Maraşta Haber
Maraşta Haber

MEB Genel Müdürü Bülent Çiftci Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Kahramanmaraş İl geneline aday öğretmen olarak atanan 442 öğretmen adayının sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi amacıyla bir dizi çalışmalarda bulunmak üzere Kahramanmaraş’a gelen Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftci, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Toplantı salonunda Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görev yapan okul müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya İl Milli […]

MEB Genel Müdürü Bülent Çiftci Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

24 Şubat 2016 - 13:03A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl geneline aday öğretmen olarak atanan 442 öğretmen adayının sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi amacıyla bir dizi çalışmalarda bulunmak üzere Kahramanmaraş’a gelen Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftci, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Toplantı salonunda Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görev yapan okul müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları: Mustafa Yılmaz, Ahmet Sarıtürk, Sıddık Şirikçi, Duran Doğan, Zekeriya Kahveci, Millî Eğitim Şube Müdürleri : Ali Karaköse, Ramazan Paksoy, Ali Tiyek, Mustafa Bardak , Önder Erdem Gökşen, Ramazan Balkis, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet İspir, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri: Hacı Emre Gökşen, Ömer Güner, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görev yapan Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu, Fen Liseleri ve Anadolu Meslek Liseleri  müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt okul müdürlerine yaptığı konuşmasında şu ifadeler yer verdi:

“Türkiye genelinde ataması gerçekleşen 30 bin aday öğretmen için bunlara rehberlik edecek danışman öğretmenler tespit edildi. Bizim ilimize de bu atamalar içerisinden 476 öğretmenin kararnamesi geldi. Bunlardan 34 öğretmen daha önce özel okullarda çalıştıkları için aday öğretmenlikleri kaldırılmıştı. Bu nedenle geriye kalan 442 aday öğretmenimize rehberlik yapacak danışman öğretmenleri oluşturduk. Bu öğretmenleri yetenekli, çalışkan, sosyal kültürel faaliyetlere katılım sağlayan, iletişim becerisi ve temsil yeteneği güçlü, mesleğine temayüz etmiş, başarılı olan öğretmenlerden seçtik. Yeni ataması yapılan 30 bin aday öğretmeni yetiştirme sürecinde, danışman öğretmen eğitim seminerleri bugün Türkiye genelinde başladı. Bizde danışman öğretmenlerimizi 8 ilçemizde 2 günlük seminerler vereceğiz ve bu gün başlatıyoruz. Bu çalışmalar 25 Şubata kadar tamamlanacak.

HABERE AİT FOTO GALERİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak ilimize atanan bu öğretmenlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için her şeye biz hazırız, sizlerin de bu arkadaşlarımıza iyi bir yönetici ve rehberlik yapacağınıza inanıyorum. Onların başarısı, ilimizin Türk Millî Eğitiminin olacaktır” dedi.

“Yeni atanan öğretmenlerin, öğretmen niteliğinin artırılması politikası çerçevesinde 6 ay yetiştirme programına alınacağını, bulundukları illerde, kendi alanlarından bir danışmanla 4 ay sınıf içi, okul içi ve okul dışı olmak üzere, haftanın 5 günü bir çalışma yapacaklar” diyen Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent Çiftci yaptığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Arkadaşlar bu öğretmenlerimiz sınıfta danışman eşliğinde 3 gün ders öncesi hazırlık, plan, materyal hazırlama gibi süreçler yaşayacak aday öğretmenler; danışmanın anlattığı dersleri izleyecek, okul içi çalışma kapsamında ilgili müdür yardımcısıyla zümre ve veli toplantılarına katılacak ve nöbet tutan danışmanla okulun işleyişini tanıyacak. Okul dışı çalışma için haftanın bir gününü ayıracak aday öğretmenler için, şehri tanımak amacıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Bunların yanı sıra şehrin tarihsel, kültürel, coğrafi özelliklerini tanıyarak, müzeleri, kütüphaneleri gezerek bu mekanları eğitim amaçlı nasıl kullanabileceğini araştıracak.

Ayrıca aday öğretmenler, ildeki halk eğitim, bilim, sanat ve rehberlik araştırma merkezleri, sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve kaymakamlıkları ziyaret ederek, bunların işleyişlerini ve eğitim imkanlarından nasıl faydalanabileceklerini öğrenecek.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Bu gün burada bulunmamız sayın bakanımızın talimatları doğrultusunda olmuştur. 81 İlimizde bakanlığımızın üst yöneticileri aynı görev nedeniyle çalışmalarını sürdürmektedir. Sizler okulunuza gelen aday öğretmenlerimize sahip çıkarak, onları en güzel şekilde motive etmesini bilirsiniz. Tatlı diliniz, güler yüzünüz, tecrübeniz ve iletişim yeteneğinizle onlara yardımcı olmanız gerekir. Sizin başarınız onlara yansıyacak ve hayat boyu öğretmenlik sürecinde bu başarı sürecek ve eğitimimize yansıyacaktır.

Arkadaşlar, sizlerde çok iyi bilirsiniz ki geleceğin en önemli belirleyicisi eğitim, eğitimin en etkili öğesi de öğretmendir. Memleketin her köşesinde, yüreklere sevgiyi, zihinlere bilgiyi nakış nakış işleyen toplumun önderi öğretmenlerimizin yetişmesi sizlerin ve aday öğretmenlerimize rehberlik yapacak danışman öğretmenlerimizin çalışmasına bağlıdır” dedi.

Toplantının son kısmında okul müdürleri konu ile ilgili sorular sorarak cevabını aldılar, bazıları da kendileri ile ilgili hatıralarını dile getirdiler.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Soru Hazırlama Komisyonu 2. Dönem için çalışmaya başladı Soru Hazırlama Komisyonu 2. Dönem için ç...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme birimi bünyesinde kurulan soru hazırlama komisyonu 2020-2021 Eğitim-Öğre...

Millî Eğitim Şefi Şaban Avşar’a Veda Töreni Millî Eğitim Şefi Şaban Avşar’a Ve...

KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİMİNİN GÜLER YÜZLÜ ÇALIŞKAN ŞEFİ ŞABAN AVŞAR’A  VEDA TÖRENİ   Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün, gü...

Minik Kahramanlar Yarışıyor Bilgi Yarışması Minik Kahramanlar Yarışıyor Bilgi Yarışm...

12 Şubat Kahramanmaraş’ın kurtuluşu etkinlikleri kapsamında Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü proje ekibi tarafından İlçe de...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Türkoğlu İlçesinde Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Türkoğlu İlç...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdür Cemal Yılmaz, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Halit Demirtaş ile birlikte eğitim amaçlı Türkoğlu İlçe...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BU VATAN BENİM BU VATAN BENİM

Üçünü de, gözüm gibi korurum Ezan benim, bayrak benim, marş ...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 21 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 206.G...

Soru Hazırlama Komisyonu 2. Dönem için çalışmaya başladı Soru Hazırlama Komisyonu ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendir...

Millî Eğitim Şefi Şaban Avşar’a Veda Töreni Millî Eğitim Şefi Şaban A...

KAHRAMANMARAŞ İL MİLLÎ EĞİTİMİNİN GÜLER YÜZLÜ ÇALIŞKAN ŞEFİ ...

Mehmet Sabancı’nın Acı Günü Mehmet Sabancı’nın ...

Kahramanmaraşlının yakından tanıdığı iş adamı, siyasetçi nai...

Gönül Semâmızdan Bir Yıldız Daha Kaydı -2- Gönül Semâmızdan Bir Yıld...

GÖNÜL SEMÂMIZDAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI  AHMET TEVFİK OZAN HA...

Minik Kahramanlar Yarışıyor Bilgi Yarışması Minik Kahramanlar Yarışıy...

12 Şubat Kahramanmaraş’ın kurtuluşu etkinlikleri kapsa...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Türkoğlu İlçesinde Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdür Cemal Yılmaz, Millî Eğit...

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Bayan Müdür Mesleki ve Teknik Anadolu...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Sevim Şirikçi Mesleki ve Teknik A...

İl Afet Barınma Çalışma Grubu Komisyon Toplantısı Yapıldı İl Afet Barınma Çalışma G...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından AFAD İl M...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ