Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta

Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü İlçesinde ki okullarda görevli aday öğretmenler (Kuzey Yıldızları) Şehir Kimliğini Tanıma kapsamında Kahramanmaraş merkezine gelerek bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. Kuzey Yıldızları Aday Öğretmenler Koordinatörü Faik Türk başkanlığında 151 aday öğretmen Kahramanmaraş Anadolu Lisesi salonunda tasavvuf müziği ile karşılandı ve okul Müdiresi, Mehtap süt tarafından kısa bir hoş geldiniz […]

Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta

24 Haziran 2019 - 8:20A+A-

Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü İlçesinde ki okullarda görevli aday öğretmenler (Kuzey Yıldızları) Şehir Kimliğini Tanıma kapsamında Kahramanmaraş merkezine gelerek bir takım ziyaretler gerçekleştirdi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Kuzey Yıldızları Aday Öğretmenler Koordinatörü Faik Türk başkanlığında 151 aday öğretmen Kahramanmaraş Anadolu Lisesi salonunda tasavvuf müziği ile karşılandı ve okul Müdiresi, Mehtap süt tarafından kısa bir hoş geldiniz konuşması yapıldı.

 “Eğitime Gönül vermiş en güzel insanlar hepiniz hoş, öğretmenliğin ne kadar yüce, ne kadar güzel bir meslek olduğunu yarın çok daha iyi anlayacaksınız. Çünkü insanların içerisinde en hayırlı olan vermesini bilendir, sizde almadan vermeyi taahhüt eden bir mesleğe adım atmışsınız” diyerek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtürk,  daha sonra şu ifadeleri kullandı:

Kimdir öğretmen? Ben söyleyeyim, kendimce söyleyeyim. Bunu, bir hatıra olarak değil. İçinizde emekliye ayrılıncaya kadar, hatta vefatımıza kadar, taşımak zorunda olduğumuz bir his olarak kabul ediyorum tüm insanlar adına. Sınıfına girdiğinde hangi çocuğun aç, hangi çocuğun annesiz, hangi çocuğun babasız, hangi çocuğun sevgiye, merhamete muhtaç olduğunu bir göz atıp tespit edendir öğretmen. Onun için çocuklarınızı Sevin, başka bir şey söylemiyorum.

Allah mübarek etsin hayırlı olsun, güzel şeyleri güzelliklere, Ülkemizin ve insanların kurtuluşuna sebebiyet verecek gençleri yetiştirmenize vesile olsun. Bunu canı gönülden isteyin ve istiyoruz da zaten. Ama her zaman şunu unutmayın severseniz halledersiniz, bizim zamanımızda ki eğitim bitti artık, döverek söverek kızarak, bağırarak, çağırarak bir şey öğrenme öğretme devrini bitmiştir. Artık sevgi ve muhabbetle yaklaşma devri başlamıştır. Sevdiğiniz kadar sevilirsiniz, o kadar da varsınız nasıl inanırsanız öylece yaşarsınız yaşadığınız gibi inanmazsanız inandığınız gibi yaşamaya başlarsınız. “ dedi.

Daha sonra İl Milî Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Akküncü, kendisini tanıtarak söze başladı. Uzun yıllar Millî Eğitim Müdürlüğünde bulunduğunu ve kurumda her alanda çalıştığını vurgulayarak şu bilgileri verdi:

“Kurumsal olarak bazı bilgi paylaşayım, ilimize son yıllarda özellikle Son 2 yılda çok az öğretmen geliyordu, ama bu yıl ilimize biraz daha öğretmen arkadaşlarımız geldi, biraz daha fazla atandı. Şu anda 14 bin 800 küsur öğretmenimiz il geneli görev yapıyor, öğrenci sayısına baktığımızda ise 288 bin öğrenciye 976 okulumuzda hizmet veriyoruz, burada hizmet yaparken, diğer kurumları da eklediğimizde değerli arkadaşlarımız Biz bin 70’in üzerinde kurumda hizmet veriyoruz.

 Bizim yaptığımız hizmet Geri dönüşü olmayan bir hizmet olduğu için arkadaşlar yanlışın geri dönüşü yok. Yanlış yapmacıksınız. Sevgi mesleği olan öğretmenlikte ne verirseniz onun karşılığını alıyorsunuz, Bir hocamız derdi ki, Dışarıda bir kötü bir insan varsa o da sizin eseriniz, dışarıda iyi bir insan varsa o da sizin eseriniz. Bizler O doğrultuda uzun yıllar hizmet etmeye devam ediyoruz, İnşallah sizler de Bismillah dediniz, başladınız İnşallah uzun yıllar çocuklarımıza hizmet edersiniz.”

Aday Öğretmenler il koordinatörü Salahaddin Uğur, aday öğretmenlik süreci ile ilgili bilgiler verdikten sonra Millî Eğitim Atama Şefi Mehmet Kılınç’ta kurumla ilgili genel bilgiler aktardı.

Kuzey Yıldızı aday öğretmenler buradaki programı tamamlayınca Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesine geçerek burasını ziyaret ettiler. Peşinden de İl Millî Eğitim Müdürlüğüne gelerek kurumun işleyişi hakkında bilgi sahibi oldular. Aday öğretmenler koordinatörlerinden Mustafa Değirmenci (Onikişubat İlçesi) ve Adem Aydoğan da (Dulkadiroğlu İlçesi)  adaylara eşlik etti. Kahramanmaraş’ın tarihi ve turistik yerlerini de gezen Kuzey Yıldızları Koordinatörleri Faik Türk’le beraber yeniden İlçelerine hareket ettiler.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Azmin Zafer Hikayesi: İkram Öğretmen Azmin Zafer Hikayesi: İkram Öğretmen

Adı İkram Doğan. Doğduğu Memlekette Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapıyor. Ama bu göreve gelinceye kadar ki yaşad...

47 Yıl Sonra Kahramanmaraş’ta Tarih Yazdılar 47 Yıl Sonra Kahramanmaraş’ta Tari...

MEB tarafından İlkokul öğretmeni yetiştirmek amacıyla 1960-1970’li yıllarda lise muadili üç yıllık “Maraş Kız İlköğretmen Okulu” adında...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi Erasmus+ Proje Hazırlama Eğitimlerini Tamamladı  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi Er...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi 30 Eylül-3 Ekim tarihlerinde Onikişubat ilçesinde görev yapan ve 7-10 Ekim tarihler...

Barış Pınarı Kahramanlarına Dualarla Destek Barış Pınarı Kahramanlarına Dualarla Des...

Kahramanmaraş’ta 11 Ekim 2019 Cuma namazına müteakip temel eğitim, orta öğretim, mesleki eğitim ve din öğretiminden tüm okulların katıl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Anadolu’nun En Büyük Kitap Fuarı Açıldı Kahramanmaraş’ta An...

Anadolu’nun en büyük kitap fuarı, 6. Kahramanmaraş Kitap ve ...

Beyaz Kartal Bahaettin Karakoç Dualarla Anıldı Beyaz Kartal Bahaettin Ka...

Türk edebiyatında “Dede Korkut” ve “Beyaz ...

Azmin Zafer Hikayesi: İkram Öğretmen Azmin Zafer Hikayesi: İkr...

Adı İkram Doğan. Doğduğu Memlekette Din Kültürü ve Ahlak Bil...

Barış Pınarı Harekatına Destek Çığ Gibi Büyüyor Barış Pınarı Harekatına D...

Kahramanmaraş’ın sivil toplumu ile meslek ve iş dünyasını te...

47 Yıl Sonra Kahramanmaraş’ta Tarih Yazdılar 47 Yıl Sonra Kahramanmara...

MEB tarafından İlkokul öğretmeni yetiştirmek amacıyla 1960-1...

Adem Aydoğan İlçe Millî Eğitim Müdürü Oldu Adem Aydoğan İlçe Millî E...

Kahramanmaraş’ta Türkoğlu İlçesine İlçe Millî Eğitim Müdürü ...

HOŞ GELDİN MUSTAFA DAŞÇI HOŞ GELDİN MUSTAFA DAŞÇI...

Mesleki hayatının son dönemini Ankara İlinde tamamlayan, Kah...

Pınarbaşı’na Kardeş Göl Geliyor Pınarbaşı’na Kardeş Göl G...

Elbistan Belediyesi, ÇEKÜL Vakfı Tarafından hazırlanan Ceyha...

Ceyhan Nehri’nde Rafting Zamanı Ceyhan Nehri’nde Rafting ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Rafting Takımı, Amatör Spor Haftası...

TYB  Bahaettin Karakoç’u Anacak TYB Bahaettin Karakoç...

Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi, vefatının 1. ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ