Maraşta Haber
Maraşta Haber

Milletvekili Öçal Eğitim Yöneticileri İle İstişarede Bulundu

Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görevli okul müdürleri il ve ilçe milli eğitim müdürleri, milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri bir araya gelerek Kahramanmaraş’ın eğitim durumu hakkında istişarelerde bulundu. Onikişubat İlçesi 15 Temmuz Şehitler İmam hatip Ortaokulu Salonunda ki program Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü’nün konu hakkında bilgi verme konuşmasıyla […]

Milletvekili Öçal Eğitim Yöneticileri İle İstişarede Bulundu

28 Ekim 2019 - 23:51A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görevli okul müdürleri il ve ilçe milli eğitim müdürleri, milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri bir araya gelerek Kahramanmaraş’ın eğitim durumu hakkında istişarelerde bulundu.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Onikişubat İlçesi 15 Temmuz Şehitler İmam hatip Ortaokulu Salonunda ki program Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü’nün konu hakkında bilgi verme konuşmasıyla başlamış oldu. Peşinden Millî Eğitim Müdür yardımcısı ve Müdür Vekili Zekeriya Kahveci kısa bir açılış konuşmadı yaptı ve şu ifadelere yer verdi:

“ İlimizde önümüzde ki günlerde Sayın Bakanımızın da katılacağı bir eğitim çalıştayı yapılacak, bu konuda sizlerin de görüşlerini almak, bilgi edinmek için sayın vekilimiz buraya kadar geldiler. Sayın vekilimiz yeterince bizlere yardımcı oluyorlar, bu konuda da bizlere yardımcı olacaklar, ben bu nedenle Sayın Vekilimize teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar, Eğitim Fakültesi Dekanımız Eğitim Yöneticilerimize hayırlı bir haber verdi, sizlerle paylaşmak istiyorum. İlimizde uygulanan mentor öğretmenlik sistemi artık Türkiye genelinde uygulanacak, İlimiz Üniversitesi çok büyük üniversitelerden önce başladığı için bu alanda da başarısını göstermiş oldu, sayın dekanımız hepinize teşekkür ediyor” dedi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Eğitimde kaliteyi yakalamak için Kahramanmaraş’ta güzel bir başlangıç yapmak zorundayız diyen Milletvekili Habibe Öçal, konuşmasında şunları dedi.

“Eğitim meselesi artık tüm insanlık meselesi, şu son çağda ortaya çıkan toplumsal hastalıkların sebebinin ise asıl çıkış noktasının eğitim odaklı olduğunu görüyoruz. Eğitim kurumlarımızın, yani eğitim faaliyetlerimizin, yani eğitim bileşenlerimizin zayıfladığı noktalarda toplumsal hastalıklarda baş gösteriyor. Şunu belirtmek isterim. Yani biz deriz ya “Kökü mazide olan ati” gençlik yetiştirelim derken devlet olarak bizim burada elbette katkılarımız devam edecek ama asıl önemli olan faktör, unsur öğretmendir. Burada çok değerli yöneticilerimiz var, geçmişinde öğrenciye dokunmuş, kara tahtaya dokunmuş birisi olarak öğretmenin önemine dikkat çekmek istiyorum. Bizim muhatap olduğumuz insandır. Gerek ilçemiz de, gerekse ilimiz de eğitim bizim en büyük handikabımız. Eğitimde çok büyük yatırımlar yaptık, bu kadar istek ve çabamıza rağmen eğitimde henüz istediğimiz noktaya gelemedik, maalesef. Bu benim öz düşüncem. Elimizden gelen gayreti göstermek zorundayız. Burada beklenen hedeflere ulaşamamaktan kaynaklanan sıkıntılar maddi kaynaklardan oluşan sıkıntılar değil, asıl sıkıntılar insan kaynaklıdır ve bunu istenilen şekilde kullanamayışımızdır.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Bende bir eğitimci olarak, bakanlığın farklı alanlarında görev aldım, eğitimle ilgili çok fazla olmasa da tecrübem var. Bakanımızla, daha sık bakan Yardımcılarıyla bir araya gelebiliyoruz, Maraş’ın eğitim problemlerini anlatmakta bir sıkıntı yaşamıyoruz. Biz burada Maraş’ta eğitim kalitesini biraz daha iyi noktalara taşıma adına bir analiz yapalım düşüncesini sayın Bakanımıza anlattık,  ‘Siz alt yapısını hazırlayın, bu bir sempozyum veya çalıştay olabilir ama bu çalışma Türkiye eğitimine de örnek olsun” dedi.

Okul müdürleri olarak sizlerin görüşleri çok önemli, İlimizin de eğitim alanında ki eksiklerimiz ne, neler yapabiliriz, bugün burada onları görüşeceğiz. Aslan yürekli neferlerimiz var, bu alanda herkesin elini taşın altına sokma vakti gelmiştir” dedi.

Toplantıda okul müdürleri karşılaştıkları güçlükler, bu problemlerle ilgili neler yapılması gerektiği düşüncelerini paylaştılar, notlar alındı, faydalı bir istişare gerçekleştirildi.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar verilecek İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bi...

Borusan Kocabıyık Vakfı, küresel salgın döneminde toplumsal dayanışmaya katkıda bulunmak amacıyla,temelde maddi ihtiyacı olan başarılı ...

Kahramanmaraş’ta Okul Müdürü Hayatını Kaybetti Kahramanmaraş’ta Okul Müdürü Hayat...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesinde bulunan Şehit Yusuf Çavuş İlkokulu Müdürü Cuma Karataş (53) geçirdiği Kalp Rahatsızlığı son...

Emekli Eğitimciler Hizmet Şeref Belgelerini aldı Emekli Eğitimciler Hizmet Şeref Belgeler...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda yönetici ve öğretmen olarak görev yapan ve 2020 yılında emeklili...

Kahramanmaraş MEM’de soru hazırlama çalışmaları tamamlandı. Kahramanmaraş MEM’de soru hazırlam...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü yönetimindeki, uzaktan eğitim sürecini desteklemek a...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Bu Kararları Okumadan Sokağa Çıkmayın Bu Kararları Okumadan Sok...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 01 Aralık 2020 gü...

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geldi Hafta sonu sokağa çıkma y...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  Kabine toplantısı sonund...

Yardımcıoğlu: Türkiye, Dış Siyasetini Yeniden Gözden Geçirmeli! Yardımcıoğlu: Türkiye, Dı...

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr....

ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN KÜLTÜR HİZMETİ ONİKİŞUBAT BELEDİYEMİZDEN...

       Onikişubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi MAHÇİÇEK  kü...

Eğitimle İlgili Yeni Kararlar Alındı Eğitimle İlgili Yeni Kara...

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 30 Kasım 2020 gün...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A A...

Kahramanmaraş – Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başka...

Ziya YENİPINAR”elle tutulur bir iyileştirme” beklemekteyiz Ziya YENİPINAR”elle...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, TBMM’de bütçe...

İhtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar verilecek İhtiyaç sahibi öğrenciler...

Borusan Kocabıyık Vakfı, küresel salgın döneminde toplumsal ...

Kahramanmaraş’ta Okul Müdürü Hayatını Kaybetti Kahramanmaraş’ta Ok...

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesinde bulunan Şehit Yu...

AKSU ÇAYI CEYHAN HAVZASINI KİRLETİYOR AKSU ÇAYI CEYHAN HAVZASIN...

TEMA Vakfı Temsilci ve Gönüllüleri Su Varlıklarımızın Önemin...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ