Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kaymakam Serkan Keçeli,Ahmet Bayazıt İlkokulunda

Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Ahmet Bayazıt İlkokulunda 24 Kasım Öğretmenleri günü  nedeniyle bir etkinlikte öğretmelerle sohbet ederek onlara önemli mesaj verdi. Ahmet Bayazıt İlkokulunda  düzenlenen 24 Kasım Öğretmenleri günü töreninde  Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ve  Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulu gelişte  öğrenciler tarafından çiçekle karşılandı.  Başka bir okula tayini çıkan öğretmen İsak […]

Kaymakam Serkan Keçeli,Ahmet Bayazıt İlkokulunda

01 Aralık 2019 - 23:29A+A-

Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Ahmet Bayazıt İlkokulunda 24 Kasım Öğretmenleri günü  nedeniyle bir etkinlikte öğretmelerle sohbet ederek onlara önemli mesaj verdi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Ahmet Bayazıt İlkokulunda  düzenlenen 24 Kasım Öğretmenleri günü töreninde  Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ve  Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulu gelişte  öğrenciler tarafından çiçekle karşılandı. 

Başka bir okula tayini çıkan öğretmen İsak Ateş ve Emekli olacak Bilal Sünbül’e Plaket takdim edildi.

“Eğitimde öğretmenim önemine işaret eden Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, “ Sınıfta öğretmenimiz, öğrenciler ve öğretmenimizin vicdanı dışında başka kimse yok.  Bende uğrasam uğrasam senede ancak bir kez uğrayabilirim, o da 30-45 dakika. Burada en çok etkili olan öğretmenimizin vicdani duygusudur. Burada ki öğrencilerimiz bazılarına göre biraz daha şanslı öğrenciler. Bazı öğrencilerimiz var ki öğretmeninden başka yardımcı olacak kimsesi yok, anne-baba ayrılmış, baba alkol bağımlısı, çocuğumuz elinden tutacak birisini arıyor, elinden tutacak ne kaymakamdır, ne de milli eğitim müdürüdür. O çocuğun eli tutulacaksa oda öğretmenidir. Sizler o çocuğun elinden tuttuğunuz müddetçe bu ülkenin geleceği çok daha sağlam olacaktır.

Emin olun sizin hayata kazandıracağınız bir öğrenci devletin yapmış olduğu milyonlarca liradan çok daha değerlidir. Dünyada en değerli varlık herkesin kendi çocuğudur ve çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesini isteriz. Sizler sınıflarınızda öğrencilerinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz, bizim çocuklarımızda rahat eder.

Her sene bir öğretmenimiz problemli olan bir çocuğun hayatına dokunsa, gönlüne dokunsa, kötü yola gidecekken ona annelik, babalık yapıp, sahip çıksa emin olun bu ülkede kötü olaylar çok çok aza iner.

ÖĞRETMENLİK FEDAKÂRLIK YAPMAYI GEREKTİREN BİR MESLEK

Bu ülkede derler ki, Cumhurbaşkanını, başbakanı, hâkimleri savcıları, doktorları öğretmenler yetiştirir doğrudur, hatta ben ona bir kelime daha ilave ediyorum, yapmamış olduğunuz fedakârlıklarla da, sahip çıkmadığımız çocuklarla da bu ülkenin bir negatifidir.

Biz memurlara işinizi yapın deriz. Memurlar işini zamanında yapamazsa arkadaşı yardım eder veya vatandaş yarım saat fazla bekler, telafisi mümkündür. Ama öğretmenler için işinizi yapın demiyorum onlara, lütfen fedakârlık yapın diyorum. Sizin mesleğiniz fedakârlık yapmayı gerektiren bir meslek, fedakârlık yaptığınız takdirde bu ülkenin geleceği daha sağlam temeller üzerine oturacaktır.

Bu ülkenin geleceğini siyasetçiler, bürokratla inşa etmiyorlar, bu ülkenin geleceğini sizler inşa edeceksiniz. Sınıflarınızda ki öğrencilerinizi hem ahlaken ne kadar sağlam, hem de bilim, teknoloji ve fen den ne kadar güçlü yetiştirirseniz  geleceğin Türkiye si o kadar güçlü olacak. Göreviniz ağır, Allah yardımcınız olsun.” dedi.

 

 

Etiketler : |


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’ın Acı Günü Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’ın Acı Günü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, çok sevdiği amcası Nurettin Yılmaz’ın vefat haberiyle sarsıldı. Giresun’un Şeb...

Kahramanmaraş İlçelerinde Eğitime Kar Engeli Kahramanmaraş İlçelerinde Eğitime Kar En...

Gün boyu devam eden kar yağışı Kahramanmaraş’ın kuzey ilçelerinin bazılarında eğitime 1 gün ara verilmesine neden oldu.  Ekinözü ...

KADEP’de Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi KADEP’de Dereceye Girenlere Ödülleri Ver...

Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi kapsamında 2018-2019 yılının değerli okulları seçilerek ödülleri takdim edildi. 3 kategoride yap...

eTwinning Kalite Etiketleri Sertifika Töreni Yapıldı eTwinning Kalite Etiketleri Sertifika Tö...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat toplantı salonunda  eTwinning Kalite Etiketleri Sertifika Töreni Yapıldı. Gerçekleştirilen törene Ka...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’ın Acı Günü Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, çok sevdi...

Kahramanmaraş İlçelerinde Eğitime Kar Engeli Kahramanmaraş İlçelerinde...

Gün boyu devam eden kar yağışı Kahramanmaraş’ın kuzey ...

GERMANİCİA FİLM OLUYOR GERMANİCİA FİLM OLUYOR

Geçtiğimiz aylarda Kahramanmaraş Valiliği tarafından yapılan...

KADEP’de Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi KADEP’de Dereceye Girenle...

Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi kapsamında 2018-2019 ...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-24 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Huzur bahçesinin barış yolunda Kin nefret tohumu ekmemek ger...

eTwinning Kalite Etiketleri Sertifika Töreni Yapıldı eTwinning Kalite Etiketle...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat toplantı salonunda  eTwin...

Engelliler Gününde Ödüller Sahibini Buldı Engelliler Gününde Ödülle...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi  İle İl Millî Eğitim Müd...

Onikişubat Belediyesinden Engellileri Unutmadı Onikişubat Belediyesinden...

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, Sayın Vali Vahdettin Özk...

Millî Eğitim Müdürlüğünden Vefa Örneği Millî Eğitim Müdürlüğünde...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 24 Kasım Öğretmenler...

Bu basını hafife almayın! Bu basını hafife almayın!...

Evet almayın! Daha iyi günleriniz. Bu basın gerçekleri,  doğ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ