Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Okuma Seferberliği Başlatıldı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt başkanlığında, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi ve tüm ilçe Halk Eğitimi Müdürlerinin katılımı ile Türkoğlu Halk Eğitimi Müdürlüğünün ev sahipliğinde Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi değerlendirme toplantısında Okuma Seferberliği için acil kararlar alındı. Yaptığı açılış konuşmasıyla Halk Eğitiminin önemine işaret eden İl Millî Eğitim […]

Kahramanmaraş’ta Okuma Seferberliği Başlatıldı

26 Şubat 2018 - 0:57A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt başkanlığında, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi ve tüm ilçe Halk Eğitimi Müdürlerinin katılımı ile Türkoğlu Halk Eğitimi Müdürlüğünün ev sahipliğinde Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitimi değerlendirme toplantısında Okuma Seferberliği için acil kararlar alındı.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Yaptığı açılış konuşmasıyla Halk Eğitiminin önemine işaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, “ Bu kurumlarımız her yaştan insanları topluma kazandıran, verilen kurslarla eğiten, onlara beceri ve iş ortamı hazırlayan kurumlarımızdır. Birçok ev hanımı veya beylerimiz aldıkları kurslarla zamanlarını olumlu değerlendiriyor, aynı zamanda da ekonomik olarak evine katkı sunabiliyor.

Halk Eğitimi Müdürleri olarak bugüne kadar yaptığınız katkı ve emekleriniz için teşekkür ediyorum, aynı hassasiyetin devamını sizlerden bekliyorum.” Dedi.

 Akkurt, Kahramanmaraş genelinde TÜİK verilerine göre 50 bin okumaz, yazamazın bulunduğuna dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Okuryazarlık Seferberliği başlatılması planlanmıştır. Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün “Okuryazarlık Seferberliği” ile ilgili emirleri doğrultusunda bölgenizde alan taramaları yaparak bunları okur-yazar yapmamız için elinizi taşın altına koymanızı istiyorum” dedi.

Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi’de “Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün “Okuryazarlık Seferberliği” ile ilgili 05/02/2018 tarihli ve 2350838 sayılı 2018/4 nolu Genelge emirleri hatırlatarak, bu doğrultuda iş ve işlemlerin yapılması, Halk Eğitimi Merkezlerince İlçelerdeki okuma yazma bilmeyenlerin tespiti için gerekli duyuru, alan taraması ve tanıtım çalışmalarının, ön kayıt işlemlerinin ivedilikle gerçekleştirilmesini istedi.

Yapılan değerlendirmede İlçe Müftülükleri, Belediyeler, Kamu Kurum ve Kuruluşları Muhtarlar, kurslarda görevli usta öğreticiler vb. gibi işbirliğine gidilerek okuma-yazma bilmeyenlerin tespit edilip Halk Eğitimi Merkezlerine yönlendirilmesine dikkat çekildi.

Okuma-Yazma kurslarının çalışmaları İlçelerdeki dinamikler değerlendirilerek video, tiyatro, hediye ödüller, gezi vb. gibi aktivitelerle zenginleştirilecek. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince Denetimli Serbestlik Kapsamında Okuma-Yazma Kurslarına ağırlık ve önem verilecek.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6. Ünite Fasiküllerini Yayınladı MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6. Ünite Fasiküll...

MEB Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî ...

Hakan Vicdan Eğitim Camiasını Üzdü Hakan Vicdan Eğitim Camiasını Üzdü

Kahramanmaraş’a özel eğitim alanında çok büyük hizmetler veren, eğitim camiası tarafından çok sevilen, Rehberlik Araştırma Merkez...

Maarif Anadolu Lisesi’nden “Kariyer Engel Tanımaz!” Maarif Anadolu Lisesi’nden “Kariyer Enge...

“Normal Bireylerin Önüne Kasis Çıkarken Engelli Bireylerin Önüne Maalesef Duvarlar Örülüyor!”  Kahramanmaraş Onikişubat Maarif Anadolu ...

Yahya Kemal’de Polis Sevgisi Bir”inci” Yahya Kemal’de Polis Sevgisi Bir&#...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Yahya Kemal İlkokulu’nun minik öğrencileri yüreklerindeki kocaman polis sevgisini kağıda dökere...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Tır, Yüksekten Evin Yakınına Uçtu Tır, Yüksekten Evin Yakın...

Göksun – Kahramanmaraş karayolu üzerinde Yeşilova et l...

MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6. Ünite Fasiküllerini Yayınladı MEB 5,6,7, VE 8. Sınıf 6....

MEB Ölçme ,Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü...

ORUCUN MANEVİ FAYDALARI  ORUCUN MANEVİ FAYDALARI ...

Oruç tutmanın temel sebebi, Allah’ın emridir. Bunun gerekçes...

Hakan Vicdan Eğitim Camiasını Üzdü Hakan Vicdan Eğitim Camia...

Kahramanmaraş’a özel eğitim alanında çok büyük hizmetl...

Maarif Anadolu Lisesi’nden “Kariyer Engel Tanımaz!” Maarif Anadolu Lisesi’nde...

“Normal Bireylerin Önüne Kasis Çıkarken Engelli Bireylerin Ö...

HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMAZAN – III HOŞ GELDİN YÂ ŞEHR-İ RAMA...

Yâ Şehr-i Ramazan! Bizler, Senin gelmenle birlikte yeniden; ...

Yahya Kemal’de Polis Sevgisi Bir”inci” Yahya Kemal’de Poli...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Yahya Kemal İlkokulu’...

Hasan & Meral Mutluluğa Koştular Hasan & Meral Mutlul...

Mehmet ve  Ayşe Gören Çifti’nin beyefendi oğullar  Hasan ile...

21. yy’da İş Sağlığı ve Güvenliğini Geliştirme Projesi 21. yy’da İş Sağlığ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu TOKİ 21. Yüzyıl Mesleki ve Teknik...

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Görev Değişikliği İl Millî Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Müdür yardımcılar...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ