Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş TEÇ-SEN üyeleri iftarda buluştu

Kısa adı TEÇ-SEN-  olan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Kahramanmaraş şubesi içinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayı dolayısıyla bir araya gelerek iftar yemeği yediler, birlik ve beraberlik sergilediler. Topluca yenilen iftar yemeğinden sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti, sofra duası ve geçmişlerin ruhu için Fatihalar okundu. “Sendikamızın yönetim kurulu üyesiyim, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve rehberlik hizmetleri […]

Kahramanmaraş TEÇ-SEN üyeleri iftarda buluştu

26 Mayıs 2019 - 16:25A+A-

Kısa adı TEÇ-SEN-  olan Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Kahramanmaraş şubesi içinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayı dolayısıyla bir araya gelerek iftar yemeği yediler, birlik ve beraberlik sergilediler.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Topluca yenilen iftar yemeğinden sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti, sofra duası ve geçmişlerin ruhu için Fatihalar okundu.

“Sendikamızın yönetim kurulu üyesiyim, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve rehberlik hizmetleri bölümünde teknik kadrosunda görev yapıyorum” diyerek kendisini tanıtan Duran Ceren daha sonra şu ifadeleri kullandı:

“İl yönetim kurulu üyesi Onikişubat Dumlupınar Ortaokulu memuru Salih Kebeli, il yönetim kurulu üyesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü gece bekçisi Yemliha Pala, il yönetim kurulu üyesi Göksun Yunus Emre ilkokulu V.H.K.İ. memuru Bayram Gök, il yönetim kurulu üyesi Dulkadiroğlu Yaşar Gölcü İlkokulu memuru Mehmet Türk, il yönetim kurulu üyesi ve il sekreterimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğü mesleki ve teknik eğitim bölüm şefi Abdurrahim Köleoğlu, il başkanımız Canan Nacar İl Milli Eğitim Müdürlüğü insan kaynakları bölümünde Teknik olarak görev yapmaktadır.

Değerli arkadaşlarım genel başkanımızın Sayın Ümit Demirel’in şu an burada olan ve olmayan tüm üyelerimize selamlarımı iletiyorum. Çok fazla vaktinizde almak istemiyorum ama önemli olduğunu düşündüğüm bazı konuları kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum.

Malumunuz dönem dönem aramıza katılan arkadaşlarımız olduğu gibi, maalesef sendikamızdan ayrılan arkadaşlarımız da oluyor. Bizler Elimizden geldiği kadar takip etmeye ve üyemiz olmayan arkadaşlarımızı sendikamıza davet etmeye ve üye yapmaya çalışıyoruz. Bu durumda sizlerin de bizlere yardımcı olmanız, beraber çalıştığınız ve bizim üyemiz olmayan arkadaşlarımıza sendikamızdan bahsetmenizi ve onların sendikamıza kazandırılması konusunda çalışmalar yapmanızı bekliyoruz.

TEÇ-SEN olarak Şubat ayının 18’inde Türkiye geneli bir basın açıklaması yaptık, Bu basın açıklamasında görsel ve yazılı basın aracılığı ile ve yaşadığımız sıkıntıları, Bakanlığımıza olan taleplerimizi dile getirdik.

Neydi bu sıkıntıların ve taleplerimiz kısaca bahsedeyim:

Okullarımıza yardımcı hizmetler sınıfında çalışan arkadaşlarımızın iş yükünün fazla olmasından zaman zaman günlük çalışma saatlerini 10- 12 saati bulmasından. Buna karşın fazla mesai ücret alamadıklarından bahsettik. Bu alanda fazla çalışmalarımızın karşılığı olarak mesai ücreti ödenmesi talep ettik.

Şoför arkadaşlarımızın görevleri gereği almaları gereken seyyar görev tazminatlarında yaşanan sıkıntılardan bahsettik.

Şef kadrosuna görev yapan arkadaşlarımızın özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları diğer kurumlarda görev yapan şeflere ödenen oranlarla çıkarılmasını talep ettik.

Tüm kamu çalışanlarına ve öğrenim durumu itibariyle elde ettikleri bir defaya mahsusu sınavsız atama hakkı verilmesini talep ettik.

Kadın çalışanlarımızın 25 yıl, erkek çalışanlarımızın 30 yıl çalışma süresini tamamladıklarında yaş haddini beklemeden emekli olabilmelerini talep ettik.

Bildiği gibi Temmuz ayından itibaren bir sonraki yılın Ocak ayına kadar vergi diliminden dolayı maaşlarımızı kesintiler yaşanmaktadır. Bununla ilgili yeni düzenlemeler yapılmasını talep ettik.

Kamu kurumlarında bazı unvanlara, Milli Eğitim Bakanlığı’nda sadece öğretmenlere verilecek ifade edilen 3600 ek göstergenin bizlere tüm eğitim çalışanları verilmesini talep ettik.

Toplumda neredeyse her kesimi memnun eden ve dini bayramlarda emeklilere verilen Bayram ikramiyesinin çalışan Memurlara verilmesini talep ettik.

Şu anda sendikamızın gündemde olan ve ivedilikle gerçekleşmesi gerektiğini düşündüğümüz en önemli sebeplerinden biri olan eğitim öğretim hazırlık ödeneği…

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan tüm öğren öğretim yılı başında eğitim öğretime hazırlık ödeneği verilmektedir. Bu ödeneğin öğretmenlerle birlikte bakanlığımız bünyesinde görev yapan şef, memur,  hizmetli, şoför, sağlıkçı, bekçi, teknisyen, tekniker, kaloriferci, aşçı olarak aynı çatı altında, aynı amaca hizmet eden tüm eğitim çalışanlarına verilmesini talep ettik.

Ayrıca eğitim öğretim hazırlık ödeneği tüm eğitim çalışanları verilmesi ile ilgili Genel Başkanı Sayın Ümit Demirel tarafından Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a özel bir mektup yazıldı, İnşallah olumlu sonuçlarını bekliyoruz.

Konuşmama son vermeden önce bu iftar programına hazırlanmasında bizlere yardımcı olan başta salon sorumlusu hayatı Dururvurur ağabeyimiz ve Öğretmenevi müdürümüze, mutfakta yemeklerimizi hazırlayan aşçı kardeşlerimize, burada görev yapan arkadaşlarımıza ve değerli basın mensubu arkadaşlara ve Oğuz Karakoç hocamıza yönetim kurulu ve sizler adına teşekkür ediyorum.

Değerli eğitim çalışanları, sevgili arkadaşlarım böyle güzel bir günde bizi yalnız bırakmayarak teşriflerinizle bizleri onurlandırdınız, bugün bu mübarek günde bu mübarek ramazan ayında İftar sofrasında sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyuz ve gururluyuz Allah birlikteliğimizi daim etsin inşallah.

Yönetim kurulu adını hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün aramızda olamayan arkadaşlarımıza da sizlerin aracılığı ile selamlarımızı yolluyorum.

Bu mübarek ayın heyecanı, mutluluğu ve manevi hazzını yaşamanın sevinciyle kutlayacağımız Ramazan Bayramının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyor, sizlerin de ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte huzurlu, mutlu, sağlıklı, sıhhatli bir Bayram geçirmenizi temenni ediyorum.

Hayırlı ramazanlar diliyorum…

Rabbim oruçlarımızı kabul etsin…

Afiyet olsun diyor, saygılar sunuyorum.” dedi

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İsmail Kurtoğlu’da Son Noktayı Koydu İsmail Kurtoğlu’da Son Noktayı Koy...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün kıdemli ve deneyimli şefi İsmail Kurtoğlu, 15 Ağustos 2019 tarihi itibarıyla kendi isteğiyle...

HEM’in Yaz kurslarına Yoğun İlgi HEM’in Yaz kurslarına Yoğun İlgi

Kahramanmaraş il genelinde 14 Haziran 2019 tarihinde Halk Eğitimi Merkezi müdürlüklerince açılan yaz kursları büyük ilgi gördü. Genel (...

Okullarda Güvenlik Önlemleri Toplantısı Yapıldı Okullarda Güvenlik Önlemleri Toplantısı ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişubat İlçesindeki İlkokul müdürlerine okullarda güvenlik tedbirlerin alınması k...

Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği Değerlendirme Çalıştayı Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği Değerle...

Rehberlik hizmetleri yönetmeliğinin değerlendirilmesi ve olası bir revizyon çalışması adına Millî Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(1 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
İsmail Kurtoğlu’da Son Noktayı Koydu İsmail Kurtoğlu’da ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün kıdemli ve deneyi...

HEM’in Yaz kurslarına Yoğun İlgi HEM’in Yaz kurslarına Yoğ...

Kahramanmaraş il genelinde 14 Haziran 2019 tarihinde Halk Eğ...

Okullarda Güvenlik Önlemleri Toplantısı Yapıldı Okullarda Güvenlik Önleml...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Onikişuba...

Ebabil Kuşu Genç Avukata Misafir Oldu Ebabil Kuşu Genç Avukata ...

Elbistanlı Avukat Ramazan Demirci, balkondan içeri giren Eba...

‘İstasyon Üst Geçidi 15 Günde, Hal Kavşağı İse Ekim Ayında Bitecek’ ‘İstasyon Üst Geçidi 15 G...

Göreve yeni başlayan Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Fidan’ı...

“Çocukların Hayalleri Çok Güzel” “Çocukların Hayalleri Çok...

Kur’an Kursunda Başarılı Öğrencilere Ödül Dağıtımı Programın...

Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği Değerlendirme Çalıştayı Rehberlik Hizmetleri Yöne...

Rehberlik hizmetleri yönetmeliğinin değerlendirilmesi ve ola...

Şiirin Başkenti Kahramanmaraş’ta Erasmus+ Şiir Projesi Şiirin Başkenti Kahramanm...

Erasmus+ Programı kapsamında Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birl...

Temizlik Medeniyettir! Temizlik Medeniyettir!

Onikişubat Belediyesinin Temizlik aracının üzerinde yazan an...

Güreşte Dünya 3.sü Aktürk Güreşte Dünya 3.sü Aktürk...

Dünya Gençler Şampiyonasında mindere çıkan Büyükşehir Beledi...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ