Maraşta Haber
Maraşta Haber

Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Elbistan’da

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Şube Müdürü Mükremin Ceran ve İlçeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin katılımı ile Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Toplantı salonunda yapıldı.  Toplantı, Elbistan İlçe […]

Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Elbistan’da

10 Aralık 2018 - 13:41A+A-

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Şube Müdürü Mükremin Ceran ve İlçeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin katılımı ile Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Toplantı salonunda yapıldı. 

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

Toplantı, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt’ın hoş geldiniz konuşmasıyla başladı. Bayazıt, katılımcılara başarılar dileyerek, toplantının verimli geçmesi temennisinde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin çalışmaları ile ilgili genel bir değerlendirme yaptıktan sonra Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Faruk Doğan, Halk Eğitim Müdürlüğü olarak sunu eşliğinde kurumunun tanıtımı ve istatistik verilerle açılan kurslar ve kursa katılanları ve yapılacak çalışmalar-la ilgili bilgiler verdi.

Daha sonra Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün “Okuryazarlık Seferberliği” ile ilgili 05/02/2018 tarihli ve 2350838 sayılı 2018/4 olu Genelge emirleri doğrultusunda yapılan çalışmaların ulaşılan istatistiksel verilerin değerlendirilerek bir sonraki süreç için yapılacak iş ve işlemlerin görüşülmesi ve İlçe Seçim Kurullarından alınan parmak imzalı listeleri üzerinde yapılan çalışmaların değerlendirildi.

2018-2019 eğitim öğretim yılında yeni Genel, Sosyal Kültürel, Mesleki Teknik ve Okuma-yazma kursları, Okul Servis Araç Sürücüleri ve Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimleri kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilerek bilgi alış verişinde bulunuldu.

Gündem gereği Destekleme Yetiştirme Kurslarının iş ve işlemler, Denetimli Serbestlik Kapsamında Okuma-Yazma kurslarına ağırlık ve önem verilerek bu yazışmalara belirtilen tarihlerde cevap verilmesi,Genel, Sosyal Kültürel, Mesleki Teknik ve Okuma-Yazma kurslarımıza kayıt yapılan kursiyer sayısı ile belge alan kursiyer sayılarının değerlendirmesi yapıldı.

Toplantının son bölümünde Belge alan kursiyer sayılarının artırılmasına yönelik çalışmalar, Avrupa Birliği yetişkin eğitimi projelerinin görüşülmesi yapıldıktan sonra  Onikişubat Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bülbül Tarafından katılımcılara bilgi verildi. Girişimcilikte Önce Kadın Projesinin Halk Eğitim Müdürlerine Sunum olarak tanıtıldı.

Göksun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Akoğlu, 2023 Eğitim Vizyonu ile çalışmaları Katılımcılara Sundu ve Hayat Boyu öğrenme olarak değerlendirdi. Toplantı dilek ve temennilerle son buldu. Misafir Halk Eğitim Merkezi Müdürleri güzel ev sahipliğinden dolayı Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Faruk Doğan’a teşekkür ettiler.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“AKIL ve ZEKA OYUNLARI TURNUVASI” “AKIL ve ZEKA OYUNLARI TURNUVASI&#...

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...

Ömer-Selver Doğan İlk/Ortaokulu’ndan “Vatan Sevgisi” videosu. Ömer-Selver Doğan İlk/Ortaokulu’ndan “Va...

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu “Sıfır Atık” sergisi açtı Yıldırım Bayazıt İlkokulu “Sıfır Atık” s...

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...

Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı...

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“AKIL ve ZEKA OYUNLARI TURNUVASI” “AKIL ve ZEKA OYUNL...

Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu (TAZOF) tarafından...

Ömer-Selver Doğan İlk/Ortaokulu’ndan “Vatan Sevgisi” videosu. Ömer-Selver Doğan İlk/Ort...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Kurucaova Mahallesi Ömer-Sel...

Biz “Türküm Doğruyum Çalışkanım”diyor PKK’ yı Lanetliyoruz Biz “Türküm Doğruyum Çalı...

Millet İttifakı Elbistan’da düzenlediği Bayrak Yürüyüşüne “A...

Nurhak’ta “Kardeşlik Mitingi” Şölene Dönüştü Nurhak’ta “Kardeşlik Miti...

Millet İttifakı CHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan...

“Meydanlara İnersek Size Dar Ederiz” “Meydanlara İnersek Size ...

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehm...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu “Sıfır Atık” sergisi açtı Yıldırım Bayazıt İlkokulu...

Kahramanmaraş Onikişubat Yıldırım Bayazıt İlkokulu “SI...

BİZİM DÂVÂMIZ-HANİFİ KARA BİZİM DÂVÂMIZ-HANİFİ KARA...

Ertuğrul Bey oğluna şu sözleri söylemiş “Bizim dâvâmız...

“Bu Sevgi Karşılıksız Kalmayacak” “Bu Sevgi Karşılıksız Kal...

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abd...

Ali Kınık ve Mümin Sarıkaya Elbistan’ı Salladı Ali Kınık ve Mümin Sarıka...

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehm...

Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı Kardeş Okullar Nevruzu Bi...

Kardeş olan iki okul Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesin...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ