Maraşta Haber
Maraşta Haber

MEM’den Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi 2 projesi

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü 4004 TÜBİTAK Doğa Eğitim Ve Bilim Okulları programı kapsamında ilimizde ilk defa 2018 yılında gerçekleştirilen bu yılda 2. defa gerçekleştirilecek olan Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi 2 projesinin açılışı Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı toplantı salonunda gerçekleştirildi. Proje 1-6 Temmuz 2019 tarihleri arasında uygulanacak. Toplantı saygı […]

MEM’den Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi 2 projesi

02 Temmuz 2019 - 7:37A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü 4004 TÜBİTAK Doğa Eğitim Ve Bilim Okulları programı kapsamında ilimizde ilk defa 2018 yılında gerçekleştirilen bu yılda 2. defa gerçekleştirilecek olan Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi 2 projesinin açılışı Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü M. Sait Kırmacı toplantı salonunda gerçekleştirildi. Proje 1-6 Temmuz 2019 tarihleri arasında uygulanacak.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal marşına müteakiben İl Millî Eğitim Sratejik Geliştirme Şube Müdürü Cuma Doğanın açılış konuşmasıyla başladı. Doğan, proje ile ilgili çalışmaları anlattı.

Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Fizik Eğitimi Anabilim Dalı Bölüm Başkanı Ahmet İlhan Şen bir konuşma yaparak bu tür projelerin önemini ve gerekliliğini anlattı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün proje konusunda hassasiyet ve başarılı çalışmalarına dikkat çekti.

KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Taner Okumuş, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile aynı projede birlikte çalışmanın güzelliklerinden bahsetti.

Son konuşmacı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, projenin önemine dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi:

“TÜBİTAK destek programları aracılığıyla bilimsel süreçleri yaygınlaştırmak, bilimsel uygulamaları gündelik yaşantılarımızla ilişkilendirmesinin sağlama amacı doğrultusunda, doğa eğitimlerine, özgün eğitim süreçlerine yönelik uygulamalara, yarışmalara ve eğitim etkinliklerine destek sağlamaktadır. Bakanlığımız tarafından yayımlanan 2023 Eğitim Vizyonunda da öğrencilere sunulacak eğitim süreçlerinin, öğrencilerin birçok becerisini eşzamanlı kullanabileceği, yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine imkân sağlayacak ortamlarda gerçekleşmesi  gerekliliği ifade  edilmiştir.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK ‘un belirtiği gibi 2023 Eğitim Vizyonumuz doğrultusunda, bilimsel etkinliklerle öğrencilerimizin bilimsel okuryazarlık becerilerini geliştirmeyi, okullarımızın bu etkinlikleri gerçekleştirmek üzere projeler hazırlamasını ve bu projeleri hayata geçirmelerini sağlayacak imkânları etkin kullanmalarını istiyoruz. Kahramanmaraş ili, 57 HES, 14 GES, 1 RES, 15 Doğalgaz ve Termik Santral ile 3 Biyogaz Enerji Santraliyle Türkiye’nin en büyük kurulu gücü olup, enerji kaynaklarının hepsinin bulunduğu nadir illerimizden biridir. Enerji, kalkınmanın ana unsuru olmasına rağmen çevresel riskleri ve sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle enerji ve çevre arasındaki etkileşim önemle üzerinde durulması gereken bir husustur.

Türkiye’de kabul edilen 85 proje arasında 6 İl Milli Eğitim Müdürlüğü projesinden biri olan TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim okulları programı kapsamında hazırlanan ve İkincisini uygulayacağımız Enerji ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi 2 projemiz 1-6 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

İlimizden 32 7.sınıf öğrencisi ve Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan 8 Fen Bilimleri öğretmeninin katılımcı olacağı projemizde, ayrıca Hacettepe üniversitesi. Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Bayburt üniversitesi. Burdur üniversitesinden birbirinden değerli akademisyenler de görev alacaktır.” Dedi.

Salon programı sona erdikten sonra, projede görev alanlar çeşitli etkinlik ve gezi gerçekleştirdiler.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekle...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kapsamında 7 Mayıs 2021 Cuma günü İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet AKKÜNCÜ...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinl...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve Şube müdürü Ahmet Akküncü’nünde katıldığı, İl Millî Eğit...

Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor.

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan okulunun ve açık alanın özlemini çeken öğrencilerini bir nebzede olsa rahatla...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Zi...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu soru hazırlama komisyonları ile eğitime güzel hizmetler sunmuş ve yapılan ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“BAYRAM DUÂSI” “BAYRAM DUÂSI”

Gâlip Erdem Ağabeyimizin azîz hâtırasına duâlar ve Fâtihalar...

Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen İs...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşet...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İs...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapm...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 36 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 221.G...

İSRAİL’E MEKTUP  İSRAİL’E MEKTUP 

Yüce Allah’a bile toplu isyan ettiniz,  Et verdi helva verdi...

ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluş...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kap...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimi...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdü...

ANNELER GÜNÜ  ANNELER GÜNÜ 

Anna jarvis kilisede anne günü kutladı.  Zavallı Müslümanlar...

 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

KADİR GECESİNE HAZIR MIYIZ?  KADİR GECESİNE HAZIR MIYI...

Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece, Kadir gecesidir...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ