Maraşta Haber
Maraşta Haber

Gülbahar Hatun Ana Okulu’nun Yıl Sonu Sergisi

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Gülbahar Hatun Ana Okulu müdürlüğü “Tasarım ve Beceri Atölyesi” ismini verdiği öğrencilerin bir eğitim sürecinde yaptığı resim ve iş çalışmalarını okullarında sergiledi. Sergininin açılış Törenine Kahramanmaraş Vali Yardımcısı, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, İl Millî Eğitim Müdür Vekili Duran Doğan, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci, […]

Gülbahar Hatun Ana Okulu’nun Yıl Sonu Sergisi

29 Mayıs 2019 - 23:35A+A-

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Gülbahar Hatun Ana Okulu müdürlüğü “Tasarım ve Beceri Atölyesi” ismini verdiği öğrencilerin bir eğitim sürecinde yaptığı resim ve iş çalışmalarını okullarında sergiledi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Sergininin açılış Törenine Kahramanmaraş Vali Yardımcısı, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, İl Millî Eğitim Müdür Vekili Duran Doğan, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Duran, İsa Çetin, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Yunus Haskılıç, Yılmaz Bozdere, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Serginin açılış kurdelesi protokol tarafından kesildikten sonra topluca sergi gezildi ve öğretmenlerden sergideki çalışmalarla ilgi bilgi alındı.

Serginin gezilmesinden sonra İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun Kurt ve Şube Müdürlerinin de katılımı ile bit toplantı gerçekleştirildi. Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan başkanlığında öğrenci velileriyle, öğrencilerin eğitimi hakkında geniş kapsamlı bir toplantı yapıldı.

Kaymakam Kadir Okatan sergi ve toplantı ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Bir eğitim öğretim yılının sonundayız eğitime ilk adımı atan anaokulu yavrularımızın, öğrencilerimizin, hem öğretmenlerimizle birlikte yapmış oldukları yaratıcı, hayal güçlerini kullanan, el becerilerini geliştiren, çalışmalarını gördük, sergimizi açtık. Burada çok güzel çalışmalar olmuş, çok güzel sonuçlar çıkmış, el emeği, göz nuru katkı sunan, katkıda bulunan, çalışma yapan tüm öğretmenlerimizi, idarecilerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.

 Eğitim sonuçta bir gönül işi, aynı zamanda bir ekip işi, uyum işi. İdarecisiyle öğretmeniyle, velisiyle, öğrencisiyle hepsi bir bütün, bu bütünün bireylerinin uyum içinde çalışmalarının meyvelerini böyle güzel çocukların gülen yüzlerinden ve aynı zamanda yaptıkları güzel işlerden öğreniyoruz. Bu kapsamda sergiden hemen sonra velilerimizle ikinci aşamada da bir güzel toplantı, bir görüş alışverişi yaptık. Çocuklarımızın bu çağdaki çocuklarımızın en güzel özetlerinden bir tanesi öğrenme güçlerinin, öğrenme kapasitelerinin çok yüksek olması, yüzde yüzlük öğrenme kapasiteleri var. Dolayısıyla bu dönemlerini, çocuklarımızın gelecekte ihtiyaç duyacakları yabancı dil için acaba eğlenerek, çocukların dünyasıyla anlatan ve onları anne babalarıyla daha çok buluşturan, ortak faaliyet olarak bir takım çalışmaları konuştuk. Velilerimizden çok güzel dönüt aldık bu anlamda. Bunun farkındalar ama nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Biz nasıl yapacağımızı biz bunun üzerinde çalışıyoruz, arkadaşlarımızın bir çalışması var, onları bir gözden geçirip, değerlendireceğiz.

 Yaz döneminde de bu çalışmaları velilerimiz kendileri yatmadan önceki, uykudan önceki dönemlerinde özellikle olmak üzere, diğer zamanlarında birlikte bir faaliyet olarak çocuklarımızla beraber güzel vakit geçirme adına, hem de faydalı bir eğitim faaliyeti yapma adına, ama bunu da bir okul sıra ortamında değil, daha çok doğal ortamda, eğlenerek çocukların ilgi duyacağı materyalleri kullanarak, dil öğrenme konusunda inşallah güzel çalışmaları hep beraber önümüzdeki günlerde de, ilçemiz için, diğer okullarımızda da son bahardan itibaren yetiştirebilirsek ama bazı okullarımızda daha erken, yaz dönemindeki faaliyetleri de belki velilerimizle paylaşarak, bunun alt yapısını oluşturmak istiyoruz inşallah. Eğitimde bu önemli bir unsur eğitim bakımından. Dil olmadan artık dünya küresel bir köy haline gelmiş durumda, dolayısıyla dil artık yabancı olmaktan çıkmış ve artık zorunlu kaçınılmaz, öğrenilmesi gereken bir unsur haline gelmiş durumda. Dolayısıyla çocuklarımıza bizim dünyayla entegre ve gelecekte de onların çalışmalarına katkı sunacak, araştırmalarına katkı sunacak bir beceriyi, bir özelliğin şimdiden hazırlıklarını yapmak durumundayız. Bu bizim sorumluluğumuz, ailelerimizin sorumluluğu, öğretmenlerimizde sorumluluğu, eğitimde çocuklara rehberlik edebilecek herkesin, hepimizin sorumluluğu, inşallah bu sorumluluğumuzu güzel bir şekilde yerine getirebilmeyi diliyoruz ve çalışıyoruz.”

Sergi Sonunda Millî Eğitim Müdür Vekili Duran Doğan ise şu ifadelere yer verdi:

“2023 Vizyon belgesi okul öncesi çocuklarımızın yetiştirilmesine ilişkin önemli içerikler, önemli başlıklardan oluşturmakta. Bu çerçevede bugün Gülbahar Hatun Anaokulu ‘muzu ziyaret ettik, burada çocuklarımızın yapmış olduğu sergiye katıldık. Tabii ki bunlar çok önemli, çünkü çocuklarımızın el becerilerinin gelişmesi gerekiyor, sadece düz anlatıma dayalı kendilerini geliştiremeyecekleri aşikâr. Bu tür çalışmaların geliştirilerek artırılacağı, önümüzdeki süreçleri birlikte yaşayacağız. Okul müdürümüze, emeği geçen öğretmenlerimize, destek veren velilerimize teşekkür ediyorum, öğrencilerimizi kutluyorum. Diğer okullarımıza, diğer Çocuklarımızı da örneklik teşkil etmesini istiyoruz, arzu ediyorum teşekkür ederim”

Dulkadiroğlu  İlçe Müdürü Harun Kurt ise şunları dedi:

“Bu gün gülbahar hatun anaokulundayız öğrencilerimizin el emeği göz nuru özellikle 2023 eğitim vizyonu kapsamında yapılan tasarı beceri atölyelerinde ortaya konulan ürünlerle ilgili özel bir sergi görme fırsatımız oldu başta okul Müdiremiz Demet Hanım olmak üzere tüm öğretmenlerimize velilerimize yavrularımıza çocuklarımıza teşekkür ediyoruz ellerine sağlık.”

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ASTRO-BİLGİ ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ ASTRO-BİLGİ ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü BAŞARIYI OKULLA YAKALA PROJESİ (BOYAP) kapsamında, “Aynı Gökyüzü Altında 100 Yıl” sloganıyla 21...

Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta

Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü İlçesinde ki okullarda görevli aday öğretmenler (Kuzey Yıldızları) Şehir Ki...

EBS Kadınlar Komisyonunun “Kadın Buluşması”na Yoğun İlgi Oldu EBS Kadınlar Komisyonunun “Kadın B...

Daha önce yapılması planlanan, ancak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde Şanlıurfa yolunda geçirilen elim kaza sebebiyle iptal edilen, Ka...

TEGV’den Kahramanmaraş’a Tasarım ve Beceri Atölyesi TEGV’den Kahramanmaraş’a Tasarım v...

Kısa adı (TEGV) olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği Bilişim ve Tasarım, Beceri Atöly...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Hayat Boyu İlerleme Derneği STK ile Toplantı Yaptı Hayat Boyu İlerleme Derne...

Kahramanmaraş Hayat Boyu İlerleme Derneği Yerel STK’lar Hibe...

ASTRO-BİLGİ ÖĞRETMEN SEMİNERLERİ ASTRO-BİLGİ ÖĞRETMEN SEMİ...

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü BAŞARIYI OKULLA YAKA...

DSLR; Dijital Tek Lensli Refleks Kamera DSLR; Dijital Tek Lensli ...

( D igital S ingle L ens R eflex) tek lens refleks (SLR) mek...

Kuzey Yıldızları Kahramanmaraş’ta Kuzey Yıldızları Kahraman...

Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin, Göksun, Nurhak ve Ekinözü ...

EBS Kadınlar Komisyonunun “Kadın Buluşması”na Yoğun İlgi Oldu EBS Kadınlar Komisyonunun...

Daha önce yapılması planlanan, ancak 1 Mayıs Emek ve Dayanış...

TEGV’den Kahramanmaraş’a Tasarım ve Beceri Atölyesi TEGV’den Kahramanmaraş...

Kısa adı (TEGV) olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile İl...

Düğmeler, Hayale İliklendi, Hayaller Gerçek Oldu Düğmeler, Hayale İliklend...

Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsünün “Sıfır Atık̶...

HEM’in Yıl Sonu Sergisine İlgi Büyük Oldu HEM’in Yıl Sonu Sergisine...

Kahramanmaraş Onikişubat Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halka E...

Rehberlik Öğretmenleri Yıl Sonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Öğretmenleri Yı...

 NFK Kültür Merkezinde yapılan toplantıya  İl Milli Eğitim  ...

Maarif Müfettişleri İş Güvenliği Eğitimi Aldı Maarif Müfettişleri İş Gü...

Kahramanmaraş il Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yap...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ