Maraşta Haber
Maraşta Haber

Dönüklü İHO’ da Karne Töreni

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Dönüklü İmam Hatip Ortaokulu olarak açılan ve daha sonra Şehit Osman Açıkgöz İmam Hatip Ortaokulu ismini alan okulda öğrencilere karne töreni düzenlendi. Düzenlenen karne Törenine  Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen,İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Akküncü, Mustafa […]

Dönüklü İHO’ da Karne Töreni

19 Ocak 2018 - 23:33A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Dönüklü İmam Hatip Ortaokulu olarak açılan ve daha sonra Şehit Osman Açıkgöz İmam Hatip Ortaokulu ismini alan okulda öğrencilere karne töreni düzenlendi.

Habere Ait Fotoğraf İçin Tıklayın

Düzenlenen karne Törenine  Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürü Enver Gökşen,İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Akküncü, Mustafa Yılmaz , Millî Eğitim Şube Müdürü Kenan Abacı, Okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Protokolü girişte Şehit Osman Açıkgöz İmam Hatip Ortaokulu müdürü Ali Gürlek ve çalışma arkadaşları tarafından karşılandı ve öğrenciler tarafından birer buket çiçek takdim edildi.

Karne dağıtım töreni öncesi Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, bugüne kadar eğitime yaptıkları katkı ve bulunduğumuz okulun belediye tarafından yapılmış ve hizmete açılmış olması dolayısıyla Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’eplaket verdi.

İl genelinde yaklaşık 300 bin öğrencinin karne alacağı ve yaklaşık 15 bin öğretmenin tatile gireceğine işaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt daha sonra şu ifadelere yer verdi:

“ Ben öncelikli olarak bugüne kadar kazasız belasız bu süreci getiren, getirilmesinde emek veren başta eğitim çalışanlarımız olmak üzere, öğrenci velilerimize emek ve katkılardan dolay teşekkür ediyorum. Tabi 15 günlük sürenin nasıl değerlendirileceğiyle ilgili zaman zaman sorular, problemler, bilgiler paylaşılıyor. Onlarla ilgili olarak da düşüncemi fikrimi açıkça söylemek lazımsa ifade etmek isterim. Bu on beş günlük tatil bir dinlenme sürecidir. Millî Eğitim Bakanımızın talimatları doğrultusunda öğretmenlerimiz ödev vermeyecekler, öğrencilerimiz bu süreci dinlenerek, kitap okuyarak veye değişik etkinliklerle değerlendirebilirler” dedi.

Çocuklara gösterdiği samimiyet ve tavırla dikkatleri üzerine çeken Onikişubat Belediye Başkanı Mahçiçek, karnelerinin yanı sıra öğrencilere hazırlamış olduğu hikâye kitaplarını da hediye etti.

‘’Şimdi Okuma Zamanı’’

Öğrencilerle yapmış olduğu diyaloglarda yüzlerde tebessüm bıraktıran sohbetiyle açıklamalarda bulunan Mahçiçek, düşüncelerini şöyle ifade etti.

‘’2017-2018 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminde bizleri buraya davet eden Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin Akkurt’a teşekkür ederiz. Bu güzelliği, bu heyecanı evlatlarımızla birlikte yaşamaktan dolayı çok mutluyuz. Bütün çocuklarımıza, zihin açıklığı temenni eder, başarılarının devamını dilerim.’’

Mahçiçek, ‘’ Şimdi Okuma Zamanı’’ sloganını kullanarak, ‘’Sömestr tatilinde çocuklarımız dinlenip tatillerini verimli bir şekilde geçirerek, hediye ettiğimiz kitapları okusunlar’’ dedi. Ayrıca Onikişubat Belediyesi olarak Sosyal Hizmetler kapsamında yapmış olduğumuz spor salonlarından faydalanıp, eğlenceli vakit geçirmelerini diliyorum” dedi.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kahramanmaraş’ta 3-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine destek Kahramanmaraş’ta 3-6 yaş arası oku...

ÇABAÇAM EĞİTİM DESTEK BİRİMLERİ, ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ’DA 3-6 YAŞ ÇOCUKLARINA YÖNELİK EĞİTİM HİZMETİ SUNMAK ÜZERE FAALİYETE BAŞLADI...

Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlığında İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdür yardımcıları ve Şu...

Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi...

Kahramanmaraş bölgesinden devam eden kar yağışı nedeniyle yarın başlayacak eğitim başlamadan ilçelerden tatil bilgileri gelmeye başladı...

Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’da da ücretli olarak görev yapan öğretmenler, kadro hakkının kendilerine de tanınması...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Üzeyir KIZILSEKİ, Ak Partiden Milletvekili Aday Adayı Oldu. Üzeyir KIZILSEKİ, Ak Part...

Çağlayancerit İlçesi önceki Belediye Başkanlarından sevilen ...

Kahramanmaraş’ta 3-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerine destek Kahramanmaraş’ta 3-...

ÇABAÇAM EĞİTİM DESTEK BİRİMLERİ, ADIYAMAN VE KAHRAMANMARAŞ’D...

Kahramanmaraş’ta Doğa Ve Fen Okulu Ziyaret Edildi Kahramanmaraş’ta Do...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman başkanlı...

Okullar Başlamadan Tatil Haberleri Geldi Okullar Başlamadan Tatil ...

Kahramanmaraş bölgesinden devam eden kar yağışı nedeniyle ya...

Ücretli Öğretmenler ‘Kadro’ İstiyor Ücretli Öğretmenler ‘Kadr...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş’da da ücre...

İl Millî Eğitim Müdürü Kahraman, Basını Bilgilendirdi İl Millî Eğitim Müdürü Ka...

2022 yılı faaliyet raporlarını açıklayan Kahramanmaraş İl Mi...

Hataylı Misafirler Mutfak Müzesi Ve Dulkadiroğlu Konağı’nı Ziyaret Etti Hataylı Misafirler Mutfak...

Bir dizi ziyaret için Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Hatay K...

Başkan Mahçiçek; En güzel EXPO’nun nasıl yapılacağını tüm dünyaya göstermeliyiz Başkan Mahçiçek; En güzel...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türkiye’nin dör...

ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ! ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ!

Rahmetli Barış Manço, ülkemizde 7’den 77’ye herkesin sevdiği...

Kahramanmaraş ÖDM’den SPSS Kullanım Kursu Kahramanmaraş ÖDM’d...

Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezinde öğretmenlerin i...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ