Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kaymakam Serkan Keçeli,Ahmet Bayazıt İlkokulunda

Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Ahmet Bayazıt İlkokulunda 24 Kasım Öğretmenleri günü  nedeniyle bir etkinlikte öğretmelerle sohbet ederek onlara önemli mesaj verdi. Ahmet Bayazıt İlkokulunda  düzenlenen 24 Kasım Öğretmenleri günü töreninde  Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ve  Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulu gelişte  öğrenciler tarafından çiçekle karşılandı.  Başka bir okula tayini çıkan öğretmen İsak […]

Kaymakam Serkan Keçeli,Ahmet Bayazıt İlkokulunda

01 Aralık 2019 - 23:29A+A-

Kahramanmaraş Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Ahmet Bayazıt İlkokulunda 24 Kasım Öğretmenleri günü  nedeniyle bir etkinlikte öğretmelerle sohbet ederek onlara önemli mesaj verdi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Ahmet Bayazıt İlkokulunda  düzenlenen 24 Kasım Öğretmenleri günü töreninde  Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli ve  Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulu gelişte  öğrenciler tarafından çiçekle karşılandı. 

Başka bir okula tayini çıkan öğretmen İsak Ateş ve Emekli olacak Bilal Sünbül’e Plaket takdim edildi.

“Eğitimde öğretmenim önemine işaret eden Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, “ Sınıfta öğretmenimiz, öğrenciler ve öğretmenimizin vicdanı dışında başka kimse yok.  Bende uğrasam uğrasam senede ancak bir kez uğrayabilirim, o da 30-45 dakika. Burada en çok etkili olan öğretmenimizin vicdani duygusudur. Burada ki öğrencilerimiz bazılarına göre biraz daha şanslı öğrenciler. Bazı öğrencilerimiz var ki öğretmeninden başka yardımcı olacak kimsesi yok, anne-baba ayrılmış, baba alkol bağımlısı, çocuğumuz elinden tutacak birisini arıyor, elinden tutacak ne kaymakamdır, ne de milli eğitim müdürüdür. O çocuğun eli tutulacaksa oda öğretmenidir. Sizler o çocuğun elinden tuttuğunuz müddetçe bu ülkenin geleceği çok daha sağlam olacaktır.

Emin olun sizin hayata kazandıracağınız bir öğrenci devletin yapmış olduğu milyonlarca liradan çok daha değerlidir. Dünyada en değerli varlık herkesin kendi çocuğudur ve çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesini isteriz. Sizler sınıflarınızda öğrencilerinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz, bizim çocuklarımızda rahat eder.

Her sene bir öğretmenimiz problemli olan bir çocuğun hayatına dokunsa, gönlüne dokunsa, kötü yola gidecekken ona annelik, babalık yapıp, sahip çıksa emin olun bu ülkede kötü olaylar çok çok aza iner.

ÖĞRETMENLİK FEDAKÂRLIK YAPMAYI GEREKTİREN BİR MESLEK

Bu ülkede derler ki, Cumhurbaşkanını, başbakanı, hâkimleri savcıları, doktorları öğretmenler yetiştirir doğrudur, hatta ben ona bir kelime daha ilave ediyorum, yapmamış olduğunuz fedakârlıklarla da, sahip çıkmadığımız çocuklarla da bu ülkenin bir negatifidir.

Biz memurlara işinizi yapın deriz. Memurlar işini zamanında yapamazsa arkadaşı yardım eder veya vatandaş yarım saat fazla bekler, telafisi mümkündür. Ama öğretmenler için işinizi yapın demiyorum onlara, lütfen fedakârlık yapın diyorum. Sizin mesleğiniz fedakârlık yapmayı gerektiren bir meslek, fedakârlık yaptığınız takdirde bu ülkenin geleceği daha sağlam temeller üzerine oturacaktır.

Bu ülkenin geleceğini siyasetçiler, bürokratla inşa etmiyorlar, bu ülkenin geleceğini sizler inşa edeceksiniz. Sınıflarınızda ki öğrencilerinizi hem ahlaken ne kadar sağlam, hem de bilim, teknoloji ve fen den ne kadar güçlü yetiştirirseniz  geleceğin Türkiye si o kadar güçlü olacak. Göreviniz ağır, Allah yardımcınız olsun.” dedi.

 

 

Etiketler : |


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Karne Dağıtım Törenleri Kahramanmaraş’ta Karne Dağıtım Tör...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü organizesinde, 2019-2020 eğitim öğretim yılının I. dönemi tamamlanması dolayısıyla merkez ilçel...

Şehit Aziz Karnıkara’nın ismi kütüphanede yaşayacak Şehit Aziz Karnıkara’nın ismi kütü...

Kahramanmaraş ‘ın Dulkadiroğlu İlçesi Aksu Mahallesinde bulunan Aksu Anadolu Lisesinde gönüllü gençler oluşan, Kentte faaliyet gösteren...

Yahya Kemal İlkokulu Geleceğimizi Aydınlatıyor Yahya Kemal İlkokulu Geleceğimizi Aydınl...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde yaptığı farklı projeler ve eğitime verdiği katkılarla” eğitimin bir incisi Yahya kemal İlkokulu” u...

İlçe Hayat Boyu Toplantısı Türkoğlu’nda Yapıldı İlçe Hayat Boyu Toplantısı Türkoğlu’nda ...

Türkoğlu Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan Türkoğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliğinde,  İl Millî Eğitim Müdür Yardı...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Karne Dağıtım Törenleri Kahramanmaraş’ta Ka...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü organizesinde, 2019-...

KSÜ %ektörü Can, Protokol İmza Törenine Katıldı KSÜ %ektörü Can, Protokol...

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı ile Tarım ve Orman Bak...

Şehit Aziz Karnıkara’nın ismi kütüphanede yaşayacak Şehit Aziz Karnıkara̵...

Kahramanmaraş ‘ın Dulkadiroğlu İlçesi Aksu Mahallesinde bulu...

Yahya Kemal İlkokulu Geleceğimizi Aydınlatıyor Yahya Kemal İlkokulu Gele...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde yaptığı farklı projeler...

Turistik Ekinözü İçmeleri Yeni Sezona Hazırlanıyor Turistik Ekinözü İçmeleri...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sağlık turizmi açısından...

ÖZ GEREK BANA ÖZ GEREK BANA

Tefekkürle şu âleme bakınca Kudret’i görecek göz gerek bana....

Kahramanmaraş Kamu-Sen’den  “Bordro Yakma Eylemi” Kahramanmaraş Kamu-Sen...

Kamu-Sen Kahramanmaraş İl Temsilciliği  15  Ocak 2020 Çarşam...

Ümmetin Yetimi İdlib İçin 7 Tır Yardım Ümmetin Yetimi İdlib İçin...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi,  Hayrat İnsani Yardım D...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-30 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Türk kızıyım nenem dedem Türk benim Astarım, kumaşım, bezim ...

İlçe Hayat Boyu Toplantısı Türkoğlu’nda Yapıldı İlçe Hayat Boyu Toplantıs...

Türkoğlu Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan Türkoğlu Hal...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ