Maraşta Haber
Maraşta Haber

Beslenme Dostu Okullara Eğitim Verildi

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un katılımı ile gerçekleşti. Beslenme Dostu Okul: Ülke genelinde okullardaki öğrencilerin Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının geliştirilmesi için […]

Beslenme Dostu Okullara Eğitim Verildi

23 Ekim 2016 - 21:57A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un katılımı ile gerçekleşti.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Beslenme Dostu Okul: Ülke genelinde okullardaki öğrencilerin Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının geliştirilmesi için illerde Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün yürütmüş olduğu bir programdır.

İlde daha fazla okula yaymak için İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Obezite Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi ve İl Milli Eğitim Mesleki Eğitim ve Teknik Biriminin organizasyonu ile tüm ilçelerimizde okul müdürlerine yönelik eğitim planlanmıştır.

Eğitimin açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptı ve şu ifadelere yer verdi:

“Halk sağlığınızın çok kıymetli yöneticileri, değerli mesai arkadaşlarım, öncelikle hepinize günaydın, hayırlı sabahlar diliyorum. Öncelikli olarak birkaç konuyu sizlerle paylaşmak isterim. Birincisi bu beslenme ile ilgili, artık beslenme karakterlerimiz değişmeye başladığı, buna bağlı olarak da artık hastalıklarınızı değişmeye başladı. Dolayısıyla Bu hastalıkları tedavi edebilmek, daha önceden koruyucu tedbir alabilmek için hem kendimizin, hem de öğrencilerimizi bilinçlendirilmesi gerekiyor. Bunun için de Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte çeşitli çalışmalar yapıyoruz, okullarımızda yönetimleri ile ilgili bilgilendirmeler yapıyor, kantinlerimizi de dikkat ettiğimiz belli noktalara getirmeye çalışıyor ve belli süreçleri uyguluyoruz.

Aslında bir işin doğrusunu söylemek lazımsa hepimiz fason yiyecekleri, her şeyi hoyratça kullanıyor, çok israf ediyoruz, havayı çok israf ediyoruz, kirletiyoruz, kıyafeti çok kullanıyoruz. Hatta bireysel anlamda ve kişisel anlamda söylemek lazım ise insanın değerini de çok fazla bilmiyoruz diye düşünüyorum. Dolayısıyla belki doğayla kendimizde çevremizde yeniden barışık bir hayata dönmemiz gerekiyor Bu eğitimler Biraz da onları amaçlıyor bunun için halk sağlığı ile yapmış olduğumuz çalışma Bundan sonraki süreçte de inşallah devam edecektir.

Arkadaşlar biz Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile uzun bir zamandan beri hem beslenme ile ilgili hem obeziteyle ilgili olarak sağlıklı yaşam yürüyüşü ve dahil olmak üzere belli çalışmalar yapıyoruz bundan sonra da ki bu sürecin devam edeceğini ifade ediyor sağlık müdürümüzün burada bulunmamış olması bu programların dikkate alınmamış olduğunu asla göstermiyor Bununla ilgili olarak Bizim daha çok bilgilerine ihtiyacımız var Ben katılan arkadaşlara şahsında Sağlık Müdürlüğümüze de bizim ve sizlerin selamını iletmeleri arzu ediyorum hepinize Başarı dileklerimi iletiyor selamlarımı saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu konuşmadan sonra Obezite,Diy. Ve Mt. Hast.Birim Sorumlusu Merve Köçer tarafından ‘Çocuklarda Beslenme Bozuklukları, Fiziksel İnaktivitenin Zararları ve Beslenme Dostu Okul Olmak İçin Neler Yapılmalı’ konulu eğitimler verildi.

“Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitime, Maarif Müfettişleri başkanı Fevzi Küçük,Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paysoy, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü H.Emre Gökşeni, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı 120 okulun müdürü katıldı.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
65 Yaş Üstünün Bayram Hediyesi, Bilal Akoğlu’ndan 65 Yaş Üstünün Bayram Hediyesi, Bilal Ak...

Göksun Halk Eğitimi Merkezine müdür olarak atandığı andan itibaren Halk Eğitimi konusunda farklı ve yapıcı projeler hazırlayarak adını ...

Sevim Şirikçi MTAL’den “Biz Bize Yeteriz” Sevim Şirikçi MTAL’den “Biz Bize Y...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Sevim Şirikci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yöneticileri ve öğretmenleri “Biz Bize YeterizR...

BANA BİR MASAL ANLAT ÖĞRETMENİM BANA BİR MASAL ANLAT ÖĞRETMENİM

Türkoğlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Koronavirüs sürecinde öğretmen ve öğrencilerin okul ve sınıf ortamından, eğitim ve öğretim ortamın...

Onikişubat İlçe MEM’den LGS Konferansı Onikişubat İlçe MEM’den LGS Konfer...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Bulut, Şube Müdürü Süleyman Dal ile birlikte İlçede bulunan tüm ortaokul müdürle...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Koronavirüs’te en son durum Koronavirüs’te en s...

Sağlık Bakanı  Dr.Fahrettin Koca ,Twitter hesabından paylaşt...

Kahramanmaraş’ta 20 Yaş Altı’nın Yasak Durumu Kahramanmaraş’ta 20...

Sosyal Medya üzerinden Coronavirüsle ilgili birçok yasağın k...

65 Yaş Üstünün Bayram Hediyesi, Bilal Akoğlu’ndan 65 Yaş Üstünün Bayram Hed...

Göksun Halk Eğitimi Merkezine müdür olarak atandığı andan it...

ÜÇ ÇEŞME ÜÇ ÇEŞME

Üç şâirin, çeşmesinden su içtim Mehmet Âkif, Necip Fâzıl, Ka...

29 Mayıs 2020 Kahramanmaraş’ta Cuma Namazı Kılınacak Camilerin Listesi 29 Mayıs 2020 Kahramanmar...

İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs salgınıyla ilgili m...

Kahramanmaraş’a Mayıs Ayında Kar Yağdı Kahramanmaraş’a May...

Sıcakların başladığı, yaz ayının sıcaklarının hissedilmeye b...

Ramazan Bayramı’nda sağlıklı beslenme için bu habere dikkat edin! Ramazan Bayramı’nda sağlı...

Beslenme ve diyet uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Indrani Kalkan, bu y...

Zonguldak bayram namazı saat kaçta ? İl İl Ramazan bayram namazı saatleri Zonguldak bayram namazı s...

Onbir ayın sultan Ramazan’ın sonlarına doğru geldiğimiz bugü...

Yozgat bayram namazı saat kaçta ? İl İl Ramazan bayram namazı saatleri Yozgat bayram namazı saat...

Onbir ayın sultan Ramazan’ın sonlarına doğru geldiğimiz bugü...

Yalova bayram namazı saat kaçta ? İl İl Ramazan bayram namazı saatleri Yalova bayram namazı saat...

Onbir ayın sultan Ramazan’ın sonlarına doğru geldiğimiz bugü...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ