Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dulkadiroğlu İlkokulu Kütüphaneye Kavuştu

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde bulunan Dulkadiroğlu İlkokulu, Kahramanmaraş Adliyesinin kitap ve eğitim materyalleri desteğiyle  açılışı yapılarak 7 bin kitaba sahip bir kütüphaneye kavuştu.   Bu gün açılışı yapılan okul kütüphanesinin açılış programına Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı İlker YAZICI, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY, İl Emniyet Müdürü Salim CEBELOĞLU, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü  […]

Dulkadiroğlu İlkokulu Kütüphaneye Kavuştu

22 Eylül 2021 - 22:25A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde bulunan Dulkadiroğlu İlkokulu, Kahramanmaraş Adliyesinin kitap ve eğitim materyalleri desteğiyle  açılışı yapılarak 7 bin kitaba sahip bir kütüphaneye kavuştu.

 

Bu gün açılışı yapılan okul kütüphanesinin açılış programına Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı İlker YAZICI, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY, İl Emniyet Müdürü Salim CEBELOĞLU, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü  Harun KURT, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir AKÇİN,  Kahramanmaraş Barosu Avukatları, Eğitim kurumu müdürleri ve okul öğretmenleri katıldı.

Açılış öncesi Okul Müdürü Selim KUMAK, kütüphane ile ilgili  kısa bir bilgi konuşması yaptı. Kütüphanenin oluşmasında büyük emek ve gayret sarf eden Adli sicil memuru ve aynı zamanda Kızılay gönüllüsü Naile ALEVCİ, kütüphanenin başından sonuna kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

AÇILIŞA AİT FOTOĞRAF VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN  ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=6HsMHZMBbNc

 

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı İlker YAZICI, ” her bireyin kendi hayatında aktif sorumluluk alması gerektiğini düşünüyorum, bu anlamda kendi personellerimiz, başta Naile hanım olmak üzere böyle bir girişimin öncülüğünü yaptılar, bizlerde onlara destek olduk. Sosyal Sorumluluk projesi olarak gördüğümüz bu projede, ilçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz de bu kütüphanenin böyle bir okula yapılmasını uygun gördüler. Bu kütüphanenin oluşmasında öncülük eden başta Naile hanım olmak üzere tüm adliye personelimize ve diğer paydaşlara da teşekkür ediyorum, inşallah faydalı olur” dedi.

“Yeni okulumuza, yeni bir kütüphanenin kazandırılmış olmasından büyük mutluluk duyuyorum,” diyerek konuşmasına başlayan Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN,  sözlerine şu idadelerle devam etti:

“Geçen hafta komşu okulumuz  Cumhuriyet Orta okulumuz da bir kütüphane  açılışı gerçekleştirmiştik, bugün burada ana sınıfı ile beraber eğitimin temelinin atıldığı bu ilkokulumuzda daha geniş kapsamlı kütüphanemizi hep birlikte açacağız. Okumak sadece öğrencilere ait faaliyet değil, velilerimiz için, yönetici ve öğretmenlerimiz içinde bu kütüphanenin çok faydalı olacağına inanıyorum.

Çocuklarımız bir çiçek, onlara yön vermek sadece öğretmenin görevi değil, anne ve babalarımız ve herkes bu görev düşüyor. Bir söz vardır ‘bir cezaevi açacağına, bir eğitim yuvası aç ” diye. Bir kütüphanenin açılışı da bir eğitim yuvasıdır ve eğitilmiş ,güzel insanların yetişmesine bir vesiledir. Çocuklarımızın erdemli insan olma yönünde çok güzel hizmet vereceğine inanıyorum” dedi.

Protokol tarafından açılış gerçekleştirildi ve topluca kütüphane gezildi.

 

DULKADİROĞLU İLKOKULU’NDA KÜTÜPHANE AÇILIŞI

1993 yılında eğitim öğretime başlayan Dulkadiroğlu İlkokulu, Kasım 2018 yılına kadar eski binasında eğitim öğretime devam etmiş olup, aynı tarih itibariyle eski bina yıkılarak Kasım 2020 tarihine kadar üç farklı okulda eğitim öğretime devam etmiştir. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen yeni okul binasında mevcut kütüphane için Dulkadiroğlu İlkokulu müdürü Selim KUMAK tarafından girişimler başlanarak Kahramanmaraş Adliyesi ile irtibata geçilmiş Mart 2021 tarihi itibariyle de Kahramanmaraş Adliyesi tarafından kitap ve eğitim materyalleri konusunda çalışmalar başlanmıştır. Yaklaşık 6 ay gibi uzun soluklu bir çalışmanın neticesinde okul kütüphanesine 7000 civarında kitap bağış olarak getirilmiş ve öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Çevre Okullar arası işbirliği çalışması Çevre Okullar arası işbirliği çalışması...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Kıcalı’nın ev sahipliğinde bir araya gelen  b...

KARAKOÇUN 3. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ VEFA PROGRAMI KARAKOÇUN 3. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ VEFA PROGRAM...

Şiir sevdalısı Doğa’lı gençler, Bahaettin KARAKOÇ adını sonsuza dek yaşatmak için onun çok sevdiği “ıhlamur ağacı hatırasına” okul bahç...

Eğitimci İmadettin Sarı’ya vefa programı Eğitimci İmadettin Sarı’ya vefa programı...

Özel Final Lisesi Müdürü İbrahim Gülsu’nun ev sahipliğinde Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünde önceki Şube Müdürlerinden Abdulha...

İyilikder Hacı İbrahimuşağı ilkokulunu Yeniledi İyilikder Hacı İbrahimuşağı ilkokulunu Y...

Kahramanmaraş Onikişubat Hacı İbrahimuşağı  İlkokulu, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş İyilik Derneği arasında i...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Çevre Okullar arası işbirliği çalışması Çevre Okullar arası işbir...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mehmet Akif İnan İmam Hatip ...

Şube Müdürü Hüseyin Arslan’ın Acı Günü Şube Müdürü Hüseyin Arsla...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hüsey...

KARAKOÇUN 3. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ VEFA PROGRAMI KARAKOÇUN 3. ÖLÜM YILDÖNÜ...

Şiir sevdalısı Doğa’lı gençler, Bahaettin KARAKOÇ adını sons...

Eğitimci İmadettin Sarı’ya vefa programı Eğitimci İmadettin Sarı’y...

Özel Final Lisesi Müdürü İbrahim Gülsu’nun ev sahipliğinde K...

Mustafa Zincirkıran’la Fasl-ı Muhabbet Seçkisi Mustafa Zincirkıran’...

FASL-I MUHABBET ŞİİR SEÇKİSİ Çarkınız durmasın dönsün tekeri...

İyilikder Hacı İbrahimuşağı ilkokulunu Yeniledi İyilikder Hacı İbrahimuşa...

Kahramanmaraş Onikişubat Hacı İbrahimuşağı  İlkokulu, Onikiş...

Okul değil fabrika; 3 bin öğrencinin yemeği bu mutfakta pişiriliyor Okul değil fabrika; 3 bin...

Kahramanmaraş.’ın Elbistan İlçesinde Yavuz Selim Mesle...

Ülkücü Terörist Olmaz Ülkücü Terörist Olmaz

Sözde Amerika Birleşik Devletleri stratejik ortağımız, Avrup...

Şair ve Yazar Selma Dolgun’un Şiir Kitabı ‘Şimal’ Okurlarıyla Buluştu Şair ve Yazar Selma Dolgu...

Yazar ve Şair Selma Dolgun’un, birbirinden güzel şiirlerini ...

Şiirlerle Ülkeler Arasında Kültür Köprüsü Kuruldu Şiirlerle Ülkeler Arasınd...

Gothe Enstitüsü Üsküp Şubesi tarafından uygulanan ve AB Komi...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ