Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN Okul Müdürleriyle Tanıştı

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Kaymakam Kadir OKATAN Başkanlığında ,İlçe Yazı İşleri Müdürü Mekser AKGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL, Şube Müdürleri Yunus HASKILIÇ, Mehmet İSPİR okul ve kurum yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben […]

Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN Okul Müdürleriyle Tanıştı

26 Kasım 2017 - 22:46A+A-

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Kaymakam Kadir OKATAN Başkanlığında ,İlçe Yazı İşleri Müdürü Mekser AKGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL, Şube Müdürleri Yunus HASKILIÇ, Mehmet İSPİR okul ve kurum yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben açılış konuşması Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL tarafından yapıldı.

GÖL,  “Vatandaşla Buluşma Toplantıları kapsamında Sayın Kaymakamımızın Başkanlığında gerçekleştirdiğimiz 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul ve Kurum Yöneticileri Değerlendirme Toplantısına hoş geldiniz.” diyerek sözlerine başladı.

Daha sonra İlçe genelinde mevcut, yönetici, öğretmen, personel durumu, ilçedeki yurt ve pansiyon durumu, öğrenci sayıları, taşımalı öğrenciler, İlçedeki Fatih Projesi uygulanma durumu, önümüzdeki yıl liselerde adrese dayalı olarak yapılacak kayıt sistemi ve planlaması, ilçe genelinde yapılan Fiziki Yatırımlar ve önümüzdeki yıllara ait yapılacak yatırımların planlama durumu, ilçe genelindeki Suriyeli Öğrencilerin durumu, ilçe genelinde açılan kurslar ve faaliyetler, ilçedeki özel kurumlar hakkında bilgiler sundu.

“Bu bir tanışma toplantısı ama İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bizi eğitimle ilgili genel anlamda da bilgilendirdi, siz de ilçemiz hakkında bilgi edinmiş oldunuz.” Diyerek konuşmasına başlayan Dulkadiroğlu İlçe Kaymakamı Kadir OKATAN daha sonra şu ifadelere yer verdi.

 “Tabii binalar yapılıyor, fiziki imkanlar sunuluyor ama hepimizin bildiği bir şey var, en önemli faktör öğretmen faktörüdür. Eğitim açısından bakarsak tek cümleyle şunu diyebiliriz, biz geleceği inşa ediyoruz. Yaptığımız şey ülkenin geleceğini inşa etmek, çocuklarımızı hayata hazırlamak.” Dedi.

İletişimin önemine işaret eden Kaymakam OKATAN, öğretmenlerin çocuklarımızla sağlıklı bir iletişim kurmalarının, çocukların sorunları kendi aralarında değil bizzat öğretmenin ya da idarecinin kanalıyla çözmesi gerektiğini ve bir yerde başarı varsa %50’den fazlasının iletişim olduğunu belirtti.

 Madde bağımlılığıyla ilgili çocuklarımızın hedef kitle haline geldiğine dikkat çeken Kaymakam OKATAN, bu konuda idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin duyarlı ve uyanık olmaları gerektiğini, çocuklarımızın sıkıntılarını dile getirmede sığınacağı yerin yine öğretmenlerimiz olduğunu, eğitim alanında öğretmenlerimizin en önemli işi yaptığını, bir çocuğun emanetinin bir hayatın emaneti olduğunu unutmamaları gerektiği, öğretmenlerimizin empati kurmaları gerektiğini, çocuklarımızın sorun çözme yeteneklerinin ve sosyal becerilerinin güçlendirilmesinin önemli olduğu ifadelerinde bulundu.

Toplantının sonunda soru-cevap ve değerlendirmeler yapıldı.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri kumbara yaptı Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri kumbara...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yılmazı Ziyaret Etti. TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yıl...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

Emekli Müfettiş Fevzi Gök Vefat Etti. Emekli Müfettiş Fevzi Gök Vefat Etti.

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

Eğitim Bir-Sen Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yılmaz’ı Ziyaret Etti Eğitim Bir-Sen Yönetimi Millî Eğitim Müd...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri kumbara yaptı Osman Gazi Ortaokulu öğre...

Onikişubat İlçesi Osman Gazi Ortaokulu öğrencileri, Kahraman...

TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğitim Müdürü Yılmazı Ziyaret Etti. TEÇ-SEN Yönetimi Millî Eğ...

Tüm Eğitim çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN) Kahramanmaraş Şub...

Milletvekili Aycan, Hekim ile hasta karşı karşıya getirilmemeli Milletvekili Aycan, Hekim...

 MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan’ın ikt...

“Seçimler Ülke ve Elbistan İçin Çok Önemli” “Seçimler Ülke ve Elbista...

Bünyamin Kılıç, AK Parti’den aday adaylığı başvurusunu yaptı...

Başkan Küçük’ten Veda ve Teşekkür Başkan Küçük’ten Veda ve ...

İçişleri Bakanlığı Tarafından Görevden Geçici Uzaklaştırılan...

Emekli Müfettiş Fevzi Gök Vefat Etti. Emekli Müfettiş Fevzi Gök...

Aslen Afşinli Olup Mehmet Akif Mahallesinde İkamet Eden Merh...

Mahir Ünal’a,KMBGC’den  ‘Teşekkür’ Ziyareti Mahir Ünal’a,KMBGC’den ‘...

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan...

Kahramanmaraşlı Er Şehit Düştü Kahramanmaraşlı Er Şehit ...

Kahramanmaraşlı Piyade Sözleşmeli Er Cemil Kaçmaz Şehit Hava...

Kar Mesaisi Kar Mesaisi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kar yağışı olan bölgeler...

Çukurhisar Yolunda Araç Uçuruma Yuvarlandı Çukurhisar Yolunda Araç U...

Kahramanmaraş-Fırnız/Çukurhisar Yolunda  kar yağışı nedeniyl...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ