Maraşta Haber
Maraşta Haber

KAHRAMANMARAŞ’TA 2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürecek olan çalıştay 13 çalışma grubundan 125 kişinin katılımı ile 19 başlık altında gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Eylül ayında Milli Eğitim Bakanlığı 2023 eğitim vizyonu belgesini hazırlayarak kamuoyuyla paylaşmıştı. Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Eylül ayından bu yana […]

KAHRAMANMARAŞ’TA 2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI

09 Ocak 2019 - 19:28A+A-

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürecek olan çalıştay 13 çalışma grubundan 125 kişinin katılımı ile 19 başlık altında gerçekleştirildi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Eylül ayında Milli Eğitim Bakanlığı 2023 eğitim vizyonu belgesini hazırlayarak kamuoyuyla paylaşmıştı. Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Eylül ayından bu yana eğitim vizyonu belgesi ile ilgili devam eden çalışmaları kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğünce Kahramanmaraş genelinde bütün ilçeleri kapsayan 2 günlük çalıştay bugün tamamlanacak.

Kahramanmaraş  Şehit Hanifi Çakallıoğlu Öğretmenevi salonunda ki Çalıştay, saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başladı. Programın açılış konuşmasını Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt yaptı.

Hayallerimizi hedeflerimize, hedeflerimizi de gerçeğe ulaştırabilmek için en büyük gücümüz insan kaynağımız diyerek sözlerine başlayan Harun Kurt, ”İnsan kaynağı deyince aklımıza gelen ülkemizin en büyük serveti gençliğimiz, gençlerimizi en güzel yetiştirmek mecburiyetindeyiz. Vizyon belgesinde de ifade edildiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın çok güzel formüle ettiği, biz de aklı selim, kalbi selim ve zevki Selim bir nesil yetiştirmek durumundayız. Yine cumhurbaşkanımızın ifadelerinin arkasından sayın bakanımızın veciz bir şekilde ifade ettiği gibi Çift kanatlı bir nesil yetiştirmek zorundayız. Bu bakımdan da biyolojik fiziksel ve dijital olan Tek vücutta birleştirmek mecburiyetindeyiz” dedi.

Yaşanan çağın gerçeğinin herkesi buna mecbur ve mahkum ettiği ifade eden Kurt, ”Bütün bunların ötesinde eğitim denince son zamanlarda daha çok cevizin kabuğuna olan yatırım anlaşılmaya başlandı. Halbuki Ceviz Kabuğu değil içi için anlamlıdır. Bu bakımdan işin özü ile ilgili yoğunlaşmamız gerekiyor. Sizlerin de bildiği gibi 2023 eğitim vizyonu bakanlığımız tarafından birkaç ay öncesinde bütün ülkemizde ilan edildi. Çalışmaları kademeli bir şekilde başlatıldı bakanlığımız Bu çalışmanın 2023 eğitim vizyonun bir dönem sonunda bütün illerimizde bütün ilçelerimizde ve bütün paydaşların katılıması ile bir değerlendirilmesinin o il açısından vizyon belgesinin ne şekilde uygulanıp uygulanmayacağı ile ilgili görüş ve teklifleri açık yüreklilikle yapılmasını bizlerden talep etti.” dedi.

Kahramanmaraş’ta ki 11 ilçede herkesin kendi ilçelerinde vizyon belgesini bütün paydaşları ile değerlendirerek, hedefleri ve önerileri, teklifleri paylaşacaklarını belirten Kurt, ”İnşallah bu güzel ve önerileri teklifleri birleştirmek suretiyle bizde Maraş 2023 Vizyon belgesi ile ilgili karakterimizi bakanlığımıza bakanlığımızda paylaşacağız” ifadelerine yer verdi.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, ”Bizler milli ve manevi değerlerine bağlı memleket meselelerine duyarlı vatanı milleti bayrağı için yeri geldiğinde her türlü fedakarlığı yapabilmek için ve yapabilmek bir nesil yerleştirme mecburiyetindeyiz” diyerek sözlerine başladı.

Yılmaz, ”Sizden istirhamım hiçbir zihninizde engel koymaksızın bu nesli yetiştirmek için en iyisi iyi değil, en iyisi hangisi olmalı, neyi yaparsak arzuladığımız hedeflere ulaşabiliriz? en özgür, en özgün bir şekilde tekliflerinizi çalıştay sürecinde hazırlamanız ve bizlere takdim etmenizi, biz de onları birleşerek bakanlığımıza sunacağız. Sakın sıradan, basit küçük bir gibi gördüğünüz fikirleri kendinize saklamayın. Hepimiz biliyoruz ki bütün büyük yangınlar  küçük kıvılcımlardan meydana geliyor. Sizin tutuşturacağınız bir kıvılcım etrafı aydınlatmaya yetecektir. Ben bu çalıştayımızın ilimizde yapılan  diğer ilçelerimizde yapılan çalıştaylarla beraber çok güzel çok güzel sonuçlar getireceğine inanıyorum. İnşallah Sizin çalışmanızın bereketini birleştirmek suretiyle ikinci eğitim öğretim yılında biz yine 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde maraş 2023 eğitim vizyonu diye birkaç programımızı birlikte, belki bu salonda veya başka bir yerde tekrar sizlerle açıklayıp hızlı bir şekilde arzuladığımız hedefe ulaşmak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz.” dedi.

Konuşmalardan sonra Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yunus Haskılıç tarafından sunum eşliğinde 2023 Eğitim Vizyonunun Felsefesi, 2023 eğitim vizyonunun temel politikası, 2023 eğitim vizyonuna içerik ve uygulama, okul gelişim modeli, öğrenme analitiği araçlarıyla veriye dayalı yönetim, ölçme ve değerlendirme, insan kaynaklarının geliştirilmesi ve yönetimi, okulların finansmanı, teftiş ve kurumsal rehberlik hizmetleri finansmanı, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim, özel yetenekli öğrenciler, yabancı dil eğitimi, öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm, erken çocukluk, temel eğitim, orta öğretim, fen ve sosyal bilimler liseleri, imam hatip ortaokul ve liseleri, mesleki ve teknik eğitim, özel öğretim, hayat boyu öğrenme ana başlıkları altında konuların anlatımı yapıldı.

Toplantıya Şube müdürleri, Kurum müdürleri, Okul müdürleri, Müdür yardımcıları, Öğretmenler, Öğrenciler, STK temsilcileri ve veliler katıldı.

HABER: MUSTAFA KÖMÜ

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü Kahramanmaraş’ta 18 Mart Şehitleri...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürec...

GENÇLERLE BAŞ BAŞA GENÇLERLE BAŞ BAŞA

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürec...

KAHRAMANMARAŞ’TA “ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL MATERYALLER” KAHRAMANMARAŞ’TA “ÖZEL ÇOCUKLARA Ö...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürec...

Millî Eğitim Müdürlüğünden” 2023 Eğitim Vizyonu ve İnsan” Konulu Konferans Millî Eğitim Müdürlüğünden” 2023 Eğitim ...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Eğitim Vizyon İlçe Çalıştayını Öğretmenevi Salonunda gerçekleştirdi. Toplam iki gün sürec...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü Kahramanmaraş’ta 18...

Kahramanmaraş’ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakk...

Abdurrahim Karakoç’a Ahde Vefa Abdurrahim Karakoç’a Ahde...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamaml...

Yıllar Öncesinin Nostaljisi Yeniden Yaşanıyor Yıllar Öncesinin Nostalji...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü bünye...

‘’11. Geleneksel Tirşik Şöleni’’ Yapıldı ‘’11. Geleneksel Tirşik Ş...

Kahramanmaraş Andırınlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ...

İYİ Parti Adayı Bastırmacı Dur Durak Bilmiyor İYİ Parti Adayı Bastırmac...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinden  İYİ Parti Onikişubat Be...

Bu Ayrılığa Yürek Nasıl Dayansın ? Bu Ayrılığa Yürek Nasıl D...

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesinde  17 yalındaki genç...

GENÇLERLE BAŞ BAŞA GENÇLERLE BAŞ BAŞA

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Dulkadiro...

EKİNÖZÜ İLÇESİNİN ACI GÜNÜ EKİNÖZÜ İLÇESİNİN ACI GÜN...

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesinde 1989 – 1999 Y...

SANAYİ ESNAFI CUMHUR İTTİFAKI’NA GÜVENİYOR SANAYİ ESNAFI CUMHUR İTTİ...

Kahramanmaraş Küçük Sanayi Sitesi’nde geniş bir seçim çalışm...

ATOM KARINCA, ALÇAK TERÖR SALDIRISINI LANETLEDİ! ATOM KARINCA, ALÇAK TERÖR...

Yeni Zelanda’da 49 kişinin hayatını kaybettiği cami sa...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ