Maraşta Haber
Maraşta Haber

Eğitimde Liderlik ve Etkili İletişim Semineri

Kahramanmaraş’ta her kademede ki okul müdürlerine MEB Strateji Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk tarafından Eğitimde Liderlik Ve Etkili İletişim Semineri verildi. IPA IV-İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması (IAREFG)” Hibe Programı çerçevesinde BİLSEK Gençlik Kulübü Derneği tarafından yürütülen “Okumaya Evet, Cehalete Hayır” isimli proje kapsamında Kahramanmaraş Dulkadiroğlu […]

Eğitimde Liderlik ve Etkili İletişim Semineri

11 Ekim 2016 - 20:53A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş’ta her kademede ki okul müdürlerine MEB Strateji Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk tarafından Eğitimde Liderlik Ve Etkili İletişim Semineri verildi.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

IPA IV-İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması (IAREFG)” Hibe Programı çerçevesinde BİLSEK Gençlik Kulübü Derneği tarafından yürütülen “Okumaya Evet, Cehalete Hayır” isimli proje kapsamında Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçelerindeki farklı okul türlerinde görevli idareci ve rehber öğretmenlerine yönelik “eğitimde liderlik ve etkili iletişim” konulu seminer düzenlendi.

Yaklaşık 300 kişinin katıldığı seminere, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkut’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Teftiş Kurulu ve Ar-Ge Birimi Ekibi, Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri de katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt şu ifadeli kullandı:

Değerli arkadaşlar çok uzun bir zamandan beri, özellikle 15 tahinden bu yana çok farklı gündemlerle Türkiye’nin ve gündemi değişiyor. Suriye’deki olaylar,  Türkiye’nin doğusunda meydana gelen olaylar, Türkiye’nin içerisinde yaşanan hadiseler bizleri de eğitim ortamında olabildiğince uzaklaştırdı. Şimdi Türkiye ve Kahramanmaraş’ta ortan alanımıza, ortak zeminimize dönmemizin gerektiğini düşünüyorum. Biz 2 yıldan beri sürecin başlaması için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemizin Kitap fuarlarını bekliyorduk. Ama bu sene süreci biraz daha erkene aldık sebebi ise az önce belirttiğim gibi artık gerçek gündemimize ve ortak alana bir an önce dönmemiz gerekiyor. Biz artık öğrencilerimize, öğretmenlerimize bu ülkemize bu memleketin insanlarına faydalı olabilecek işlerle uğraşarak, en azından kendi adımıza kendimiz için, kendi geleceğimiz için bir şeyler yapmamız gerekiyor.

Sizlerle geçtiğimiz yıl içerisinde çok projeler yaptık. Ve projeleri de bugüne sıkıntısız, problemsiz getirdiğimi düşünüyorum. Tabii eksiklikleri yok muydu? Mutlaka vardı ama yeniden düzenlemeler yaptık sonucunu başarıyla sonuçlandırdık.

Bu yıl yeniden Bismillah tekrar yeniden başladık. Geçen hafta “ Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor” Projesinin 12 Şubat Belediyesiyle protokolünü imzaladık. Geçen yıl 33 bin kitap dağıtmıştık bunlara bağlı olarak ta 300 bin okuma gerçekleşmişti. Bu okumanın gerçekleşmesinde bu salonda bulunan arkadaşlarımız büyük destek vermişlerdi. Bu anlamda da sizlere teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.

Yine bu süreçte Değerler Eğitimi, Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor, Okur-Yazar Buluşmaları, Okuma Günleri, Kıraathanede ki Mehmet Akif Okumaları devam edecek. Ama şunu ifade etmek istiyorum bunlar yapılırken mutlaka sizlerde bu sürecin içerisinde yer almalısınız. Öğrenen ve okuyan bir yönetici olmalısınız” dedi.

Programda proje hakkında bir sunum yapan proje koordinatörü ve BİLSEK Gençlik Kulübü Derneği Başkanı Sinan EL, “Projemiz IPA kaynakları ile finanse edilmekte olup, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı  kapsamında yer alan “eğitim” öncelik ekseninin  2.1 no’lu tedbiri altındadır. Hibe programının sözleşme makamı T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Daire Başkanlığı, Operasyonel Faydalanıcısı ise T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’dır” açıklamalarında bulundu. Sinan EL, projenin başarılı bir şekilde uygulanmasında katkı sunan ve destek veren Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

 “Tarih yeniden yazılıyor, dünya yeni bir bin yılı şu yaşadığımız zaman diliminde yeniden şekillendiriyor, şu an bu zaman dilimini yaşayan eğitim yöneticilere veyahut ta diğer insanlar tarihte belki de bir 3 yüz yıla, 5 yüz yıla denk gelebilecek bir değişim döneminden geçiyor şu an. Hissedebilenler için, hazır olanlar için.

Yenilik üç şeyle olur 1- yeni insanla, 2- yeni fikirle olur, 3- ya da yeni bakış açısı geliştirilerek olur.” Diyerek seminerine başlayan MEB Strateji Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk ‘Eğitimde Yeni Paradigmalar’ konulu 3 saatlik seminerinde çok önemli mesajlar verdi.

Mehmet Baki Öztürk, “Bilgiyi kullanmada düşünebilme becerisi önemlidir. Bilgi çok kolay ulaşılan bir nesne ya da bir birikimdir ama önemli olan o bilgiyi kullanmada fark yapma becerisidir. Eğitimde Kendimize sürekli yeni hedefler koymalıyız. Hayata karşı donanımlı olmalıyız. Sen ne isen başkası odur. Kazanan her zaman çözümün bir parçasıdır. Her sorunda bir çözüm görür. Her zaman bir programı vardır. Bu işi senin için yaparım der. Benim işim değil ki demez. Kaybeden her zaman problemin bir parçasıdır. Her zaman bir özrü vardır. Her çözüme bir sorun görür. Her şeye rağmen başarabiliriz. İletişimde empati yapmamız gerekir” dedi

Seminer faaliyeti T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Kalite ve Performans Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk’ün eğitim sunumunun ardından katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son buldu.

Proje faaliyetleri devam ediyor.

Yaklaşık 300 kişinin yer aldığı seminer faaliyeti dışında proje kapsamında Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile belirlenen 10 ortaokulda 7 ve 8. sınıfa devam eden, öncelikli olarak, kız öğrencilere yönelik TEOG ve ders destek eğitimleri, hızlı okuma dersleri, rehberlik çalışmaları düzenlendi. Toplam 465 öğrenciye spor elbisesi ve bu öğrenciler dahil toplam 500 öğrenciye eğitim materyali ve kırtasiye malzemesi seti desteği sağlandı. Eğitim faaliyetinin gerçekleştiği okullara basketbol ve voleybol topu desteği verildi. 400 öğrenci sinema ve tiyatro etkiliğinde yer aldı. 50 okula toplam 5000 adet okuma kitabı dağıtıldı. 31 Ekim 2016 tarihinde bitecek olan projede 30 veliye yönelik ikna çalışması, kitap okuma etkinliği, muhtar ziyaretleri gibi çalışmalar da yer alacak.

Proje hakkında detaylı bilgi için www.okuyabilsek.biz isimli web sitesini takip edebilir ve/veya proje koordinatörü Sinan EL ile kmlproje@gmail.com e-posta adresinden iletişim kurabilirsiniz.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’yi ziyaret etti Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,  Müdür Yardımcısı Halit Demirtaş la birlikte Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Mer...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birinciliklere doymuyor!!! Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birin...

Gençlik Spor Bakanlığının ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün  okul sporları kapsamında düzenlemiş olduğu ‘’Okul Sporları Kro...

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konferansı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konfe...

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Üyesi Sayın Prof. Dr. Ömer ÖZYILMAZ tarafı...

Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurulla...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezinde Coğrafya öğretmeni olarak görev yapan Nurullah KILINÇ, 24 K...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ÖDM’yi ziyaret etti Millî Eğitim Müdürü Yusuf...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman,  Müdür ...

Döngel Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu birinciliklere doymuyor!!! Döngel Muhsin Yazıcıoğlu ...

Gençlik Spor Bakanlığının ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim M...

Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’dan Eğitim Konferansı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’d...

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığ...

Kadına Şiddet Konulu Fasl-I Muhabbet Şiir Seçkisi Kadına Şiddet Konulu Fasl...

( EV SAHİBİ ŞAİR İSMİHAN ERDOĞMUŞ) Medeniyetin adı severek p...

Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah KILINÇ Seçildi Kahramanmaraş’ta Yılın Öğ...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve S...

Şehitler Ortaokulundan, “Benim Adım Öğretmen ” Klibi Şehitler Ortaokulundan, &...

Kahramanmaraş Onikişubat Şehitler Ortaokulu öğretmenleri 24 ...

MÜNACÂT MÜNACÂT

Ali Şâkir Ergin Hocama Hayatı doludizgin sürdük karanlıklara...

Deva Partisi Kadına Şiddete Hayır Dedi Deva Partisi Kadına Şidde...

DEVA PARTİSİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATI TUALLERLE ŞİDDETE ̶...

Çakıroğlu İlk ve Ortaokuluna Mont ve Bot Yardımı Çakıroğlu İlk ve Ortaokul...

Genel Merkezi Ankara da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfı, ...

Emektar Eğitim Yöneticileri Final’de Buluştu Emektar Eğitim Yöneticile...

Kahramanmaraş- Onikişubat İlçesi  Özel Final Temel Lisesi Mü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ