Maraşta Haber
Maraşta Haber

Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Elbistan’da

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Şube Müdürü Mükremin Ceran ve İlçeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin katılımı ile Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Toplantı salonunda yapıldı.  Toplantı, Elbistan İlçe […]

Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Elbistan’da

10 Aralık 2018 - 13:41A+A-

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Şube Müdürü Mükremin Ceran ve İlçeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin katılımı ile Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Toplantı salonunda yapıldı. 

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

Toplantı, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt’ın hoş geldiniz konuşmasıyla başladı. Bayazıt, katılımcılara başarılar dileyerek, toplantının verimli geçmesi temennisinde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin çalışmaları ile ilgili genel bir değerlendirme yaptıktan sonra Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Faruk Doğan, Halk Eğitim Müdürlüğü olarak sunu eşliğinde kurumunun tanıtımı ve istatistik verilerle açılan kurslar ve kursa katılanları ve yapılacak çalışmalar-la ilgili bilgiler verdi.

Daha sonra Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün “Okuryazarlık Seferberliği” ile ilgili 05/02/2018 tarihli ve 2350838 sayılı 2018/4 olu Genelge emirleri doğrultusunda yapılan çalışmaların ulaşılan istatistiksel verilerin değerlendirilerek bir sonraki süreç için yapılacak iş ve işlemlerin görüşülmesi ve İlçe Seçim Kurullarından alınan parmak imzalı listeleri üzerinde yapılan çalışmaların değerlendirildi.

2018-2019 eğitim öğretim yılında yeni Genel, Sosyal Kültürel, Mesleki Teknik ve Okuma-yazma kursları, Okul Servis Araç Sürücüleri ve Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimleri kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilerek bilgi alış verişinde bulunuldu.

Gündem gereği Destekleme Yetiştirme Kurslarının iş ve işlemler, Denetimli Serbestlik Kapsamında Okuma-Yazma kurslarına ağırlık ve önem verilerek bu yazışmalara belirtilen tarihlerde cevap verilmesi,Genel, Sosyal Kültürel, Mesleki Teknik ve Okuma-Yazma kurslarımıza kayıt yapılan kursiyer sayısı ile belge alan kursiyer sayılarının değerlendirmesi yapıldı.

Toplantının son bölümünde Belge alan kursiyer sayılarının artırılmasına yönelik çalışmalar, Avrupa Birliği yetişkin eğitimi projelerinin görüşülmesi yapıldıktan sonra  Onikişubat Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bülbül Tarafından katılımcılara bilgi verildi. Girişimcilikte Önce Kadın Projesinin Halk Eğitim Müdürlerine Sunum olarak tanıtıldı.

Göksun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Akoğlu, 2023 Eğitim Vizyonu ile çalışmaları Katılımcılara Sundu ve Hayat Boyu öğrenme olarak değerlendirdi. Toplantı dilek ve temennilerle son buldu. Misafir Halk Eğitim Merkezi Müdürleri güzel ev sahipliğinden dolayı Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Faruk Doğan’a teşekkür ettiler.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...

YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ...

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...

“YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER “YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ? OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ?...

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
BİÇARELER BİÇARELER

Biçareler 2019 Ocak ayında en düşük SSK emeklisinin aylığı b...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması-7 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

Yüce Allah kainatı insan için yarattı. Donattı üzerini yağmu...

EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT ETTİ EĞİTİMCİ İSMET ATEŞ VEFAT...

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Eğitim Araçları Donatım Merkezi Mü...

AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OKUTULDU AHMET ALAK İÇİN MEVLİT OK...

Kalp krizi sonucu beklenmeyen bir anda hayata veda eden İl M...

Erkekler Neden Burun Estetiği Yaptırır? Erkekler Neden Burun Este...

Burun estetiği ile ilgili tartışmalar sürse ve doğallığın ma...

BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞU BATININ GAYRİ MEŞRU ÇOCUĞ...

Ülkemizin son günlerde yaşamış olduğu terör kaynaklı tehditl...

YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ YAŞAR GÖLCÜ İLKOKULUNDA K...

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Kurt Yaşar Gölcü...

“YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “DEDİLER “YEMEN AÇLIKTAN ÖLMESİN “...

Sevgi Çiçeklerimiz Yemenli Kardeşlerinin  Yüreklerine Dokunm...

ALİ FATİH AYDIN VEFAT ETTİ ALİ FATİH AYDIN VEFAT ETT...

Göksun sevdalısı ilçenin fotoğrafçı abisi Ali Fatih Aydın, y...

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TANIYOR MUYUZ? OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜNÜ TA...

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret ederek, kurum m...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ