Maraşta Haber
Maraşta Haber

EBS Kadınlar Komisyonunun “Kadın Buluşması”na Yoğun İlgi Oldu

Daha önce yapılması planlanan, ancak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde Şanlıurfa yolunda geçirilen elim kaza sebebiyle iptal edilen, Kahramanmaraş Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen kadın Kollarının “Anneler Günü ve Kadın Buluşması “ Programı kalabalık bir katılımla gerçekleşti. Kahramanmaraş Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen kadın Kollarının “Anneler Günü ve Kadın Buluşması “ Programına Ak parti Kahramanmaraş milletvekili […]

EBS Kadınlar Komisyonunun “Kadın Buluşması”na Yoğun İlgi Oldu

22 Haziran 2019 - 22:44A+A-

Daha önce yapılması planlanan, ancak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde Şanlıurfa yolunda geçirilen elim kaza sebebiyle iptal edilen, Kahramanmaraş Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen kadın Kollarının “Anneler Günü ve Kadın Buluşması “ Programı kalabalık bir katılımla gerçekleşti.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Kahramanmaraş Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen kadın Kollarının “Anneler Günü ve Kadın Buluşması “ Programına Ak parti Kahramanmaraş milletvekili Habibe Öçal, Memur-Sen ve Eğitim Birsen Genel Başkan Yardımcıları Elif Ateş ve Safiye Er,Ak parti  İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Cesur, Ak parti Onikisubat Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil, Ak Parti Dulkadiroğlu Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz, Sağlık Sen Kadın Komisyonu Başkanı Ebru Yorulmaz, Büro Memur Sen Kadın Komisyonu Başkanı Yeliz Kaymaz ,Onikişubat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Aktuğ(Özdemir), Ulaştırma Memur Sen Başkanı Nur Dilipak, İHH, Yedikita, Edeler Diyarı, Kadem STK Başkanları ve üyeler katıldı.

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen’in kahvaltı programı Feray Taçay’ın okuduğu Kur’an-ı kerim tilaveti ile başladı.

Peşinden Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Kahramanmaraş Kadınlar Komisyon Başkanı Dilek Konuş yaptığı açılış konuşmasında bu buluşmanın geleneksel olduğunu, her yıl devam edeceğini, daha önceden planlanan ancak kaza nedeniyle ertelenen buluşmanın neden ertelendiğini enine-boyuna anlattı,  Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen’in Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı Sıdıka Aydın’ın bu programa katılmak üzere yola çıktığı sırada, kardeşinin aniden rahatsızlaşması üzerini gelemediğini, kendisinin selamları olduğuna, işaret ederek sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

“Birlik ve beraberliğimizin simgesi olan bu güzel günde bizleri bırakmadınız ve bu güzel tablonun oluşmasını sağladınız, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum “ dedi.

Memur-Sen ve Eğitim Birsen Genel Başkan Yardımcıları Elif Ateş ise gördüğü birlik ve beraberlikten mutlu olduğunu belirterek “ Memur Sen’in genel başkanı Ali Yalçın ve Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı Sıdıka Aydının selamlarını getirdik” dedi.

 

“Oldukça geniş katılımlı bir program bu tabloyu görmek beni ne kadar mutlu etti. Kadınlarımızın sendikalı alanda da örgütlendiği ne gördük” diyerek konuşmasına başlayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, konuşmasına şöyle devam etti:

“ Bu tablo gerçekten beni çok çok mutlu etti, daha önceki konuşmalarımda da belirttiğim gibi biz sendikalı harekete, kadın hareketimize başladığımızda salonlarımızda çok az kadın bulunurken, şu an yaptığımız toplantılarda yüzleri,  binleri bulan kadın kitleler ile bir araya gelmeye başladık. Tabii ki Memur-Sen’in  bizim siyasal süreçte, Türkiye’nin yaşadığı siyasal süreçte de aldığı rol küçümsenmeyecek derecededir. Oldukça önemli bir rol üstlenmekte , Türkiye’nin demokratikleşmesine ve normalleşmesin de sivil insiyatif, en iyi sivil insiyatif mekanizması olarak en iyi mekanizması çalışan bir örgütlenme yapısına sahip. Bu noktada da yine ülkemizin seçimleri olsun, referandum olsun ,genel seçimler olsun, yerel seçimler olsun şu an Türkiye’nin, Türkiye’yi bırakın, bütün dünyanın odaklandığı İstanbul seçimlerinde de Memur Sen tarafını milletten yana belirlemiş vaziyettedir, tercihini milletten yana kullanmış ,yani halkının yanında olan, tabanının yanında olan bir tercih ile adayımız, Ak Parti adayımız daha doğrusu Cumhur ittifakı adayımız, Binali Yıldırım Beye desteğini İstanbul il teşkilatında da ilk teşkilatlanmaları olarak da güvenerek kendisine yakışanı kendi üstüne düşeni en iyi şekilde yerine getirdi biz bundan dolayı başta genel başkanımız Ali Yalçın olmak üzere bütün teşkilatlarımız da çok çok teşekkür ediyoruz. Bu sivil insiyatifin ,milletin sesine duyarlı hareketin, daha da büyüyerek ilerlemesini dilemekteyiz, çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmalardan sonra misafir katılımcılara hediye takdimi yapıldı. Onikişubat Nezihe Öksüz Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sinem Karagenç, ” Sol Yanım Ağrıyor Anne” adlı şiiri okuyarak bir çok katılımcının ağlamasına neden oldu.

Kahramanmaraş Memur Sen ve Eğitim Bir Sen’in Kadınlar Komisyonu tarafından hazırlanan geleneksel Anneler Günü Kahvaltı Programı birliktelik görüntüleriyle son buldu.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Zübeyde Hanım Anaokulu’nun işbirliği içerisinde yürüttüğü “Okul Öncesi Eğitime Başarılı Bir Ge...

ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, beraberinden İnşaatlardan sorumlu  Şube Müdürü  Önder Erdem Gökşen ile Onikişubat İl...

LGS BİRİNCİSİNDEN SÜRPRİZ ZİYARET LGS BİRİNCİSİNDEN SÜRPRİZ ZİYARET

Liseye Geçiş Sistemi (LGS) de sorulan tüm sorulara doğru cevap vererek , 500 puan alarak Türkiye Birincisi olan Kahramanmaraş Dulkadiro...

Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi 2 Sona Erdi Enerji Ve Ekolojik Temelli Doğa Eğitimi ...

Türkiye’de kabul edilen 85 proje arasında 6 İl Milli Eğitim Müdürlüğü projesinden biri olan TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim okulları...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Berit Dağında Yaralanan Bağcı Kurtarıldı Berit Dağında Yaralanan B...

Göksun İlçesinin 2819 metre yüksekliğindeki Berit Dağına , g...

Şirikçi ve Yılmaz Ailesinin Mutlu Günü Şirikçi ve Yılmaz Ailesin...

Zübeyde ve Ömer Faruk Şirikçi ailesinin  hanımefendi kızları...

15 Temmuz 2016 gecesi Fotoğraflarla Anlatıldı 15 Temmuz 2016 gecesi Fot...

Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi ve Anadolu Ajansı (AA) i...

Başkan Güngör’den, Andırın’da Kaymakamlık Ve Belediyeye Ziyaret Başkan Güngör’den, Andırı...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör A...

ISLATMAK ve ISITMAK ISLATMAK ve ISITMAK

Abdurrahim Karakoç, suyu ıslatamadı Ben ise çok uğraştım, ko...

Aycan, “Emekli maaşlarını iyileştirelim” Aycan, “Emekli maaş...

MHP MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer ...

Ayvaz ve Demir Ailesinin Mutlu Günü Ayvaz ve Demir Ailesinin ...

Nevruz ve Hamza Ayvaz ailesinin hanımefendi kızları Merve il...

Okul Öncesi Öğretmenlere Konferans Okul Öncesi Öğretmenlere ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Zübeyde Hanım Anaok...

Dilek Gök ve Hamit Dursun’dan Mutluluğa İlk Adım Dilek Gök ve Hamit Dursun...

Medine ve Remzi Gök çiftinin güzel kızları sınıf öğretmeni D...

ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU EĞİTİME HAZIR ESİN ERGÜN BODUR İLKOKULU...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, beraberin...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ