Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kervan İHO’da okur-yazar buluşması gerçekleşti

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Onikişubat İlçesi Kervan Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulunda Yazar-Okur buluşması gerçekleştirildi. Programın açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt şu ifadelere yer verdi: Cumanız mübarek olsun İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere diğer belediyelerimizin de çalışmalarımıza […]

Kervan İHO’da okur-yazar buluşması gerçekleşti

15 Ekim 2017 - 22:09A+A-

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Onikişubat İlçesi Kervan Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulunda Yazar-Okur buluşması gerçekleştirildi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Programın açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt şu ifadelere yer verdi:

Cumanız mübarek olsun İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere diğer belediyelerimizin de çalışmalarımıza büyük katkıları oldu. 4. Kitap fuarı ve kültür Fuarına gelen yazarlarımızla sizleri buluşturmaya devam ediyoruz. Kahramanmaraş’ta, çok Kıymetli hocalarım var. Bugün ki Cuma durumunu da düşünerekten sözü çok fazla uzatmak istemem, bugünkü programı eğitim öğretim yılının ilk programı Kervan-Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulunda yapıyoruz. Umuyorum ve diliyorum ki güzel bir program olacak, istifade edeceğimiz bir program olacak, Ben de yazarımız Vehbi Vakkasoğlu Beyefendi ile birlikte olmak istedim, inşallah hayırlı bir program olur” dedi.

 “Ben böyle gençlerle konuşurken, özellikle imam hatipli gençlerle konuşurken zaman tüneline girerek geçmişi yaşarım yeniden. Neden? Çükü çok heyecanlı olur bu gezinti benim için.  Bir kere Kahramanmaraşlıyım burası benim doğduğum, büyüdüğüm ilk gençliğimi yaşadığım şehir, ikincisi 7 yıllık imam hatipli öğrencilik yıllarım burada geçti, üçüncüsü Maraş’a ait güzellikleri şahsınızda görüyorum. Burasının havasını soluyan, suyunu içen durgun olmaz, miskin olmaz, yaşayan bir ölü gibi cansız olmaz, heyecanlı olmalı, sizlerde de onu görüyorum. Ben sizlerden gençlik aşımı aldım, acaba siz benden ne alacaksınız? İnşallah mahcup olmam” diyerek konuşmasına başlayan yazar Vehbi Vakkasoğlu, Kahramanmaraş’ta çok önemli iz bırakmış, sadece öğretmenlik değil camide de imamlık yapmış ve dolayısıyla bir kanaat önderi olmuş, imam hatip sevdalısı, Maraş İmam Hatip’inde kurucu müdürü Osman Sandaloğlu ile ilgili tecrübe kazandıracak anıları anlattı.

Sandaloğlu’nun eli gülerdi, yüzü gülerdi, dili gülerdi diyen Vakkasoğlu buna açıklık getirdi ve Müslümanlarda samimiyete, tebessüme, tövbe etme ve güvenin önemine dikkat çekti.

VEHBİ VAKKASOĞLU KİMDİR

1947 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini memleketinde yaptıktan sonra, İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsünden 1969’da mezun oldu.

Öğretmenlik mesleğine Milli Eğitim’in değişik kademelerinde 35 yıl emek verdi. Türk çocuklarının eğitimine katkıda bulunması için Berlin’e tayin edildi.6 yıl Almanya’da çalıştı.

İlk kitabı olan “Mehmet Akif” 1968 yılında yayınlandı. O günden bugüne 40 esere imza attı. Bunlar tarih, edebiyat, din ve psikoloji konularındadır. Eğitimciliği ve eserleriyle yepyeni bir gençlik yetişmesinde hizmeti büyük oldu. İlk gençlik yıllarından itibaren, toplumu eğitici binlerce konferans ve seminerler gerçekleştirdi. Hayatın manası, muhtevası ve özü sevgidir gerçeğini yaşayarak yaydı ve kitaplarıyla gönüllere yerleştirdi. “Sevgi Merkezli Eğitim” projesiyle hem eğitimcilere, hem anne-babalara hem de gençlere etkili rehberlik yaptı. Sadece “Bir Destandır Çanakkale” başlığıyla yurtiçi ve yurtdışında verdiği konferanslar 1200’ü buldu. ”Ailede Sevgi İletişimi” konusunu da binlerce defa değişik açılardan topluma yansıttı. Yeni bir Çanakkale ruhuyla dirilmenin ve sevginin özünü yakalayarak kendine gelmenin önemli temsilcilerinden biri oldu. Bu çerçevede sevenlerinden oluşan “Sevgi Ailesi” bütün dünyada hızla gelişmekte ve sevgi bayrağını her gün biraz daha yükseltmektedir. Mutluluğu, gönüllerden gönüllere sevgi iletişimi kurmaktır.

Ona göre, eğitim hizmetlerinden emekli olmak imkansızdır zira “Hocanın rahmetlisi olur, emeklisi olamaz” Bu sebeple, bütün yeryüzünü bir okul haline getirmeye, seminer ve konferanslar halkasını genişletmeye çalışıyor. ”Gidemediğin yer ne kadar senin değilse, giremediğin gönül de o kadar senin değildir”,der…Gençleri çok sever. Gençlerle gönül saflarını sık tutmanın, geleceğimizin garantisi olduğuna inanır.

 

ESERLERİNDEN BAŞLICALARI ŞUNLARDIR ;

 

– Ailede Sevgi İletişimi

– Çanakkale’de Şahlananlar

– Bir Destandır Çanakkale

– Nikah Şekeri

– Allah’ı Nasıl Anlamalı Çocuklarımıza Nasıl Anlatmalı

– Öğretmenin Not Defteri, 1-2-3

– Aşk Çağlayanı Mevlana

– Başkasının Günahına Ağlayan Adam

– Kalp Sevmekten Yorulmaz

– Üzüntüsüz Yaşamak

– Osmanlı İnsanı

– Doğru Düşünme ve Başarma Sanatı

– İçinizdeki Dostu Keşfedin

– İz Bırakanlar

– Mehmet Akif

– Tagebuch Einens Lehrers-1 (Almanca )

– Our Teacher’s Notebook- 1 (İngilizce)

– Önce Alkışladılar Sonra Öldürdüler

– Bu Vatanı Terkedenler

– Yunus Emre

– İslam Alimleri

– Bilinmeyen Kadın

– Farkınız İslam Olsun

– Yeniden Doğanlar

– Dünyada İslam’a Koşanlar

– Öğrencime Mektuplar 1-2-3

– Avrupanın Gerçek Yüzü

– Son Bozgun 

 

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Okur Buluşması İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Ok...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Onikişubat İlçesi Kervan Tur...

Andırın’da İYEP Semineri Verildi Andırın’da İYEP Semineri Verildi...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Onikişubat İlçesi Kervan Tur...

Öğretmenlere İYEP Tanıtıldı Öğretmenlere İYEP Tanıtıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Onikişubat İlçesi Kervan Tur...

BTR Öğretmenler Toplantısı Yapıldı BTR Öğretmenler Toplantısı Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Onikişubat İlçesi Kervan Tur...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şiirin Beyaz Kartalı “Pervaz urup Hakk’a uçtu” Şiirin Beyaz Kartalı “Per...

Türk şirinin Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç şiirin kanatlar...

Kahramanmaraş’ta Sağanak Yağmura Dikkat! Kahramanmaraş’ta Sa...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Mer...

Başakan Çeleğen’den Taziye Mesajı Başakan Çeleğen’den...

BAHAETTİN KARAKOÇ (1930 – 16 Ekim 2018)  Edebiyat düny...

Bahaettin Karakoç Hakkın Rahmetine Kavuştu Bahaettin Karakoç Hakkın ...

Türk şiirinin Beyaz Kartalı, Dedekorkut’u ve “Kelimele...

20 Bin Kur’an-ı Kerim Sudan’a Ulaştı 20 Bin Kur’an-ı Ker...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülen, M...

“Elbistan Köy Haline Getiriliyor” “Elbistan Köy Haline Geti...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç TBMM’de Memleket H...

Papaz Olmak Papaz Olmak

Arif olanlar başlığa bakar bakmaz neler söyleyip neler yazac...

Beyaz Kartal Yoğun Tempoya Dayanamadı Beyaz Kartal Yoğun Tempoy...

 Türk şiirinin Dedekorkut’u ve Beyaz Kartalı olarak bilinen ...

İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Okur Buluşması İklime Hatun Anadolu Kız ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İma...

Andırın’da İYEP Semineri Verildi Andırın’da İYEP Sem...

Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesinde görev yapan öğretmen ve y...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ