Maraşta Haber
Maraşta Haber

Ekinözü İlçesinde Okul Müdürleriyle Toplantı

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Ekinözü İlçesinde görevleri okul müdürleriyle bir araya gelerek onlara önemli mesajlar verdi.   Toplantının açılışını  konuşmasını Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç yaparak, katılım ve desteğinden dolayı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’a teşekkür etti. “Öncelikle hepinize saygı  sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün […]

Ekinözü İlçesinde Okul Müdürleriyle Toplantı

29 Mayıs 2021 - 17:35A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Ekinözü İlçesinde görevleri okul müdürleriyle bir araya gelerek onlara önemli mesajlar verdi.

 

Toplantının açılışını  konuşmasını Ekinözü İlçe Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç yaparak, katılım ve desteğinden dolayı Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’a teşekkür etti.

“Öncelikle hepinize saygı  sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. İlçe Millî Eğitim Müdürümüzün ifade ettiği gibi bu gün bereketli bir gün geçiriyoruz. Sizlerle 1 yıldan fazla oldu bir toplantı yapmıştık ondan sonrada pandemi nedeniyle bir araya gelemedik, dijitalde toplantı yapmış olabiliriz. Bu güzel ortamı hazırladığı için İlçe Millî Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Resmi bir toplantı olmakla beraber burada resmiyetten uzak, samimi bir ortamda muhabbet edeceğiz ve özellikle ben sizleri dinleyeceğim.” diyen Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“İyi bir yönetici sıradan insanları sıradışı hale dönüştürendir. Sizden beklediğimiz sıradışı işler çıkarabilmenizdir. Nasıl çıkaracağız? Bir yönetici ister sosyal hayatında, özel işlerinde ister ticarette, ister ev hayatında başarılı olmak istiyorsa bunun bir şifresi var. Bir insan ister okulda, ister kurumda ister evde, nerede olursa olsun başarılı olmak istiyorsa 5 Cümlenin baş harfleriyle yaptığımız bir şifre var. kısacası ben ona (HİPUK) diyorum.

 

 

1- Hedefimiz belli olacak, hedefiniz uzun, kısa ve orta vadeli olması lazım. Hedef bilinmeyeni bilinir hale getirmektir, karanlık bir şeyi aydınlatmaktır. Hedefi belli olmayan gemiye rüzgar bile yardım etmez. Yönetici en iyiyi hedef etmesi lazım. Hedefleriniz gerçekçi ve ulaşılabilir olsun. Hedefleriniz gerçekçi olmazsa sonuçları sizi rahatsız eder ve hedefinize ulaşamazsınız. Hedefiniz ne olursa olsun iyi insan yetişmeyi mutlaka unutmayacaksınız.

2-Hedefinizi koyduktan sonra bu hedefin gerçekleşeceğine sizlerin yüzde yüz inanmanız lazım, istemeniz lazım ,ısrar edeceksiniz, asla pes etmemeniz lazım. Bir insan inanarak yaptığı işten hiç bir şekilde yorulmaz. İnanmadığınız bir işte başarıyı yakalayamazsınız.

3- Planlama yapmaktır, planlamayı yaparken 1 k, 5 n ye göre yapın. ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin ve kim) sorularına gerçekçi cevaplarla planlarınızı hazırlayın.

4-Uygulama, Plana titizlikle uyulmasını, çok çalışanın değil düzenli ve sürekli çalışanın başarıyı yakalayabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

5-Kontrol et. Çalışma sonuçlarını kontrol edip eksikleri tamamlamak için telafi yapılması ve sonuçlandırması gerektiğini bilmeliyiz.

 

 

 (Üç A) FORMÜLÜ

1-Aklın insana Allah’ın verdiği en büyük nimetir , onu iyi kullanmalı ve asla kiraya vermemeli.

2-Gerçek hayatta ve sosyal medyada arkadaş seçimine çok dikkat etmeliyiz, daima kendilerini yukarılara çekecek ve kendilerinin yukarılara çekebilecekleri iyi kimselerle arkadaşlık etmeliyiz.

3-İyi insan olmanın yolunun güzel ahlak sahibi olmaktan geçtiğini, ahlâkın koruması ve asla kaybedilmemesi gerektiğini

 

(Üç K) FORMÜLÜ

 

1-Karınlarımızı sağlıklı, temiz ve helal gıda ile besleyerek bedenlerimizi maddi ve manevî olarak korumalıyız,

2-Kalplerimizi imanla, sevgiyle, umutla heyecanla besleyerek gönüllerimizi korumalıyız,)

3-Kafalarımızı, zihinlerimizi, seçici bilgi ile doldurmalıyız, belleklerimizi rastgele ve değersiz şeylerin doldurulduğu çöp kutusu gibi değil kıymetli şeylerin saklandığı çelik kasa gibi kullanmalıyız.” dedi.

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ın konuşmasından sonra okul müdürleri kendilerini tanıtarak eğitim-öğretim döneminde karşılaştıkları olumlu çalışmalar veya  karşılaştıkları olumsuzlukları dile getirerek karşılıklı bir değerlendirme ortamı yarattılar.

 

 

 

 

 

,

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanım Kursu Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanı...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde öğretmenlerin istatistik uygulamaları hakkındaki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla a...

Ramazan Saçmalı Eğitimin Çınarlarıyla Buluştu Ramazan Saçmalı Eğitimin Çınarlarıyla Bu...

Maraş Lisesinden hocaların hocası, eğitimin çınarı Doğan Yarpuz’un organizasyonuyla bir araya gelen eğitimci kadim dostlar ,RİMSA...

Kahramanmaraş’ta Akıl ve Zeka Eğitimi Semineri Kahramanmaraş’ta Akıl ve Zeka Eğit...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulunda Fen Bilimleri Öğretmeni Zahide Balıbay’ın eğitim görevlisi o...

Kahramanmaraş’ta “Beden dili ve etkili iletişim kursu” tamamlandı Kahramanmaraş’ta “Beden dili...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü öğretmen yetiştirme hizmetleri ve hizmetiçi birimi tarafından düzenlenen “Beden dili ve e...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ! ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ!

Rahmetli Barış Manço, ülkemizde 7’den 77’ye herkesin sevdiği...

Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanım Kursu Kahramanmaraş ÖDM’d...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde öğretmenlerin i...

Kahramanmaraş’a Şiddetli Yağış Geliyor Kahramanmaraş’a Şid...

MGM’nin paylaştığı son hava durumu tahminlerine göre, ...

284. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri 284. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Gönlü kocamandır, sevgiyle bakar Kötü söz söylemez, gönlün...

Piknik Alanlarındaki Tehlike Piknik Alanlarındaki Tehl...

Geçtiğimiz Cuma günü kahvaltı yaparken hanımefendi; “ Bey, b...

Bakan Kirişci, Heyecan Bahçesi’nde Gençlerle Buluştu Bakan Kirişci, Heyecan Ba...

Bir dizi ziyaret ve toplantı için Kahramanmaraş’a gelen Tarı...

Emniyet Personeline Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Semineri Emniyet Personeline Aile ...

Aile İçi Ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Projesi 2 R...

Şeref Kazancı Güven Tazeledi Şeref Kazancı Güven Tazel...

Kahramanmaraş Yeni Sanayi Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet...

Prof. Dr. Perihan Öztürk: Türkiye’de 600 cüzzamlı hasta var Prof. Dr. Perihan Öztürk:...

KSÜ Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı...

YAŞLILARA SAYGI  YAŞLILARA SAYGI 

Bir ayet-i kerimede:  “Kime uzun ömür verirsek biz onun geli...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ