Maraşta Haber
Maraşta Haber

Beslenme Dostu Okullara Eğitim Verildi

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un katılımı ile gerçekleşti. Beslenme Dostu Okul: Ülke genelinde okullardaki öğrencilerin Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının geliştirilmesi için […]

Beslenme Dostu Okullara Eğitim Verildi

23 Ekim 2016 - 21:57A+A-

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un katılımı ile gerçekleşti.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Beslenme Dostu Okul: Ülke genelinde okullardaki öğrencilerin Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının geliştirilmesi için illerde Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün yürütmüş olduğu bir programdır.

İlde daha fazla okula yaymak için İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Obezite Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi ve İl Milli Eğitim Mesleki Eğitim ve Teknik Biriminin organizasyonu ile tüm ilçelerimizde okul müdürlerine yönelik eğitim planlanmıştır.

Eğitimin açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptı ve şu ifadelere yer verdi:

“Halk sağlığınızın çok kıymetli yöneticileri, değerli mesai arkadaşlarım, öncelikle hepinize günaydın, hayırlı sabahlar diliyorum. Öncelikli olarak birkaç konuyu sizlerle paylaşmak isterim. Birincisi bu beslenme ile ilgili, artık beslenme karakterlerimiz değişmeye başladığı, buna bağlı olarak da artık hastalıklarınızı değişmeye başladı. Dolayısıyla Bu hastalıkları tedavi edebilmek, daha önceden koruyucu tedbir alabilmek için hem kendimizin, hem de öğrencilerimizi bilinçlendirilmesi gerekiyor. Bunun için de Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte çeşitli çalışmalar yapıyoruz, okullarımızda yönetimleri ile ilgili bilgilendirmeler yapıyor, kantinlerimizi de dikkat ettiğimiz belli noktalara getirmeye çalışıyor ve belli süreçleri uyguluyoruz.

Aslında bir işin doğrusunu söylemek lazımsa hepimiz fason yiyecekleri, her şeyi hoyratça kullanıyor, çok israf ediyoruz, havayı çok israf ediyoruz, kirletiyoruz, kıyafeti çok kullanıyoruz. Hatta bireysel anlamda ve kişisel anlamda söylemek lazım ise insanın değerini de çok fazla bilmiyoruz diye düşünüyorum. Dolayısıyla belki doğayla kendimizde çevremizde yeniden barışık bir hayata dönmemiz gerekiyor Bu eğitimler Biraz da onları amaçlıyor bunun için halk sağlığı ile yapmış olduğumuz çalışma Bundan sonraki süreçte de inşallah devam edecektir.

Arkadaşlar biz Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile uzun bir zamandan beri hem beslenme ile ilgili hem obeziteyle ilgili olarak sağlıklı yaşam yürüyüşü ve dahil olmak üzere belli çalışmalar yapıyoruz bundan sonra da ki bu sürecin devam edeceğini ifade ediyor sağlık müdürümüzün burada bulunmamış olması bu programların dikkate alınmamış olduğunu asla göstermiyor Bununla ilgili olarak Bizim daha çok bilgilerine ihtiyacımız var Ben katılan arkadaşlara şahsında Sağlık Müdürlüğümüze de bizim ve sizlerin selamını iletmeleri arzu ediyorum hepinize Başarı dileklerimi iletiyor selamlarımı saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu konuşmadan sonra Obezite,Diy. Ve Mt. Hast.Birim Sorumlusu Merve Köçer tarafından ‘Çocuklarda Beslenme Bozuklukları, Fiziksel İnaktivitenin Zararları ve Beslenme Dostu Okul Olmak İçin Neler Yapılmalı’ konulu eğitimler verildi.

“Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitime, Maarif Müfettişleri başkanı Fevzi Küçük,Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paysoy, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü H.Emre Gökşeni, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı 120 okulun müdürü katıldı.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...

Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un veda Mesajı Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’u...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...

Yeni Millî Eğitim Müdürü Kahramanmaraş’ta Yeni Millî Eğitim Müdürü Kahramanmaraş&#...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...

Akkurt’a Veda Ziyareti Akkurt’a Veda Ziyareti

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Okul Yapımı İçin Protokol İmzalandı Okul Yapımı İçin Protokol...

Hasan ve Zehra Tıraş Vakfı adına vakıf Yönetim Kurulu Başkan...

Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un veda Mesajı Millî Eğitim Müdürü Mehme...

Millî Eğitim Bakanlığında görevlendirilen, İl Millî Eğitim M...

Abdülaziz Aydın Yeniden Şube Başkanı Abdülaziz Aydın Yeniden Ş...

Kahramanmaraş Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Abdül...

Yeni Millî Eğitim Müdürü Kahramanmaraş’ta Yeni Millî Eğitim Müdürü ...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Olarak ataması yapılan ...

Akkurt’a Veda Ziyareti Akkurt’a Veda Ziyar...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt̵...

Dayak Olayı İçin Soruşturma Başlatıldı Dayak Olayı İçin Soruştur...

Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesine bağlı Tombak Köyünde ...

Mustafa Kemal Atatürk Kahramanmaraş’ta törenlerle anıldı Mustafa Kemal Atatürk Kah...

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal A...

Kahramanmaraş’a Şehit Ateşi Düştü Kahramanmaraş’a Şeh...

Hakkari’nin Şemdinli İçesinde Meydana Gelen Patlamada ...

Mahçiçek “ Atatürk’ü Saygı ve Rahmetle Anıyoruz” Mahçiçek “ Atatürk’ü Sayg...

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 10 Kasım Gazi M...

Adaylığını açıklayan Özdemir, “Afşin’in Vizyona ihtiyacı var” Adaylığını açıklayan Özde...

Adalet ve Kalkınma Partisi Afşin Belediye Başkan Aday Adayı ...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ