Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Karne Dağıtım Törenleri

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü organizesinde, 2019-2020 eğitim öğretim yılının I. dönemi tamamlanması dolayısıyla merkez ilçeler  Onikişubat Ayşe Gümüşer İlkokulu ve Dulkadiroğlu Fatih İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Kahramanmaraş il genelinde 1050 okul,  16.500 öğretmen  ve 288 bin öğrenci (Suriyeli öğrenciler birlikte 300 bin öğrenci)  Eğitimin I. dönemini   bitirmenin mutluluğunu yaşadı. İlk karne töreni; Onikişubat […]

Kahramanmaraş’ta Karne Dağıtım Törenleri

17 Ocak 2020 - 16:45A+A-

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü organizesinde, 2019-2020 eğitim öğretim yılının I. dönemi tamamlanması dolayısıyla merkez ilçeler  Onikişubat Ayşe Gümüşer İlkokulu ve Dulkadiroğlu Fatih İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

Kahramanmaraş il genelinde 1050 okul,  16.500 öğretmen  ve 288 bin öğrenci (Suriyeli öğrenciler birlikte 300 bin öğrenci)  Eğitimin I. dönemini   bitirmenin mutluluğunu yaşadı.

İlk karne töreni; Onikişubat Ayşe Gümüşer İlkokulu’nda Gerçekleşti

Buradaki karne dağıtım törenine Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Akif Bulut, Onikişubat Belediye Başkan Hanefi Mahçiçek,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü ve Mehmet Üzüm, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Ömer Güner ile H. Emre Gökşen katıldı.

Karne dağıtımı öncesi sınıflar gezildi, sonra da öğrencilerin seslendirdiği şiir ve şarkıları dinledi. Ardından öğrencilere karneleri dağıtıldı. Onikişubat Belediyesince öğrencilere karne hediyeleri verildi. Kaymakam Keçeli,  tatilin güzel bir şekilde değerlendirilmesine işaret etti ve özellikle eğlence ve dinlenmenin yanı sıra kitap okumanın gerekliliğine dikkat çekti.

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

 

İkinci karne töreni; Dulkadiroğlu Fatih İlkokulu’nda Gerçekleşti.

  Buradaki karne dağıtım törenine ise, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt, , İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü ve Mehmet Üzüm, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Faruk Günay katıldı.

Kaymakam Okatan da öğrencilere tatilde akraba ziyaretleri, dinlenme, gezi, yöresel oyun ve kitap okunması yönünde tavsiyelerde bulunurken, telefon, bilgisayar ve televizyon başından biraz uzaklaşılması gerektiğini belirtti. 

Karne dağıtımı için sınıflar tek tek gezildi, öğrencilerle ilgilenildi, öğrencilerin müzik resitali ilgiyle izlendi ve öğrencilerin karneleri dağıtılarak mutluluklarına ortak olundu.

Karne dağıtım töreninde basın açıklaması yapan İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş’ta karneleri çocuklara dağıtmanın oldukça neşeli bir anı olduğunu belirterek, “Öğrencilerim 15 günlük tatili çok iyi değerlendirmelerini istiyoruz. Özellikle ailelerin de ellerinde tutarak doğada tabiatla iç içe olmalarını, bitkileri hayvanları sevmelerini ve özellikle büyüklerinin yanına gidip ziyaret etmelerini, mümkün olduğu kadar dijitalden uzak olmalarını, günün belirli saatlerinde az da olsa kitap okuyarak dinlenmelerini tavsiye ediyoruz.” diye konuştu.

Etiketler : |


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
17 Şubat Günü Kahramanmaraş’ta tatil olan okullar 17 Şubat Günü Kahramanmaraş’ta tat...

Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz hafta içinde ilçelerinin bir çoğunda kar yağışı, buzlanma ve soğuk hava nedeniyle eğitime ara verilmi...

Bu Okululun Sınavına Rekor Katılım Bu Okululun Sınavına Rekor Katılım

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde eğitim-öğretim hayatına başlayan Akademik başarısıyla Türkiye’nin zirvesinde yer alan Doğa Koleji, K...

İmam Hatipli Öğrencilerle Kavram Tahlili İmam Hatipli Öğrencilerle Kavram Tahlili...

Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde “Müslümanlar ve Modernizm” başlıklı kavram tahlili çalışması gerçekleşt...

Şampiyon,Türkoğlu İlçe Millî Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti Şampiyon,Türkoğlu İlçe Millî Eğitim Müdü...

Wushu-Kungfu branşında şampiyon olan Türkoğlu Turgutreis Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Nisa Nur Oğul Türkoğlu İlçe Millî Eğiti...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
17 Şubat Günü Kahramanmaraş’ta tatil olan okullar 17 Şubat Günü Kahramanmar...

Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz hafta içinde ilçelerinin b...

VEFAT Cevdet TEMEL (Foto 73) VEFAT Cevdet TEMEL (Foto ...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde Merhum Gülcihan ve...

Kanser Hastası Genç Hayaline kavuştu! Kanser Hastası Genç Hayal...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde Kemik Kanseri hastası...

Bu Okululun Sınavına Rekor Katılım Bu Okululun Sınavına Reko...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde eğitim-öğretim hayatına b...

KUMRU-Abdulbaki  Özdoğan KUMRU-Abdulbaki Özdoğan...

Kör oldu gören gönül Seni görünce herşeye Har oldu ateş kor ...

İTÜ ve Lee Cooper Türkiye’den büyük yenilik! İTÜ ve Lee Cooper Türkiye...

Ülkemizin ilk teknik üniversitesi İTÜ’nün logolu ürün mağaza...

KSÜ’de “Emperyalizme Karşı Direniş” Paneli KSÜ’de “Emper...

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı ku...

Türkoğlu’nda “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” projesi Türkoğlu’nda “...

Türkoğlu İlçesinde “Sürü Yönetimi Elemanı Benim”...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-34 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Köroğlu’nun hem Ayvazı hem kıratı güzeldir. Bir bülbül...

İmam Hatipli Öğrencilerle Kavram Tahlili İmam Hatipli Öğrencilerle...

Öğretmenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde “M...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ