Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı

İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Dulkadiroğlu İlçesi, TOKİ Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü koordinesinde Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt başkanlığında ve Şube Müdürü Ramazan Paksoy başkanlığında okulun konferans salonunda gerçekleşti. İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısına Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü […]

Kahramanmaraş’ta İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı

22 Kasım 2015 - 13:36A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Dulkadiroğlu İlçesi, TOKİ Yıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü koordinesinde Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt başkanlığında ve Şube Müdürü Ramazan Paksoy başkanlığında okulun konferans salonunda gerçekleşti.

İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısına Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy, İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Fatih Karakuş, Çalışma ve İŞKUR Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Aslan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı (Danışman ) Mehmet Geçgil, İl Millî Eğitim İLSİS Yöneticisi Yakup Kaman, Şef Abdurrahim Köleoğlu, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürleri ve Çok Programlı Lise (ÇPL) müdürleri katıldı.

“Çok değerli yönetici arkadaşlarım, 2014-2015 eğitim- öğretim yılı İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu toplantısına hoş geldiniz der, şahsım, teşkilatım ve il müdürüm adına sizlere saygılar sunarım.” diyerek açılış konuşmasına başlayan  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy, daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Meslek liselerini kurumlar içerisinde kurumsal kişiliğini kazanmış, sitemini oturtmuş kurumlar arasında görüyoruz. Sizlerle birlikteliğimiz bir takvim oldu. Şunları ifade etmek istiyorum Kahramanmaraş’ımızda mesleki eğitimde beklentilerimizin çoğunu 2014-2015 yılında gerçekleştirdik. Bu sizlerin özveri ve başarılı çalışmalarıyla oldu. Başlangıçta birbirimizi tanımakta zorluk çekmiş olabiliriz ama gelişen süre içinde birbirimiz çok yakından, gönülden tanıdık. İl yönetimi olarak şahsım, teşkilatım ve sayın il milli eğitim müdürüm mesleki eğitime inanıyor ve bu anlamda destek veriliyor. Ben şunu açık yüreklilikle ifade edeyim size, sizden daha yakınız. Günün her saatinde 24 saat sizlere açığız ve görüşebiliyoruz. Problemler sıcak ilişkilerle çok daha çabuk çözülüyor. Sevgi, Güleryüz her şeyi hallediyor.” Dedi ve konuşmasını tamamladı.

Yoğun gündemi nedeniyle farklı bir toplantıdan gelerek İl Mesleki Eğitim Koordinasyon Kurulu Toplantısına katılan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt katılımcılara şöyle seslendi:

“Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum, önümüz haftaya başlayacak olan öğretmenler gününüzü de kutlayarak sözlerime başlıyorum. Sizlerde benim bu mesajımı, temennimi inşallah öğretmenlerinize iletirsiniz.

Henüz eğitim-öğretim yılının başında sayılırız. Eğitim-öğretim döneminin başında eğitim-öğretim faaliyetlerini, programlarını planlarken mutlaka birbirimizden fikir alışverişinde bulunmamız gereken, fikirlerimizi sormamız gereken iyi örnekleri alıp bir tarafta kullanıp, yanlış eksik yaptığımız bir tecrübeyle yok etme anlamında biz sizlerle bir sinerji oluşturmaya çalışıyoruz.  Mesleki eğitimde bütün ilde yapılacak çalışmaların ortak bir hareket noktasının, ortak bir çalışma alanının oluşması bizi de, sizi de bir noktada çalışmaya sevk edecektir, rahatlamamızı sağlayacaktır.  Ben öncelikli olarak bu anlamda bu toplantıların önemli olduğunu düşünüyorum. Mesleki okullarımızın kendilerine has yapıları, kendilerine has özellikleri, kendine has değerlendirmeleri var. Arkadaşlar bana bilgi olarak vermişti değerlendirmelerle ilgili konuları.

Staj yapan öğrencilerin staj ücretlerini almama gibi devasa bir problem var. Bu konu ile ilgi dikkat çekmenizi ve fazla mesai harcamanızı arzu ediyorum. Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerimizin stajı ile sıkıntılarımız var, bununla ilgili birkaç kez toplantı yapıldı ama hukuki anlamda daha henüz istenilen noktayı yakalayamadık, çalışmalarımız devam ediyor.

Takviye kurslarını olumlu bir noktaya getirme noktasında gayretli çalışmalarınızı bekliyorum. Sizlerin dikkati, gayret, yoğunluğu öğretmen ve öğrencilerimizi dinamik tutacaktır. Bu anlamda da arkadaşlarımızla zaman zaman ziyaret ediyor ve çalışmaları yerinde görmeye çalışıyoruz. Bu sürece hep birlikte omuz vererek belli bir noktaya getirmeliyiz.

Geçen yıl yapmıştık bu yıl da yine okuma etkinliği düzenliyoruz. Onikişubat Belediyemizle bir protokol imzaladık, yine önümüz hafta 24 Kasım öğretmenler gününe dek Büyükşehir Belediyemizle de böyle bir çalışma yapacağız. Bu sürçte öğretmen ve öğrencilerimizle destek anlamında katkılarınızı bekliyorum.

Sizler erginlik dönemine ermiş öğrencileri yönetmek ve koordine etmek durumundasınız. Onun için arkadaşlar okullarınızın, sınıflarınızın ve çevresinin cinsel istismarın, bunları çağrıştıran tavır ve davranışların sebep-sonuç ilişkilerinin uzak tutulması anlamında hepinizin çalışma arkadaşlarınızla birlikte hareket etmek gibi bir durum hasıl oluyor. Boş bir alan olursa bunları bir başkası doldurabilir, okulunuzun her alanını gezin, görün ve boş alan bırakmayın ki bir sıkıntıyla karşılaşmayasınız.

Okullarda kullanılmayan malzemelerin ihtiyacı olan okullara veya İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerimize teslim ediniz. İşe yaramaz malzemelerin depolarda bekletilmesinin bir mantığı olmadığına dikkat çekmek istiyorum.

Ben sözlerimi tamalarken bu toplantının başta ilimize, okullarımıza okul yöneticilerine katkısı sunması, hayırlı olmasını diliyorum, bizi burada ağırladıkları, konuk ettikleri için okul yöneticilerimize teşekkür ediyorum, İlçelerden gelen arkadaşlara da kazasız belasız bir şekilde ilçelerine tekrar dönmeyi diliyorum. “ dedi.

Bu konuşmalardan sonra okul müdürlerinden bazıları kendi okulları ile karşılaştıkları problemleri dile getirdi.   İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paksoy,  İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Fatih Karakuş, Çalışma ve İŞKUR Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Aslan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı (Danışma ) Mehmet Geçgil kendileri ile ilgili soruları cevaplandırdı.

Toplantı gündemi gereği aşağıda ki gündem maddeleriyle devam etti:

1-Açılış,

2-İ1 Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT’ un konuşmaları,

3- İlçe bazında 2 (iki) Okul Müdürünün 2014-2015 eğitim- öğretim yılının genel değerlendirmesi ve (YGS VE LYS)sunum,

4-İlimiz Göksün Kanlıkavak Çok Programlı Anadolu Lisesinin okul tanıtım sunumu,

5-Okul Belediye İş Birliğinde yapılan Mesleki Eğitim Okullarının hazırladığı 3 aylık raporların değerlendirmesi,

6-Okullanmızda bulunan atıl durumda olan kullanılabilir araçların ve malzemelerin tespiti ve değerlendirilmesi,

7-Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında değerlendirmeler,

8-Öğrencilerin başarı ve devam devamsızlıklarının durumları değerlendirilmesi,

9-İşletmelerde Mesleki Eğitim ve Staj çalışması yapan öğrencilerin SGK primi ödemeleri hakkında değerlendirilmesi,

10-Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Hizmetlerinin Yürütülmesinde dikkat edilecek hususlar hakkında değerlendirmeler,

11-Çağlayancerit 80. Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğünün Bilişim Teknolojileri alanının öğrenci bulunamaması nedeniyle kapatılması hakkındaki tekliflerinin değerlendirilmesi.

12-Onikişubat Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünün Bilişim Teknolojileri alanının öğrenci bulunamaması nedeniyle kapatılması hakkındaki tekliflerinin değerlendirilmesi.

13-Genel Değerlendirme.

14-Dilek ve temenniler.

15 -Kapanış.

IMG_9137 copy   IMG_9161 copy IMG_9165 copy IMG_9168 copy IMG_9144 copyIMG_9169 copy IMG_9170 copy IMG_9147 copyIMG_9172 copy IMG_9187 copy IMG_9191 copy IMG_9283 copyIMG_9215 copy IMG_9219 copy IMG_9224 copy IMG_9225 copy IMG_9227 copy IMG_9228 copy IMG_9229 copy IMG_9230 copy IMG_9231 copy IMG_9235 copy IMG_9238 copy IMG_9248 copy IMG_9251 copy  IMG_9288 copyIMG_9316

 

 

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Göksun HEM, Göksun’u Fotoğraflarla Tanıtacak Göksun HEM, Göksun’u Fotoğraflarla Tanıt...

Kuruma atandığı günden bu güne Göksun Halk Eğitimine büyük hız kazandıran, farklı ve üretici kurslarla ilgi uyandıran, Göksun Halk Eğit...

Kahramanmaraş BİLSEM’de Yeni Başarı Kahramanmaraş BİLSEM’de Yeni Başar...

Son dönemde büyük başarılar yakalayan Dulkadiroğlu – Kahramanmaraş Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezi yeni bir başarı daha yakala...

Ortaokular Müdürler Kurulu Toplantısı Bahçede yapıldı Ortaokular Müdürler Kurulu Toplantısı Ba...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde görevli Ortaokul Müdürleriyle  İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Halil Akyürek başk...

Zeki Ulutaş Son Yoculuğuna Dualarla Uğurlandı Zeki Ulutaş Son Yoculuğuna Dualarla Uğur...

Eğitim Camiasının yakından tanıdığı, yıllarca Kahramanmaraş ‘ta eğitime okul müdürü olarak hizmet eden, çevresinde sayılan, sevil...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bu Fiyatlarla Ağzınız Tatlanacak Bu Fiyatlarla Ağzınız Tat...

Kahramanmaraş-Onikişubat İlçesi Tekerek Caddesi, Ayranpınarı...

Elbistanlı Doktorun Tıp Başarısı Elbistanlı Doktorun Tıp B...

İzmir Bakırçay Üniversitesi Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastan...

GOOGLE’den Türkiye’ye “CUMHURİYET” Jesti GOOGLE’den Türkiye’ye “CU...

           Dünya’nın en büyük, etkin ve güçlü arama motoru G...

Bu Kanal Can Aldı Bu Kanal Can Aldı

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesine bağlı kırsal Izgın ...

GEL Kİ GÜL KOKSUN DÜNYA GEL Kİ GÜL KOKSUN DÜNYA...

-Gül kokulu yâre- O kutlu diyarlardan gönlümüze estikçe Koku...

Kahramanmaraş MEMUR-SEN Macron’u Protesto Etti Kahramanmaraş MEMUR-SEN M...

Memur-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Abdülaziz Aydın, Fransa C...

Göksun HEM, Göksun’u Fotoğraflarla Tanıtacak Göksun HEM, Göksun’u Foto...

Kuruma atandığı günden bu güne Göksun Halk Eğitimine büyük h...

Kahramanmaraş Ak Parti İl Başkan Adayı Fırat Görgel Kahramanmaraş Ak Parti İl...

7 Kasım 2020 de yapılacak olan Kahramanmaraş Ak Parti İl Kon...

Kahramanmaraş BİLSEM’de Yeni Başarı Kahramanmaraş BİLSEM̵...

Son dönemde büyük başarılar yakalayan Dulkadiroğlu – K...

Ortaokular Müdürler Kurulu Toplantısı Bahçede yapıldı Ortaokular Müdürler Kurul...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde göre...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ