Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta Değerler eğitimi kursu

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında ilimiz Onikişubat ilçesinde bulunan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı. Değerler eğitimi kursunun açılışını il milli eğitim müdür yardımcısı Zekeriya Kahveci yaptı: “Toplumumuzda değerlerimizin çok önemli olduğunu, ailelerimizin ve öğretmenlerimizin bu değerleri çocuklara aktarmada çok […]

Kahramanmaraş’ta Değerler eğitimi kursu

06 Aralık 2016 - 8:12A+A-

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında ilimiz Onikişubat ilçesinde bulunan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Değerler eğitimi kursunun açılışını il milli eğitim müdür yardımcısı Zekeriya Kahveci yaptı: “Toplumumuzda değerlerimizin çok önemli olduğunu, ailelerimizin ve öğretmenlerimizin bu değerleri çocuklara aktarmada çok önemli sorumluluklar yüklendiklerini söyledi. Bu kursun hayırlara vesile olması” diledi.

Eğitimci Musa Sarı, değerler eğitimi kursunun programının nasıl işleyeceği ile ilgili bilgiler verdi ve bu kursun önemine vurgu yaptı.

Ev sahipliğini okul müdür vekili  Kenan Say’ın yaptığı kursa, eğitimci  olarak ; Ömer Küçük, Musa Sarı ,Mehmet Uslu ve otuz  kursiyer öğretmenimiz  katıldılar. Onikişubat, Dulkadiroğlu, Türkoğlu, Pazarcık, Göksun ilçelerimizden anasınıfı, sınıf, ortaokul, lise öğretmenlerimizin yanı sıra müdür ve müdür yardımcıları katıldılar.

Açılış sonrası eğitim salonuna geçildi. Eğitimci Musa Sarı yönetiminde tanışma etkinlikleri yapıldı. Bu sayede ilk defa tanışan öğretmenlerimiz isimlerini hiç unutmayacakları bir etkinlik yaptılar, öğretmenlerimiz arasında kısa zamanda samimi ve sıcak bir atmosfer oluştu. Eğitime bu şekilde başlanması eğitimin verimli ve motivasyonun yüksek olması sağlandı.

Ön hazıroluşluk sınavı yapıldı.

Daha sonra eğitimci Ömer Küçük yönetiminde , değer nedir? Değerin sözlük, toplumsal, ahlaki, hukuki, ekonomik, anlamları üzerinde duruldu. Sahip olduğumuz değerler hakkında ortak bir çalışma yapılarak değerlendirildi..

Eğitimci Mehmet Uslu yönetiminde: değerler eğitiminin önemi, niçin değerler eğitimi yapıyoruz, değerlerin tanıtımı, eğitim programlarında değerlerin nasıl ele alındığı değişik etkinlikler yapılarak anlatıldı.

Eğitimci Musa sarı  yönetiminde: toplumda değerlerimizi olumsuz etkileyen etmenler(televizyon, internet, gazete ve dergiler) grup çalışmaları etkinlikleriyle değerlendirildi.

Değerler eğitimi ile ilgili; sınıf içi etkinlikler, okulun tümü ile ilgili etkinlikler, aileye yönelik etkinlikler tanıtıldı.

Değerler eğitiminde kullanabileceğimiz kaynaklar tanıtıldı. Bu kaynaklar değişik illerimizde uygulanan değerler eğitimi projelerinin kaynakları, elektronik ortamdaki kaynaklar, basılı kaynaklar tanıtıldı. Doküman tanıtımında; ana sınıfı, ilkokul, ortaokul, lise ve ailelere yönelik tanıtım çalışması yapılarak öğretmenlerimizin kullanımına sunuldu.

Eğitim süresince yapılan; sıfat isim, makarna kule, yol çizme, Yedikule, sarmaşık tablo gibi etkinlikler ortamın sıcak ve samimi geçmesine, motivasyonun yüksek olmasına vesile oldu. Yapılan bu etkinlikleri çocuklara yaptırdığımızda; takım olma, aidiyet, saygılı olma, kurallara uyma, sorumluluk, liderlik, paylaşma, yardımlaşma, çevreye duyarlılık, vefalı olma gibi birçok değerin oluşmasına sebep olacağı vurgulandı.

Çocuk görür ve yapar diyerek öğretmenlerimize ve ailelerimize çocuğa rol model olmada çok önemli görevler düştüğü paylaşıldı.

Eğitim sonunda eğitim değerlendirme anketi yapıldı. Daha sonra kursiyer öğretmenlere sınav yapıldı.

Toplu fotoğraf çektirilerek iyi dilek ve temennilerle vedalaşıldı.

 

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Güzel Sanatlar Lisesinden Tasavvuf Konseri Güzel Sanatlar Lisesinden Tasavvuf Konse...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arası...

Başkan Güngör’den Berat Kandili Mesajı Başkan Güngör’den Berat Kandili Mesajı...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arası...

Bahaettin Karakoç’un Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı Bahaettin Karakoç’un Şiirlerini Gü...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arası...

Öğretmen Yetiştirmede KSÜ-MEM İşbirliği Öğretmen Yetiştirmede KSÜ-MEM İşbirliği...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü hizmetçi eğitim bölümünün açmış olduğu değerler eğitimi kursu 28 Kasım 2 Aralık tarihleri arası...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
Dostluk Üzerine Dostluk Üzerine

Gerçek dostlara sahip olmak hesapsız servete sahip olmaktan ...

Jandarma ve Zabıta’dan Ortak Uygulama! Jandarma ve Zabıta’dan Or...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde Huzur ve Güven uygula...

Güzel Sanatlar Lisesinden Tasavvuf Konseri Güzel Sanatlar Lisesinden...

Kahramanmaraş Onikişubat Güzel Sanatlar Lisesi müzik öğretme...

Prof. Dr. Sami Özgül: Berat Kandiliniz Mübarek Olsun Prof. Dr. Sami Özgül: Ber...

İstiklal Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sami özgül:”Ra...

Başkan Güngör’den Berat Kandili Mesajı Başkan Güngör’den Berat K...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ...

Aranan Cinayet Zanlısı Cezaevinde Aranan Cinayet Zanlısı Ce...

Elbistan’da yaklaşık 13 yıl önce işlenen cinayetle ilgili ol...

Büyük Yangında Zarar 3 Milyon Büyük Yangında Zarar 3 Mi...

 Elbistan, Afşin ve bölgesinde 25 yılı aşkın bir süredir hiz...

Kadınlar, Piazza’da “Sevgi dolu” yastıklar diktiler Kadınlar, Piazza’da “Sevg...

Kahramanmaraş/ Kahramanmaraşlı kadınlar, Piazza Alışveriş ve...

Bahaettin Karakoç’un Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı Bahaettin Karakoç’u...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce Lise ve dengi oku...

Öğretmen Yetiştirmede KSÜ-MEM İşbirliği Öğretmen Yetiştirmede KSÜ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ