Maraşta Haber
Maraşta Haber

MEM Ar-Ge Proje tanıtımlarını yaptı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü ve ARGE Ekibinin katılımı ile 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Uygulanacak Olan Projelerin Tanıtımı Yapıldı. Millî Eğitim Müdürlüğü Onikişubat toplandı salonunda gerçekleşen proje tanıtım toplantısının açılış konuşmasını, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü yaptı ve arge personelinin yeni öğretim döneminde hazırlayacakları projeler […]

MEM Ar-Ge Proje tanıtımlarını yaptı

18 Ağustos 2016 - 10:26A+A-

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü ve ARGE Ekibinin katılımı ile 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Uygulanacak Olan Projelerin Tanıtımı Yapıldı.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Millî Eğitim Müdürlüğü Onikişubat toplandı salonunda gerçekleşen proje tanıtım toplantısının açılış konuşmasını, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü yaptı ve arge personelinin yeni öğretim döneminde hazırlayacakları projeler hakkında özet bir anlatım yaptı.

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, proje çalışmaları sırasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Araştırma bölümü vb. kurumlarla da iletişim ve bilgi alınmasına vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Geçtiğimiz eğitim döneminde gayet önemli ve ciddi manada projeler ve çalışmalar yaptınız. Bu anlamda sizlere teşekkür ediyorum. Aranızdan ayrılanlar oldu, yeni katılanlar oldu bu başarınızın,  takım ve ekip ruhunuzun artarak devam etmesini istiyorum” dedi.

KADEP Proje Koordinatörü Ahmet Bağcı, Projede yapılan etkinliklere ilaveten şubat ayında vatan sevgisi yürüyüşü ve mart ayında değerler eğitimi konferansının yapılacağını ifade etti.

Kahramanmaraş Bilgi İle Buluşuyor Projesi Koordinatörü Ramazan Şişman,geçen yıl 7 kategoride yapılan kitap okuma yarışmasına 46.000 öğrencinin katılımının gerçekleştiğini, bu sene kategori sayınının 10’a çıkartıldığını belirtti. Yarışmaya geçen seneye ilaveten 2. Sınıf öğrencileri ile pilot olarak belirlenecek okullarda bulunan öğrenci velilerinin de kitap okuma yarışmasına katılabileceğini ifade etti. Ayrıca tüm ilçelerde velilerin öğretmenlerin ve idarecilerin katılacağı toplu kitap okuma etkinliklerinin yapılacağını ifade etti.

Başarıyı Okulla Yakala proje koordinatörü Ali Çolak, proje ile ilgili geçen dönemki yapılan projelere ek olarak kariyer günleri etkinliklerinin her ay 2 okulda gerçekleştirileceğini ifade etti. Yapılan değerlendirme sınavlarının aynen devam edeceğini belirtti.

Eğitimde İyi Örnekler Proje koordinatörü Emre Arıcı, geçen dönemki yapılan etkinliklerin sunumunu yaparak projeler üzerinde yapılan değişiklerle ilgili bilgiler verdi.

TÜBİTAK proje koordinatörü Kadir Demirkaynak, geçen sene yapılan proje sayısını belirterek proje sayısını arttırmak amacı ile merkezde bulunan bütün ortaöğretim kurumlarının ziyaret edileceğini ve bu yıl araştırma proje sayılarının artırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, Arge Koordinatörü Harun Kadıoğlu,Proje Koordinatörü Ramazan Şişman,Proje Koordinatörü Ahmet Bağcı,Proje Koordinatörü Ali Çolak, Proje Koordinatörü Muhammed Astekin,Proje Koordinatörü Emre Arıcı,Proje Koordinatörü Kadir Demirkaynak ve Proje Koordinatörü Mustafa Şerbetçi katıldı.

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Zübeyde Hanım Anaokulu’nun işbirliği içerisinde yürüttüğü “Okul Öncesi Eğitime Başarılı Bir Ge...

ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, beraberinden İnşaatlardan sorumlu  Şube Müdürü  Önder Erdem Gökşen ile Onikişubat İl...

LGS BİRİNCİSİNDEN SÜRPRİZ ZİYARET LGS BİRİNCİSİNDEN SÜRPRİZ ZİYARET

Liseye Geçiş Sistemi (LGS) de sorulan tüm sorulara doğru cevap vererek , 500 puan alarak Türkiye Birincisi olan Kahramanmaraş Dulkadiro...

Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi 2 Sona Erdi Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi ...

Türkiye’de kabul edilen 85 proje arasında 6 İl Milli Eğitim Müdürlüğü projesinden biri olan TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim okulları...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Berit Dağında Yaralanan Bağcı Kurtarıldı Berit Dağında Yaralanan B...

Göksun İlçesinin 2819 metre yüksekliğindeki Berit Dağına , g...

Şirikçi ve Yılmaz Ailesinin Mutlu Günü Şirikçi ve Yılmaz Ailesin...

Zübeyde ve Ömer Faruk Şirikçi ailesinin  hanımefendi kızları...

15 Temmuz 2016 gecesi Fotoğraflarla Anlatıldı 15 Temmuz 2016 gecesi Fot...

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ve Anadolu Ajansı (AA) i...

Başkan Güngör’den, Andırın’da Kaymakamlık Ve Belediyeye Ziyaret Başkan Güngör’den, Andırı...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör A...

ISLATMAK ve ISITMAK ISLATMAK ve ISITMAK

Abdurrahim Karakoç, suyu ıslatamadı Ben ise çok uğraştım, ko...

Aycan, “Emekli maaşlarını iyileştirelim” Aycan, “Emekli maaş...

MHP MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer ...

Ayvaz ve Demir Ailesinin Mutlu Günü Ayvaz ve Demir Ailesinin ...

Nevruz ve Hamza Ayvaz ailesinin hanımefendi kızları Merve il...

Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans Okul Öncesi Öğretmenlere ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Zübeyde Hanım Anaok...

Dilek Gök ve Hamit Dursun’dan Mutluluğa İlk Adım Dilek Gök ve Hamit Dursun...

Medine ve Remzi Gök çiftinin güzel kızları sınıf öğretmeni D...

ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, beraberin...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ