Maraşta Haber
Maraşta Haber

KSÜ Rektörü Deveci’den Dost ve Kardeş Ülke Azerbaycan Ziyareti

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Senatosu 18.03.2015 tarih ve 2015/04 sayılı toplantısında 2015 yılının “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile Azerbaycan Üniversiteleri İşbirliği ve Dostluk Yılı” olarak ilan edilmesine oy birliği ile karar verdi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile Azerbaycan Üniversiteleri İşbirliği ve Dostluk Yılı” kapsamında dost ve kardeş ülke […]

KSÜ Rektörü Deveci’den Dost ve Kardeş Ülke Azerbaycan Ziyareti

16 Nisan 2015 - 20:14A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Senatosu 18.03.2015 tarih ve 2015/04 sayılı toplantısında 2015 yılının “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile Azerbaycan Üniversiteleri İşbirliği ve Dostluk Yılı” olarak ilan edilmesine oy birliği ile karar verdi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ile Azerbaycan Üniversiteleri İşbirliği ve Dostluk Yılı” kapsamında dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ı ziyaret ederek temaslarda bulundu.

Rektör DEVECİ Azerbaycan gezisi kapsamında Azerbaycan Üniversiteleri ile eğitim-öğretim, akademik-bilimsel ve kültürel alanda işbirliğini daha da ileri taşımak ve bu çerçevede öğretim elemanı ve öğrenci değişimini gerçekleştirmek amacıyla ikili protokoller imzaladı.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ, Azerbaycan Turizm ve İşletme Üniversitesi Rektörü ve Milletvekili Prof. Dr. Cefer CEFEROV, Hazar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamlet İSAHANLI, Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Rektörü ve Milletvekili Prof. Dr. Adalet MURADOV, Azerbaycan Diller Üniversitesi Rektörü ve Milletvekili Prof. Dr. Semed SEYİDOV, Odlar Yurdu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmed VALİYEV, Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusif MEMMEDOV’la görüşerek Mevlana Değişim Programı çerçevesinde iş birliği protokolü imzaladı.

Gezi kapsamında ayrıca Azerbaycan’ın Gence şehrinde eğitim öğretimini sürdüren Gence Devlet Üniversitesi, Gence Teknoloji Üniversitesi ve Gence Ziraat Üniversiteleri ile de Mevlana Değişim Programı protokolü imzaladı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ Azerbaycan gezisi kapsamında Hazar Üniversitesi bünyesinde kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde eğitim-öğretim veren “Dünya Mektebi”ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Rektör DEVECİ Azerbaycan Milli İlimler Akademisini ziyaret ederek, Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Dünya Siyaseti Enstitüsü Direktörü ve Azerbaycan Milletvekili Prof. Dr. Musa QASIMLI ile bir süre görüştü. Prof. Dr. Musa QASIMLI ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Rektör Prof. Dr. Durmuş DEVECİ’ye “Kafkaslarda Ermeni Sorunu 1724-1920” adlı kitabını hediye etti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş DEVECİ Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan 20 Ocak şehitliğini de ziyaret etti.

Rektör DEVECİ Azerbaycan’ın Bakü ve Gence şehirlerinde düzenlenen Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı’nı da ziyaret ederken, Türkiye’den 22 Üniversitenin katıldığı, Bakü İl Eğitim Müdürlüğü ile T.C. Bakü Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği tarafından desteklenen ve Azerbaycan Akademi Group tarafından organize edilen fuar 15 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
24 Kasım Öğretmenler Günü Anısına Kur’an 24 Kasım Öğretmenler Günü Anısına Kur...

Yılda biz kez de olsa 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle nedeniyle Onikişubat İl Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen’e günün anısın...

Öğrencilere Çiğköfteli Motivasyon Etkinliği Öğrencilere Çiğköfteli Motivasyon Etkinl...

Kahramanmaraş TOBB FEN LİSESİ moral motivasyon etkinlikleri kapsamında 12. Sınıf öğrencilerine yönelik çiğköfte şenliği düzenledi. Okul...

İş Adamı Yusuf AKARCA’dan Örnek Davranış İş Adamı Yusuf AKARCA’dan Örnek Da...

Kahramanmaraş Onikişubat Millî İrade Anadolu Lisesinin  spor salonunun, “AKARCA Tekstil’ in sahibi  İş Adamı Yusuf AKARCA t...

“Kahraman olmak kanımızda var!” Kan Bağışı Kampanyası “Kahraman olmak kanımızda var!” Kan Bağı...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu “Kahraman olmak kanımızda var!” sloganıyla okul genelinde bir kan bağışı ka...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
276.Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 276.Fasl-ı muhabbet Atışm...

1 Sanırız ki bu çağ, eğlence çağı Boş yere kopuyor,aile bağı...

24 Kasım Öğretmenler Günü Anısına Kur’an 24 Kasım Öğretmenler Günü...

Yılda biz kez de olsa 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle ne...

Bir Başarı Öyküsü Bir Başarı Öyküsü

İlimizin sahip olduğu ‘Tarih, Kültür ve Turizm’ değerlerini ...

Öğrencilere Çiğköfteli Motivasyon Etkinliği Öğrencilere Çiğköfteli Mo...

Kahramanmaraş TOBB FEN LİSESİ moral motivasyon etkinlikleri ...

Halk Eğitim Merkezi Fotoğraf Çekim Kursu Sahada Uygulamalı Devam Ediyor Halk Eğitim Merkezi Fotoğ...

Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi M...

İş Adamı Yusuf AKARCA’dan Örnek Davranış İş Adamı Yusuf AKARCAR...

Kahramanmaraş Onikişubat Millî İrade Anadolu Lisesinin  spor...

“Kahraman olmak kanımızda var!” Kan Bağışı Kampanyası “Kahraman olmak kanımızda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Ömer Faruk Arıkan Ortaokulu ...

KOSGEB’den Kahramanmaraş’ta İşletmelere 131 Milyon Tl’lik Destek KOSGEB’den Kahramanmaraş’...

KOSGEB Kahramanmaraş İl Müdürü Yasin Yüksek, Mikro ve Küçu...

Alanında uzman akademisyenler KSÜ Hastanesi’nde buluştu. Alanında uzman akademisye...

Türkiye’nin birçok ilinden gelen bilim insanları “Güneş T. Y...

Özel Yıldız Kolejinde Öğretmenler Günü Kutlamaları Özel Yıldız Kolejinde Öğr...

     Özel Yıldız Koleji 24 Kasım öğretmenler günü kutlamalar...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ