Maraşta Haber
Maraşta Haber

KAHRAMANMARAŞ’TA 2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürecek olan çalıştay 13 çalışma grubundan 125 kişinin katılımı ile 19 başlık altında gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Eylül ayında Milli Eğitim Bakanlığı 2023 eğitim vizyonu belgesini hazırlayarak kamuoyuyla paylaşmıştı. Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Eylül ayından bu yana […]

KAHRAMANMARAŞ’TA 2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI

09 Ocak 2019 - 19:28A+A-

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürecek olan çalıştay 13 çalışma grubundan 125 kişinin katılımı ile 19 başlık altında gerçekleştirildi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Eylül ayında Milli Eğitim Bakanlığı 2023 eğitim vizyonu belgesini hazırlayarak kamuoyuyla paylaşmıştı. Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Eylül ayından bu yana eğitim vizyonu belgesi ile ilgili devam eden çalışmaları kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğünce Kahramanmaraş genelinde bütün ilçeleri kapsayan 2 günlük çalıştay bugün tamamlanacak.

Kahramanmaraş  Şehit Hanifi Çakallıoğlu Öğretmenevi salonunda ki Çalıştay, saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başladı. Programın açılış konuşmasını Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt yaptı.

Hayallerimizi hedeflerimize, hedeflerimizi de gerçeğe ulaştırabilmek için en büyük gücümüz insan kaynağımız diyerek sözlerine başlayan Harun Kurt, ”İnsan kaynağı deyince aklımıza gelen ülkemizin en büyük serveti gençliğimiz, gençlerimizi en güzel yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Vizyon belgesinde de ifade edildiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın çok güzel formüle ettiği, biz de aklı selim, kalbi selim ve zevki Selim bir nesil yetiştirmek durumundayız. Yine cumhurbaşkanımızın ifadelerinin arkasından sayın bakanımızın veciz bir şekilde ifade ettiği gibi Çift kanatlı bir nesil yetiştirmek zorundayız. Bu bakımdan da biyolojik fiziksel ve dijital olan Tek vücutta birleştirmek mecburiyetindeyiz” dedi.

Yaşanan çağın gerçeğinin herkesi buna mecbur ve mahkum ettiği ifade eden Kurt, ”Bütün bunların ötesinde eğitim denince son zamanlarda daha çok cevizin kabuğuna olan yatırım anlaşılmaya başlandı. Halbuki Ceviz Kabuğu değil içi için anlamlıdır. Bu bakımdan işin özü ile ilgili yoğunlaşmamız gerekiyor. Sizlerin de bildiği gibi 2023 eğitim vizyonu bakanlığımız tarafından birkaç ay öncesinde bütün ülkemizde ilan edildi. Çalışmaları kademeli bir şekilde başlatıldı bakanlığımız Bu çalışmanın 2023 eğitim vizyonun bir dönem sonunda bütün illerimizde bütün ilçelerimizde ve bütün paydaşların katılıması ile bir değerlendirilmesinin o il açısından vizyon belgesinin ne şekilde uygulanıp uygulanmayacağı ile ilgili görüş ve teklifleri açık yüreklilikle yapılmasını bizlerden talep etti.” dedi.

Kahramanmaraş’ta ki 11 ilçede herkesin kendi ilçelerinde vizyon belgesini bütün paydaşları ile değerlendirerek, hedefleri ve önerileri, teklifleri paylaşacaklarını belirten Kurt, ”İnşallah bu güzel ve önerileri teklifleri birleştirmek suretiyle bizde Maraş 2023 Vizyon belgesi ile ilgili karakterimizi bakanlığımıza bakanlığımızda paylaşacağız” ifadelerine yer verdi.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, ”Bizler milli ve manevi değerlerine bağlı memleket meselelerine duyarlı vatanı milleti bayrağı için yeri geldiğinde her türlü fedakarlığı yapabilmek için ve yapabilmek bir nesil yerleştirme mecburiyetindeyiz” diyerek sözlerine başladı.

Yılmaz, ”Sizden istirhamım hiçbir zihninizde engel koymaksızın bu nesli yetiştirmek için en iyisi iyi değil, en iyisi hangisi olmalı, neyi yaparsak arzuladığımız hedeflere ulaşabiliriz? en özgür, en özgün bir şekilde tekliflerinizi çalıştay sürecinde hazırlamanız ve bizlere takdim etmenizi, biz de onları birleşerek bakanlığımıza sunacağız. Sakın sıradan, basit küçük bir gibi gördüğünüz fikirleri kendinize saklamayın. Hepimiz biliyoruz ki bütün büyük yangınlar  küçük kıvılcımlardan meydana geliyor. Sizin tutuşturacağınız bir kıvılcım etrafı aydınlatmaya yetecektir. Ben bu çalıştayımızın ilimizde yapılan  diğer ilçelerimizde yapılan çalıştaylarla beraber çok güzel çok güzel sonuçlar getireceğine inanıyorum. İnşallah Sizin çalışmanızın bereketini birleştirmek suretiyle ikinci eğitim öğretim yılında biz yine 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde maraş 2023 eğitim vizyonu diye birkaç programımızı birlikte, belki bu salonda veya başka bir yerde tekrar sizlerle açıklayıp hızlı bir şekilde arzuladığımız hedefe ulaşmak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz.” dedi.

Konuşmalardan sonra Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yunus Haskılıç tarafından sunum eşliğinde 2023 Eğitim Vizyonunun Felsefesi, 2023 eğitim vizyonunun temel politikası, 2023 eğitim vizyonuna içerik ve uygulama, okul gelişim modeli, öğrenme analitiği araçlarıyla veriye dayalı yönetim, ölçme ve değerlendirme, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve yönetimi, okulların finansmanı, teftiş ve kurumsal rehberlik hizmetleri finansmanı, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim, özel yetenekli öğrenciler, yabancı dil eğitimi, öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm, erken çocukluk, temel eğitim, orta öğretim, fen ve sosyal bilimler liseleri, imam hatip ortaokul ve liseleri, mesleki ve teknik eğitim, özel öğretim, hayat boyu öğrenme ana başlıkları altında konuların anlatımı yapıldı.

Toplantıya Şube müdürleri, Kurum müdürleri, Okul müdürleri, Müdür yardımcıları, Öğretmenler, Öğrenciler, STK temsilcileri ve veliler katıldı.

HABER: MUSTAFA KÖMÜ

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürec...

YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürec...

“YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER “YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürec...

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ? OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ?...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürec...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BİÇARELER BİÇARELER

Biçareler 2019 Ocak ayında en düşük SSK emeklisinin aylığı b...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-7 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Yüce Allah kainatı insan için yarattı. Donattı üzerini yağmu...

EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eğitim Araçları Donatım Merkezi Mü...

AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OKUTULDU AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OK...

Kalp krizi sonucu beklenmeyen bir anda hayata veda eden İl M...

Erkekler Neden Burun Estetiği Yaptırır? Erkekler Neden Burun Este...

Burun estetiği ile ilgili tartışmalar sürse ve doğallığın ma...

BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞU BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞ...

Ülkemizin son günlerde yaşamış olduğu terör kaynaklı tehditl...

YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA K...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt Yaşar Gölcü...

“YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER “YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “...

Sevgi Çiçeklerimiz Yemenli Kardeşlerinin  Yüreklerine Dokunm...

ALİ FATİH AYDIN VEFAT ETTİ ALİ FATİH AYDIN VEFAT ETT...

Göksun sevdalısı ilçenin fotoğrafçı abisi Ali Fatih Aydın, y...

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ? OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TA...

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret ederek, kurum m...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ