Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta

Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü İlçesinde ki okullarda görevli aday öğretmenler (Kuzey Yıldızları) Şehir Kimliğini Tanıma kapsamında Kahramanmaraş merkezine gelerek bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. Kuzey Yıldızları Aday Öğretmenler Koordinatörü Faik Türk başkanlığında 151 aday öğretmen Kahramanmaraş Anadolu Lisesi salonunda tasavvuf müziği ile karşılandı ve okul Müdiresi, Mehtap süt tarafından kısa bir hoş geldiniz […]

Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta

24 Haziran 2019 - 8:20A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü İlçesinde ki okullarda görevli aday öğretmenler (Kuzey Yıldızları) Şehir Kimliğini Tanıma kapsamında Kahramanmaraş merkezine gelerek bir takım ziyaretler gerçekleştirdi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Kuzey Yıldızları Aday Öğretmenler Koordinatörü Faik Türk başkanlığında 151 aday öğretmen Kahramanmaraş Anadolu Lisesi salonunda tasavvuf müziği ile karşılandı ve okul Müdiresi, Mehtap süt tarafından kısa bir hoş geldiniz konuşması yapıldı.

 “Eğitime Gönül vermiş en güzel insanlar hepiniz hoş, öğretmenliğin ne kadar yüce, ne kadar güzel bir meslek olduğunu yarın çok daha iyi anlayacaksınız. Çünkü insanların içerisinde en hayırlı olan vermesini bilendir, sizde almadan vermeyi taahhüt eden bir mesleğe adım atmışsınız” diyerek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtürk,  daha sonra şu ifadeleri kullandı:

Kimdir öğretmen? Ben söyleyeyim, kendimce söyleyeyim. Bunu, bir hatıra olarak değil. İçinizde emekliye ayrılıncaya kadar, hatta vefatımıza kadar, taşımak zorunda olduğumuz bir his olarak kabul ediyorum tüm insanlar adına. Sınıfına girdiğinde hangi çocuğun aç, hangi çocuğun annesiz, hangi çocuğun babasız, hangi çocuğun sevgiye, merhamete muhtaç olduğunu bir göz atıp tespit edendir öğretmen. Onun için çocuklarınızı Sevin, başka bir şey söylemiyorum.

Allah mübarek etsin hayırlı olsun, güzel şeyleri güzelliklere, Ülkemizin ve insanların kurtuluşuna sebebiyet verecek gençleri yetiştirmenize vesile olsun. Bunu canı gönülden isteyin ve istiyoruz da zaten. Ama her zaman şunu unutmayın severseniz halledersiniz, bizim zamanımızda ki eğitim bitti artık, döverek söverek kızarak, bağırarak, çağırarak bir şey öğrenme öğretme devrini bitmiştir. Artık sevgi ve muhabbetle yaklaşma devri başlamıştır. Sevdiğiniz kadar sevilirsiniz, o kadar da varsınız nasıl inanırsanız öylece yaşarsınız yaşadığınız gibi inanmazsanız inandığınız gibi yaşamaya başlarsınız. “ dedi.

Daha sonra İl Milî Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Akküncü, kendisini tanıtarak söze başladı. Uzun yıllar Millî Eğitim Müdürlüğünde bulunduğunu ve kurumda her alanda çalıştığını vurgulayarak şu bilgileri verdi:

“Kurumsal olarak bazı bilgi paylaşayım, ilimize son yıllarda özellikle Son 2 yılda çok az öğretmen geliyordu, ama bu yıl ilimize biraz daha öğretmen arkadaşlarımız geldi, biraz daha fazla atandı. Şu anda 14 bin 800 küsur öğretmenimiz il geneli görev yapıyor, öğrenci sayısına baktığımızda ise 288 bin öğrenciye 976 okulumuzda hizmet veriyoruz, burada hizmet yaparken, diğer kurumları da eklediğimizde değerli arkadaşlarımız Biz bin 70’in üzerinde kurumda hizmet veriyoruz.

 Bizim yaptığımız hizmet Geri dönüşü olmayan bir hizmet olduğu için arkadaşlar yanlışın geri dönüşü yok. Yanlış yapmacıksınız. Sevgi mesleği olan öğretmenlikte ne verirseniz onun karşılığını alıyorsunuz, Bir hocamız derdi ki, Dışarıda bir kötü bir insan varsa o da sizin eseriniz, dışarıda iyi bir insan varsa o da sizin eseriniz. Bizler O doğrultuda uzun yıllar hizmet etmeye devam ediyoruz, İnşallah sizler de Bismillah dediniz, başladınız İnşallah uzun yıllar çocuklarımıza hizmet edersiniz.”

Aday Öğretmenler il koordinatörü Salahaddin Uğur, aday öğretmenlik süreci ile ilgili bilgiler verdikten sonra Millî Eğitim Atama Şefi Mehmet Kılınç’ta kurumla ilgili genel bilgiler aktardı.

Kuzey Yıldızı aday öğretmenler buradaki programı tamamlayınca Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesine geçerek burasını ziyaret ettiler. Peşinden de İl Millî Eğitim Müdürlüğüne gelerek kurumun işleyişi hakkında bilgi sahibi oldular. Aday öğretmenler koordinatörlerinden Mustafa Değirmenci (Onikişubat İlçesi) ve Adem Aydoğan da (Dulkadiroğlu İlçesi)  adaylara eşlik etti. Kahramanmaraş’ın tarihi ve turistik yerlerini de gezen Kuzey Yıldızları Koordinatörleri Faik Türk’le beraber yeniden İlçelerine hareket ettiler.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekle...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kapsamında 7 Mayıs 2021 Cuma günü İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet AKKÜNCÜ...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinl...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve Şube müdürü Ahmet Akküncü’nünde katıldığı, İl Millî Eğit...

Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor.

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan okulunun ve açık alanın özlemini çeken öğrencilerini bir nebzede olsa rahatla...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Zi...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu soru hazırlama komisyonları ile eğitime güzel hizmetler sunmuş ve yapılan ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Kamu-Sen’in İsrail Vahşeti Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşet...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İs...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapm...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 36 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 221.G...

İSRAİL’E MEKTUP  İSRAİL’E MEKTUP 

Yüce Allah’a bile toplu isyan ettiniz,  Et verdi helva verdi...

ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluş...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kap...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimi...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdü...

ANNELER GÜNÜ  ANNELER GÜNÜ 

Anna jarvis kilisede anne günü kutladı.  Zavallı Müslümanlar...

 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

KADİR GECESİNE HAZIR MIYIZ?  KADİR GECESİNE HAZIR MIYI...

Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece, Kadir gecesidir...

KADİR GECESİ (Leyle-i Kadir) KADİR GECESİ (Leyle-i Ka...

İyi bil kıymetin, leyle-i kadrin Bin aydan hayırlı, Kadir Ge...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ