Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş’ta “15 Temmuz Yeniden Diriliş” Konferansı

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. M. Mücahit KÜÇÜKYILMAZ, “15 Temmuz Yeniden Diriliş” konulu konferansı büyük ilgi gördü. Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiği Başarıyı Okulla Yakala Projesi (BOYAP) kapsamında, 16 Şubat 2018 tarihinde, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “15 Temmuz Yeniden Diriliş” konulu konferansta, Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. […]

Kahramanmaraş’ta “15 Temmuz Yeniden Diriliş” Konferansı

17 Şubat 2018 - 11:51A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. M. Mücahit KÜÇÜKYILMAZ, “15 Temmuz Yeniden Diriliş” konulu konferansı büyük ilgi gördü.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiği Başarıyı Okulla Yakala Projesi (BOYAP) kapsamında, 16 Şubat 2018 tarihinde, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “15 Temmuz Yeniden Diriliş” konulu konferansta, Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. M. Mücahit KÜÇÜKYILMAZ, Kahramanmaraşlılarla buluştu. Konferansa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver ÇETİNKAYA ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT ile birlikte diğer il müdürleri, müdür yardımcıları, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunuşu ile başladı. Başarıyı Okulla Yakala Projesi (BOYAP) kapsamında düzenlenen etkinliklere bir yenisini daha ekleyen Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına konferansın açılış konuşmasını, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Ekim ayında Büyükşehir Belediyemizle yapmış olduğumuz başarıyı Okulla Yakala Projesi kapsamında ilimizde birçok etkinlikler düzenliyoruz. Bugün 15 Temmuz’da ülkemize karşı yapılan bir işgal hareketinin, daha sonra ki süreçte daha yakından yaşayan canlı tanıklarından o günleri dinlemek, o günün ruhunu, anlayışını bugünlere taşımak adına organize ettiğimiz çeşitli programlar var. Bu programdan onlardan bir tanesi, ben katılımınızdan dolayı hepinize, her zaman yanımızda olan Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyor ve güzel ve başarılı bir program olmasını dileyerek hepinize saygılar sunuyorum.”

İl Millî Eğitim Müdürü AKKURT’un konuşmasından sonra Dr. M. Mücahit KÜÇÜKYILMAZ’ın biyografisi okundu.

“Sözlerime başlarken hepinizi Allah’ın selamı ile selamlıyorum değerli kardeşlerim, Kahramanmaraşlı değerli insanlar, esselâmü aleyküm verahmetüllahi ve berakâtühü. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere yolladığı selamı var üzerimde kalmasın onu da sizlere iletmiş olayım.” Diyerek konferansına başlayan Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. M. Mücahit KÜÇÜKYILMAZ daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“Değerli kardeşlerim, kıymetli Kahramanmaraşlılar Kahramanlar Diyarı Kahramanmaraş’ta olmaktan dolayı güzide bir tarihe ev sahipliği yapan bu belde de bu diyarda olmaktan dolayı bugün mübarek cuma gününde sizlerle birlikte bulunduğum için Cenabı hakka hamd ediyorum. Bizim milletimizin her bir Ferdi farklıdır, sıradan değildir, ayrıcalıklıdır Bizim bulunduğumuz toprakların her bir taş, her bir karışı, Her Adım attığımız üzerine bastığınız, ‘Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı! ‘diye şairin ifade ettiği yerler mekanlar hepsi farklıdır, hepsi ayrıcalıklıdır.

 Biz bu vatanda, bu topraklar üzerinde geçmişte hiçbir medeniyetin duramadığı kadar 1000 yıl gibi uzun bir süre durmuş isek işte hep bu şuurla, bu bilinçle adımlarımızı attığımız içindir. Eğer bu topraklara biz sıradan bir taş, kum parçası olarak baksak, eğer bu ağaçlara sıradan bir orman diye baksak ve şu gökyüzünde kocaman bir yarık görmesek, Kur’an-ı Kerimde ifadesiyle şaşkınlaşmasak, hayret etmesek, o hayret bakışımızı kaybetmiş olsak eğer işte o zaman bizim bu topraklarda ki, bu diyarlarda ki, bu arzda ki sonumuzda Allah göstermesin sonumuz gelmiş olur.” dedi.

Gençlere, Diriliş Ertuğrul dizisini izleyin diyen KÜÇÜKYILMAZ onlara şöyle dedi: “İzleyenlere, onların kolayca hemen zihninde çağrışımı yapabilecek şeyler söyleyeyim. Ne yapıyor Ertuğrul Gazi? Bir taraftan ufka bakıyor, büyük hedefleri ve amaçları var, idealleri var, bir davası var. Öyle değil mi? Bir taraftan da ayağının önündeki taşa takılmamak için uğraşıyor, bir taraftan obanın içindeki ihanetlerle uğraşıyor, bir taraftan da bir cihan devleti kurma hayaliyle yaşıyor. Biz bozgunda dahi Fetih rüyalar gören bir milletiz, bizi farklı kılan bu bizim o birilerinin, dağdaki çoban diye aşağıladığı insanımız var ya işte onda bile öylesine bir irfan vardır ki onda bile öylesine bir Keramet vardır ki o başka bir milletin herhangi bir ferdin de kolayca rastlayacağınız bir şey değildir

 15 Temmuz’dan hemen sonra işte o Ardahan’daki çobanı dinlediniz. Oradan dökülen sözler, onun ağzından dökülen sözler halk İrfan’ın Anadolu İrfan’ın tecessüm etmiş bir cisme bürünmüş ruhaniyeti idi.  Başka hiçbir millet gösterilemez ki yeryüzünde en entelektüelin den, en az okumuşuna kadar hepsini dilinde bir Cihan Mefkûresi vardır. Bizi biz yapan bu halk unsurunun 3 tane önemli unsur var. Bunun birincisi Devlet-i Ebed-Müddet, ikincisi Nizamı Alem ve üçüncüsü de İlayı Kelimetullah’tır” dedi.

Dr. M. Mücahit KÜÇÜKYILMAZ, verdiği konferansta 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşananları ve yaptıklarını anlattı. O gece yaşananların nasıl yorumlanması gerektiğinden ve bu yaşananlardan alınması gereken derslerin neler olduğundan bahsetti..

Konferansın sonunda yapılan görüşmelerde katılımcılar, konferanstan büyük feyz aldıklarını ve çok önemli kazanımlar elde ettiklerini belirttiler.

Yaklaşık bir buçuk saat süren konferans, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver ÇETİNKAYA ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin AKKURT ‘un, Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. M. Mücahit KÜÇÜKYILMAZ’a  takdim ettiği hediyelerle sona erdi.

Konferansın sonunda, Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. M. Mücahit KÜÇÜKYILMAZ, “Şeyh ile Hükümdar” isimli kitabını, birim müdürleri ve öğretmenler için imzaladı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
CİĞERLERİMİZ YANIYOR CİĞERLERİMİZ YANIYOR

Ormanlar sadece ağaçlardan oluşan bir alan değil; aynı zamanda otların, sarmaşıkların, çalılıkların, çiçeklerin, böceklerin, sürüngenle...

İl HBÖ Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı İl HBÖ Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı,  İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Ak...

Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesinde mezuniyet töreni Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lis...

Kahramanmaraş Onikişubat Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen mezuniyet töreninde coşku hakimdi. Mezuniyet törenin...

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yeme...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde ken...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
CİĞERLERİMİZ YANIYOR CİĞERLERİMİZ YANIYOR

Ormanlar sadece ağaçlardan oluşan bir alan değil; aynı zaman...

İl HBÖ Halk Eğitimi Merkezleri Planlama ve değerlendirme toplantısı İl HBÖ Halk Eğitimi Merke...

Kahramanmaraş İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Merkezleri ...

Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesinde mezuniyet töreni Necmettin Erbakan Anadolu...

Kahramanmaraş Onikişubat Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hati...

Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Yusuf Baran çocuğumuza um...

Haydi Türkiye’m Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Bu...

Keçeci ve Güneş Ailesinin Mutlu Günü Keçeci ve Güneş Ailesinin...

Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı ...

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Ç...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye...

Babalar Günü Konulu Fasl-ı Muhabbet Şiir Seçkisi Babalar Günü Konulu Fasl-...

( EV SAHİBİ ŞAİR: ÂDEM YAZAR) Kimsenin varına minnet etmedi ...

BANKA PROMOSYONLARI BANKA PROMOSYONLARI

            Bu günlerde banka promosyonlarını soranlar çoğal...

Başkan Mahçiçek; Eğitim yatırımlarımız ve sosyal yardımlarda tasarrufa gitmeyeceğiz Başkan Mahçiçek; Eğitim y...

Onikişubat Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahr...

Babalar Günü Babalar Günü

Hikâye şöyle Amerikalı bir savaş gazisinin kızı, anneler gün...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ