Maraşta Haber
Maraşta Haber

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi için Protokol İmzaları Atıldı

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ile Kahramanmaraş İl Mili Eğitim Müdürlüğü arasında Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi’nin protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törene Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldığı ödülle tüm Türkiye’ye model olan projenin yeni dönem protokolü Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Kahramanmaraş Milli […]

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi için Protokol İmzaları Atıldı

25 Kasım 2023 - 12:55A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ile Kahramanmaraş İl Mili Eğitim Müdürlüğü arasında Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi’nin protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törene Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aldığı ödülle tüm Türkiye’ye model olan projenin yeni dönem protokolü Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman’ın katılımıyla imzalandı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ilçesinde yaptığı birbirinden farklı eğitim çalışmalarıyla ilçeyi adeta eğitim üssü haline getirdi.

‘Okumadığın Gün Karanlıktasın’ sloganıyla Onikişubat Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da ödül aldığı model proje ‘Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor’ Projenin 7. si 2021 yılında imzalanmış pandemi nedeniyle duraklamıştı. 7. si  protokolünü, yeniden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman imzaladı.

Başkan Hanefi Mahçiçek’in belediyecilik vizyonu çerçevesinde eğitim yatırımlarını önceleyen Onikişubat Belediyesi, ‘Okumadığın Gün Karanlıktasın’ sloganıyla hayata geçirdiği Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi için 7.’sinde 85 bin kitap alındığını açıkladı.

İmzalar Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman ve Başkan Mahçiçek arasında atıldı.

 

Programda bir konuşma yapan İl Müdürü Kahraman ”6 Şubat Depremleri ile beraber başta sosyal hayat olmak üzere eğitim, öğretim ve kültürel faaliyetlerin başladığı, şehrin tekrar inşası için herkesin elini taşın altına koyduğu bir dönemde biz de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Onikişubat Belediyesi ile iş birliği içerisinde kıymetli yavrularımızın eğitim öğretim faaliyetlerini desteklemek için bir protokol imzalamak üzere buradayız. Onikişubat Belediyemiz okul yapımından öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyacını karşılamaya, kitap desteğinden kültürel faaliyetlere kadar en çok iş birliği içerisinde olduğumuz Onikişubat Belediyemiz ve Başkanımıza tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. İl Müdürü Kahraman sözlerini “Bu protokol eğitim camiamıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize velilerimize hayırlı olsun diyorum” diyerek tamamladı.

 Eğitime yapılan harcamalar bizim anlayışımızda diğer harcamalardan çok daha önemlidir diyen Başkan Mahçiçek, “bugün 85 bin adet aldığımız kitabın protokolünü Milli Eğitim Müdürümüzle imzaladık. Önümüzdeki hafta inşallah, dağıtımları da süratle yapacağız. Çocuklarımız, kitapları ne kadar okumuş, ne kadar anlamış diye küçük bir sınav yaptık geçmiş dönemde ve hiçbir zorunluluğu olmamasına rağmen yetmiş iki bin öğrencimiz katılmıştı. Sonra o sınavlarda ödül alan çocuklara burada hediyeler dağıttık. Değerli milli eğitimimize de inşallah belediyemizin imkânları ölçüsünde katkılara devam edeceğiz” dedi.

Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi Hakkında;

Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi il genelindeki tüm İlkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretim gören öğrencilerimize kitap okumayı sevdirmek, okumanın kalıcı davranış haline gelmesine katkıda bulunmak, kitap okuma oranlarını artırmak, nitelikli okuma yapmalarını sağlamak ve okuma faaliyetlerinin hayatlarının önemli bir uğraşısı olmasını sağlamak amacıyla 9 yıldır sürdürülen bir projedir. Fakat gerekli çalışmaların yapılmasına rağmen pandemi ve akabinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle 2020 yılından bu yana 3 yıl süreyle hayata geçirilememiştir.

  Bu yıl okullarımızın her şubesine her biri beş kitaptan oluşan bir set olmak üzere toplamda 70000 kitap öğrencilerimize dağıtılacaktır. Proje kapsamındaki kitapları okuyarak yapılacak sınavlar neticesinde her kategoride ilk 3’e girecek öğrencilerimiz ödül almaya hak kazanacaktır. Ayrıca mansiyon alan öğrencilerimize de ödül verilecektir. Bu yıla kadar proje kapsamında yaklaşık olarak 285.000 kitap dağıtımı yapıldı. Yedi yıldan beri bu zamana kadar yaklaşık 360.000 öğrenci bu kitapları okuyarak yarışmaya katıldı. Toplamda iki milyonun üzerinde kitap okuma faaliyeti gerçekleştirilmiş oldu. Okur -Yazar buluşmaları sayesinde öğrencilerimiz okudukları kitapların yazarlarıyla tanışma, onlarla söyleşi yapma fırsatı da yakalamış oldular. Bu projenin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Onikişubat Belediyesine ve öğrencilerimizi yönlendiren öğretmenlerimize teşekkür eder, öğrencilerimize sınavda başarılar dileriz.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim S...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Birimi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan karma resim sergis...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, ...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kapsamında atalık/yerel tohumun önemi öğrencilere (ana sınıfları dahil) uygula...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Ma...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi matematik zümresi tarafından hazırlanan “HAYAT MATEMATİKTİR” adl...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler kala, öğrenciler birebir TYT heyecanı yaşadı. Kahramanmaraş’ ta 6 güzid...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

316. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri. 316. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Vatanım kutsaldır taşıysa altın Tarih kokan toprak, hazine...

Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gökşen için veda yemeği Onikişubat ilçe milli eği...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gök...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ