Maraşta Haber
Maraşta Haber

İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Okur Buluşması

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde Yazar Okur Buluşması kapsamında araştırmacı yazar Abdullah Yıldız, “Haydin Namaza” konulu konferans verdi. “Biz imam olmak için, önder, rehber, lider, rol model, örnek olmak için Rabbimize dua ediyoruz. Allah’ım bizi takva sahiplerine imam eyle. Kızlarım, bu Millet takva sahibi olmak istiyor. Bu toplumda, alışveriş merkezleri, […]

İklime Hatun Anadolu Kız İHL’de Yazar Okur Buluşması

16 Ekim 2018 - 7:09A+A-

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde Yazar Okur Buluşması kapsamında araştırmacı yazar Abdullah Yıldız, “Haydin Namaza” konulu konferans verdi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

“Biz imam olmak için, önder, rehber, lider, rol model, örnek olmak için Rabbimize dua ediyoruz. Allah’ım bizi takva sahiplerine imam eyle. Kızlarım, bu Millet takva sahibi olmak istiyor. Bu toplumda, alışveriş merkezleri, stadyumlar, eğlence merkezleri, kafeler, meyhaneler dopdolu olmasına rağmen, maalesef camiler bomboş olmasına rağmen, bu milletin bir cevheri var, bu cevheri açığa çıkaracak imamalar, imameler, önderler, liderler inşallah siz olacaksınız, biz olacağız.  Onun için yollara düştük, onun için bir an önce kendinizi yetiştirin. Haydin kızlarım bir an önce kendinizi yetiştirin bu dava sizi bekliyor.” Diyen yazar Abdullah Yıldız konferansında daha sonra şu ifadeleri kullandı:

“Bu memleketin sarhoşu da Müslümandır, ama küllenmiştir, tozlanmıştır. Onu sen niye içiyorsun diye mahkûm etmek yerine, dövmek yerine, ötekileştirmek yerine üflemek gerekir, altından iman çıkar. 15 Temmuz da gördük bu imanı. Hiç beklemediğimiz insanlar, ötekileştirmek istediğiniz insanlar en önde tanklarında altına yattılar. 

Sarhoş dediğimiz insanlardan bir kısmı, “biz bu tankların önüne yatacağız, belki çiğneneceğiz ama İslam’ı çiğnetmeyeceğiz” dediler. Çocuklar bu memleketin sarhoşu da, bağımlısı da inançlıdır, bu insanları iyi tanımak lazım, kırmak, dökmek değil, nefret ettirmek değil, zorlaştırmak değil, bizim işimiz kolaylaştırmak sevdirmek ve benimsetmektir. Dolayısıyla biz buna hazırlanacağız.”

Geçmişte yaşanan başörtüsü sorunu ve öğrencilerin başörtülü okuyamayışını çeitli olaylarla anlatan Yıldız namazın önemi ve faziletlerinden örnekler verdi.

“Önce biz namaz kılarsak bu millet namaza alışır. Namaz özgürlüktür, namaz huzurdur, Huzur Allah’ın huzurudur. Huzuru başka yerde aramayın.

Efendimiz, “sıkıntınız mı var, strese mi girdiniz, huzurumuz mu kaçtı kalkın namaz kılın diyor” Dosdoğru huşu içinde kılınan bir namaz kişiyi haramlardan, günahlardan her türlü kötülüklerden, kötülerden uzak tutar.

Çocuklar prangaları kırın, şeytani zincirleri kırın, midenizin kulu olmayın, şehvetinizin kulu olmayın, nefsinizin kulu olmayın, kulun kulu hiç olmayın. Adı ne olursa olsun peygamberi severiz, haşa peygambere bile haşa kul olmayız. Şeyhmiş, evliyaymış, reismiş, lidermiş, ölmüş, yaşıyormuş biz kimseye kula kul olmayız, biz sadece Allah’a kul oluruz Haaaa Allah’ın davasına hizmet eden kulları da Allah için severiz.”

Yazar Abdullah Yıldız’a konferans bitiminde İklime Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi müdiresi Zeliha Özel tarafından bir buket çiçek takdim edildi ve daha sonra yazar Yıldız öğrencilere kitaplarını imzalayarak programını tamamladı.

Araştırmacı yazar Abdullah Yıldız  Kimdir?

20 nin üzerinde eser sahibi olan araştırmacı yazar Abdullah Yıldız  1954 yılında Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Ayşehoca köyünde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. Adana İmam Hatip Lisesi’ni 1973 senesinde bitirdi. Aynı yıl girdiği Konya Selçuk Eğitim Enstitüsünden 1976 yılında mezun oldu. 1980 yılından itibaren çeşitli eğitim kurumlarında toplam 23 yıl öğretmenlik yaptı.

Abdullah Yıldız, 1976-1978 yıllarında haftalık Yeniden Milli Mücadele dergisinde; 1978-1980 yıllarında aylık Pınar dergisinde yazılar yazdı. 1981 yılında Pınar Yayınları’nın oluşumunda yer aldı.  1991 senesinden bu yana Umran dergisinde, Ocak 2001 tarihinden bu yana da her Salı günü Vakit / Yeni Akit gazetesinde yazıyor. 2006 yılında bir grup yazar arkadaşı ile birlikte kuruluşuna öncülük ettiği “Namaz Gönüllüleri Platformu”nun halen devam eden çalışmaları, bütün Türkiye ve Avrupa’da binlerce insanın namazla buluşmasına ve namaz bilinci kazanmasına zemin hazırladı.

Abdullah Yıldız evli olup, dört çocuk, üç de torun sahibidir.

 

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şirinler Anaokulundan Geri dönüşüm Sergisi Şirinler Anaokulundan Geri dönüşüm Sergi...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde Yazar Okur Buluşması kapsamında araştırmacı yazar Abdull...

Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri kumbara yaptı Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri kumbara...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde Yazar Okur Buluşması kapsamında araştırmacı yazar Abdull...

TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yılmazı Ziyaret Etti. TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yıl...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde Yazar Okur Buluşması kapsamında araştırmacı yazar Abdull...

Emekli Müfettiş Fevzi Gök Vefat Etti. Emekli Müfettiş Fevzi Gök Vefat Etti.

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi İklime Hatun Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nde Yazar Okur Buluşması kapsamında araştırmacı yazar Abdull...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şirinler Anaokulundan Geri dönüşüm Sergisi Şirinler Anaokulundan Ger...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Şirinler Anaokulu Kahramanma...

Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri kumbara yaptı Osman Gazi Ortaokulu öğre...

Onikişubat İlçesi Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri, Kahraman...

TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yılmazı Ziyaret Etti. TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğ...

Tüm Eğitim çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Kahramanmaraş Şub...

Milletvekili Aycan, Hekim ile hasta karşı karşıya getirilmemeli Milletvekili Aycan, Hekim...

 MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan’ın ikt...

“Seçimler Ülke ve Elbistan İçin Çok Önemli” “Seçimler Ülke ve Elbista...

Bünyamin Kılıç, AK Parti’den aday adaylığı başvurusunu yaptı...

Başkan Küçük’ten Veda ve Teşekkür Başkan Küçük’ten Veda ve ...

İçişleri Bakanlığı Tarafından Görevden Geçici Uzaklaştırılan...

Emekli Müfettiş Fevzi Gök Vefat Etti. Emekli Müfettiş Fevzi Gök...

Aslen Afşinli Olup Mehmet Akif Mahallesinde İkamet Eden Merh...

Mahir Ünal’a,KMBGC’den  ‘Teşekkür’ Ziyareti Mahir Ünal’a,KMBGC’den ‘...

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan...

Kahramanmaraşlı Er Şehit Düştü Kahramanmaraşlı Er Şehit ...

Kahramanmaraşlı Piyade Sözleşmeli Er Cemil Kaçmaz Şehit Hava...

Kar Mesaisi Kar Mesaisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kar yağışı olan bölgeler...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ