Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN Okul Müdürleriyle Tanıştı

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Kaymakam Kadir OKATAN Başkanlığında ,İlçe Yazı İşleri Müdürü Mekser AKGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL, Şube Müdürleri Yunus HASKILIÇ, Mehmet İSPİR okul ve kurum yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben […]

Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN Okul Müdürleriyle Tanıştı

26 Kasım 2017 - 22:46A+A-


Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Kaymakam Kadir OKATAN Başkanlığında ,İlçe Yazı İşleri Müdürü Mekser AKGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL, Şube Müdürleri Yunus HASKILIÇ, Mehmet İSPİR okul ve kurum yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben açılış konuşması Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL tarafından yapıldı.

GÖL,  “Vatandaşla Buluşma Toplantıları kapsamında Sayın Kaymakamımızın Başkanlığında gerçekleştirdiğimiz 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul ve Kurum Yöneticileri Değerlendirme Toplantısına hoş geldiniz.” diyerek sözlerine başladı.

Daha sonra İlçe genelinde mevcut, yönetici, öğretmen, personel durumu, ilçedeki yurt ve pansiyon durumu, öğrenci sayıları, taşımalı öğrenciler, İlçedeki Fatih Projesi uygulanma durumu, önümüzdeki yıl liselerde adrese dayalı olarak yapılacak kayıt sistemi ve planlaması, ilçe genelinde yapılan Fiziki Yatırımlar ve önümüzdeki yıllara ait yapılacak yatırımların planlama durumu, ilçe genelindeki Suriyeli Öğrencilerin durumu, ilçe genelinde açılan kurslar ve faaliyetler, ilçedeki özel kurumlar hakkında bilgiler sundu.

“Bu bir tanışma toplantısı ama İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bizi eğitimle ilgili genel anlamda da bilgilendirdi, siz de ilçemiz hakkında bilgi edinmiş oldunuz.” Diyerek konuşmasına başlayan Dulkadiroğlu İlçe Kaymakamı Kadir OKATAN daha sonra şu ifadelere yer verdi.

 “Tabii binalar yapılıyor, fiziki imkanlar sunuluyor ama hepimizin bildiği bir şey var, en önemli faktör öğretmen faktörüdür. Eğitim açısından bakarsak tek cümleyle şunu diyebiliriz, biz geleceği inşa ediyoruz. Yaptığımız şey ülkenin geleceğini inşa etmek, çocuklarımızı hayata hazırlamak.” Dedi.

İletişimin önemine işaret eden Kaymakam OKATAN, öğretmenlerin çocuklarımızla sağlıklı bir iletişim kurmalarının, çocukların sorunları kendi aralarında değil bizzat öğretmenin ya da idarecinin kanalıyla çözmesi gerektiğini ve bir yerde başarı varsa %50’den fazlasının iletişim olduğunu belirtti.

 Madde bağımlılığıyla ilgili çocuklarımızın hedef kitle haline geldiğine dikkat çeken Kaymakam OKATAN, bu konuda idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin duyarlı ve uyanık olmaları gerektiğini, çocuklarımızın sıkıntılarını dile getirmede sığınacağı yerin yine öğretmenlerimiz olduğunu, eğitim alanında öğretmenlerimizin en önemli işi yaptığını, bir çocuğun emanetinin bir hayatın emaneti olduğunu unutmamaları gerektiği, öğretmenlerimizin empati kurmaları gerektiğini, çocuklarımızın sorun çözme yeteneklerinin ve sosyal becerilerinin güçlendirilmesinin önemli olduğu ifadelerinde bulundu.

Toplantının sonunda soru-cevap ve değerlendirmeler yapıldı.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta “15 Temmuz Yeniden Diriliş” Konferansı Kahramanmaraş’ta “15 Temmuz Yeniden Diri...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

Kaymakam Mustafa Çek, Ahmet Bayazıt İlkokulunu Ziyaret Etti Kaymakam Mustafa Çek, Ahmet Bayazıt İlko...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

Yıldız Koleji Fen Lisesi Ve Ayyıldız Ortaokulu Bursluluk Ve Kayıt Sınavı Yıldız Koleji Fen Lisesi Ve Ayyıldız Ort...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

Dulkadiroğlu 3. Eğitim Bölgesi Müdürler Toplantısı Yapıldı Dulkadiroğlu 3. Eğitim Bölgesi Müdürler ...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Ekinözü Belediyesin’den Öğrencilere Gezi Jesti Ekinözü Belediyesin’den Ö...

Ekinözü Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ...

Kaçamaz Ailesinin Acı Günü Kaçamaz Ailesinin Acı Gün...

Onikişubat Ilıca mahallesinin saygın ailelerinden Kaçamaz Ai...

Kahramanmaraş’ta “15 Temmuz Yeniden Diriliş” Konferansı Kahramanmaraş’ta “15 Temm...

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. M. Mücahit KÜ...

Direniş’ten Dirilişe Söyleşi Programı Yapıldı Direniş’ten Dirilişe Söyl...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Suffe Kadın Gelişim ...

Halk Oyunları İl Birinciliği Turnuvası Tamamlandı Halk Oyunları İl Birincil...

Kahramanmaraş’ta 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul sp...

Romen sanatçılarının Yedikuyular Keyfi Romen sanatçılarının Yedi...

14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle Kahramanmaraş Hayal Kahve...

AK Parti’den Başhekim Türk’e Ziyaret    AK Parti’den Başhekim Tür...

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur ve Yönetim K...

Memur-Sen’den Afrin Operasyonuna destek! Memur-Sen’den Afrin Opera...

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Abdülla...

İYİ Konu İYİ Konuk İYİ Konu İYİ Konuk

İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığı, sosyal aktiviteler çerçe...

Bilgi Yuvasına Anlamlı İsim Bilgi Yuvasına Anlamlı İs...

Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensupla...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ