Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN Okul Müdürleriyle Tanıştı

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Kaymakam Kadir OKATAN Başkanlığında ,İlçe Yazı İşleri Müdürü Mekser AKGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL, Şube Müdürleri Yunus HASKILIÇ, Mehmet İSPİR okul ve kurum yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben […]

Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN Okul Müdürleriyle Tanıştı

26 Kasım 2017 - 22:46A+A-

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Kaymakam Kadir OKATAN Başkanlığında ,İlçe Yazı İşleri Müdürü Mekser AKGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL, Şube Müdürleri Yunus HASKILIÇ, Mehmet İSPİR okul ve kurum yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben açılış konuşması Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL tarafından yapıldı.

GÖL,  “Vatandaşla Buluşma Toplantıları kapsamında Sayın Kaymakamımızın Başkanlığında gerçekleştirdiğimiz 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul ve Kurum Yöneticileri Değerlendirme Toplantısına hoş geldiniz.” diyerek sözlerine başladı.

Daha sonra İlçe genelinde mevcut, yönetici, öğretmen, personel durumu, ilçedeki yurt ve pansiyon durumu, öğrenci sayıları, taşımalı öğrenciler, İlçedeki Fatih Projesi uygulanma durumu, önümüzdeki yıl liselerde adrese dayalı olarak yapılacak kayıt sistemi ve planlaması, ilçe genelinde yapılan Fiziki Yatırımlar ve önümüzdeki yıllara ait yapılacak yatırımların planlama durumu, ilçe genelindeki Suriyeli Öğrencilerin durumu, ilçe genelinde açılan kurslar ve faaliyetler, ilçedeki özel kurumlar hakkında bilgiler sundu.

“Bu bir tanışma toplantısı ama İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bizi eğitimle ilgili genel anlamda da bilgilendirdi, siz de ilçemiz hakkında bilgi edinmiş oldunuz.” Diyerek konuşmasına başlayan Dulkadiroğlu İlçe Kaymakamı Kadir OKATAN daha sonra şu ifadelere yer verdi.

 “Tabii binalar yapılıyor, fiziki imkanlar sunuluyor ama hepimizin bildiği bir şey var, en önemli faktör öğretmen faktörüdür. Eğitim açısından bakarsak tek cümleyle şunu diyebiliriz, biz geleceği inşa ediyoruz. Yaptığımız şey ülkenin geleceğini inşa etmek, çocuklarımızı hayata hazırlamak.” Dedi.

İletişimin önemine işaret eden Kaymakam OKATAN, öğretmenlerin çocuklarımızla sağlıklı bir iletişim kurmalarının, çocukların sorunları kendi aralarında değil bizzat öğretmenin ya da idarecinin kanalıyla çözmesi gerektiğini ve bir yerde başarı varsa %50’den fazlasının iletişim olduğunu belirtti.

 Madde bağımlılığıyla ilgili çocuklarımızın hedef kitle haline geldiğine dikkat çeken Kaymakam OKATAN, bu konuda idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin duyarlı ve uyanık olmaları gerektiğini, çocuklarımızın sıkıntılarını dile getirmede sığınacağı yerin yine öğretmenlerimiz olduğunu, eğitim alanında öğretmenlerimizin en önemli işi yaptığını, bir çocuğun emanetinin bir hayatın emaneti olduğunu unutmamaları gerektiği, öğretmenlerimizin empati kurmaları gerektiğini, çocuklarımızın sorun çözme yeteneklerinin ve sosyal becerilerinin güçlendirilmesinin önemli olduğu ifadelerinde bulundu.

Toplantının sonunda soru-cevap ve değerlendirmeler yapıldı.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Millî Eğitim Müdürlüğünün Acı Günü Millî Eğitim Müdürlüğünün Acı Günü...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

Yahya Kemal’de Yaz Okulu finali Yahya Kemal’de Yaz Okulu finali

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

Millî Eğitim Müdürlüğünde Erken Bayramlaşma Töreni Millî Eğitim Müdürlüğünde Erken Bayramla...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

Eğitimde İl Millî Eğitim- KSÜ İşbirliği Eğitimde İl Millî Eğitim- KSÜ İşbirliği...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Millî Eğitim Müdürlüğünün Acı Günü Millî Eğitim Müdürlüğünün...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü MEBBİS bölümünde çal...

Kahramanmaraş’ta Deprem Kahramanmaraş’ta De...

Kahramanmaraş Andırın İlçesinde saat 18.22.  de  merkez üssü...

Göksun İlçesine Akıllı Kavşak Göksun İlçesine Akıllı Ka...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi akıllı kavşak yapım çalı...

Yahya Kemal’de Yaz Okulu finali Yahya Kemal’de Yaz Okulu ...

Yahya Kemal İlkokulu olarak düzenlemiş olduğumuz Yaz Kur’an ...

Millî Eğitim Müdürlüğünde Erken Bayramlaşma Töreni Millî Eğitim Müdürlüğünde...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Mil...

“Tarım Ölür Kanser Artar Göç Başlar” “Tarım Ölür Kanser Artar ...

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Elbistan’a bağlı ...

Eğitimde İl Millî Eğitim- KSÜ İşbirliği Eğitimde İl Millî Eğitim-...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile KSÜ Eğitim Fakül...

Mekanik Gürültü Problemini Önleyici Ses Yalıtımı Uygulamaları Mekanik Gürültü Problemin...

Çalışma esnasında yüksek gürültü ve titreşim çıkartan makine...

Dulkadiroğlu Belediyesinden Kurban Paketi Dulkadiroğlu Belediyesind...

Kurban bayramı hazırlıklarını sürdüren Dulkadiroğlu Belediye...

Doğa Sporları Merkezi için ilk adım atıldı Doğa Sporları Merkezi içi...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve S...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ