Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta YGS Deneme Sınavı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük sınav yapılan okulları ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi. Başkanvekili Erantepli konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Bugün Kahramanmaraş il genelinde tüm lise […]

Kahramanmaraş’ta YGS Deneme Sınavı

01 Mart 2016 - 17:42A+A-


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük sınav yapılan okulları ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.

Başkanvekili Erantepli konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Bugün Kahramanmaraş il genelinde tüm lise ve dengi okullarda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen YGS Deneme Sınavı yapılıyor.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç her fırsatta öğrencilerimizin ikinci velisiyim diyor. Bu ifadenin gereği olarak da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin ilgili daire başkanlarımız, şube müdürlerimiz, Kahramanmaraş’taki öğrencilerimizin eğitimine, kültürel faaliyetlerine, sanatsal ve sportif faaliyetlerine katkı sunmaya ve onları daha iyi noktaya getirmeye çalışıyor.

Bu gün de bu yıl ikincisini yaptığımız deneme sınavı tüm il genelinde uygulanıyor. Bu deneme sınavı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğümüz tarafından hazırlandı. Hazırlanan soru kitapçığı ÖSYM formatında hazırlandı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince kontrol edilerek tescillendi. Yine ÖSYM tarafından verilen kalemleri, silgi ve kalemtraşları da Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılandı.

Burada bizim amacımız 12 gün sonra sınava girecek olan öğrencilerimize sınav heyecanını yaşatmak, bir acemilikleri varsa bunu atlatmak ve netlerini artırmak ve Kahramanmaraş’ın YGS Sınav sonuçlarında puanını artırmak bizim temel amacımız.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Bu sınavın sonucunda dereceye giren öğrencilerimiz Büyükşehir Belediyemiz tarafından Çanakkale’ye götürülecektir.

Çanakkale’nin Türkiye ve Kahramanmaraş için çok büyük bir önemi var. 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümüne denk gelen bu gezide biz istiyoruz ki Kahramanmaraşlı daha çok gencimiz Çanakkale’ye gitsin. 100 yıl önce aynı bugünlerde olduğu gibi yedi düvele karşı, bu vatan topraklarında ezan dinmesin, bayrak inmesin, vatan bölünmesin diye kendilerini feda eden 250 bin şehidimizin mücadele verdiği mekanları, hangi şartlarda ve ne şekilde mücadele ettiklerini canlı olarak görsünler diye Çanakkale’ye götürüyoruz.

Aynı şekilde ileriki tarihlerde yapılacak TEOG Sınavı için de buna benzer bir sınav düzenleyeceğiz. Bu sınav sonuçlarına göre de öğrencilerimizi Çanakkale’ye götüreceğiz. Bu vatanın vatan olmasında ve vatan topraklarını canları pahasına 250 bin şehidimizin bu topraklar için can verdiğini ve tarih şuurunu oluşturmak adına Çanakkale’ye götüreceğiz” diye konuştu.

HABERE AİT FOTO GALERİ

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise yaptığı açıklamada: “ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin destek ve katkılarıyla düzenlediğimiz YGS Deneme Sınavı’na il genelinde 15 bin 108 öğrenci katılıyor. Bu öğrenciler arasında 1440 öğrenci okuldan mezun, 13 bin 668 öğrenci son sınıf öğrencisi. 132 okul ve 756 derslikte yapılan bu sınavda 1600 öğretmenimiz görev yapıyor. Bu sınavın gerçekleşmesinde başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a diğer ilgililere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve DOĞAKA arasında protokol imzalandı İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve DOĞAKA aras...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi. Büyükşe...

Okul Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Okul Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yap...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi. Büyükşe...

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Devam Ediyor Destekleme ve Yetiştirme Kursları Devam ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi. Büyükşe...

Bilgi Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakları Nelerdir? Bilgi Yönetimi Bölümü Nedir? İş Olanakla...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi. Büyükşe...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş Evi ilgi odağı oldu. Kahramanmaraş Evi ilgi od...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Etimesgut’ta gerçekleşti...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve DOĞAKA arasında protokol imzalandı İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Doğaka arasında ...

Okul Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Okul Öncesi Değerlendirme...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat toplantı sa...

Büyükşehir’den 79 Noktada Yol Çalışması Büyükşehir’den 79 Noktada...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi il genelinde yürüttüğü y...

B Termikte Yangın Paniği B Termikte Yangın Paniği...

               Afşin Elbistan B Termik Santralinde 4. ünited...

Sumak Ekşisi Sofralarımıza Nasıl Geliyor Sumak Ekşisi Sofralarımız...

Zengin Mutfak Kültürümüzde Salataların, Dolmaların, Ekşili K...

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Devam Ediyor Destekleme ve Yetiştirme ...

Kahramanmaraş İlçelerindeki Ortaöğretim kurumlarında Destekl...

Milletin Vekili Böyle Olmalı Milletin Vekili Böyle Olm...

Yönetim Kurulu Başkanlığını Sayın Ahmet Kolutek’in yürüttüğü...

Variflex Resmi Satış Sitesi Variflex Resmi Satış Site...

Variflex krem, dünya genelinde yakalamış olduğu başarı ile b...

Argo derm zararları var mıdır? yan etkisi varmıdır ? Argo derm zararları var m...

Argo derm, herhangi bir yan etkisi bulunmayan üründür. İçeri...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ