Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dulkadiroğlu İlkokulu Kütüphaneye Kavuştu

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde bulunan Dulkadiroğlu İlkokulu, Kahramanmaraş Adliyesinin kitap ve eğitim materyalleri desteğiyle  açılışı yapılarak 7 bin kitaba sahip bir kütüphaneye kavuştu.   Bu gün açılışı yapılan okul kütüphanesinin açılış programına Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı İlker YAZICI, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY, İl Emniyet Müdürü Salim CEBELOĞLU, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü  […]

Dulkadiroğlu İlkokulu Kütüphaneye Kavuştu

22 Eylül 2021 - 22:25A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde bulunan Dulkadiroğlu İlkokulu, Kahramanmaraş Adliyesinin kitap ve eğitim materyalleri desteğiyle  açılışı yapılarak 7 bin kitaba sahip bir kütüphaneye kavuştu.

 

Bu gün açılışı yapılan okul kütüphanesinin açılış programına Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı İlker YAZICI, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati OKAY, İl Emniyet Müdürü Salim CEBELOĞLU, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü  Harun KURT, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir AKÇİN,  Kahramanmaraş Barosu Avukatları, Eğitim kurumu müdürleri ve okul öğretmenleri katıldı.

Açılış öncesi Okul Müdürü Selim KUMAK, kütüphane ile ilgili  kısa bir bilgi konuşması yaptı. Kütüphanenin oluşmasında büyük emek ve gayret sarf eden Adli sicil memuru ve aynı zamanda Kızılay gönüllüsü Naile ALEVCİ, kütüphanenin başından sonuna kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

AÇILIŞA AİT FOTOĞRAF VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN  ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=6HsMHZMBbNc

 

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı İlker YAZICI, ” her bireyin kendi hayatında aktif sorumluluk alması gerektiğini düşünüyorum, bu anlamda kendi personellerimiz, başta Naile hanım olmak üzere böyle bir girişimin öncülüğünü yaptılar, bizlerde onlara destek olduk. Sosyal Sorumluluk projesi olarak gördüğümüz bu projede, ilçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz de bu kütüphanenin böyle bir okula yapılmasını uygun gördüler. Bu kütüphanenin oluşmasında öncülük eden başta Naile hanım olmak üzere tüm adliye personelimize ve diğer paydaşlara da teşekkür ediyorum, inşallah faydalı olur” dedi.

“Yeni okulumuza, yeni bir kütüphanenin kazandırılmış olmasından büyük mutluluk duyuyorum,” diyerek konuşmasına başlayan Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN,  sözlerine şu idadelerle devam etti:

“Geçen hafta komşu okulumuz  Cumhuriyet Orta okulumuz da bir kütüphane  açılışı gerçekleştirmiştik, bugün burada ana sınıfı ile beraber eğitimin temelinin atıldığı bu ilkokulumuzda daha geniş kapsamlı kütüphanemizi hep birlikte açacağız. Okumak sadece öğrencilere ait faaliyet değil, velilerimiz için, yönetici ve öğretmenlerimiz içinde bu kütüphanenin çok faydalı olacağına inanıyorum.

Çocuklarımız bir çiçek, onlara yön vermek sadece öğretmenin görevi değil, anne ve babalarımız ve herkes bu görev düşüyor. Bir söz vardır ‘bir cezaevi açacağına, bir eğitim yuvası aç ” diye. Bir kütüphanenin açılışı da bir eğitim yuvasıdır ve eğitilmiş ,güzel insanların yetişmesine bir vesiledir. Çocuklarımızın erdemli insan olma yönünde çok güzel hizmet vereceğine inanıyorum” dedi.

Protokol tarafından açılış gerçekleştirildi ve topluca kütüphane gezildi.

 

DULKADİROĞLU İLKOKULU’NDA KÜTÜPHANE AÇILIŞI

1993 yılında eğitim öğretime başlayan Dulkadiroğlu İlkokulu, Kasım 2018 yılına kadar eski binasında eğitim öğretime devam etmiş olup, aynı tarih itibariyle eski bina yıkılarak Kasım 2020 tarihine kadar üç farklı okulda eğitim öğretime devam etmiştir. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen yeni okul binasında mevcut kütüphane için Dulkadiroğlu İlkokulu müdürü Selim KUMAK tarafından girişimler başlanarak Kahramanmaraş Adliyesi ile irtibata geçilmiş Mart 2021 tarihi itibariyle de Kahramanmaraş Adliyesi tarafından kitap ve eğitim materyalleri konusunda çalışmalar başlanmıştır. Yaklaşık 6 ay gibi uzun soluklu bir çalışmanın neticesinde okul kütüphanesine 7000 civarında kitap bağış olarak getirilmiş ve öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ramazan Saçmalı Eğitimin Çınarlarıyla Buluştu Ramazan Saçmalı Eğitimin Çınarlarıyla Bu...

Maraş Lisesinden hocaların hocası, eğitimin çınarı Doğan Yarpuz’un organizasyonuyla bir araya gelen eğitimci kadim dostlar ,RİMSA...

Kahramanmaraş’ta Akıl ve Zeka Eğitimi Semineri Kahramanmaraş’ta Akıl ve Zeka Eğit...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Ortaokulunda Fen Bilimleri Öğretmeni Zahide Balıbay’ın eğitim görevlisi o...

Kahramanmaraş’ta “Beden dili ve etkili iletişim kursu” tamamlandı Kahramanmaraş’ta “Beden dili...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü öğretmen yetiştirme hizmetleri ve hizmetiçi birimi tarafından düzenlenen “Beden dili ve e...

Eğitimcilere “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” verildi Eğitimcilere “Bağımlılıkla Mücadel...

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerinde Milli Eğitim Müdür...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kahramanmaraş’ta Yollar Büyükşehir’le Ulaşıma Açık Tutuluyor Kahramanmaraş’ta Yo...

Büyükşehir Belediyesi; Dulkadiroğlu, Göksun ve Çağlayancerit...

Ramazan Saçmalı Eğitimin Çınarlarıyla Buluştu Ramazan Saçmalı Eğitimin ...

Maraş Lisesinden hocaların hocası, eğitimin çınarı Doğan Yar...

Kahramanmaraş’ta Akıl ve Zeka Eğitimi Semineri Kahramanmaraş’ta Ak...

Kahramanmaraş Onikişubat Zekeriya Tanrıverdi İmam Hatip Orta...

Kahramanmaraş’ta “Beden dili ve etkili iletişim kursu” tamamlandı Kahramanmaraş’ta &#...

Kahramanmaraş il milli eğitim müdürlüğü öğretmen yetiştirme ...

Eğitimcilere “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” verildi Eğitimcilere “Bağım...

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürl...

6. “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi” Kitap Dağıtımı 6. “Kahramanmaraş B...

“KAHRAMANMARAŞ BİLGİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ” KİTAP DAĞITIM TÖ...

DYK kurslarında ki öğrencilere TYT ve AYT hazırlık kitapları dağıtıldı DYK kurslarında ki öğrenc...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdülhakim Bilgili ...

Hırsızlık Suçundan Aranan Şahıs Yakalandı Hırsızlık Suçundan Aranan...

Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliğine bağlı ...

Uğur Mumcu’yu anmak… Uğur Mumcu’yu anmak…

29 yıldır kalbimizde yaşıyor! Fikirleri, günümüze ışık taşıy...

Uyuşturucu Ticareti Şüphelisi 3 Kişi Yakalandı Uyuşturucu Ticareti Şüphe...

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz görevlilerince ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ