Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Robotik Kodlama Atölyesi Açıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesi Şehit İlhan Güleç  Anadolu Lisesine düzenlenen bir törenle Robotik Kodlama Atölyesi açıldı. Açılış törenine İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Göksun İlçe Millî Eğitim Müdürü Halit Demirtaş, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Duran Doğan, Okul Müdürü Mustafa Çekiç, okul müdür […]

Kahramanmaraş’ta Robotik Kodlama Atölyesi Açıldı

12 Eylül 2019 - 16:41A+A-

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesi Şehit İlhan Güleç  Anadolu Lisesine düzenlenen bir törenle Robotik Kodlama Atölyesi açıldı.

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

Açılış törenine İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Göksun İlçe Millî Eğitim Müdürü Halit Demirtaş, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Duran Doğan, Okul Müdürü Mustafa Çekiç, okul müdür yardımcıları, İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Değerli müdür yardımcılarımız şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz. Bugün çok güzel bir işi yapmak üzere bir araya geldik” diyerek açılış konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“İnsan gücünün teknolojik imkânlarla kullanıldığına hepimiz şahidiz. Artık Beden gücü ile yaptığımız her şeyi robotlar vasıtası ile yapıldığına da şahit oluyoruz, ama gelinen noktada görüyoruz ki sadece insan gücü ile yani eliyle ayağıyla yaptıkları değil, zihni ile yaptıkların sayesinde de teknoloji gelişiyor.

Mesela bunun belli yerlerde uygulamaları olduğu bilgisini öğrenmiştik. Bir asansörün kapısına gidiyorsunuz ya, yaklaştığınızda yoğunlaştığınız 8. kata çıkacağım diye zihninizde yoğunlaşırsanız bindiğiniz asansör 8 katta duruyor.  Bu çok güzel bir şey ama bunun tam tersi tehlikeli bir şey zihninizden geçtiğinde de teknik olarak okunup eyleme geçebildiği bir çağda yaşıyoruz.

Peki, bütün bu gelişmeleri başkaları üretip, biz bunları kullanan insan olarak mı devam edeceğiz?  Hayır! Şükürler olsun ülkemizde hızla değişen ve gelişen teknoloji sadece tüketen değil, üreten özellikle de robotik teknoloji ile ilgili de gelişmeleri önden takip eden bir nesil yetiştirmek için Millî Eğitim Bakanımız altyapı çalışmalarını Tamamlıyor.

 Biz de Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak elimizden gelen gayreti, gerek devletimizin imkanları, gerekse sivil toplum kuruluşlarımız ve çözüm ortağımız olabilecek kurum ve kuruluşların imkânlarını kullanarak bu yarışta geride kalmamaya gayret ediyoruz. Bu çerçevede olmak üzere bugün içinde bulunduğumuz Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisemize 20 laptop, 20 üst düzey  arduino seti 1 adet 3d yazıcı ve sınıf donanım malzemelerden oluşan donanımlı bir robotik kodlama atölyesini açılışını yapacağız. Yine bununla beraber Onikişubat İlçesi Şehitler Ortaokuluna, Göksun Şehitler Anadolu Lisesine,  Elbistan bilim Bilim Sanat merkezine arduino İleri düzey setinin de burada dağıtımı yapacağız.

Teknoloji tasarım atölyelerinin kurulması başlangıçtır, aksesuar olarak kalırsa bir mana, ifade etmez bunları en etkili ve verimli şekilde kullanmak ve üretime katkı sağlayacak şekilde kullanmak durumundayız. Tüketen değil, üreten olmak lazım. Üreten değil tüketen olursak yok oluruz. Bundan dolayı da bu gayretlerinden dolayı Arge birimimizdeki şube müdürümüz ve ekibine projeleri takip edip yurtiçi ve yurtdışı kaynaklarının dilimize okullarımıza gelmesinde göstermiş olduğun gayretten dolayı kendilerini tebrik ediyor teşekkür ediyorum Bu çalışmanın ilimizdeki öğrencilerimize ve gençliğimiz için hayırlı olmasını diliyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmadan sonra ilgili yöneticilere cihazları teslim edildi ve Onikişubat İlçesi Şehit İlhan Güleç  Anadolu Lisesin de törenle Robotik Kodlama Atölyesi açıldı.

Etiketler : |


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraşlı Öğrenciler Başkent Ankara’da Kahramanmaraşlı Öğrenciler Başkent Ankar...

Anadolu Jet’in “Başkent’i Görmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş Büyükşehir Beled...

Suriyeli  Kız İHL öğrencilerinden “Kahramanlarımız” resim sergisi. Suriyeli Kız İHL öğrencilerinden “...

Dulkadiroğlu Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamı Suriyeli İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından çizilen, 100....

Başkenti Görmeyen Kalmayacak Başkenti Görmeyen Kalmayacak

Anadolu Jet’in “Başkent’i Görmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Kahram...

Aday Öğretmenleri Perşembe Grubu Arkeoloji Müzesinde    Aday Öğretmenleri Perşembe Grubu Arkeolo...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Aday Öğretmenleri Perşembe Grubu Arkeoloji Müzesini gezerek, müzedeki eser...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraşlı Öğrenciler Başkent Ankara’da Kahramanmaraşlı Öğrencile...

Anadolu Jet’in “Başkent’i Görmeyen Kalmasın” projesi kapsamı...

MARAŞ İŞİ SİM SIRMA, MODAYA DAMGA VURDU! MARAŞ İŞİ SİM SIRMA, MODA...

Kahramanmaraş’ın derin tarihi kültürünün en nadide örnekleri...

Suriyeli  Kız İHL öğrencilerinden “Kahramanlarımız” resim sergisi. Suriyeli Kız İHL öğrenci...

Dulkadiroğlu Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’...

Başkenti Görmeyen Kalmayacak Başkenti Görmeyen Kalmaya...

Anadolu Jet’in “Başkent’i Görmeyen Kalması...

Aday Öğretmenleri Perşembe Grubu Arkeoloji Müzesinde    Aday Öğretmenleri Perşemb...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş Doğa’dan “KURTULUŞ DESTANI / 100. YIL” Programı Kahramanmaraş Doğa’dan “K...

Kahramanmaraş Doğa Koleji, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinde...

Yürüyüş ve Koşu Yolu Yapılıyor Yürüyüş ve Koşu Yolu Yapı...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi spora özendirmek ve teşv...

Kahramanmaraş’ta Şampiyonlar Yetişiyor Kahramanmaraş’ta Şampiyon...

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü sporcular...

Radyo KSÜ, Yayın Hayatına Başladı Radyo KSÜ, Yayın Hayatına...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bünyesinde kurul...

AFŞİNDER Şehrimizi Dünyaya Tanıtıyor AFŞİNDER Şehrimizi Dünyay...

Filizlenen Türküler programının bu haftaki konuğu AFŞİNDER o...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ