Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kervan İHO’da okur-yazar buluşması gerçekleşti

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Onikişubat İlçesi Kervan Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulunda Yazar-Okur buluşması gerçekleştirildi. Programın açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt şu ifadelere yer verdi: Cumanız mübarek olsun İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere diğer belediyelerimizin de çalışmalarımıza […]

Kervan İHO’da okur-yazar buluşması gerçekleşti

15 Ekim 2017 - 22:09A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Onikişubat İlçesi Kervan Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulunda Yazar-Okur buluşması gerçekleştirildi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Programın açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt şu ifadelere yer verdi:

Cumanız mübarek olsun İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere diğer belediyelerimizin de çalışmalarımıza büyük katkıları oldu. 4. Kitap fuarı ve kültür Fuarına gelen yazarlarımızla sizleri buluşturmaya devam ediyoruz. Kahramanmaraş’ta, çok Kıymetli hocalarım var. Bugün ki Cuma durumunu da düşünerekten sözü çok fazla uzatmak istemem, bugünkü programı eğitim öğretim yılının ilk programı Kervan-Turgut Pekel İmam Hatip Ortaokulunda yapıyoruz. Umuyorum ve diliyorum ki güzel bir program olacak, istifade edeceğimiz bir program olacak, Ben de yazarımız Vehbi Vakkasoğlu Beyefendi ile birlikte olmak istedim, inşallah hayırlı bir program olur” dedi.

 “Ben böyle gençlerle konuşurken, özellikle imam hatipli gençlerle konuşurken zaman tüneline girerek geçmişi yaşarım yeniden. Neden? Çükü çok heyecanlı olur bu gezinti benim için.  Bir kere Kahramanmaraşlıyım burası benim doğduğum, büyüdüğüm ilk gençliğimi yaşadığım şehir, ikincisi 7 yıllık imam hatipli öğrencilik yıllarım burada geçti, üçüncüsü Maraş’a ait güzellikleri şahsınızda görüyorum. Burasının havasını soluyan, suyunu içen durgun olmaz, miskin olmaz, yaşayan bir ölü gibi cansız olmaz, heyecanlı olmalı, sizlerde de onu görüyorum. Ben sizlerden gençlik aşımı aldım, acaba siz benden ne alacaksınız? İnşallah mahcup olmam” diyerek konuşmasına başlayan yazar Vehbi Vakkasoğlu, Kahramanmaraş’ta çok önemli iz bırakmış, sadece öğretmenlik değil camide de imamlık yapmış ve dolayısıyla bir kanaat önderi olmuş, imam hatip sevdalısı, Maraş İmam Hatip’inde kurucu müdürü Osman Sandaloğlu ile ilgili tecrübe kazandıracak anıları anlattı.

Sandaloğlu’nun eli gülerdi, yüzü gülerdi, dili gülerdi diyen Vakkasoğlu buna açıklık getirdi ve Müslümanlarda samimiyete, tebessüme, tövbe etme ve güvenin önemine dikkat çekti.

VEHBİ VAKKASOĞLU KİMDİR

1947 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini memleketinde yaptıktan sonra, İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsünden 1969’da mezun oldu.

Öğretmenlik mesleğine Milli Eğitim’in değişik kademelerinde 35 yıl emek verdi. Türk çocuklarının eğitimine katkıda bulunması için Berlin’e tayin edildi.6 yıl Almanya’da çalıştı.

İlk kitabı olan “Mehmet Akif” 1968 yılında yayınlandı. O günden bugüne 40 esere imza attı. Bunlar tarih, edebiyat, din ve psikoloji konularındadır. Eğitimciliği ve eserleriyle yepyeni bir gençlik yetişmesinde hizmeti büyük oldu. İlk gençlik yıllarından itibaren, toplumu eğitici binlerce konferans ve seminerler gerçekleştirdi. Hayatın manası, muhtevası ve özü sevgidir gerçeğini yaşayarak yaydı ve kitaplarıyla gönüllere yerleştirdi. “Sevgi Merkezli Eğitim” projesiyle hem eğitimcilere, hem anne-babalara hem de gençlere etkili rehberlik yaptı. Sadece “Bir Destandır Çanakkale” başlığıyla yurtiçi ve yurtdışında verdiği konferanslar 1200’ü buldu. ”Ailede Sevgi İletişimi” konusunu da binlerce defa değişik açılardan topluma yansıttı. Yeni bir Çanakkale ruhuyla dirilmenin ve sevginin özünü yakalayarak kendine gelmenin önemli temsilcilerinden biri oldu. Bu çerçevede sevenlerinden oluşan “Sevgi Ailesi” bütün dünyada hızla gelişmekte ve sevgi bayrağını her gün biraz daha yükseltmektedir. Mutluluğu, gönüllerden gönüllere sevgi iletişimi kurmaktır.

Ona göre, eğitim hizmetlerinden emekli olmak imkansızdır zira “Hocanın rahmetlisi olur, emeklisi olamaz” Bu sebeple, bütün yeryüzünü bir okul haline getirmeye, seminer ve konferanslar halkasını genişletmeye çalışıyor. ”Gidemediğin yer ne kadar senin değilse, giremediğin gönül de o kadar senin değildir”,der…Gençleri çok sever. Gençlerle gönül saflarını sık tutmanın, geleceğimizin garantisi olduğuna inanır.

 

ESERLERİNDEN BAŞLICALARI ŞUNLARDIR ;

 

– Ailede Sevgi İletişimi

– Çanakkale’de Şahlananlar

– Bir Destandır Çanakkale

– Nikah Şekeri

– Allah’ı Nasıl Anlamalı Çocuklarımıza Nasıl Anlatmalı

– Öğretmenin Not Defteri, 1-2-3

– Aşk Çağlayanı Mevlana

– Başkasının Günahına Ağlayan Adam

– Kalp Sevmekten Yorulmaz

– Üzüntüsüz Yaşamak

– Osmanlı İnsanı

– Doğru Düşünme ve Başarma Sanatı

– İçinizdeki Dostu Keşfedin

– İz Bırakanlar

– Mehmet Akif

– Tagebuch Einens Lehrers-1 (Almanca )

– Our Teacher’s Notebook- 1 (İngilizce)

– Önce Alkışladılar Sonra Öldürdüler

– Bu Vatanı Terkedenler

– Yunus Emre

– İslam Alimleri

– Bilinmeyen Kadın

– Farkınız İslam Olsun

– Yeniden Doğanlar

– Dünyada İslam’a Koşanlar

– Öğrencime Mektuplar 1-2-3

– Avrupanın Gerçek Yüzü

– Son Bozgun 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
TOKİ 21. Yüzyıl MTAL’nin Projeleri Üretim Sağlıyor TOKİ 21. Yüzyıl MTAL’nin Projeleri...

KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU TOKİ 21.YÜZYIL MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ TEKNOLOJİK ARAÇLARLA YENİ ÜRETİMLER GERÇEKLEŞTİRİYO...

SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Yaşar Gölcü İlkokulu, pandemi döneminde vücut direncini artırmak, sağlıklı yaşam için beslenmenin önemi konu...

Ne yapmalıyız? Telegram whatsapp’ı bipler mi? Ne yapmalıyız? Telegram whatsapp’ı biple...

Haber sitemiz yazar kadrosunda bulunan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem Yöneticisi Yakup Kaman’ın yankı uyandıracak yazısı. ...

Milletvekili Öçal’dan MEM’e 75 Tablet bağışı Milletvekili Öçal’dan MEM’e ...

Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, İlimizde uzaktan eğitimde erişim imkânı olmayan öğrencilerimize destek olmak amacıyla İl Millî ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kaymakam Serkan Keçeli’ye Ziyaret Kaymakam Serkan Keçeli...

“Vişne Reçelini Hiç Sevmem” isimli  kitabın yazarı eği...

Kahramanmaraş ta Kar Yağışı Kahramanmaraş ta Kar Yağı...

Meteroloji günler öncesi Kahramanmaraş ta kuvvetli sağnak ya...

TOKİ 21. Yüzyıl MTAL’nin Projeleri Üretim Sağlıyor TOKİ 21. Yüzyıl MTAL̵...

KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU TOKİ 21.YÜZYIL MESLEKİ TEKNİK ANA...

SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ SAĞLIKLI BESLENME SEMİNER...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Yaşar Gölcü İlkokulu, pandemi dön...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 19 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 204.G...

Ne yapmalıyız? Telegram whatsapp’ı bipler mi? Ne yapmalıyız? Telegram w...

Haber sitemiz yazar kadrosunda bulunan İl Millî Eğitim Müdür...

Milletvekili Öçal’dan MEM’e 75 Tablet bağışı Milletvekili Öçal’d...

Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, İlimizde uzaktan eği...

Sosyal Medya Kuralları Herkese Lazım Sosyal Medya Kuralları He...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İliş...

Eğitimci Çakabey, imzalı kitabını takdim ediyor Eğitimci Çakabey, imzalı ...

Kısa bir süre önce okul müdürü olarak kamu hizmetini tamamla...

İstiklal Marşımız Okullarımızda Yankılandı İstiklal Marşımız Okullar...

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısıyla Ülke gen...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ