Maraşta Haber
Maraşta Haber

Hayat Boyu Toplantısı Andırın’da Yapıldı

Kahramanmaraş İl Millî, Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu değerlendirme toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi Başkanlığında, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerinin katılımı ile Andırın İlçesinde gerçekleşti. Toplantıda Andırın İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya ve Şube Müdürü Şahin Göktaş’da bulundu. Toplantı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi, yaptığı değerlendirme ve  açılış konuşmasında […]

Hayat Boyu Toplantısı Andırın’da Yapıldı

28 Temmuz 2019 - 20:40A+A-

Kahramanmaraş İl Millî, Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu değerlendirme toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi Başkanlığında, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerinin katılımı ile Andırın İlçesinde gerçekleşti. Toplantıda Andırın İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya ve Şube Müdürü Şahin Göktaş’da bulundu.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Toplantı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi, yaptığı değerlendirme ve  açılış konuşmasında bugüne kadar yapılan güzel çalışmalar için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlerine teşekkür etti.

Andırın İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, hoş geldiniz konuşması yaparak bu tür yapılan toplantıların yöneticiler adına kaynaşması ve yeni fikirler ortaya atılması adına olumlu sonuçlar getireceğine işaret etti.

Andırın Halk Eğitim Merkezi Müdürü H.İbrahim Hakan Gök kurumu ile ilgili bu güne kadar yapılan çalışmalardan bir kesit sundu.

Toplantıda Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri yıl boyunca Okuma yazma seferberliği kapsamında yapılan faaliyet ve kursların değerlendirilmesini yaptılar.

Daha sonra 01Temmuz-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında açılacak olan Yaz Kurslarının görüşülmesine geçildi. İlçelere göre kurs türleri ve İlçelere göre kurs sayıları istişare edildi.

2019-2020 Eğitim –Öğretim yılı Destekleme Yetiştirme Kurslarının planlanması yapıldı.

Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Hilmi Kişi tarafından Avrupa Komisyonu ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü sorumluluğunda yürütülen EPALE ile ilgili Yapılan çalışmalar.(Epale sistemine her ilçenin üye olması ve içerik yüklemesi) hakkında sunum eşliğinde anlatım yapıldı.

Toplantının ilerleyen kısmında ise 2019-2020 eğitim öğretim yılı Usta Öğretici takvimin güncelleme çalışmaların yapılması, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Öğrenme Bölümü 2023 Eğitim Vizyonu toplantısının değerlendirilmesi ve 2023 2. Yüz günlük eylem planın oluşturulması ele alındı.

Son bölümde ise Nisan 2018 tarihinde yayınlanan Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliğinin değerlendirilmesi yapılarak,Dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
HEM’in Yaz Kurslarına Ziyaret HEM’in Yaz Kurslarına Ziyaret

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan yaz kurslarını Millî Eğitim Müdür y...

Onikişubat MEM’de 2023 Vizyon Eğitimi Onikişubat MEM’de 2023 Vizyon Eğit...

Kahramanmaraş İl milli eğitim müdür yardımcısı Duran Doğan, 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinin uygulama sü...

Murat Kapyapar’ın Acı Günü Murat Kapyapar’ın Acı Günü

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi MEBBİS Yöneticisi Murat Kapyapar babası Alaeddin Kapyapar’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Köy H...

İl Millî Eğitim’de Bayramlaşma İl Millî Eğitim’de Bayramlaşma

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü Personeli, İl Millî Eğitim Müdür Vekili Ahmet Akküncü Başkanlığında M.Sait Kırmacı Toplantı Sal...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Temizlik Medeniyettir! Temizlik Medeniyettir!

Onikişubat Belediyesinin Temizlik aracının üzerinde yazan an...

Güreşte Dünya 3.sü Aktürk Güreşte Dünya 3.sü Aktürk...

Dünya Gençler Şampiyonasında mindere çıkan Büyükşehir Beledi...

Ilıca Tavşantepe Dinlenme Tesisleri” ne Uğradınız mı? Ilıca Tavşantepe Dinlenme...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde kaplıcası ile ünlü Ilıca ...

Çocuklara Farkındalık Semineri Çocuklara Farkındalık Sem...

Büyükşehir Belediyesi bu yıl bir ilke imza atarak yaz Kur’an...

Kahramanmaraş’ta Orman Yangını Kahramanmaraş’ta Or...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde meydana gelen orman y...

HEM’in Yaz Kurslarına Ziyaret HEM’in Yaz Kursları...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdulhakim Bilgili ...

Onikişubat MEM’de 2023 Vizyon Eğitimi Onikişubat MEM’de 2...

Kahramanmaraş İl milli eğitim müdür yardımcısı Duran Doğan, ...

Sinan Ateş’ten Çocuk Ziyaretleri Sinan Ateş’ten Çocu...

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ate...

Birlikteliğimiz Türkiye’ye Örnek Birlikteliğimiz Türkiye’y...

Kurban Bayramı Valilik önünde gerçekleşen programla kutlandı...

Ünal Bahtiyar Yokuşunda İncelemede Bulundu Ünal Bahtiyar Yokuşunda İ...

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Dulkadiroğlu Be...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ