Maraşta Haber
dogalgazreklam
Maraşta Haber

Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN Okul Müdürleriyle Tanıştı

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Kaymakam Kadir OKATAN Başkanlığında ,İlçe Yazı İşleri Müdürü Mekser AKGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL, Şube Müdürleri Yunus HASKILIÇ, Mehmet İSPİR okul ve kurum yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben […]

Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN Okul Müdürleriyle Tanıştı

26 Kasım 2017 - 22:46A+A-


Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sait Kırmacı Toplantı Salonunda Kaymakam Kadir OKATAN Başkanlığında ,İlçe Yazı İşleri Müdürü Mekser AKGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL, Şube Müdürleri Yunus HASKILIÇ, Mehmet İSPİR okul ve kurum yöneticilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşına müteakiben açılış konuşması Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertan GÖL tarafından yapıldı.

GÖL,  “Vatandaşla Buluşma Toplantıları kapsamında Sayın Kaymakamımızın Başkanlığında gerçekleştirdiğimiz 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul ve Kurum Yöneticileri Değerlendirme Toplantısına hoş geldiniz.” diyerek sözlerine başladı.

Daha sonra İlçe genelinde mevcut, yönetici, öğretmen, personel durumu, ilçedeki yurt ve pansiyon durumu, öğrenci sayıları, taşımalı öğrenciler, İlçedeki Fatih Projesi uygulanma durumu, önümüzdeki yıl liselerde adrese dayalı olarak yapılacak kayıt sistemi ve planlaması, ilçe genelinde yapılan Fiziki Yatırımlar ve önümüzdeki yıllara ait yapılacak yatırımların planlama durumu, ilçe genelindeki Suriyeli Öğrencilerin durumu, ilçe genelinde açılan kurslar ve faaliyetler, ilçedeki özel kurumlar hakkında bilgiler sundu.

“Bu bir tanışma toplantısı ama İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bizi eğitimle ilgili genel anlamda da bilgilendirdi, siz de ilçemiz hakkında bilgi edinmiş oldunuz.” Diyerek konuşmasına başlayan Dulkadiroğlu İlçe Kaymakamı Kadir OKATAN daha sonra şu ifadelere yer verdi.

 “Tabii binalar yapılıyor, fiziki imkanlar sunuluyor ama hepimizin bildiği bir şey var, en önemli faktör öğretmen faktörüdür. Eğitim açısından bakarsak tek cümleyle şunu diyebiliriz, biz geleceği inşa ediyoruz. Yaptığımız şey ülkenin geleceğini inşa etmek, çocuklarımızı hayata hazırlamak.” Dedi.

İletişimin önemine işaret eden Kaymakam OKATAN, öğretmenlerin çocuklarımızla sağlıklı bir iletişim kurmalarının, çocukların sorunları kendi aralarında değil bizzat öğretmenin ya da idarecinin kanalıyla çözmesi gerektiğini ve bir yerde başarı varsa %50’den fazlasının iletişim olduğunu belirtti.

 Madde bağımlılığıyla ilgili çocuklarımızın hedef kitle haline geldiğine dikkat çeken Kaymakam OKATAN, bu konuda idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin duyarlı ve uyanık olmaları gerektiğini, çocuklarımızın sıkıntılarını dile getirmede sığınacağı yerin yine öğretmenlerimiz olduğunu, eğitim alanında öğretmenlerimizin en önemli işi yaptığını, bir çocuğun emanetinin bir hayatın emaneti olduğunu unutmamaları gerektiği, öğretmenlerimizin empati kurmaları gerektiğini, çocuklarımızın sorun çözme yeteneklerinin ve sosyal becerilerinin güçlendirilmesinin önemli olduğu ifadelerinde bulundu.

Toplantının sonunda soru-cevap ve değerlendirmeler yapıldı.

 

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Süreyya Güneş Anaokulundan Yıl Sonu Etkinliği Süreyya Güneş Anaokulundan Yıl Sonu Etki...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

Gençler’e Kudüs’ün Anlamını Kavratan Konferans Gençler’e Kudüs’ün Anlamını Kavratan Kon...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

Osmangazi Ortaokulunun TUBİTAK Bilim Fuarı İlgi gördü Osmangazi Ortaokulunun TUBİTAK Bilim Fua...

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...

KİPAŞ Mucitlerini Yetiştiriyor KİPAŞ Mucitlerini Yetiştiriyor

Kahramanmaraş’ın ,Dulkadiroğlu İlçesinde okul ve kurum yöneticileri toplantısı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürl...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Göçük Can Aldı Göçük Can Aldı

Taşeron İşçi Kanalizasyon Çalışması Kazasında Hayatını Kaybe...

“Ülkü Ocakları Gözbebeğimiz” “Ülkü Ocakları Gözbebeğim...

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı, Milliyetçi Hareke...

Sulama Kanalında Boğuldu Sulama Kanalında Boğuldu...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi dalgıçlarının ...

Süreyya Güneş Anaokulundan Yıl Sonu Etkinliği Süreyya Güneş Anaokulunda...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Süreyya Güneş Anaokulu taraf...

Taş Kırma ve Beton Üretiminde Teknoloji Dinamiği Taş Kırma ve Beton Üretim...

Günümüzde büyük boyutlu ve ağır iş yükü teşkil eden yapı gib...

Cam Programı Nedir? Ne İşe Yarar? Cam Programı Nedir? Ne İş...

Bilgisayar Destekli İmalat programı olarak açıklayabileceğim...

Gençler’e Kudüs’ün Anlamını Kavratan Konferans Gençler’e Kudüs’ün Anlamı...

İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu tarafın...

Necmettin Erban Anadolu İHL’den Resim Sergisi Necmettin Erban Anadolu İ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Necmettin Erbakan Anadolu İm...

Su Arıtma Cihazlarıyla Kaliteli Su Tüketim Deneyimi Su Arıtma Cihazlarıyla Ka...

Modern kent yaşantısında en önemli sorunların başında musluk...

Nasıl Özel Güvenlik Görevlisi Olurum? Nasıl Özel Güvenlik Görev...

Özel güvenlik personeli ihtiyacı, günümüzün yaşam koşulları,...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ