Maraşta Haber
Maraşta Haber

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde TUBİTAK sergisi

Adana bölgesinde yapılan yarışmada İlimizden de 8 projenin sergilendiği bölge finalinde öğrencilerimiz 2 birincilik,2 ikincilik,2 de üçüncülük alarak büyük bir başarıya imza atmışlardı. Bu projeler Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü giriş katında sergilendi. Serginin açılışından önce İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Akküncü’nün sergi hakkında kısa bir bilgilendirme yapmasından sonra İl Millî, Eğitim Müdürü Mehmet Emin […]

İl Millî Eğitim Müdürlüğünde TUBİTAK sergisi

15 Nisan 2016 - 15:18A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Adana bölgesinde yapılan yarışmada İlimizden de 8 projenin sergilendiği bölge finalinde öğrencilerimiz 2 birincilik,2 ikincilik,2 de üçüncülük alarak büyük bir başarıya imza atmışlardı. Bu projeler Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü giriş katında sergilendi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

Serginin açılışından önce İl Millî Eğitim Müdürü Ahmet Akküncü’nün sergi hakkında kısa bir bilgilendirme yapmasından sonra İl Millî, Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkut’ta bir konuşma yaparak İlden başlayarak, bölge fuarına katılıncaya kadar geçen süreçleri özetledi ve şu ifadelerle konuşmasını tamladı:

“Adana ilinde başarıyı yakalayan okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize müdürlüğümüz Ar-ge personellerine de teşekkür ediyorum. Türkiye Birinciliği yarışmasında da iyi bir sonuçla döneceğimize inanıyorum, bugün burada bu sergininde hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Sergin kurdelesi İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük ve Pazarcık İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Çilo tarafından kesildi. Sergi topluca gezildi, projelerle ilgili bilgi alındı.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

47.TUBİTAK Araştırma Projeleri Yarışması Adana’da yapılmış buradaki yarışmaya Adana, İçel, Gaziantep, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Kilis, Karaman ve KKTC´nin katılmıştı.

İlimizden Biyoloji dalında Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinden danışmanlığını Mehmet YUŞAN’ın yaptığı Necmettin YÜRÜRDURMAZ ve Muhammed Eyyüp ALMA’nın hazırladığı ‘’ YABANİ ÇİRİŞ KÖKÜ VE ARTIK MERMER TOZU KATKILI ÇOK AMAÇLI BİYOTORBA ÜRETİMİ’’ adlı proje ile Kimya dalında Atatürk Anadolu Lisesinden danışmanlığını İlkay AKGÜRBÜZ’ün yaptığı Ramazan Furkan BOZKURT ve Kasım Mirza SAK’ın hazırladığı projeler birinci olarak Mayıs ayında Ankara’da yapılacak olan Türkiye finallerine katılma hakkı elde etmişlerdir.

Sosyoloji dalında Ali Galip Çalık Anadolu Lisesinden danışmanlığını Murat AVCU!nun yaptığı Pınar AĞAÇ ve Merve KILIŞSALLAYAN’ın hazırladığı ‘’ 12.SINIF ÖĞRENCİLERİNİN YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞTE FIRSAT EŞİTLİĞİ ALGISI VE TEMEL LİSELER’’adlı proje ile Fizik dalında Kahramanmaraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden danışmanlığını Adil AKGÜL’ün yaptığı Gökhan MANGA ve Batuhan ÇINAR’ın hazırladığı ‘’ KONUŞAN MUSLUK’’ adlı projeler ikincilikle ödüllendirildiler.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

Bilgisayar dalında Kipaş Çok Programlı Anadolu Lisesinden danışmanlığını Arif DELİCE’nin yaptığı Cengiz AÇIK ve Ali Özgür ÖZTÜRK’ÜN hazırladığı  ‘’ AKILLI ALARM’’adlı proje ile Matematik dalında Pazarcık Atatürk Anadolu Lisesinden danışmanlığını Tayfun KARATAŞ’ın yaptığı  Hatice İPLİCE ve Gülcan KARAGÖZLÜ’nün  hazırladığı ‘’ BİÇİMSEL KUVVET SERİLERİNDEN KAFES NOKTASI BULMA’’ adlı  projeler  üçüncülük  ödülünü almaya hak kazanmışlardı.

Bu gün 8 proje diğer öğrencilere örnek olması adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü giriş salonunda sergilendi.

Sergiye İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftası Coşku İle Kutlandı Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftas...

2021-2022 Eğitim-öğretim dönemi İlköğretim Haftası, Çelenk sunma programı İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman’ın   Atatürk Meyd...

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman’a Hayırlı Olsun Ziyaretleri İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman...

Kahramanmaraş’a bir ay kadar önce  İl Millî Eğitim Müdürü olarak atanan Yusuf Kahraman, bir taraftan eğitim ve öğretimle ilgili ç...

Büyükşehir Belediyesi ve Millî Eğitimden Ortak Sınav Protokolü Büyükşehir Belediyesi ve Millî Eğitimden...

Sınav hazırlığı yapan Ortaokul 8. Sınıf ve lise  12. son sınıf öğrencilerine destek amacıyla  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü i...

MEM Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu toplandı MEM Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizm...

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okul ve kurumlarda rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin bir program dâhilinde sunulması, ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta İlköğretim Haftası Coşku İle Kutlandı Kahramanmaraş’ta İl...

2021-2022 Eğitim-öğretim dönemi İlköğretim Haftası, Çelenk s...

Prof. Dr. Selma Ateş’ten, Covid-19 salgınıyla mücadele Prof. Dr. Selma Ateş̵...

İl Hıfzıssıhha Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selma Ateş, Yüz Yüze E...

YAMAÇ PARAŞÜTÇÜLERİ GÖKSUN’DA UÇACAK YAMAÇ PARAŞÜTÇÜLERİ GÖKSU...

Kahramanmaraş Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü Dern...

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman’a Hayırlı Olsun Ziyaretleri İl Millî Eğitim Müdürü Yu...

Kahramanmaraş’a bir ay kadar önce  İl Millî Eğitim Müd...

Mustafa Zincirkıran İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 227 Mustafa Zincirkıran İle F...

Bir’iz Edebiyat Derneği yönetimi ve sizlerin destek ve...

Güzel Olan İhtiyaçlarını Üretmek Güzel Olan İhtiyaçlarını ...

Tüm dostlarıma; ‘Edebiyat Yağmuru’ isimli facebook sayfasını...

   İSLAMDA KÂR HATTI VAR MIDIR?     İSLAMDA KÂR HATTI VAR ...

       İslam dini, alım satım işlerindeki kâr payını tespit ...

Büyükşehir Belediyesi ve Millî Eğitimden Ortak Sınav Protokolü Büyükşehir Belediyesi ve ...

Sınav hazırlığı yapan Ortaokul 8. Sınıf ve lise  12. son sın...

MEM Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu toplandı MEM Rehberlik ve Psikoloj...

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okul ve kurumlarda rehb...

OLİMPİYAT GURURLARIMIZ ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI OLİMPİYAT GURURLARIMIZ Çİ...

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Goalball Kadın Milli takı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ