Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Değerler eğitimi kursu

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında ilimiz Onikişubat ilçesinde bulunan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı. Değerler eğitimi kursunun açılışını il milli eğitim müdür yardımcısı Zekeriya Kahveci yaptı: “Toplumumuzda değerlerimizin çok önemli olduğunu, ailelerimizin ve öğretmenlerimizin bu değerleri çocuklara aktarmada çok […]

Kahramanmaraş’ta Değerler eğitimi kursu

06 Aralık 2016 - 8:12A+A-

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında ilimiz Onikişubat ilçesinde bulunan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Değerler eğitimi kursunun açılışını il milli eğitim müdür yardımcısı Zekeriya Kahveci yaptı: “Toplumumuzda değerlerimizin çok önemli olduğunu, ailelerimizin ve öğretmenlerimizin bu değerleri çocuklara aktarmada çok önemli sorumluluklar yüklendiklerini söyledi. Bu kursun hayırlara vesile olması” diledi.

Eğitimci Musa Sarı, değerler eğitimi kursunun programının nasıl işleyeceği ile ilgili bilgiler verdi ve bu kursun önemine vurgu yaptı.

Ev sahipliğini okul müdür vekili  Kenan Say’ın yaptığı kursa, eğitimci  olarak ; Ömer Küçük, Musa Sarı ,Mehmet Uslu ve otuz  kursiyer öğretmenimiz  katıldılar. Onikişubat, Dulkadiroğlu, Türkoğlu, Pazarcık, Göksun ilçelerimizden anasınıfı, sınıf, ortaokul, lise öğretmenlerimizin yanı sıra müdür ve müdür yardımcıları katıldılar.

Açılış sonrası eğitim salonuna geçildi. Eğitimci Musa Sarı yönetiminde tanışma etkinlikleri yapıldı. Bu sayede ilk defa tanışan öğretmenlerimiz isimlerini hiç unutmayacakları bir etkinlik yaptılar, öğretmenlerimiz arasında kısa zamanda samimi ve sıcak bir atmosfer oluştu. Eğitime bu şekilde başlanması eğitimin verimli ve motivasyonun yüksek olması sağlandı.

Ön hazıroluşluk sınavı yapıldı.

Daha sonra eğitimci Ömer Küçük yönetiminde , değer nedir? Değerin sözlük, toplumsal, ahlaki, hukuki, ekonomik, anlamları üzerinde duruldu. Sahip olduğumuz değerler hakkında ortak bir çalışma yapılarak değerlendirildi..

Eğitimci Mehmet Uslu yönetiminde: değerler eğitiminin önemi, niçin değerler eğitimi yapıyoruz, değerlerin tanıtımı, eğitim programlarında değerlerin nasıl ele alındığı değişik etkinlikler yapılarak anlatıldı.

Eğitimci Musa sarı  yönetiminde: toplumda değerlerimizi olumsuz etkileyen etmenler(televizyon, internet, gazete ve dergiler) grup çalışmaları etkinlikleriyle değerlendirildi.

Değerler eğitimi ile ilgili; sınıf içi etkinlikler, okulun tümü ile ilgili etkinlikler, aileye yönelik etkinlikler tanıtıldı.

Değerler eğitiminde kullanabileceğimiz kaynaklar tanıtıldı. Bu kaynaklar değişik illerimizde uygulanan değerler eğitimi projelerinin kaynakları, elektronik ortamdaki kaynaklar, basılı kaynaklar tanıtıldı. Doküman tanıtımında; ana sınıfı, ilkokul, ortaokul, lise ve ailelere yönelik tanıtım çalışması yapılarak öğretmenlerimizin kullanımına sunuldu.

Eğitim süresince yapılan; sıfat isim, makarna kule, yol çizme, Yedikule, sarmaşık tablo gibi etkinlikler ortamın sıcak ve samimi geçmesine, motivasyonun yüksek olmasına vesile oldu. Yapılan bu etkinlikleri çocuklara yaptırdığımızda; takım olma, aidiyet, saygılı olma, kurallara uyma, sorumluluk, liderlik, paylaşma, yardımlaşma, çevreye duyarlılık, vefalı olma gibi birçok değerin oluşmasına sebep olacağı vurgulandı.

Çocuk görür ve yapar diyerek öğretmenlerimize ve ailelerimize çocuğa rol model olmada çok önemli görevler düştüğü paylaşıldı.

Eğitim sonunda eğitim değerlendirme anketi yapıldı. Daha sonra kursiyer öğretmenlere sınav yapıldı.

Toplu fotoğraf çektirilerek iyi dilek ve temennilerle vedalaşıldı.

 

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Millî Eğitim de Görev Değişimi Millî Eğitim de Görev Değişimi

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arası...

Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arası...

Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un veda Mesajı Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’u...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arası...

Yeni Millî Eğitim Müdürü Kahramanmaraş’ta Yeni Millî Eğitim Müdürü Kahramanmaraş&#...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arası...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Başkan Çeleğen’den Müdür Yılmaz’a Ziyaret Başkan Çeleğen’den Müdür ...

Ekinözü İlçe Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, İl Millî Eğitim...

İl Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, Personelle Tanıştı İl Millî Eğitim Müdürü Yı...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, görevine ...

Millî Eğitim de Görev Değişimi Millî Eğitim de Görev Değ...

MEB tarafından Kahramanmaraş’a İl Millî Eğitim Müdürü olarak...

Dondurma müzesi ziyaretçileri bekliyor Dondurma müzesi ziyaretçi...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Do...

Şehit Topçu Çavuş Mehmet Kaşık Dualarla Ebediyete Uğurlandı Şehit Topçu Çavuş Mehmet ...

Hakkari’de askeri üs bölgesinde Cuma günü patlama oldu...

Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı Okul Yapımı İçin Protokol...

Hasan ve Zehra Tıraş Vakfı adına vakıf Yönetim Kurulu Başkan...

Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un veda Mesajı Millî Eğitim Müdürü Mehme...

Millî Eğitim Bakanlığında görevlendirilen, İl Millî Eğitim M...

Abdülaziz Aydın Yeniden Şube Başkanı Abdülaziz Aydın Yeniden Ş...

Kahramanmaraş Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Abdül...

Yeni Millî Eğitim Müdürü Kahramanmaraş’ta Yeni Millî Eğitim Müdürü ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Olarak ataması yapılan ...

Akkurt’a Veda Ziyareti Akkurt’a Veda Ziyar...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt̵...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ