Maraşta Haber
Maraşta Haber

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’ndan Muhteşem Etkinlik

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’nun düzenlemiş olduğu  ‘Geleneksel 6. Resim Sergisi ‘ ve “Çanakkale ve Afrin Zeytin Dalı” konulu” etkinlikle milli duyguların ön plana çıkmasına neden oldu. Okul bahçesinde yapılan etkinliğe Millî Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi KÜÇÜK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AKKÜNCÜ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan PAKSOY, Memur […]

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’ndan Muhteşem Etkinlik

20 Mart 2018 - 21:00A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’nun düzenlemiş olduğu  ‘Geleneksel 6. Resim Sergisi ‘ ve “Çanakkale ve Afrin Zeytin Dalı” konulu” etkinlikle milli duyguların ön plana çıkmasına neden oldu.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Okul bahçesinde yapılan etkinliğe Millî Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi KÜÇÜK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AKKÜNCÜ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan PAKSOY, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Abdülaziz AYDIN, Eğitim Bir Sen Onikişubat Şube Başkanı Mehmet ÇETİN, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin TORUN, Kahramanmaraş Dostluk Derneği Başkanı Abdurrahman AKBABA,   Kahramanmaraş Tarih ve Kültür Turizm Platformu Başkanı Ahmet KOLUTEK, Gazeteciler Mustafa ALYAZ ve Veli KARALAR, çevre okul müdürleri ve idareciler, ılıca esnafı, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ilıca Yeniyapan Ortaokulunun tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve hizmetlilerinin özverili çalışmalarıyla hazırlamış oldukları bu etkinlikte “Çanakkale ve Afrin Zeytin Dalı” konulu program yapıldı ve resimler sergilendi.

Programın açılış konuşmasını yapan  Okul Müdürü İbrahim KARARLAR 103 yıl önce Çanakkale’ de yapılan müdafaa ne ise bugün Afrin Zeytin Dalı Harekâtı’nda verilen mücadelenin de benzer olduğunu vurguladı. Ve şu ifadelere yer verdi:

Bugün burada Türk tarihin şanlı sayfalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü ve bu vesile ile hazırladığımız Çanakkale’den Zeytin Dalı’na adlı resim sergisi vesilesi ile toplanmış bulunuyoruz.

“Tarihin eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşında ve Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur. Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir ulusun bütün yokluk ve imkânsızlıklarına rağmen vatanını yüksek bir ruh ve şuurla canı pahasına nasıl savunduğunu gösteren bir mücadele destanı olarak insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahiptir.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Çanakkale ruhu göstermiştir ki, dünyada bu milletin varoluş iradesini kıracak hiçbir güç yoktur. Çanakkale’de ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. 103 yıl önce Çanakkale de yapılan müdafaa ne ise bugün Afrin de verilen mücadele de odur. Bu millet Çanakkale de bağımsızlığı Afrin de barışı sağlamıştır. Şanlı milletimiz kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla sadece kendi kurtuluş zaferini kazanmakla kalmamış tüm kardeşlerimizin sığınağı tutunacak dalı olmuştur. İşte bu dal bugün Suriye de zeytin dalıdır. Onurlu ve vicdanlı askerimiz bu dalı uzatmayı kendine borç bilmekle beraber adeta düğüne gider gibi şahadete yürümüştür.                                              

 Birlik ve beraberliğimiz huzurumuzun teminatıdır. Bu inançla Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyoruz.

 

Okulumuz görsel sanatlar öğretmeni ve öğrencilerimiz birlikte el emeği göz nuru ile günlerce uğraşarak bu sergiyi hazırladılar. Amacımız manada özdeşleşen Çanakkale ve Zeytin Dalı destanlarını aynı kareografide yoğurarak sizlerin beğenisine sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur. Bu vesile ile katılımlarınız ile bizleri onurlandıran siz değerli misafirlerimize, katkılarından dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesine, onikişubat belediyesine ve personellerine, öğrenci velilerimize, öğrencilerimize hizmetli, öğretmen, idareci arkadaşlarıma ve görsel Sanatlar Öğretmenimiz Nilay Gürsel hocama teşekkür eder, saygılar sunarım.”

Protokol üyeleri kurdele keserek serginin açılışını yaptılar. Bütün misafirler beğeniyle sergiyi gezdi. Görsel Sanatlar Öğretmeni Nilay GÜRSEL’in  yıl boyunca öğrencileriyle hazırladığı çalışmaları büyük takdir topladı. Ayrıca sergi sonunda misafirlere Çanakkale Menüsü olan buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek ikram edildi.

Sergiyi ziyaret eden Sayın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AKKÜNCÜ günün anlam ve önemiyle ilgili duygularını dile getirdi. Programda tiyatro gösterileri, şiirler ve Çanakkale abidesi minyatürü bayraklarla donatılan alanda sergilendi ve büyük beğeni topladı.

Emeği geçen herkese teşekkür edilerek program sonlandırıldı.  

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yeme...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Orman Bölge Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde ken...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şubesinden Muhteşem bir etkinlik Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şu...

Onikişubat ilçesi Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şubesi Çalışkan Arılar, öğretmenleri Vahide EVLİCE ‘nin hazırlamış olduğu...

Yıldırım Bayazıt İlkokulunda Mezuniyet Töreni Yıldırım Bayazıt İlkokulunda Mezuniyet T...

Kahramanmaraş Onikişubat Yıldırım Bayazıt İlkokulu 4/A Sınıfı Öğretmen Murat Kurt’un öğrencileri düzenlenen bir veda ve mezuniyet...

Sevgi Anaokulunda “Güller ve Yıldızlar” Sınıfının Mezuniyet Günü Sevgi Anaokulunda “Güller ve Yıldı...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Sevgi Anaokulunda “Güller ve Yıldızlar” Sınıfı öğrencileri için Mezuniyet töreni düzenlendi. Sev...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Yusuf Baran çocuğumuza um...

Haydi Türkiye’m Yusuf Baran çocuğumuza umut olalım. Bu...

Keçeci ve Güneş Ailesinin Mutlu Günü Keçeci ve Güneş Ailesinin...

Türk Eğitim-Sen Kahramanmaraş 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı ...

Kahramanmaraş’ta “Çay Sizden, Yemek Bizden” etkinliği Muhteşem oldu Kahramanmaraş’ta “Ç...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye...

Babalar Günü Konulu Fasl-ı Muhabbet Şiir Seçkisi Babalar Günü Konulu Fasl-...

( EV SAHİBİ ŞAİR: ÂDEM YAZAR) Kimsenin varına minnet etmedi ...

BANKA PROMOSYONLARI BANKA PROMOSYONLARI

            Bu günlerde banka promosyonlarını soranlar çoğal...

Başkan Mahçiçek; Eğitim yatırımlarımız ve sosyal yardımlarda tasarrufa gitmeyeceğiz Başkan Mahçiçek; Eğitim y...

Onikişubat Belediyesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahr...

Babalar Günü Babalar Günü

Hikâye şöyle Amerikalı bir savaş gazisinin kızı, anneler gün...

Örnek Bir Etkinlik: Yazar Mustafa Okumuş’a Saygı Programı Örnek Bir Etkinlik: Yazar...

Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği güzide eğitimci, şair ve yazar...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şubesinden Muhteşem bir etkinlik Yıldırım Bayazıt İlkokulu...

Onikişubat ilçesi Yıldırım Bayazıt İlkokulu Anasınıfı B şube...

İYİ Part’den Germenica Antik Kenti Konulu Basın Açıklaması İYİ Part’den Germen...

 İyi Parti  Kahramanmaraş İk Başkanı  Av.Ahmet ÇABUKEL, Germ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ