Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Robotik ve Teknoloji Festivali Ede-Ro

Kahramanmaraş’ta Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından, Osman Sayın Spor Salonu’nda yaptığı ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde değişik kategorilerde ki  “Kahramanmaraş Robotik ve Teknoloji Festivali Ede-Ro” yarışmasının açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.   Osman Sayın Spor Salonunda ki program, saygı duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Dilek Konuş’un açılış konuşmasıyla […]

Kahramanmaraş’ta Robotik ve Teknoloji Festivali Ede-Ro

10 Haziran 2022 - 22:53A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ta Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından, Osman Sayın Spor Salonu’nda yaptığı ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde değişik kategorilerde ki  “Kahramanmaraş Robotik ve Teknoloji Festivali Ede-Ro” yarışmasının açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

 

Osman Sayın Spor Salonunda ki program, saygı duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Dilek Konuş’un açılış konuşmasıyla başladı.

 

HABERE AİT FOTO-VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ALTTA Kİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=FgZL2QO8d9c

 

“Değerli meslektaşlarım, kıymetli misafirler, sevgili öğrenciler, ve değerli basın mensupları ilkini düzenlediğimiz Kahramanmaraş Robotik ve Teknoloji Festivali Ede-Ro’ya hoş geldiniz.” diyerek konuşmasına başlayan Konuş, daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Pek çok gelişmiş ülkede eğitimin önemli bir parçası haline gelmiş olan robotik ve kodlama eğitiminin çok küçük yaşlarda başlaması gerektiği düşünülmektedir. Gelecekte yerli yazılımların başarısından söz edebilmek aynı zamanda teknoloji çağının bir parçası olabilmek için ülkemizde de erken yaşlarda robotik ve kodlama mantığının çocuklara kazandırılması gerekmektedir. Bu bağlamda şehrimizde de önemli çalışmalar meyvelerini vermektedir. Antalya da gerçekleştirilen Robotex Turnuvasında 17 öğrencimizle 5 takımımız 4 kategoride başarı sağlayarak Estonyada gerçekleştirilecek dünya şampiyonasında ülkemizi temsil hakkı kazanmıştır. Ayrıca Kervan İmam Hatip ortaokulu öğrencileri ve danışman öğretmeni Sivas robot yarışmasında 190 takım içerisinden 2. olmuştur. Şehrimizin çocuklarının potansiyelini bilmekteyiz. Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimizin de desteğiyle çıtayı daha da ileri taşıyabileceğimizi biliyoruz.

Bu bilgiler ışığında Onikişubat Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizde üzerimize düşeni yapmak adına şehrimizin kıymetli öğrencilerinin robotik ve kodlama alanlarında kendilerini gösterebileceği ve kendileri gibi yetenekli akranlarıyla tanışıp fikir alış verişi yapabileceği ayrıca bunların tümünü eğlenerek yapabileceği Kahramanmaraş Robotik ve Teknoloji Festivali etkinliğini tertip etmiş bulunmaktayız.

İnşallah, etkinliğimizin genç arkadaşlarımıza ilham vermesine ve 1. sini düzenlediğimiz festivalimizin ilerleyen senelerde geleneksel hale gelmesine tanıklık ederiz.

Ayrıca festivalimizin düzenlenmesinde ve yürütülmesinde maddi manevi desteklerini esirgemeyen

Sn Valime, Sn Kaymakamıma, Sn İl müdürlerime, Büyükşehir Belediye Başkanıma, BTE Derneği Genel Başkanı Sn Burcu YILMAZ nezdinde İL temsilcisi Mehmet KAYA ve kıymetli yönetimine, Robotex CEO su Sn Orhan ÇEVİK ‘e, MBA Okulları kurucusu Sn Halil GÜRSOY beyfendiye, Onikişubat Muhtarlar Derneği Başkanı Sn Ahmet KILÇIK Beyfendiye kurumumuz, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sizlerin huzurunda gönülden teşekkür ediyorum.

Teşriflerinizden ötürü büyük küçük herkese yürekten teşekkür eder yarışmada geleceğimiz olan gençlere başarılar dilerim.” dedi.

 

Peşinden Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman “Kahramanmaraş Robotik ve Teknoloji Festivali Ede-Ro” ile ilgili olarak şu konuşmayı yaptı. 

“Çok kıymetli meslektaşlarım ve her türlü çabamızın kendileri için olan ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularım! Böyle güzel bir günde böyle güzel bir festivalde coşku içerisinde birbirimize kenetlenmiş bir biçimde özel okuluyla, resmi okuluyla, fen lisesi ile, Anadolu lisesi ile, bilim sanat merkezi ve tüm okullarımızla hep birlikte güzel bir festival için bir aradayız.

Hoşgeldiniz!

Artık dünya gidişatı bilişim üzerinden olmakta, doğal olarak bizler de bu duruma göre kendimizi ayarlamakta ve dünya ülkelerinin gerisinde kalmamak üzere bir hamlenin içerisindeyiz. Hamdolsun geleceğimiz seviye boyutuyla da dünyada ileri boyutlu birçok ülkeye de liderlik yapabilecek bir pozisyon olmak dolayısıyla ülkemiz açısında gurur verici bir seviyeyi görüyoruz, yaşıyoruz, gurur duyuyoruz.

Gelinen bu seviyeyi daha da ileri bir seviye götürecek olan sevgili yavrularımız!

Sizler bu seviyeyi yarın daha da ileri seviyelere götürmek şekliyle ülkemize daha farklı gururu yaşatacak, ülkemizin onur ve gurur kaynağı olacaksınız. 

Bir kişi gelir, dünyayı değiştirir. O bir kişi inanıyoruz ki sizin içinizden çıkacak. 

Sizlere ve sizlere emek veren, gecesini gündüzüne katan tüm öğretmenlerimize fedakârlıkları için gönülden teşekkür ediyorum.” 

Konuşmaların tamamlanmasıyla birlikte yarışmalar başladı. Yarışmacı okullar gün boyunca bütün yeteneklerini sergiledi.

Yarışmada dereceye girenlere saat 17.00 de ödül töreni düzenlendi.

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kurumlarına Yönelik Seminer Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kur...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede  faaliyet gösteren Özel Öğretim Kurumlarına yönelik, seminer düz...

Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçesinde okul müdürü görevden uzaklaştırıldı. Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçes...

Dulkadiroğlu ilçesinde bir ilkokulda görev yapan kadın öğretmen A.M. bir süredir okul müdürü N.S. tarafından mesaj yolu ve kendisine ka...

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’nde şehitler için aşure dağıtıldı Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şehit Akif Akçadağ Anadolu lisesi’nde 6 Şubat 2023 depreminde kaybettikleri öğrenciler, vatandaşl...

Onikişubat İlçesinde rehberlik psikolojik danışman grup toplantısı. Onikişubat İlçesinde rehberlik psikoloji...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde 2023 / 2024 eğitim öğretim yılı rehberlik psikolojik danışman grup toplantısının 4.sü Bahaettin Kara...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş ‘ta Özel Öğretim Kurumlarına Yönelik Seminer Kahramanmaraş ‘ta Ö...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafın...

Kahramanmaraş – Dulkadiroğlu İlçesinde okul müdürü görevden uzaklaştırıldı. Kahramanmaraş – Dul...

Dulkadiroğlu ilçesinde bir ilkokulda görev yapan kadın öğret...

315. Fasl-ı muhabbet atışma dörtlükleri 315. Fasl-ı muhabbet atış...

1 Hayat güzel ömür kısa kardeşim Rızık için etme tasa kardeş...

Şehit Akif Akçadağ Anadolu Lisesi’nde şehitler için aşure dağıtıldı Şehit Akif Akçadağ Anadol...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şehit Akif Akçadağ Anadolu l...

Onikişubat İlçesinde rehberlik psikolojik danışman grup toplantısı. Onikişubat İlçesinde rehb...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde 2023 / 2024 eğitim öğreti...

Eğitimci Karademir Sevenlerini Üzdü Eğitimci Karademir Sevenl...

Eğitimin değişik kademelerinde görev yapan, ancak Kahramanma...

İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNCE UTANIR… İNSAN BU FİYATLARI GÖRÜNC...

Şüphesiz iktidardan ülkeyi yönetenlerden, vatandaşı bu yoksu...

Üreten Kadın Mutlu Çocuk Atölyesi Projesi uygulama süreci başladı. Üreten Kadın Mutlu Çocuk ...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta Okulu tarafından bölge bilgi yarışması yapıldı Döngel Muhsin Yazıcıoğlu ...

Kahramanmaraş – Onikişubat Döngel Muhsin Yazıcıoğlu İlk-Orta...

Öğretmen akademisi temsilcisi Aziz Sancar Anadolu Lisesinde Öğretmen akademisi temsil...

Öğretmen akademisi temsilcisi Ceylan Tokcan ve arkadaşları O...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ