Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Tanıtım Toplantısı

Kahramanmaraş’ın gözde okullarından Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A. Ş. arasında 10.04.2020 tarihinde yapılan protokol ile proje statüsüne alınmasıyla tanıtım çalışmalarına hız verdi. Pandemi sürecinden dolayı üç güne yayılan tanıtım çalışmaları MADO yönetim kurulu üyesi Atilla KAMBUR  ve ilçe […]

Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Tanıtım Toplantısı

11 Haziran 2021 - 19:20A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ın gözde okullarından Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A. Ş. arasında 10.04.2020 tarihinde yapılan protokol ile proje statüsüne alınmasıyla tanıtım çalışmalarına hız verdi.

Pandemi sürecinden dolayı üç güne yayılan tanıtım çalışmaları MADO yönetim kurulu üyesi Atilla KAMBUR  ve ilçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hasan Ataş’ın katılımlarıyla bugün itibari ile sonlandırıldı.

 

 

Organizasyona ilimizin Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde bulunan 65 ortaokul davet edildi. Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli bahçesinde MADO’ nun katkıları, Uygulama Oteli usta öğreticilerinin hazırlıkları ve eşsiz sunumuyla gerçekleştirilen kahvaltı ile başlayan organizasyon, Okul Müdürü Veysel Mehmet GÜLTEKİN’ in açılış konuşmalarıyla devam etti.

 

 

İmzalanan protokol, okulun genel özellikleri ve sonrası atılacak adımlarla ilgili yaptığı bilgilendirmelerin ardından okul öğretmenlerinden Psikolojik Danışman Senem ÇALIŞIR okul tanıtımını gerçekleştirdi. Okulun sahip olduğu fiziksel özelliklerin yanında geçmişten günümüze kadar gerçekleştirilen faaliyetler, kazanılan başarılar, okulda bulunan alanlar, staj dönemleri gibi önemli noktalara değindi.

 

 

FOTOĞRAFLARIN TAMIMINI GÖRMEK İÇİN LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=MdmeqGtdtSI

 

 

Nisan 2020 tarihinde MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş.ile yapılan protokol kapsamında Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında 30 öğrencinin mülakatla alınacağını, proje sınıfına kayıt hakkı kazanan öğrencilerden yerleştirme puanına göre ilk onda yer alacak öğrencilere dört yıl boyunca devam edecek olan aylık 250 TL burs verileceğini belirtti.

 

Proje sınıfında dil eğitiminin yoğun bir şekilde gerçekleştirileceği; İngilizce, Rusça ve Çince’ nin zorunlu yabancı diller olarak belirlendiğini vurguladı. Proje sınıfı dışındaki 108 kişilik sınavsız girişli Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Konaklama Seyahat Hizmetleri alanlarında da İngilizce ve Almanca derslerinin zorunlu yabancı dil kapsamında okutulacağı söyledi. Öğrencilerin mesleki hedefleri doğrultusunda belirlenecek olan sertifika programlarıyla da meslekteki özel alt alanlarda öğrencilerin yeterlilik ve becerileri en üst seviyeye çıkartılarak, sektörün aranan gözde bireylerinin yetiştirilmesini amaçladıklarını belirtti.

 

Okulun sahip olduğu güçlü eğitim kadrosu, Yiyecek İçecek ve Konaklama Seyahat Hizmetleri alanlarına ilgi duyan, yeteneklerini bu yönde geliştirmek ve yükselmek isteyen öğrencilerle buluşmak için sabırsızlanıyor. Ayrıca okulun 20 kişilik yurt imkânının da bulunması, kırsal kesimden okulu tercih etmeyi düşünen öğrenci ve aileler için okulu daha cazip kılıyor. Samimi ve içten bir ortamda gerçekleştirilen organizasyon okul atölyelerin gezilmesi ve havuz başı sohbetiyle devam etti. Katılımcıların memnuniyetle ayrıldıkları bu organizasyondan sonra Uygulama Oteli bahçesinde yakın zamanda hizmet vermeye başlayacak olan havuzbaşı kafeteryasına da tüm halkımızı davet etmeyi unutmadılar.

 

 

Kahramanmaraş’ımızın ve ülkemizin kalkınması adına, MADO Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. ile Kahramanmaraş MADO Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki tüm çalışanlarla teşekkür eder, yürüyecek oldukları bu yolda başarılar dileriz.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlığında İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdür yardımcıları ve Şu...

Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi...

Kahramanmaraş bölgesinden devam eden kar yağışı nedeniyle yarın başlayacak eğitim başlamadan ilçelerden tatil bilgileri gelmeye başladı...

Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’da da ücretli olarak görev yapan öğretmenler, kadro hakkının kendilerine de tanınması...

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, Basını Bilgilendirdi İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, Basını...

2022 yılı faaliyet raporlarını açıklayan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, misyonlarının iyi insan yetiştirmek olduğ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Do...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlı...

Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi Okullar Başlamadan Tatil ...

Kahramanmaraş bölgesinden devam eden kar yağışı nedeniyle ya...

Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor Ücretli Öğretmenler ‘Kadr...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’da da ücre...

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, Basını Bilgilendirdi İl Millî Eğitim Müdürü Ka...

2022 yılı faaliyet raporlarını açıklayan Kahramanmaraş İl Mi...

Hataylı Misafirler Mutfak Müzesi Ve Dulkadiroğlu Konağı’nı Ziyaret Etti Hataylı Misafirler Mutfak...

Bir dizi ziyaret için Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Hatay K...

Başkan Mahçiçek; En güzel EXPO’nun nasıl yapılacağını tüm dünyaya göstermeliyiz Başkan Mahçiçek; En güzel...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye’nin dör...

ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ! ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ!

Rahmetli Barış Manço, ülkemizde 7’den 77’ye herkesin sevdiği...

Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanım Kursu Kahramanmaraş ÖDM’d...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde öğretmenlerin i...

Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Geliyor Kahramanmaraş’a Şid...

MGM’nin paylaştığı son hava durumu tahminlerine göre, ...

284. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 284. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Gönlü kocamandır, sevgiyle bakar Kötü söz söylemez, gönlün...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ