Maraşta Haber
Maraşta Haber

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’ndan Muhteşem Etkinlik

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’nun düzenlemiş olduğu  ‘Geleneksel 6. Resim Sergisi ‘ ve “Çanakkale ve Afrin Zeytin Dalı” konulu” etkinlikle milli duyguların ön plana çıkmasına neden oldu. Okul bahçesinde yapılan etkinliğe Millî Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi KÜÇÜK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AKKÜNCÜ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan PAKSOY, Memur […]

Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’ndan Muhteşem Etkinlik

20 Mart 2018 - 21:00A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi Ilıca Yeniyapan Ortaokulu’nun düzenlemiş olduğu  ‘Geleneksel 6. Resim Sergisi ‘ ve “Çanakkale ve Afrin Zeytin Dalı” konulu” etkinlikle milli duyguların ön plana çıkmasına neden oldu.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Okul bahçesinde yapılan etkinliğe Millî Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi KÜÇÜK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AKKÜNCÜ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan PAKSOY, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Abdülaziz AYDIN, Eğitim Bir Sen Onikişubat Şube Başkanı Mehmet ÇETİN, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin TORUN, Kahramanmaraş Dostluk Derneği Başkanı Abdurrahman AKBABA,   Kahramanmaraş Tarih ve Kültür Turizm Platformu Başkanı Ahmet KOLUTEK, Gazeteciler Mustafa ALYAZ ve Veli KARALAR, çevre okul müdürleri ve idareciler, ılıca esnafı, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ilıca Yeniyapan Ortaokulunun tüm idareci, öğretmen, öğrenci ve hizmetlilerinin özverili çalışmalarıyla hazırlamış oldukları bu etkinlikte “Çanakkale ve Afrin Zeytin Dalı” konulu program yapıldı ve resimler sergilendi.

Programın açılış konuşmasını yapan  Okul Müdürü İbrahim KARARLAR 103 yıl önce Çanakkale’ de yapılan müdafaa ne ise bugün Afrin Zeytin Dalı Harekâtı’nda verilen mücadelenin de benzer olduğunu vurguladı. Ve şu ifadelere yer verdi:

Bugün burada Türk tarihin şanlı sayfalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü ve bu vesile ile hazırladığımız Çanakkale’den Zeytin Dalı’na adlı resim sergisi vesilesi ile toplanmış bulunuyoruz.

“Tarihin eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşında ve Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur. Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir ulusun bütün yokluk ve imkânsızlıklarına rağmen vatanını yüksek bir ruh ve şuurla canı pahasına nasıl savunduğunu gösteren bir mücadele destanı olarak insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahiptir.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Çanakkale ruhu göstermiştir ki, dünyada bu milletin varoluş iradesini kıracak hiçbir güç yoktur. Çanakkale’de ortaya konulan bu sarsılmaz vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. 103 yıl önce Çanakkale de yapılan müdafaa ne ise bugün Afrin de verilen mücadele de odur. Bu millet Çanakkale de bağımsızlığı Afrin de barışı sağlamıştır. Şanlı milletimiz kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla sadece kendi kurtuluş zaferini kazanmakla kalmamış tüm kardeşlerimizin sığınağı tutunacak dalı olmuştur. İşte bu dal bugün Suriye de zeytin dalıdır. Onurlu ve vicdanlı askerimiz bu dalı uzatmayı kendine borç bilmekle beraber adeta düğüne gider gibi şahadete yürümüştür.                                              

 Birlik ve beraberliğimiz huzurumuzun teminatıdır. Bu inançla Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle, şükranla anıyoruz.

 

Okulumuz görsel sanatlar öğretmeni ve öğrencilerimiz birlikte el emeği göz nuru ile günlerce uğraşarak bu sergiyi hazırladılar. Amacımız manada özdeşleşen Çanakkale ve Zeytin Dalı destanlarını aynı kareografide yoğurarak sizlerin beğenisine sunmaktı. Umarım başarılı olmuşuzdur. Bu vesile ile katılımlarınız ile bizleri onurlandıran siz değerli misafirlerimize, katkılarından dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesine, onikişubat belediyesine ve personellerine, öğrenci velilerimize, öğrencilerimize hizmetli, öğretmen, idareci arkadaşlarıma ve görsel Sanatlar Öğretmenimiz Nilay Gürsel hocama teşekkür eder, saygılar sunarım.”

Protokol üyeleri kurdele keserek serginin açılışını yaptılar. Bütün misafirler beğeniyle sergiyi gezdi. Görsel Sanatlar Öğretmeni Nilay GÜRSEL’in  yıl boyunca öğrencileriyle hazırladığı çalışmaları büyük takdir topladı. Ayrıca sergi sonunda misafirlere Çanakkale Menüsü olan buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek ikram edildi.

Sergiyi ziyaret eden Sayın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet AKKÜNCÜ günün anlam ve önemiyle ilgili duygularını dile getirdi. Programda tiyatro gösterileri, şiirler ve Çanakkale abidesi minyatürü bayraklarla donatılan alanda sergilendi ve büyük beğeni topladı.

Emeği geçen herkese teşekkür edilerek program sonlandırıldı.  

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta ŞAGO Matematik Yarışması Düzenlendi Kahramanmaraş’ta ŞAGO Matematik Ya...

Kahramanmaraş / Onikişubat Şehit Ahmet Gülbahar  Ortaokulu Müdürlüğünce “Türk milli eğitiminin temel amaçları doğrultusunda matem...

MEB AKUB “doğada arama kurtarma eğitimi” gerçekleştirdi. MEB AKUB “doğada arama kurtarma eğ...

Kısa adı MEB AKUB olan, Milli Eğitim Bakanlığı Kahramanmaraş Arama Kurtarma Birimi, ekip lideri Muhammet Kılıçsalayan koordinesinde, An...

Umut Sokağı Konteyner Kentte HEM Sergisi Umut Sokağı Konteyner Kentte HEM Sergisi...

Kahramanmaraş Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezine bağlı Konteyner kentlerde mevcut devam eden giyim kurslarım...

Kahramanmaraş’ta “Oyun Yoluyla Öğrenme Eğitimleri” gerçekleştirildı. Kahramanmaraş’ta “Oyun Yoluy...

Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi kapsamında, okul öncesi öğretmenlerine yönelik olarak “Oyun Yol...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta ŞAGO Matematik Yarışması Düzenlendi Kahramanmaraş’ta ŞA...

Kahramanmaraş / Onikişubat Şehit Ahmet Gülbahar  Ortaokulu M...

MEB AKUB “doğada arama kurtarma eğitimi” gerçekleştirdi. MEB AKUB “doğada ar...

Kısa adı MEB AKUB olan, Milli Eğitim Bakanlığı Kahramanmaraş...

Arı ve Değirmenci Ailesinin Mutlu Günü Arı ve Değirmenci Ailesin...

Döne ve İsmet Arı çiftinin hanımefendi ve güzel kızları Canr...

Umut Sokağı Konteyner Kentte HEM Sergisi Umut Sokağı Konteyner Ken...

Kahramanmaraş Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğ...

Muhtar Ali Engizek Kolları Sıvadı Muhtar Ali Engizek Kollar...

31 Mart 2024 mahalli idareler seçimi sonucunda Kahramanmaraş...

Kahramanmaraş’ta “Oyun Yoluyla Öğrenme Eğitimleri” gerçekleştirildı. Kahramanmaraş’ta &#...

Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Pr...

Bu Konseri Sakın Kaçırmayın ! Bu Konseri Sakın Kaçırmay...

Kısa adı DUK olan  Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ...

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışması sonuçlandı Sağlıklı Nesil Sağlıklı G...

“SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK” BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KONU...

PAHALILIK ÇÖKÜŞÜN HABERCİSİ PAHALILIK ÇÖKÜŞÜN HABERCİ...

Piyasaya iyi bakın. Bu pahalılık önünde hiçbir iktidar duram...

Saçalızade İlkokulu Romanya’nın Timişoara şehrinde Saçalızade İlkokulu Roman...

Kahramanmaraş / Onikişubat Saçalızade İlkokulu İI Milli Egit...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ