Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta ki Karne Törenlerine Vali Kocatepe’de katıldı

    Kahramanmaraş merkez  Sergentepe İlk ve Ortaokulu öğrencileri, Karnelerini Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’nin elinden aldı.   2012-2013 eğitim ve öğretim yılının yarıyıl tatiline girmesiyle Kahramanmaraş’ta okulöncesinde 15bin 803,ilk ve ortaokullarda 181 bin 521 , genel liselerde 28 bin 829, meslek liselerinde 27 bin 419 olmak üzere toplam 253 bin 638 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Karne ve […]

Kahramanmaraş’ta ki Karne Törenlerine Vali Kocatepe’de katıldı

25 Ocak 2013 - 20:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

 

 

Kahramanmaraş merkez  Sergentepe İlk ve Ortaokulu öğrencileri, Karnelerini Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’nin elinden aldı.

 

2012-2013 eğitim ve öğretim yılının yarıyıl tatiline girmesiyle Kahramanmaraş’ta okulöncesinde 15bin 803,ilk ve ortaokullarda 181 bin 521 , genel liselerde 28 bin 829, meslek liselerinde 27 bin 419 olmak üzere toplam 253 bin 638 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Karne ve tatil sevincinin yaşandığı yerlerden birisi de Sergentepe İlk ve Ortaokulu oldu. Kahramanmaraş Mağralı Mahallesi’nde bulunan Sergentepe İlk ve Ortaokulu öğrencileri karnelerini Vali Şükrü Kocatepe’nin elinden aldı. Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Vali Kocatepe, Kahramanmaraş’ın eğitimindeki fiziki mekan sıkıntısının her geçen gün daha da azaldığını bu nedenle kentin eğitim seviyesinin giderek iyi duruma geldiğini, bunda hayırsever vatandaşların, milli eğitim camiasının ve velilerin büyük emeklerinin bulunduğunu söyledi.
Eğitimi daha iyi noktalara taşımak istediklerini anlatan Kocatepe, hayırsever vatandaşların yaptırdıkları okul ve derslikler ile sadece eğitimde fiziki mekan sıkıntısını değil,  eğitim kampusları ile de eğitim ve öğretimde Kahramanmaraş’ta bir farkındalık oluşturmak için çalışacaklarını vurguladı.

 


Vali Kocatepe, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan ve beraberinde eşlik eden heyetle beraber Merkez Mağralı Mahallesinde bulunan Sergentepe İlk ve Ortaokulu’nda eğitim gören 1. Sınıfta yeni okumayı öğrenen minik öğrencilerin karne sevinçlerine ortak oldu. Yarıyılı tatiline giren öğrencilere karnelerini verdikten sonra onlara kitap dağıtarak bunları tatilde okumalarını isteyen Vali Kocatepe, bu okudukları kitapların karşılığını kesinlikle göreceğini belirtti.

VELİLERİMİZİN KARNEYE BAKARAK ÇOCUKLARINI DEĞERLENDİRMEMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Karne takdim töreninin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, karnelerin bir sonuç olmadığını belirterek velilere şu tavsiyede bulundu: “Başarı karne ile değerlendirilemez diye düşünüyorum.  Her çocuk farklıdır ve farklı kabiliyetleri vardır. Elbette zayıf da olacak başarı da olacaktır. Onun için velilerimizin karneye bakarak çocuklarını değerlendirmemesi gerektiğini düşünüyorum. Karne alan öğrencilerimizin arasında sevinenler ve üzülenler de olacaktır. Karnesinde zayıf olan öğrencilerimizin ve velilerimizin üzülmemelerini diliyorum. Bazı üzüntülerimiz bizi başka gayretlere girmemizi çaba göstermemize neden olabilir. Zayıf alan öğrencilerimizin anne ve babaları üzülmesinler bizler hepinizi yanınızdayız. Üzülen öğrencilerimizi de seviyoruz sevinen öğrencilerimizi de seviyoruz.” Dedi.

KAHRAMANMARAŞ’TA İLK VE ORTAÖĞRETİMDE EĞİTİM GÖREN 261 BİN ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI

İlk ve orta öğretim ile okul öncesi eğitimde, başarılı bir yarıyılın geride kaldığını ifade eden Kocatepe, tüm öğretmenlere teşekkür etti ve şu şekilde konuştu: “İlk ve orta dereceli okullarımızda ilk yarıyı tamamlamış bulunuyoruz.  15 günlük bir tatile giriyoruz, 11 Şubat 2013 tarihinde ilk ve orta dereceli okullarımız tekrar ikinci dönem eğitim ve öğretim yılına başlayacaklar. Ben öncelikle başta Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürümüz Mesut Alkan olmak üzere okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimize bu ilk dönemde göstermiş oldukları gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. Öğrencilerimiz bu tatil döneminde inşallah dinlenerek ikinci döneme daha heyecanlı ve şevkle başlarlar diye umut ediyorum. Kahramanmaraş’ta 97 bin İlkokul öğrencimiz var, yaklaşık 14 bin civarında da okul öncesi eğitim gören öğrencimiz var, ortaöğretimle birlikte şuanda 261 bin öğrencimiz bugün karne sevincini yaşıyor.” Şeklinde konuştu.

 

 

EĞİTİM- ÖĞRETİME 76 MİLYON TL YATIRIM YAPTIK

İl Özel İdaresi kaynaklarıyla eğitime yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler veren Kocatepe, 2013 yılında 76 milyon TL’lik bir kaynağın milli eğitime harcanacağını kaydetti. Kocatepe, şöyle konuştu: “Bu sene milli eğitim yatırım programımıza cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir rakamla başladık. 72 milyon TL’lik bir yatırım programı yaptık. 4 milyon TL’de 2012’den ilave ödeneğimiz vardı. Yani 76 milyon TL’yi eğitim-öğretim, okul yapım programına ayırarak 2013 yılına başlıyoruz. Bu yılsonunda 2014’te hem il merkezi hem de ilçelerimizde daha rahat eğitim öğretime devam edeceği. Sınıflarımızdaki yoğunluk ideal ölçülere düşecek. Geçmişte sınıf mevcutlarımız 50’nin üzerindeydi. Şu anda 40’lı rakamları telaffuz ediyoruz. Şu anda devam eden inşaatlarımız var. Bunlar sene sonunda bitecek. Yani 2013-2014 eğitim öğretim yılına başlarken sınıflarımız daha da rahatlayacak. Ancak bu yıl yaptığımız yatırım programı 2014’te tamamlandığında 2014-2015 eğitim öğretim yılında ideal sınıf mevcutlarıyla eğitim vermeyi planlıyoruz.”

EĞİTİMDE KÖY ÇOCUKLARINA EŞİTLİK SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ

Eğitimde köy çocuklarına fırsat eşitliği sunmak için pansiyonlar da yapıldığını vurgulayan Kocatepe, “Köy çocuklarımızın il merkezinde lise öğrenimi alabilmeleri için pansiyonlar yapmayı planlıyoruz. İnşallah bu yıl 3 pansiyon yapacağız. Eğer bunları yaparsak köylerimizde ilkokulu bitiren çocuklarımız il merkezinde lise eğitimini alabilecekler. Biz istiyoruz ki eğitim öğretimdeki fırsat eşitliğini köylerimizdeki çocuklarımızda yakalasınlar. Onların içindeki cevherleri de keşfetmiş olalım” diye konuştu. Kocatepe, Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan’ın da katıldığı törenin ardından, okula yapılan ek derslikler hakkında bilgiler aldı.

 

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI AHMET AKKÜNCÜ’DE OKULLARDA KARNE TÖNENİNE KATILDI

Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü ve beraberinde Şube Müdürü Ertan Göl Ahmet Bayazıt ve Binevler İlk ve Ortaokulunda bulunan öğrencilerinin karne törenine katılarak onların sevinçlerini paylaştı.

Akküncü ve Göl öğrencileri tebrik ederek, onlara nasihatlerde bulunup tatili güzel bir şekilde değerlendirmeleri konusunda  motive ettiler.

Haber: Erçin YAŞAR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı Arasında Protokol İmzalandı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızıl...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Kızılay Merkezi Müdürlüğü arasında “Birlikte Daha Güçlüyüz” proje...

Andırın’da 6 bin 500 kitap kardelenlerle buluştu Andırın’da 6 bin 500 kitap kardele...

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin “KARDELENLER KİTAPLA BULUŞUYOR” kampanyasının 21.sini...

Dulkadiroğlu RAM’dan “İyi Oluşun Beş Hali” Semineri Dulkadiroğlu RAM’dan “İyi Ol...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik Araştırma Merkezince düzenlenen Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri sene başı toplantısında...

HBÖ -Halk Eğitimi Müdürler Toplantısı Andırın’da Yapıldı HBÖ -Halk Eğitimi Müdürler Toplantısı An...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman&...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı Arasında Protokol İmzalandı İl Milli Eğitim Müdürlüğü...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Kı...

Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Şahin’in Gurur Günü Kahramanmaraş Milletvekil...

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin, ...

Andırın’da 6 bin 500 kitap kardelenlerle buluştu Andırın’da 6 bin 50...

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği&...

Dulkadiroğlu RAM’dan “İyi Oluşun Beş Hali” Semineri Dulkadiroğlu RAM’da...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik Araştırma Merkezince dü...

İbrahim Çalık Anadolu Lisesi’nde Anlamlı Etkinlik İbrahim Çalık Anadolu Lis...

Onikişubat İlçesi İbrahim Çalık Anadolu Lisesi tarafından dü...

Dulkadiroğlu İlçesinde Kontrollü Yıkım Çalışmaları Devam Ediyor Dulkadiroğlu İlçesinde Ko...

6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Dulkadiroğl...

Kahramanmaraş ÖDM’ de zümre öğretmenler çalıştayı yapıldı Kahramanmaraş ÖDM’ ...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde İl Milli Eğitim...

Başkan Mahçiçek, Expo 2023 Alanında Muhtarları Ağırladı Başkan Mahçiçek, Expo 202...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Expo 2023 Sergi...

HBÖ -Halk Eğitimi Müdürler Toplantısı Andırın’da Yapıldı HBÖ -Halk Eğitimi Müdürle...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, Göksun İlçesinde İl Millî Eğitim Müdürü Ka...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, birlikt...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ