Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Robotik Kodlama Atölyesi Açıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesi Şehit İlhan Güleç  Anadolu Lisesine düzenlenen bir törenle Robotik Kodlama Atölyesi açıldı. Açılış törenine İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Göksun İlçe Millî Eğitim Müdürü Halit Demirtaş, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Duran Doğan, Okul Müdürü Mustafa Çekiç, okul müdür […]

Kahramanmaraş’ta Robotik Kodlama Atölyesi Açıldı

12 Eylül 2019 - 16:41A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesi Şehit İlhan Güleç  Anadolu Lisesine düzenlenen bir törenle Robotik Kodlama Atölyesi açıldı.

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

Açılış törenine İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Göksun İlçe Millî Eğitim Müdürü Halit Demirtaş, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Duran Doğan, Okul Müdürü Mustafa Çekiç, okul müdür yardımcıları, İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE personeli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“Değerli müdür yardımcılarımız şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz. Bugün çok güzel bir işi yapmak üzere bir araya geldik” diyerek açılış konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“İnsan gücünün teknolojik imkânlarla kullanıldığına hepimiz şahidiz. Artık Beden gücü ile yaptığımız her şeyi robotlar vasıtası ile yapıldığına da şahit oluyoruz, ama gelinen noktada görüyoruz ki sadece insan gücü ile yani eliyle ayağıyla yaptıkları değil, zihni ile yaptıkların sayesinde de teknoloji gelişiyor.

Mesela bunun belli yerlerde uygulamaları olduğu bilgisini öğrenmiştik. Bir asansörün kapısına gidiyorsunuz ya, yaklaştığınızda yoğunlaştığınız 8. kata çıkacağım diye zihninizde yoğunlaşırsanız bindiğiniz asansör 8 katta duruyor.  Bu çok güzel bir şey ama bunun tam tersi tehlikeli bir şey zihninizden geçtiğinde de teknik olarak okunup eyleme geçebildiği bir çağda yaşıyoruz.

Peki, bütün bu gelişmeleri başkaları üretip, biz bunları kullanan insan olarak mı devam edeceğiz?  Hayır! Şükürler olsun ülkemizde hızla değişen ve gelişen teknoloji sadece tüketen değil, üreten özellikle de robotik teknoloji ile ilgili de gelişmeleri önden takip eden bir nesil yetiştirmek için Millî Eğitim Bakanımız altyapı çalışmalarını Tamamlıyor.

 Biz de Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak elimizden gelen gayreti, gerek devletimizin imkanları, gerekse sivil toplum kuruluşlarımız ve çözüm ortağımız olabilecek kurum ve kuruluşların imkânlarını kullanarak bu yarışta geride kalmamaya gayret ediyoruz. Bu çerçevede olmak üzere bugün içinde bulunduğumuz Şehit İlhan Güleç Anadolu Lisemize 20 laptop, 20 üst düzey  arduino seti 1 adet 3d yazıcı ve sınıf donanım malzemelerden oluşan donanımlı bir robotik kodlama atölyesini açılışını yapacağız. Yine bununla beraber Onikişubat İlçesi Şehitler Ortaokuluna, Göksun Şehitler Anadolu Lisesine,  Elbistan bilim Bilim Sanat merkezine arduino İleri düzey setinin de burada dağıtımı yapacağız.

Teknoloji tasarım atölyelerinin kurulması başlangıçtır, aksesuar olarak kalırsa bir mana, ifade etmez bunları en etkili ve verimli şekilde kullanmak ve üretime katkı sağlayacak şekilde kullanmak durumundayız. Tüketen değil, üreten olmak lazım. Üreten değil tüketen olursak yok oluruz. Bundan dolayı da bu gayretlerinden dolayı Arge birimimizdeki şube müdürümüz ve ekibine projeleri takip edip yurtiçi ve yurtdışı kaynaklarının dilimize okullarımıza gelmesinde göstermiş olduğun gayretten dolayı kendilerini tebrik ediyor teşekkür ediyorum Bu çalışmanın ilimizdeki öğrencilerimize ve gençliğimiz için hayırlı olmasını diliyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmadan sonra ilgili yöneticilere cihazları teslim edildi ve Onikişubat İlçesi Şehit İlhan Güleç  Anadolu Lisesin de törenle Robotik Kodlama Atölyesi açıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor.

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan okulunun ve açık alanın özlemini çeken öğrencilerini bir nebzede olsa rahatla...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Zi...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu soru hazırlama komisyonları ile eğitime güzel hizmetler sunmuş ve yapılan ...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme Merkezince 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine çevrim içi kazanım değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellikle Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Müdürlüğü, okul müdürlükleri ve...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Mevla’m Neylerse Güzel Eyler Mevla’m Neylerse Güzel Ey...

Görünen o ki güzel ülkemde mutlu insanların sayısı her gün b...

Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kır...

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan ok...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendir...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu...

5, 6 ve 7. sınıflara çevrim içi kazanım değerlendirme sınavı 5, 6 ve 7. sınıflara çevr...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme...

Eğitim Yöneticisi Selahittin Kılınçkıran’da emekli oldu Eğitim Yöneticisi Selahit...

Yılların deneyimli eğitimcisi Selahittin Kılınçkıran özellik...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 35 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 220.G...

8. Sınıflara Yönelik Mayıs Ayı Deneme Soruları 8. Sınıflara Yönelik Mayı...

Millî Eğitim Bakanlığı – Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav...

Sıddık Şirikçi’nin Acı Günü Sıddık Şirikçi’nin ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde önceki Müdür Yard...

BİR CUMHURİYET OSMANLISI: EROL GÜNGÖR BİR CUMHURİYET OSMANLISI:...

İLMİYLE ÂMİL, ÎMANIYLA KÂMİL YERİ DOLMAYAN BİR BÜYÜK ÂLİM, G...

Milletvekili Habibe Öçal’dan 1 Mayıs Değerlendirmesi Milletvekili Habibe Öçal&...

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Habibe Öçal,1 Mayıs İşçi...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ