Maraşta Haber
Maraşta Haber

Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi’nde Mezuniyet Heyecanı 

Kahramanmaraş’ın köklü ve başarılı okullarından Erdem Bayazıt Anadolu Lisesinde mezuniyet töreni okul bahçesinde düzenlenen törenle gerçekleşti. Velilerin ve öğretmenlerin de ortak olduğu bu heyecan görülmeye değerdi. MEZUNİYETE AİT FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN https://www.youtube.com/watch?v=06q29kHC6Xk   Kahramanmaraş’ın en başarılı ve en çok tercih edilen okullarından birisi olan Erdem Bayazıt  Anadolu Lisesinde 2022-2023 eğitim öğretim yılı […]

Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi’nde Mezuniyet Heyecanı 

26 Haziran 2023 - 7:21A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ın köklü ve başarılı okullarından Erdem Bayazıt Anadolu Lisesinde mezuniyet töreni okul bahçesinde düzenlenen törenle gerçekleşti. Velilerin ve öğretmenlerin de ortak olduğu bu heyecan görülmeye değerdi.

MEZUNİYETE AİT FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=06q29kHC6Xk

 

Kahramanmaraş’ın en başarılı ve en çok tercih edilen okullarından birisi olan Erdem Bayazıt  Anadolu Lisesinde 2022-2023 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni okul bahçesinde düzenlenen etkinlikle gerçekleşti. Törende başarılı öğrencilere ödüller verilirken, depremin gölgesinde gerçekleşen programda öğrencilerin mutluluğu ve heyecanı görülmeye değerdi. Başarının en büyük mimarı olan ve onları yetiştiren Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi öğretmenleri de bu güzel akşamda öğrencileri yalnız bırakmadı.

Mezuniyet töreni, İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Arkasından depremde hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile devam etti.

Okul Müdürü Mehmet Akarsu depremde hayatını kaybedenleri anarak başladığı konuşmasında şunları söyledi: “ Bugün biraz acı, biraz hüzünlü, biraz da buruk bir heyecan yaşıyoruz. 6 Şubat’ta şehrimizde meydana gelen asrın felaketinde birçok vatandaşımızı kaybettik. Okulumuzdan da 8 öğrenci vefat etti. Öğretmenlerimizden birinci derece yakınlarını kaybedenler oldu. Bu felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Rabbim bir daha böyle bir felaketi hiç kimseye yaşatmasın.”dedi.

Okul müdürü Akarsu, bu sene mezun olan 12.sınıfların 2019-2020 eğitim öğretim yılında pandemi ile okula başladığıını ve 2023 yılında felaketin gölgesinde mezun olduklarını söyledi. Bu yönüyle öğrencilerin zor ve sıkıntılı bir lise hayatı yaşadığını ifade etti. Tüm olumsuzluklara rağmen Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi olarak, bu öğrencileri hayata ve sınavlara en iyi şekilde hazırlamak için büyük bir gayret gösterdiklerini ve bugünlere gelinmesinde en büyük pay sahibi olan öğretmenlere de gönülden teşekkür ettiğini belirtti. Her daim yanlarında olan ailelere de teşekkür eden Akarsu, geleceğimizin teminatı olan gençlere bundan sonraki hayatlarında sağlık ve başarı dileyerek konuşmasını tamamladı.

2022-2023 eğitim-öğretim yılı sonunda emekli olan öğretmenlere hediye ve plaket takdim edildi.

Emekli olan Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Melike Arsan ve felsefe öğretmeni Hüsne Önelmiş’e  hediye ve plaket takdim edildi. Törende oldukça heyecanlı olan öğretmenler, bu öğrencilere emek vermekten ve bu okulda çalışmaktan büyük bir onur duyduklarını ifade ettiler.  İngilizce öğretmeni Melike Arsan öğretmenlik mesleğine 23 yıl önce bir yeminle başladığını ve bugün de aynı yeminle meslek hayatına nokta koyduğunu ifade ederek bugünün tertip edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 

2023 yılı okul birincisi Muhammet Kadir Kabalcı öğrenciler adına yaptığı konuşmada kendilerini yetiştiren öğretmenlerine ve her koşulda yanlarında olan ailelerine teşekkür etti. Erdem Bayazıt Anadolu Lisesi’nde dolu dolu ve heyecanla 4 yıl geçirdiklerini ifade eden Kabalcı, iyi-kötü birçok hatıra yaşadığı lise hayatını her daim hatırlayacaklarını söyledi.

2022-2023 eğitim öğretim yılının okul birincisi Muhammed Kadir Kabalcı, ikinci Ayşenur Karapınar ve üçüncü Ekrem Efe Culfa’ya başarılarından dolayı hediye ve plaket takdim edildi. 

Daha sonra, dönem birincisi Muhammed Kadir Kabalcı yaş kütüğüne plaket çaktı. 

Bugünün anısına mezuniyet pastası kesildi. Uzun ve zorlu bir lise hayatından sonra mezuniyet gururu yaşayan öğrenciler, bugünün anısına mezuniyet pastası kestiler.

12.sınıflar 11.sınıflara bayrak ve flamayı teslim etti. Beden eğitimi öğretmeni Harun Kapudere’nin koordinatörlüğünde gerçekleşen devir teslim töreninde, 12.sınıflar büyük bir gururla bayrak ve flamayı 11.sınıflara devrettiler. 

Programın son bölümünde diplomalarını öğretmenlerinin elinden alan öğrenciler, konfetiler eşliğinde ve coşkuyla keplerini havaya atarak eğlendiler. Bu unutulmaz anları bol bol fotoğraf çekilerek doyasıya yaşadılar.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim S...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Birimi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan karma resim sergis...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, ...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kapsamında atalık/yerel tohumun önemi öğrencilere (ana sınıfları dahil) uygula...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Ma...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi matematik zümresi tarafından hazırlanan “HAYAT MATEMATİKTİR” adl...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler kala, öğrenciler birebir TYT heyecanı yaşadı. Kahramanmaraş’ ta 6 güzid...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

316. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri. 316. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Vatanım kutsaldır taşıysa altın Tarih kokan toprak, hazine...

Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gökşen için veda yemeği Onikişubat ilçe milli eği...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gök...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ