Maraşta Haber
Maraşta Haber

Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Elbistan’da

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Şube Müdürü Mükremin Ceran ve İlçeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin katılımı ile Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Toplantı salonunda yapıldı.  Toplantı, Elbistan İlçe […]

Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri Elbistan’da

10 Aralık 2018 - 13:41A+A-

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Şube Müdürü Mükremin Ceran ve İlçeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin katılımı ile Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Toplantı salonunda yapıldı. 

Habere Ait Fotoğraflara Tıklayın

Toplantı, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt’ın hoş geldiniz konuşmasıyla başladı. Bayazıt, katılımcılara başarılar dileyerek, toplantının verimli geçmesi temennisinde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi Halk Eğitim Merkezi Müdürlerinin çalışmaları ile ilgili genel bir değerlendirme yaptıktan sonra Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Faruk Doğan, Halk Eğitim Müdürlüğü olarak sunu eşliğinde kurumunun tanıtımı ve istatistik verilerle açılan kurslar ve kursa katılanları ve yapılacak çalışmalar-la ilgili bilgiler verdi.

Daha sonra Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün “Okuryazarlık Seferberliği” ile ilgili 05/02/2018 tarihli ve 2350838 sayılı 2018/4 olu Genelge emirleri doğrultusunda yapılan çalışmaların ulaşılan istatistiksel verilerin değerlendirilerek bir sonraki süreç için yapılacak iş ve işlemlerin görüşülmesi ve İlçe Seçim Kurullarından alınan parmak imzalı listeleri üzerinde yapılan çalışmaların değerlendirildi.

2018-2019 eğitim öğretim yılında yeni Genel, Sosyal Kültürel, Mesleki Teknik ve Okuma-yazma kursları, Okul Servis Araç Sürücüleri ve Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimleri kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilerek bilgi alış verişinde bulunuldu.

Gündem gereği Destekleme Yetiştirme Kurslarının iş ve işlemler, Denetimli Serbestlik Kapsamında Okuma-Yazma kurslarına ağırlık ve önem verilerek bu yazışmalara belirtilen tarihlerde cevap verilmesi,Genel, Sosyal Kültürel, Mesleki Teknik ve Okuma-Yazma kurslarımıza kayıt yapılan kursiyer sayısı ile belge alan kursiyer sayılarının değerlendirmesi yapıldı.

Toplantının son bölümünde Belge alan kursiyer sayılarının artırılmasına yönelik çalışmalar, Avrupa Birliği yetişkin eğitimi projelerinin görüşülmesi yapıldıktan sonra  Onikişubat Halk Eğitim Müdürü Mehmet Bülbül Tarafından katılımcılara bilgi verildi. Girişimcilikte Önce Kadın Projesinin Halk Eğitim Müdürlerine Sunum olarak tanıtıldı.

Göksun Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Akoğlu, 2023 Eğitim Vizyonu ile çalışmaları Katılımcılara Sundu ve Hayat Boyu öğrenme olarak değerlendirdi. Toplantı dilek ve temennilerle son buldu. Misafir Halk Eğitim Merkezi Müdürleri güzel ev sahipliğinden dolayı Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Faruk Doğan’a teşekkür ettiler.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Gençlik Dönüklü’de Gelecek Dönüklü’de” nihayete erdi. “Gençlik Dönüklü’de Gelecek Dönüklü’de” ...

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...

Afşin Mesleki Teknik Eğitim Fuarı Renkli Geçti Afşin Mesleki Teknik Eğitim Fuarı Renkli...

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...

Aday Öğretmenlerden Örnek Davranış Aday Öğretmenlerden Örnek Davranış

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...

Kavlaklı İlkokulundan “Okul dışarıda ve oyun oynama günü”  etkinliği Kavlaklı İlkokulundan “Okul dışarı...

Hayat Boyu Öğrenme Ve Halk Eğitimi Ve Değerlendirme Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi başkanlığında Elbistan İ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“Gençlik Dönüklü’de Gelecek Dönüklü’de” nihayete erdi. “Gençlik Dönüklü’de Gelec...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Dönüklü Mahallesi Şehit Mehm...

Uğur Ersoy Dualarla Defnedildi. Uğur Ersoy Dualarla Defne...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü eski Millî Eğitim Mü...

“Mahzuni Zevzekleri Fırıldakları Yıllar Önce Gördü” “Mahzuni Zevzekleri Fırıl...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Öz...

Afşin Mesleki Teknik Eğitim Fuarı Renkli Geçti Afşin Mesleki Teknik Eğit...

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde Ortaokul 8. sınıf ile...

Mehmet Emin Ersoy’un Acı Günü Mehmet Emin Ersoy’u...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı ...

Aday Öğretmenlerden Örnek Davranış Aday Öğretmenlerden Örnek...

Kuzey Yıldızları diye anılan Kuzey  İlçelerinde görev yapan ...

Kavlaklı İlkokulundan “Okul dışarıda ve oyun oynama günü”  etkinliği Kavlaklı İlkokulundan ...

 Kahramanmaraş Onikişubat Kavlaklı İlkokulu olarak “Ok...

“Başarıyı Okulla Yakala Projesi”nin 6. Sınavı Yapıldı “Başarıyı Okulla Ya...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Bü...

‘Canım Sıkıldı’ Diyemem ‘Canım Sıkıldı’ Diyemem...

Dün İstanbul’dan dostlar aradı; ‘Fatihçiğim iki aydan beri a...

Elbistan da MTAL Öğrencileri Füze Yaptı Elbistan da MTAL Öğrencil...

Elbistan Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin spor salonunda açı...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ