Maraşta Haber
Maraşta Haber

Gültepe’nin Güllerinden Anlamlı Hediye

İstanbul Küçükçekmece Gültepe İlkokulu öğrencileri( Gültepe’nin Gülleri) ve yöneticileri (Şahane Ekibi) kendi imkanlarıyla aldıkları bin 500 yeni kitabı Dulkadiroğlu Barınma Merkezi İlkokuluna hediye olarak gönderdiler. Bu kitaplar “Bahaettin Karakoç” adını taşıyan kütüphanede Suriyeli öğrencilerin hizmetine sunuldu. Kütüphanenin açılışı, kitapların raflarda yerine alınışı İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt, […]

Gültepe’nin Güllerinden Anlamlı Hediye

08 Şubat 2019 - 22:35A+A-

İstanbul Küçükçekmece Gültepe İlkokulu öğrencileri( Gültepe’nin Gülleri) ve yöneticileri (Şahane Ekibi) kendi imkanlarıyla aldıkları bin 500 yeni kitabı Dulkadiroğlu Barınma Merkezi İlkokuluna hediye olarak gönderdiler. Bu kitaplar “Bahaettin Karakoç” adını taşıyan kütüphanede Suriyeli öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Kütüphanenin açılışı, kitapların raflarda yerine alınışı İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi, Barınma Merkezi İlkokulu Müdürü Akif Zeybek ve barınma Merkezinde bulunan diğer okulların da yöneticiler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Kahramanmaraş’a atandığında İstanbul’dan hayırlı olsun demek için  Müdür yardımcıları Hasan Kandemir  ve Nihal Kök ile birlikte Kahramanmaraş’a gelen Küçükçekmece Gültepe İlkokulu Müdürü Şerafettin Tursun, kitap gönderme sözü vermişti. 7 Büyük koli kitap gönderen Şerafettin Tursun bu örnek davranışıyla  sözünü yerine getirmiş oldu.

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Bahaettin Karakoç Kütüphanesinin açılışı ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Bugün İstanbul Küçükçekmece Gültepe İlkokulu yöneticilerinin organizasyonu, öğretmen ve öğrencilerinin katkılarıyla hazırlamış oldukları mini bir kütüphanenin bütün kitaplarını Barınma Merkezimizde bulunan İlkokulun Kütüphanesine hediye ettik, raflara dizdik. Gültepe İlkokulu Müdürü Şerafettin Tursun Beye, Müdür Yardımcısı Hasan Kandemir Beye, Müdür Yardımcısı Nihal Kök Hanıma öncülük ettikleri için teşekkür ediyorum.

 Kütüphanemize “Bahaettin Karakoç” ismini verdik. Merhum şair-yazar Bahettin Karakoç’un “Eğitimde gaye zengin bir kültür, derin bir bilgi, sağlam bir beceri kazandırmak olmalıdır” sözüyle örtüşen çok anlamlı bir faaliyeti yerine getirdik.

Kitap Okumak çok erdemli bir iş, bilgiyi de, beceriyi de, kültürü de zenginleştirmek ancak okumakla mümkün olacaktır. Suriyeli öğrencilerimiz kütüphaneden çok ciddi şekilde yararlanacaklardır, kitapları raflara dizme esnasında çocuklarımızın ellerine kitapları alıp, heyecanla okumaları, onların da kitaba susadıklarını gösteriyor. Ben tekrar katkılarından dolayı Gültepe İlkokulunun yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyor, tebrik ediyorum.” Dedi.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, BİLSEM’de Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, BİLSEM’...

İstanbul Küçükçekmece Gültepe İlkokulu öğrencileri( Gültepe’nin Gülleri) ve yöneticileri (Şahane Ekibi) kendi imkanlarıyla aldıkları bi...

Kahramanmaraş Anaokulundan  İki Etkinlik Kahramanmaraş Anaokulundan İki Etkinlik...

İstanbul Küçükçekmece Gültepe İlkokulu öğrencileri( Gültepe’nin Gülleri) ve yöneticileri (Şahane Ekibi) kendi imkanlarıyla aldıkları bi...

Sararan Umutları Yeşertmeye Gittiler Sararan Umutları Yeşertmeye Gittiler

İstanbul Küçükçekmece Gültepe İlkokulu öğrencileri( Gültepe’nin Gülleri) ve yöneticileri (Şahane Ekibi) kendi imkanlarıyla aldıkları bi...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
İYİ PARTİ SEÇİM BÜROSUNU AÇTI İYİ PARTİ SEÇİM BÜROSUNU ...

İyi Parti, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere kadar k...

2. Kafkas Gençlik Kar Festivaline Davetlisiniz 2. Kafkas Gençlik Kar Fes...

BU YIL 2.sini DÜZENLEYECEĞİMİZ 2.KAFKAS GENÇLİK KAR FESTİVAL...

Milletvekili Güvenç, İstiklal Üniversitesinde Milletvekili Güvenç, İsti...

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başka...

Millî Eğitim Müdürü Yılmaz, BİLSEM’de Millî Eğitim Müdürü Yılma...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, 2005 yılı...

Kurtuluş Bayramı Kurtuluş Bayramı

Kurtuluş denildiğinde akıllara 12 Şubat tarihi ve Maraş’ın K...

Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması- 10 Nurgül Kaynar Yüce İle Fa...

http://marastahaber.com/ olarak “Nurgül Kaynar Yüce İle Fasl...

Kahramanmaraş Anaokulundan  İki Etkinlik Kahramanmaraş Anaokulunda...

Kahramanmaraş’ta ilk müstakil  okul öncesi okul olma ö...

“Türkiye’ye Elbistan’a Göz Dikenin Gözünü Oyarız” “Türkiye’ye Elbistan’a Gö...

           Beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahi...

Kahramanmaraşlı Kurtuluşun 99.Yıldönümünü Kutladı Kahramanmaraşlı Kurtuluşu...

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yı...

MARAŞ’IN KURTULUŞU TÜM TÜRKİYE’DE KUTLANMALI MARAŞ’IN KURTULUŞU TÜM TÜ...

Kahramanmaraş Akdeniz Gazeteciler Derneği tarafından yayımla...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ