Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta

Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü İlçesinde ki okullarda görevli aday öğretmenler (Kuzey Yıldızları) Şehir Kimliğini Tanıma kapsamında Kahramanmaraş merkezine gelerek bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. Kuzey Yıldızları Aday Öğretmenler Koordinatörü Faik Türk başkanlığında 151 aday öğretmen Kahramanmaraş Anadolu Lisesi salonunda tasavvuf müziği ile karşılandı ve okul Müdiresi, Mehtap süt tarafından kısa bir hoş geldiniz […]

Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta

24 Haziran 2019 - 8:20A+A-

Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü İlçesinde ki okullarda görevli aday öğretmenler (Kuzey Yıldızları) Şehir Kimliğini Tanıma kapsamında Kahramanmaraş merkezine gelerek bir takım ziyaretler gerçekleştirdi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Kuzey Yıldızları Aday Öğretmenler Koordinatörü Faik Türk başkanlığında 151 aday öğretmen Kahramanmaraş Anadolu Lisesi salonunda tasavvuf müziği ile karşılandı ve okul Müdiresi, Mehtap süt tarafından kısa bir hoş geldiniz konuşması yapıldı.

 “Eğitime Gönül vermiş en güzel insanlar hepiniz hoş, öğretmenliğin ne kadar yüce, ne kadar güzel bir meslek olduğunu yarın çok daha iyi anlayacaksınız. Çünkü insanların içerisinde en hayırlı olan vermesini bilendir, sizde almadan vermeyi taahhüt eden bir mesleğe adım atmışsınız” diyerek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtürk,  daha sonra şu ifadeleri kullandı:

Kimdir öğretmen? Ben söyleyeyim, kendimce söyleyeyim. Bunu, bir hatıra olarak değil. İçinizde emekliye ayrılıncaya kadar, hatta vefatımıza kadar, taşımak zorunda olduğumuz bir his olarak kabul ediyorum tüm insanlar adına. Sınıfına girdiğinde hangi çocuğun aç, hangi çocuğun annesiz, hangi çocuğun babasız, hangi çocuğun sevgiye, merhamete muhtaç olduğunu bir göz atıp tespit edendir öğretmen. Onun için çocuklarınızı Sevin, başka bir şey söylemiyorum.

Allah mübarek etsin hayırlı olsun, güzel şeyleri güzelliklere, Ülkemizin ve insanların kurtuluşuna sebebiyet verecek gençleri yetiştirmenize vesile olsun. Bunu canı gönülden isteyin ve istiyoruz da zaten. Ama her zaman şunu unutmayın severseniz halledersiniz, bizim zamanımızda ki eğitim bitti artık, döverek söverek kızarak, bağırarak, çağırarak bir şey öğrenme öğretme devrini bitmiştir. Artık sevgi ve muhabbetle yaklaşma devri başlamıştır. Sevdiğiniz kadar sevilirsiniz, o kadar da varsınız nasıl inanırsanız öylece yaşarsınız yaşadığınız gibi inanmazsanız inandığınız gibi yaşamaya başlarsınız. “ dedi.

Daha sonra İl Milî Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Akküncü, kendisini tanıtarak söze başladı. Uzun yıllar Millî Eğitim Müdürlüğünde bulunduğunu ve kurumda her alanda çalıştığını vurgulayarak şu bilgileri verdi:

“Kurumsal olarak bazı bilgi paylaşayım, ilimize son yıllarda özellikle Son 2 yılda çok az öğretmen geliyordu, ama bu yıl ilimize biraz daha öğretmen arkadaşlarımız geldi, biraz daha fazla atandı. Şu anda 14 bin 800 küsur öğretmenimiz il geneli görev yapıyor, öğrenci sayısına baktığımızda ise 288 bin öğrenciye 976 okulumuzda hizmet veriyoruz, burada hizmet yaparken, diğer kurumları da eklediğimizde değerli arkadaşlarımız Biz bin 70’in üzerinde kurumda hizmet veriyoruz.

 Bizim yaptığımız hizmet Geri dönüşü olmayan bir hizmet olduğu için arkadaşlar yanlışın geri dönüşü yok. Yanlış yapmacıksınız. Sevgi mesleği olan öğretmenlikte ne verirseniz onun karşılığını alıyorsunuz, Bir hocamız derdi ki, Dışarıda bir kötü bir insan varsa o da sizin eseriniz, dışarıda iyi bir insan varsa o da sizin eseriniz. Bizler O doğrultuda uzun yıllar hizmet etmeye devam ediyoruz, İnşallah sizler de Bismillah dediniz, başladınız İnşallah uzun yıllar çocuklarımıza hizmet edersiniz.”

Aday Öğretmenler il koordinatörü Salahaddin Uğur, aday öğretmenlik süreci ile ilgili bilgiler verdikten sonra Millî Eğitim Atama Şefi Mehmet Kılınç’ta kurumla ilgili genel bilgiler aktardı.

Kuzey Yıldızı aday öğretmenler buradaki programı tamamlayınca Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesine geçerek burasını ziyaret ettiler. Peşinden de İl Millî Eğitim Müdürlüğüne gelerek kurumun işleyişi hakkında bilgi sahibi oldular. Aday öğretmenler koordinatörlerinden Mustafa Değirmenci (Onikişubat İlçesi) ve Adem Aydoğan da (Dulkadiroğlu İlçesi)  adaylara eşlik etti. Kahramanmaraş’ın tarihi ve turistik yerlerini de gezen Kuzey Yıldızları Koordinatörleri Faik Türk’le beraber yeniden İlçelerine hareket ettiler.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Zübeyde Hanım Anaokulu’nun işbirliği içerisinde yürüttüğü “Okul Öncesi Eğitime Başarılı Bir Ge...

ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, beraberinden İnşaatlardan sorumlu  Şube Müdürü  Önder Erdem Gökşen ile Onikişubat İl...

LGS BİRİNCİSİNDEN SÜRPRİZ ZİYARET LGS BİRİNCİSİNDEN SÜRPRİZ ZİYARET

Liseye Geçiş Sistemi (LGS) de sorulan tüm sorulara doğru cevap vererek , 500 puan alarak Türkiye Birincisi olan Kahramanmaraş Dulkadiro...

Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi 2 Sona Erdi Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi ...

Türkiye’de kabul edilen 85 proje arasında 6 İl Milli Eğitim Müdürlüğü projesinden biri olan TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim okulları...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Berit Dağında Yaralanan Bağcı Kurtarıldı Berit Dağında Yaralanan B...

Göksun İlçesinin 2819 metre yüksekliğindeki Berit Dağına , g...

Şirikçi ve Yılmaz Ailesinin Mutlu Günü Şirikçi ve Yılmaz Ailesin...

Zübeyde ve Ömer Faruk Şirikçi ailesinin  hanımefendi kızları...

15 Temmuz 2016 gecesi Fotoğraflarla Anlatıldı 15 Temmuz 2016 gecesi Fot...

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ve Anadolu Ajansı (AA) i...

Başkan Güngör’den, Andırın’da Kaymakamlık Ve Belediyeye Ziyaret Başkan Güngör’den, Andırı...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör A...

ISLATMAK ve ISITMAK ISLATMAK ve ISITMAK

Abdurrahim Karakoç, suyu ıslatamadı Ben ise çok uğraştım, ko...

Aycan, “Emekli maaşlarını iyileştirelim” Aycan, “Emekli maaş...

MHP MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer ...

Ayvaz ve Demir Ailesinin Mutlu Günü Ayvaz ve Demir Ailesinin ...

Nevruz ve Hamza Ayvaz ailesinin hanımefendi kızları Merve il...

Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans Okul Öncesi Öğretmenlere ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Zübeyde Hanım Anaok...

Dilek Gök ve Hamit Dursun’dan Mutluluğa İlk Adım Dilek Gök ve Hamit Dursun...

Medine ve Remzi Gök çiftinin güzel kızları sınıf öğretmeni D...

ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, beraberin...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ