Maraşta Haber
Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal
Maraşta Haber

“Kültürümüz Ve Değerlerimiz”  Yarışmasının Finali Yapıldı

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü , Dulkadiroğlu Belediyesi, ve Aksu TV iş birliği ile gerçekleştirilen Kültürümüz ve Değerlerimiz Liseler Arası Bilgi Yarışması muhteşem bir finalle sona erdi. Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksu TV’nin katkılarıyla gerçekleştirilen Kültürümüz ve Değerlerimiz Liseler Arası Bilgi Yarışması, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen […]

“Kültürümüz Ve Değerlerimiz”  Yarışmasının Finali Yapıldı

28 Mayıs 2016 - 14:46A+A-

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü , Dulkadiroğlu Belediyesi, ve Aksu TV iş birliği ile gerçekleştirilen Kültürümüz ve Değerlerimiz Liseler Arası Bilgi Yarışması muhteşem bir finalle sona erdi.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksu TV’nin katkılarıyla gerçekleştirilen Kültürümüz ve Değerlerimiz Liseler Arası Bilgi Yarışması, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen final yarışmasıyla sona erdi. Yaklaşık 11 hafta süren yarışmada birçok okul kıyasıya mücadele etti. Son 4 okulun finale kaldığı karışma sonunda ipi göğüsleyen taraf Gülizar Şamil Aktaş Lisesi oldu.
Final yarışmasının açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt konuşmasında “Kültürümüz ve Değerlerimiz Liseler Arası Bilgi Yarışması” hakkında başlangıcından finale kadar geçen süre ile ilgili bilgiler verip,Dulkadiroğlu Belediyesi, ve Aksu TV, Jüri heyetine, Okul yönetici, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek eğitim için her alanda katkı sunmaya devam edeceklerine dikkat çekip  şu ifadeleri kullandı:

” Bu yarışma sadece  Kahramanmaraş’ta  bulunanlara değil, il dışında veya yurt dışında da bulunanlara hitap etmiştir. Bu yarışma sayesinde hem Kahramanmaraş’ımız tanıtılırken ekran başındakiler de bu sayede bilmedikleri konuları öğrenme şansını yakalamışlardır.” dedi. 

Yarışmanın birincisi olan okul Gülizar Şamil Aktaş Lisesinin ödüllerini Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer verdi. Güvençer burada yaptığı konuşmada yarışmayı düzenleyen ve yarışmaya katılan öğrencileri kutladı ve şu ifadelerle sözünü tamamladı:

Bu yarışmayı kim düşünmüşse güzel düşünmüş kendilerini tebrik ediyorum” dedi

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, kültürel değerlerin ön plana çıktığı verimli bir programı geride bıraktıklarını hatırlattı. Bu gibi yarışmaların devam etmesi gerektiğini kaydeden Başkan Okay, programa emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Gençlerimizin tatlı rekabetine dayalı, temelde kültür ve değerlerimizi öğretmeyi amaçlayan bu güzel etkinliğin sonuna geldik. Finallere kalan tüm okullarımıza, öğrencilerine ve öğretmenlerine teşekkür etmek istiyorum. Bu yarışmaya katılan her okul, ayrı bir heyecan ve ayrı bir güzellik kattı. Bizler de o heyecana yarışma boyunca ortak olduk. Bu anlamlı yarışmanın şehrimiz adına faydalı bir faaliyet olduğu kanaatindeyim. Bu yarışma sürecinde hem katılımcılar hem de izleyiciler olarak bizler, şehrimizin kültürel değerlerini tanımak ve tanıtmak anlamında çok güzel bilgiler elde ettik. Bu noktada sorular hazırlayan hocalarımıza ve şehrimizin dünyaya açılan penceresi olan Aksu TV ailesine de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bizler bu gibi programların her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Yarışmanın İkincisi TOKİ Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Üçüncü Erdem Bayazıt Anadolu Anadolu Lisesi ve Dördüncü ise TOKİ Duran Karabuğaş Anadolu Lisesi Oldu.

Programa; Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, Kahramanmaraş Baro Başkanı Av. Vahit Bağcı, Ak Parti İl Başkanı Av. Ahmet Özdemir, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Av. Fırat Görgel, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri başkanı Fevzi Küçük, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü H.İbrahim Çolakkadı, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen,, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçük Dağlı, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Kahveci, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Sebük Tekin Alpaslan, Millî Eğitim Müdür yardımcısı Sıddık Şirikçi, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy, Dulkadiroğlu İlçe Şube Müdürü Yılmaz Bozdere, Okul Müdürleri,  öğrenciler, veliler ve Aksu TV ailesi katıldı.

Final yarışması Aksu TV ekranlarından canlı olarak yayınlandı. Finale kalan öğrencilere hediyelerini protokol üyeleri takdim etti.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyon...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü , Dulkadiroğlu Belediyesi, ve Aksu TV iş birliği ile gerçekleştirilen Kültürümüz ve Değerlerimi...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Toplantısı Yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Top...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü , Dulkadiroğlu Belediyesi, ve Aksu TV iş birliği ile gerçekleştirilen Kültürümüz ve Değerlerimi...

Rehberlik çalıştayları 2. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı Rehberlik çalıştayları 2. Dönem sonu değ...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü , Dulkadiroğlu Belediyesi, ve Aksu TV iş birliği ile gerçekleştirilen Kültürümüz ve Değerlerimi...

MEM’de Bayramlaşma Töreni yapıldı MEM’de Bayramlaşma Töreni yapıldı

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü , Dulkadiroğlu Belediyesi, ve Aksu TV iş birliği ile gerçekleştirilen Kültürümüz ve Değerlerimi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Zeytin Ağaçlarını Yakıp Kaçtılar Zeytin Ağaçlarını Yakıp K...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mimar Sinan Mahallesi Hz. Ha...

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl D...

Rehberlik hizmetleri yıl sonu il danışma komisyonu toplantıs...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Toplantısı Yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat Toplantı sa...

İYİ Parti Kahramanmaraş’ta da Birinci Parti Olacak İYİ Parti Kahramanmaraş’t...

Cumhurbaşkanı Adayı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i...

Rehberlik çalıştayları 2. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı Rehberlik çalıştayları 2....

2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı 2. dönem sonu çalıştay...

“Elbistan ve Maraş’ta Coştuk” “Elbistan ve Maraş’ta Coş...

Ramazan Bayramı Programı ve seçim çalışmaları için memleketi...

“Uyuyan Dev Uyandı” “Uyuyan Dev Uyandı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal...

İYİ Partili Özdarendeli Bayramda da Boş Durmadı İYİ Partili Özdarendeli B...

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren İYİ Parti Kahramanmar...

MEM’de Bayramlaşma Töreni yapıldı MEM’de Bayramlaşma Töreni...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İl ...

Büyükşehir sel baskınının yaralarını saracak Büyükşehir sel baskınının...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi dün kenti etkisi altına ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ