Maraşta Haber
Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal
Maraşta Haber

Beslenme Dostu Okullara Eğitim Verildi

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un katılımı ile gerçekleşti. Beslenme Dostu Okul: Ülke genelinde okullardaki öğrencilerin Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının geliştirilmesi için […]

Beslenme Dostu Okullara Eğitim Verildi

23 Ekim 2016 - 21:57A+A-

Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Adayı Habibe Öcal

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un katılımı ile gerçekleşti.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Beslenme Dostu Okul: Ülke genelinde okullardaki öğrencilerin Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının geliştirilmesi için illerde Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün yürütmüş olduğu bir programdır.

İlde daha fazla okula yaymak için İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Obezite Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi ve İl Milli Eğitim Mesleki Eğitim ve Teknik Biriminin organizasyonu ile tüm ilçelerimizde okul müdürlerine yönelik eğitim planlanmıştır.

Eğitimin açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptı ve şu ifadelere yer verdi:

“Halk sağlığınızın çok kıymetli yöneticileri, değerli mesai arkadaşlarım, öncelikle hepinize günaydın, hayırlı sabahlar diliyorum. Öncelikli olarak birkaç konuyu sizlerle paylaşmak isterim. Birincisi bu beslenme ile ilgili, artık beslenme karakterlerimiz değişmeye başladığı, buna bağlı olarak da artık hastalıklarınızı değişmeye başladı. Dolayısıyla Bu hastalıkları tedavi edebilmek, daha önceden koruyucu tedbir alabilmek için hem kendimizin, hem de öğrencilerimizi bilinçlendirilmesi gerekiyor. Bunun için de Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte çeşitli çalışmalar yapıyoruz, okullarımızda yönetimleri ile ilgili bilgilendirmeler yapıyor, kantinlerimizi de dikkat ettiğimiz belli noktalara getirmeye çalışıyor ve belli süreçleri uyguluyoruz.

Aslında bir işin doğrusunu söylemek lazımsa hepimiz fason yiyecekleri, her şeyi hoyratça kullanıyor, çok israf ediyoruz, havayı çok israf ediyoruz, kirletiyoruz, kıyafeti çok kullanıyoruz. Hatta bireysel anlamda ve kişisel anlamda söylemek lazım ise insanın değerini de çok fazla bilmiyoruz diye düşünüyorum. Dolayısıyla belki doğayla kendimizde çevremizde yeniden barışık bir hayata dönmemiz gerekiyor Bu eğitimler Biraz da onları amaçlıyor bunun için halk sağlığı ile yapmış olduğumuz çalışma Bundan sonraki süreçte de inşallah devam edecektir.

Arkadaşlar biz Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile uzun bir zamandan beri hem beslenme ile ilgili hem obeziteyle ilgili olarak sağlıklı yaşam yürüyüşü ve dahil olmak üzere belli çalışmalar yapıyoruz bundan sonra da ki bu sürecin devam edeceğini ifade ediyor sağlık müdürümüzün burada bulunmamış olması bu programların dikkate alınmamış olduğunu asla göstermiyor Bununla ilgili olarak Bizim daha çok bilgilerine ihtiyacımız var Ben katılan arkadaşlara şahsında Sağlık Müdürlüğümüze de bizim ve sizlerin selamını iletmeleri arzu ediyorum hepinize Başarı dileklerimi iletiyor selamlarımı saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu konuşmadan sonra Obezite,Diy. Ve Mt. Hast.Birim Sorumlusu Merve Köçer tarafından ‘Çocuklarda Beslenme Bozuklukları, Fiziksel İnaktivitenin Zararları ve Beslenme Dostu Okul Olmak İçin Neler Yapılmalı’ konulu eğitimler verildi.

“Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitime, Maarif Müfettişleri başkanı Fevzi Küçük,Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paysoy, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü H.Emre Gökşeni, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı 120 okulun müdürü katıldı.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplantısı Yapıldı. Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplan...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyon...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Toplantısı Yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Top...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...

Rehberlik çalıştayları 2. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı Rehberlik çalıştayları 2. Dönem sonu değ...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması Toplantısı Yapıldı. Şiddetin Önlenmesi ve Aza...

Şiddetin Önlenmesi ve Azaltılması,ile ilgili İl Yürütme Kuru...

Abid Akar İçin Mevlid-i Şerif Abid Akar İçin Mevlid-i Ş...

4 Mayıs 2018 Cuma günü aniden rahatsızlanarak vefat eden Oni...

Zeytin Ağaçlarını Yakıp Kaçtılar Zeytin Ağaçlarını Yakıp K...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Mimar Sinan Mahallesi Hz. Ha...

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı Rehberlik Hizmetleri İl D...

Rehberlik hizmetleri yıl sonu il danışma komisyonu toplantıs...

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurullar Toplantısı Yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürle...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü 12 Şubat Toplantı sa...

İYİ Parti Kahramanmaraş’ta da Birinci Parti Olacak İYİ Parti Kahramanmaraş’t...

Cumhurbaşkanı Adayı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i...

Rehberlik çalıştayları 2. Dönem sonu değerlendirme toplantısı yapıldı Rehberlik çalıştayları 2....

2017-2018 Eğitim – Öğretim yılı 2. dönem sonu çalıştay...

“Elbistan ve Maraş’ta Coştuk” “Elbistan ve Maraş’ta Coş...

Ramazan Bayramı Programı ve seçim çalışmaları için memleketi...

“Uyuyan Dev Uyandı” “Uyuyan Dev Uyandı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal...

İYİ Partili Özdarendeli Bayramda da Boş Durmadı İYİ Partili Özdarendeli B...

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren İYİ Parti Kahramanmar...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ