Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta YGS Deneme Sınavı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük sınav yapılan okulları ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi. Başkanvekili Erantepli konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Bugün Kahramanmaraş il genelinde tüm lise […]

Kahramanmaraş’ta YGS Deneme Sınavı

01 Mart 2016 - 17:42A+A-


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Muharrem Erantepli, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük sınav yapılan okulları ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.

Başkanvekili Erantepli konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Bugün Kahramanmaraş il genelinde tüm lise ve dengi okullarda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen YGS Deneme Sınavı yapılıyor.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç her fırsatta öğrencilerimizin ikinci velisiyim diyor. Bu ifadenin gereği olarak da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin ilgili daire başkanlarımız, şube müdürlerimiz, Kahramanmaraş’taki öğrencilerimizin eğitimine, kültürel faaliyetlerine, sanatsal ve sportif faaliyetlerine katkı sunmaya ve onları daha iyi noktaya getirmeye çalışıyor.

Bu gün de bu yıl ikincisini yaptığımız deneme sınavı tüm il genelinde uygulanıyor. Bu deneme sınavı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğümüz tarafından hazırlandı. Hazırlanan soru kitapçığı ÖSYM formatında hazırlandı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince kontrol edilerek tescillendi. Yine ÖSYM tarafından verilen kalemleri, silgi ve kalemtraşları da Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılandı.

Burada bizim amacımız 12 gün sonra sınava girecek olan öğrencilerimize sınav heyecanını yaşatmak, bir acemilikleri varsa bunu atlatmak ve netlerini artırmak ve Kahramanmaraş’ın YGS Sınav sonuçlarında puanını artırmak bizim temel amacımız.

HABERE AİT FOTO GALERİ

Bu sınavın sonucunda dereceye giren öğrencilerimiz Büyükşehir Belediyemiz tarafından Çanakkale’ye götürülecektir.

Çanakkale’nin Türkiye ve Kahramanmaraş için çok büyük bir önemi var. 18 Mart Çanakkale Zaferi yıldönümüne denk gelen bu gezide biz istiyoruz ki Kahramanmaraşlı daha çok gencimiz Çanakkale’ye gitsin. 100 yıl önce aynı bugünlerde olduğu gibi yedi düvele karşı, bu vatan topraklarında ezan dinmesin, bayrak inmesin, vatan bölünmesin diye kendilerini feda eden 250 bin şehidimizin mücadele verdiği mekanları, hangi şartlarda ve ne şekilde mücadele ettiklerini canlı olarak görsünler diye Çanakkale’ye götürüyoruz.

Aynı şekilde ileriki tarihlerde yapılacak TEOG Sınavı için de buna benzer bir sınav düzenleyeceğiz. Bu sınav sonuçlarına göre de öğrencilerimizi Çanakkale’ye götüreceğiz. Bu vatanın vatan olmasında ve vatan topraklarını canları pahasına 250 bin şehidimizin bu topraklar için can verdiğini ve tarih şuurunu oluşturmak adına Çanakkale’ye götüreceğiz” diye konuştu.

HABERE AİT FOTO GALERİ

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise yaptığı açıklamada: “ Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin destek ve katkılarıyla düzenlediğimiz YGS Deneme Sınavı’na il genelinde 15 bin 108 öğrenci katılıyor. Bu öğrenciler arasında 1440 öğrenci okuldan mezun, 13 bin 668 öğrenci son sınıf öğrencisi. 132 okul ve 756 derslikte yapılan bu sınavda 1600 öğretmenimiz görev yapıyor. Bu sınavın gerçekleşmesinde başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a diğer ilgililere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Menekşe Anaokulundan İyilik Yap, Empati Kur, İyilik Bul Etkinliği Menekşe Anaokulundan İyilik Yap, Empati ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi. Büyükşe...

Okul Müdürlerinden Fatmalı Yeşilkent İlkokulunda Değerlendirme Toplantısı Okul Müdürlerinden Fatmalı Yeşilkent İlk...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi. Büyükşe...

Dulkadiroğlu İlçe MEM’de görev değişimi Dulkadiroğlu İlçe MEM’de görev değişimi...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi. Büyükşe...

İki Okuldan EMPATİ programı İki Okuldan EMPATİ programı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 12. Sınıflara YGS Denem Sınavı gerçekleştirildi. Büyükşe...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Menekşe Anaokulundan İyilik Yap, Empati Kur, İyilik Bul Etkinliği Menekşe Anaokulundan İyil...

Kahramanmaraş Onikişubat Menekşe Anaokulu 17 Ocak 2018 Çarşa...

Kısık Yolunda Genişletme Çalışmaları Kısık Yolunda Genişletme ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yol yapım ve onarım çalı...

Gençlerden Doğa Yürüyüşü Gençlerden Doğa Yürüyüşü...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bu hafta sonu gençleri d...

Okul Müdürlerinden Fatmalı Yeşilkent İlkokulunda Değerlendirme Toplantısı Okul Müdürlerinden Fatmal...

Onikişubat İlçesinde aynı bölgede görev yapan okul müdürleri...

Zabun’dan KMBGC’ye Anlamlı Ziyaret Zabun’dan KMBGC’ye Anlaml...

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar...

Yedikuyular’a Hafta sonu Otobüs Yedikuyular’a Hafta sonu ...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını tamamladığı...

Dulkadiroğlu İlçe MEM’de görev değişimi Dulkadiroğlu İlçe MEM’de ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü görev...

İki Okuldan EMPATİ programı İki Okuldan EMPATİ progra...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Orta...

Enerji ve ekolojik temelli doğa eğitimi protokolü imzalandı Enerji ve ekolojik temell...

Tübitak 4004 doğa eğitimi ve bilim okulları programı çerçeve...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ