Maraşta Haber
Maraşta Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı Yapıldı

    Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı İlimiz Kahramanmaraş’ta dahil 17 Mart 2013 Pazar günü saat 10.00’da 81 il merkezinde yapıldı.     Sınavın sağlıklı yapılması adına saat 09.00’da okullarda okul yöneticileri tarafından sınavda görev alan öğretmenlere toplantı düzenlendi.  Kahramanmaraş Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesindeki toplantıya MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü- Ölçme ve Yerleştirme […]

Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı Yapıldı

17 Mart 2013 - 12:34A+A-

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı İlimiz Kahramanmaraş’ta dahil 17 Mart 2013 Pazar günü saat 10.00’da 81 il merkezinde yapıldı.

 

 

Sınavın sağlıklı yapılması adına saat 09.00’da okullarda okul yöneticileri tarafından sınavda görev alan öğretmenlere toplantı düzenlendi.  Kahramanmaraş Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesindeki toplantıya MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü- Ölçme ve Yerleştirme ve Değerlendirme Grup Başkalığından Ramazan Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Sınavlardan sorumlu Şube Müdürü Hatice Görgülü, Okul Müdürü Fehmi Paksoy, Müdür Yardımcıları Ali Çil, Nuh Uçar katıldı ve sınavda görev alanların dikkat edeceği hususlar, karşılaşılacak problemlerle ilgili çözüm önerileri bir kez daha hatırlatıldı.

 

 

Sınıflarda görev alacak başkanlar, gözetmenler ve yedek görevliler kura çekmek yoluyla belirlendi ve daha sonra sınav evrakları imza karşılığında teslim edildi. Sınava girecek bay ve bayan adaylar emniyet güçleri tarafından kontrolleri yapılarak sınıflara alındı.

 

 

Saat:10.00 de başlayan sınavda adaylara; yeterlik sınavında, her grup için ayrı-ayrı olmak üzere test usulü çoktan seçmeli her soru 1,25 puan olmak üzere 80 soru yöneltildi ve sınav süresi için 90 (doksan) dakika zaman verildi.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğinin 13 üncü maddesi gereğince sınavda başarılı sayılmak için 70 puan almak şarttır.

 

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda hatalı bulunan soru/sorular adaylar lehine doğru kabul edilerek değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır.

 

Adaylar sınav sonuçlarını, 11.04.2013 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr

internet adresi “Merkezi Sistem Sınavları” bölümünden öğrenebileceklerdir.

 

 

Sınav anında bir aksaklığa meydan vermemek için, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve Bina Sınav sorumlusu H.Hasan Kozan  diğer yöneticiler tarafından her türlü önlemler alınıp, sınav merkezleri gezilip sınav akışı denetlendi.

 

Sınav Sorularına ve Sınav Sonuçlarına İtirazlar

 

a)    Adaylar, sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını soru ve cevap anahtarının http://www.meb.gov.tr internet sitesinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) işgünü içerisinde Diyanet İşleri Başkanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına yapacaklardır. Başkanlık, sınav sorularına ilişkin itirazları değerlendirerek 10 (on) işgünü içerisinde adaya bilgi verecektir.

 

b)    Adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise, sınav sonuçlarının http://www.meb.gov.tr internet sitesinde yayımlanmasından itibaren en geç 10 (on) işgünü içerisinde YEĞİTEK’e yapacaklardır. YEĞİTEK, sınav sonuçlarına ve uygulamasına ilişkin itirazların cevabını 10 (on) işgünü içerisinde adaya bildirecektir.

 

c)    Adayların, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına ilişkin YEĞİTEK’e yapacakları itiraz başvurularını, YEĞİTEK Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası Başkent/Ankara Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 10 TL (On TL KDV Dahil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile birlikte yapmaları gerekmektedir. Banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan itirazlar ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

 

d) Sınavlara yapılacak itirazlar konusunda bu maddede belirtilen usule aykırı itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

 

DSC_0910 DSC_0919 DSC_0921 DSC_0927 DSC_0937 DSC_0947 DSC_0951 DSC_0953 DSC_0958 DSC_0961 DSC_0962 DSC_0963 DSC_0964

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı...

    Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı İlimiz Kahramanmaraş’ta dahil 17 Mart 2013 Pazar günü saat 10.00’da 81 il merke...

Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale” Sergisi Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale...

    Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı İlimiz Kahramanmaraş’ta dahil 17 Mart 2013 Pazar günü saat 10.00’da 81 il merke...

Menekşe Anaokulundan Hatim-i Şerif Programı Menekşe Anaokulundan Hatim-i Şerif Progr...

    Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı İlimiz Kahramanmaraş’ta dahil 17 Mart 2013 Pazar günü saat 10.00’da 81 il merke...

Başarı Yolunda “Gençlerle Başbaşa” Başarı Yolunda “Gençlerle Başbaşa&...

    Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı İlimiz Kahramanmaraş’ta dahil 17 Mart 2013 Pazar günü saat 10.00’da 81 il merke...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(6 Yorum)

SON EKLENEN HABERLER
BİZİM DÂVÂMIZ-HANİFİ KARA BİZİM DÂVÂMIZ-HANİFİ KARA...

Ertuğrul Bey oğluna şu sözleri söylemiş “Bizim dâvâmız...

“Bu Sevgi Karşılıksız Kalmayacak” “Bu Sevgi Karşılıksız Kal...

Millet İttifakı İYİ Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Abd...

Ali Kınık ve Mümin Sarıkaya Elbistan’ı Salladı Ali Kınık ve Mümin Sarıka...

Cumhur İttifakı AK Parti Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehm...

Kardeş Okullar Nevruzu Birlikte Kutladı Kardeş Okullar Nevruzu Bi...

Kardeş olan iki okul Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesin...

TBB’den Elbistan Belediyesine Sağlık Hibesi TBB’den Elbistan Belediye...

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Elbistan Belediyesi’ne va...

Ne ilk ne de son serzenişimdir! Ne ilk ne de son serzeniş...

Bin bir zulüm ve haksızlıkla kalplerini tarumar ettiğiniz, h...

Senem Ayşe Anaokulundan “Çanakkale” Sergisi Senem Ayşe Anaokulundan &...

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçesi Senem Ayşe Ana Okulu...

Ülkü Ocakları Başkanı Kayış’ın, Nevruz Bayramı Mesajı Ülkü Ocakları Başkanı Kay...

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış, 21 Mart N...

Sermet Yıldız,Siirt’te ziyaret etmedik yer bırakmadı Sermet Yıldız,Siirt’te zi...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi tarafından Siirt’te...

Menekşe Anaokulundan Hatim-i Şerif Programı Menekşe Anaokulundan Hati...

Kahramanmaraş Onikişubat Menekşe Anaokulu 18 Mart Çanakkale ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ