Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Eğitim Bir-Sen’den Anneler Günü” Etkinliği

14 Mayıs 2017 “Anneler Günü” nedeniyle Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1.Nolu Şube Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından “Anneler Günü” programı düzenlendi ve programa katılım büyük oldu. Sunuculuğunu Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1.Nolu Şube Kadın Kolları Başkan Yardımcısı (Teşkilattan sorumlu)  Dilek Konuş’un yaptığı Anneler günü programı bir öğrencinin okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Kahramanmaraş Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen […]

Kahramanmaraş Eğitim Bir-Sen’den Anneler Günü” Etkinliği

14 Mayıs 2017 - 16:27A+A-


14 Mayıs 2017 “Anneler Günü” nedeniyle Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1.Nolu Şube Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından “Anneler Günü” programı düzenlendi ve programa katılım büyük oldu.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Sunuculuğunu Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1.Nolu Şube Kadın Kolları Başkan Yardımcısı (Teşkilattan sorumlu)  Dilek Konuş’un yaptığı Anneler günü programı bir öğrencinin okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Kahramanmaraş Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Başkanı Tuba Köşkeroğlu, programın açılış konuşmasını yaparak şu ifadelere yer verdi:

“Efendiler Efendisi’nin cennete girmenin bir koşulunun da ana rızası olmak olduğunu belirttiği, hadisi şerifin muhatap karşılığı olan ayaklarının altı öpülesi çok değerli anne adayları ve kıymetli anneler;

Misyonu sadece ücret sendikacılığı olmayan, değerler sendikacılığı alanında da kendisiyle yarışan Eğitim- Bir- Sen’ imizin bu anlamlı davetine icabet ettiğiniz için çok teşekkür ediyor, hepinize hoş geldiniz diyorum.

‘Ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz’ denir. Başta bu salonda olanların annelerinden ebediyete intikal edenlerle Bağdat’ta Halep’te Şam’da Tüm İslam coğrafyasında ebediyete intikal eden bütün annelere Rabbimden rahmet, sizlere de hayırlı ömürler temenni ediyorum.

 ‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ Elbette ki bu toprakları bize Vatan kılan, aziz şehitlerimizin bizlere hatırası olan çok değerli anneleriyle böylesi evlatlar yetiştirdikleri için minnettar olduğumuzu da özellikle belirtmek isterim. Evlatlarının Ruhları şad olsun, Rabbim cennette onlarla analarını, bizleri de onlarla komşu eylesin inşallah.

Hepinize bu anlamlı ve güne Eğitim-Bir-Sen ailesiyle başlamayı tercih ettiğiniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yarının yıllarında güçlü Türkiye’nin değerler sendikacılığında bizleri sizlerle aynı yolda gitmesi için Rabb’imden niyaz da bulunuyorum.

Kalın sağlıcakla Allah’a emanet olun. “ dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Kahramanmaraş Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Abdulaziz Aydın katılımcılara hitaben şu konuşmayı yaptı:

Emeğin, adanmışlığın, şefkatin, merhametin ve fedakârlığın en somut timsali olan siz çok değerli annelerimizin ve üyelerimizin Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş şubesi adına anneler gününüzü tebrik eder davetimize nezaket gösterip katılmanızdan dolayı ayrıca teşekkür ederim.

Annelik fıtridir der Kınalızade Efendi. Evlada şefkat ve merhamet Bir annenin yaradılışından gelen hasletidir. Evladın ise anne- babaya saygı ve merhameti imanidir, İnançla ilişkilidir der.

Annemize karşı beslediğimiz sevgiyle çocuğumuza karşı beslediğimiz sevgili eğer ki denk olsa idi,  kimse bir ömür boyu çocuğun doğumundan itibaren hayatının her aşamasında sıkıntılarına katlanma azim ve kararlılığını gösteremezdi.

Batı medeniyetinden mülhem Finans kapitale dayanan Anneler Günü anlayışı sadece sermayeyi besler ve sevindirir. Senenin bir günü eline bir buket çiçek alıp huzurevinde anneyi ziyaret kabul edilebilir bir davranış değildir. Bizlerin medeniyet değerleri ve inanç sistemi anneye sadece bir gün de değil hem madde de hem de manada bir ömür kuşatmayı emreder.

Cennetin kapılarının anahtarının annelerin ayağı altında olduğuna, Ana babaya hizmetin bereketli ve uzun kıldığına, Anne babaya asi olan mel’un olduğuna inanan, onların en zorlu taleplerine dahi öf dememeyi emreden bir inancın mensuplarıyız. İşte tüm bu duygu ve düşüncelerle hepinizin bu güzel gününü tekrardan kutlar, sizlere hayırlı uzun ve bereketli bir ömür diliyor; bütün annelerin huzurunda saygı ve hürmetle eğiliyoruz.” Dedi.

Bu konuşmadan sonra da bir kız öğrencinin okuduğu “Anne” şiiri salonda bulunanları duygulandırdı. Şehit Raşit Atçı’nın annesi Rabia’ atçı yılın annesi kabul edilerek kendisine anneler günü hediyesi takdim edildi. Katılımcılara hediye çekilişinde sonra birlik ve beraberli içerisinde yapılan kahvaltı ile program son buldu.

Program Kahramanmaraş Eğitim Bir-Sen ve Memur-Sen Başkanı Tuğba Köşkeroğlu, Teşkilattan sorumlu başkan yardımcısı Dilek konuş, Basın ve yayından sorulu başkan yardımcısı Sibel Akkurt, Eğitim ve Sosyal İşlerden sorumlu Hatice Ermeydan ve Mali İşlerden sorumlu Cemile Hançer tarafında gerçekleştirildi.

AK Parti Kahramanmaraş İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç’ta programa katılanlar arasında bulundu.

 

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İl Millî Eğitim Müdürüne Öğrencilerden Ziyaret İl Millî Eğitim Müdürüne Öğrencilerden Z...

14 Mayıs 2017 “Anneler Günü” nedeniyle Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1.Nolu Şube Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından “Annele...

İlköğretim Haftası AKEDAŞ İlkokulunda Kutlandı İlköğretim Haftası AKEDAŞ İlkokulunda Ku...

14 Mayıs 2017 “Anneler Günü” nedeniyle Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1.Nolu Şube Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından “Annele...

Dulkadiroğlu Belediyesinden Erkenez Ortaokuluna Kırtasiye Yardımı Dulkadiroğlu Belediyesinden Erkenez Orta...

14 Mayıs 2017 “Anneler Günü” nedeniyle Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1.Nolu Şube Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından “Annele...

Milli Eğitim Müdürü  AKKURT´un İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı; Milli Eğitim Müdürü AKKURT´un İlköğreti...

14 Mayıs 2017 “Anneler Günü” nedeniyle Eğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 1.Nolu Şube Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından “Annele...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türk Şiirinin Beyaz Kartalı Bahaettin Karakoç’a Saygı Gecesi Türk Şiirinin Beyaz Karta...

Elbistanlılar Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma ...

Çeleğen’den Kaymakama Hayırlı Olsun Ziyareti Çeleğen’den Kaymakama Hay...

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, ilçeye yeni atanan K...

AK Partide Değişim Süreci AK Partide Değişim Süreci...

AK Parti’de 5 İlçe Başkanı görevden alındı AK Parti İl...

İl Millî Eğitim Müdürüne Öğrencilerden Ziyaret İl Millî Eğitim Müdürüne ...

2017-2018 Eğitim-öğretim dönemi İlköğretim haftası kutlama e...

İlköğretim Haftası AKEDAŞ İlkokulunda Kutlandı İlköğretim Haftası AKEDAŞ...

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası  Kahramanma...

KASKİ’nin Taşeron Firmasından Ekinözülü Öğrencilere Kitap Yardımı KASKİ’nin Taşeron Firması...

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdür...

Cumhurbaşkanı Kalksın Demese… Cumhurbaşkanı Kalksın Dem...

TEOG sınavı gerek zamanı gerekse uygulanış biçimi ile bir fa...

Dulkadiroğlu Belediyesinden Erkenez Ortaokuluna Kırtasiye Yardımı Dulkadiroğlu Belediyesind...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesince 2 bin 500 öğrenciye...

Verilmiş Sadakaları Varmış Verilmiş Sadakaları Varmı...

Kahramanmaraş eğitim camiasının yakından tanıdığı, İl Mill&#...

Okul yöneticilerine “Taşımalı Eğitim” anlatıldı Okul yöneticilerine ̶...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yıl...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ