayreti göstermek zorundayız. Burada beklenen hedeflere ulaşamamaktan kaynaklanan sıkıntılar maddi kaynaklardan oluşan sıkıntılar değil, asıl sıkıntılar insan kaynaklıdır ve bunu istenilen şekilde kullanamayışımızdır.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Bende bir eğitimci olarak, bakanlığın farklı alanlarında görev aldım, eğitimle ilgili çok fazla olmasa da tecrübem var. Bakanımızla, daha sık bakan Yardımcılarıyla bir araya gelebiliyoruz, Maraş’ın eğitim problemlerini anlatmakta bir sıkıntı yaşamıyoruz. Biz burada Maraş’ta eğitim kalitesini biraz daha iyi noktalara taşıma adına bir analiz yapalım düşüncesini sayın Bakanımıza anlattık,  ‘Siz alt yapısını hazırlayın, bu bir sempozyum veya çalıştay olabilir ama bu çalışma Türkiye eğitimine de örnek olsun” dedi.

Okul müdürleri olarak sizlerin görüşleri çok önemli, İlimizin de eğitim alanında ki eksiklerimiz ne, neler yapabiliriz, bugün burada onları görüşeceğiz. Aslan yürekli neferlerimiz var, bu alanda herkesin elini taşın altına sokma vakti gelmiştir” dedi.

Toplantıda okul müdürleri karşılaştıkları güçlükler, bu problemlerle ilgili neler yapılması gerektiği düşüncelerini paylaştılar, notlar alındı, faydalı bir istişare gerçekleştirildi.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor.

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan okulunun ve açık alanın özlemini çeken öğrencilerini bir nebzede olsa rahatla...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Zi...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu soru hazırlama komisyonları ile eğitime güzel hizmetler sunmuş ve yapılan ...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme Merkezince 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine çevrim içi kazanım değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellikle Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Müdürlüğü, okul müdürlükleri ve...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Mevla’m Neylerse Güzel Eyler Mevla’m Neylerse Güzel Ey...

Görünen o ki güzel ülkemde mutlu insanların sayısı her gün b...

Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kır...

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan ok...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendir...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevr...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahit...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellik...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 35 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 220.G...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayı...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav...

Sıddık Şirikçi’nin Acı Günü Sıddık Şirikçi’nin ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde önceki Müdür Yard...

BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI:...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, G...

Milletvekili Habibe Öçal’dan 1 Mayıs Değerlendirmesi Milletvekili Habibe Öçal&...

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Habibe Öçal,1 Mayıs İşçi...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ