Maraşta Haber
Maraşta Haber

Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü  Ali Karagöz Kahramanmaraş’ta

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü  Ali Karagöz Kahramanmaraş’ta  Mesleki Eğitime Yönlendirme ve Metal Sanayiciler Sendikası MESS Eğitim Vakfı ödül takdim programına katıldı. Programa, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, MESS Eğitim Vakfı Genel Müdürü Birol Korkmaz, MTEGM Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Murat Nedirli, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf […]

Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü  Ali Karagöz Kahramanmaraş’ta

15 Aralık 2023 - 19:15A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü  Ali Karagöz Kahramanmaraş’ta  Mesleki Eğitime Yönlendirme ve Metal Sanayiciler Sendikası MESS Eğitim Vakfı ödül takdim programına katıldı.

Programa, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, MESS Eğitim Vakfı Genel Müdürü Birol Korkmaz, MTEGM Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Murat Nedirli, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman katıldı, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mart, il ve ilçe milli eğitim şube müdürleri katıldı.

HABERE AİT VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=yPNtD7yzN2g

 

Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü (MTEGM) ile Metal Sanayiciler Sendikası (MESS) Eğitim Vakfı arasında sektör – okul – işletme işbirliğinin geliştirilmesine ilişkin 2016 tarihinde imzalanan protokol kapsamında MESS Eğitim Vakfı, metal sektörü ile ilişkilendirilmiş alanlarda başarılı olan öğrencilerimize her yıl burs vermektedir.

Ayrıca bu yıl yapılan planlama ile depremden etkilenen illerimizde 10. 11. ve 12. sınıfta öğrenim gören ve üstün başarı gösteren öğrencilerimize başarı ödülleri kapsamında hediyeler verilecektir. 

Bu kapsamda Kahramanmaraş Suzan ve Abdülhâkim Bilgili Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen bir program ile meslek liselerinde öğrenim gören okul birincisi öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.

 

Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan Genel Müdürümüz Ali Karagöz “Öncelikle Kahramanmaraş’ta yakın zamanda gerçekleşen deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Geride kalan bütün yakınlarına, hepinize sabır ve başsağlığı diliyorum. Başarıyı Ödüllendirme Programı adı altında yapılan bu programı çok değerli buluyorum. Başarı kıymetlendirilmeli, taltif edilmeli, marifet iltifat edilerek taçlandırılmalı. Mess Eğitim Vakfımız da siz meslektaşlarımıza, gelecekteki mesai arkadaşlarımıza bugünden nasıl katkı sunabiliriz diye bize geldiler, başarıyı taltif etmek istediklerini beyan ettiler. Bizler de bu amaçla yola çıktık ve başlangıç olması amacıyla bu programın ilkini Kahramanmaraş’ta organize ettik.” dedi.

İleride meslek hayatına atılacak olan teknisyen adayı öğrencilerimize hitaben, “Ülkemizin kalkınmasında önemli olan nitelikli ve yüksek katma değerli üretimin en önemli kaynağı olan insan kaynağı, yani siz değerli öğrencilerimize oldukça ihtiyaç duyulmaktadır.” diye konuşan Genel Müdür Karagöz, ahilik kültürünün özünü hatırlatarak, ahilik kültürünün, bir yaşam tarzı ve tarihimizin derinliklerinden gelen millî ahlak olarak bütün meslekî eğitim sürecine yansımasına da özel bir önem verdiklerini belirtti.

Konuşmasının sonunda ise Metal Sanayiciler Sendikası Eğitim Vakfı yönetici ve çalışanlarına, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ve programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından öğrenciler ödüllerini, protokolün değerli üyelerinin ellerinden aldılar.

Daha sonra Genel Müdürümüz Ali Karagöz, Kahramanmaraş Şehit İdari Ateşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okullarda atölyeleri gezerek bilgi alan Genel Müdürümüz, öğretmen ve idarecilerle bir araya gelerek öğretmenler odasında samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Öğretmenlerimizin fikir, proje ve taleplerini dinledi.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergisi Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergi...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Sevim Şirikçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından okul salonunda karakalem resim sergisi açıl...

Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kurumlarına Yönelik Seminer Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kur...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede  faaliyet gösteren Özel Öğretim Kurumlarına yönelik, seminer düz...

Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçesinde okul müdürü görevden uzaklaştırıldı. Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçes...

Dulkadiroğlu ilçesinde bir ilkokulda görev yapan kadın öğretmen A.M. bir süredir okul müdürü N.S. tarafından mesaj yolu ve kendisine ka...

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’nde şehitler için aşure dağıtıldı Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şehit Akif Akçadağ Anadolu lisesi’nde 6 Şubat 2023 depreminde kaybettikleri öğrenciler, vatandaşl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Sevim Şirikçi MTAL’den Resim Sergisi Sevim Şirikçi MTAL’...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Sevim Şirikçi Mesleki ve T...

Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kurumlarına Yönelik Seminer Kahramanmaraş ‘ta Ö...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafın...

Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçesinde okul müdürü görevden uzaklaştırıldı. Kahramanmaraş – Dul...

Dulkadiroğlu ilçesinde bir ilkokulda görev yapan kadın öğret...

315. Fasl-ı muhabbet atışma dörtlükleri 315. Fasl-ı muhabbet atış...

1 Hayat güzel ömür kısa kardeşim Rızık için etme tasa kardeş...

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’nde şehitler için aşure dağıtıldı Şehit Akif Akçadağ Anadol...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şehit Akif Akçadağ Anadolu l...

Onikişubat İlçesinde rehberlik psikolojik danışman grup toplantısı. Onikişubat İlçesinde rehb...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde 2023 / 2024 eğitim öğreti...

Eğitimci Karademir Sevenlerini Üzdü Eğitimci Karademir Sevenl...

Eğitimin değişik kademelerinde görev yapan, ancak Kahramanma...

İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR… İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNC...

Şüphesiz iktidardan ülkeyi yönetenlerden, vatandaşı bu yoksu...

Üreten Kadın Mutlu Çocuk Atölyesi Projesi uygulama süreci başladı. Üreten Kadın Mutlu Çocuk ...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu tarafından bölge bilgi yarışması yapıldı Döngel Muhsin Yazıcıoğlu ...

Kahramanmaraş – Onikişubat Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ