Maraşta Haber
Maraşta Haber

Beslenme Dostu Okullara Eğitim Verildi

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un katılımı ile gerçekleşti. Beslenme Dostu Okul: Ülke genelinde okullardaki öğrencilerin Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının geliştirilmesi için […]

Beslenme Dostu Okullara Eğitim Verildi

23 Ekim 2016 - 21:57A+A-

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi salonunda İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un katılımı ile gerçekleşti.

Habere Ait Fotoğraflar İçin Tıklayın

Beslenme Dostu Okul: Ülke genelinde okullardaki öğrencilerin Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının geliştirilmesi için illerde Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğünün yürütmüş olduğu bir programdır.

İlde daha fazla okula yaymak için İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Obezite Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Birimi ve İl Milli Eğitim Mesleki Eğitim ve Teknik Biriminin organizasyonu ile tüm ilçelerimizde okul müdürlerine yönelik eğitim planlanmıştır.

Eğitimin açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt yaptı ve şu ifadelere yer verdi:

“Halk sağlığınızın çok kıymetli yöneticileri, değerli mesai arkadaşlarım, öncelikle hepinize günaydın, hayırlı sabahlar diliyorum. Öncelikli olarak birkaç konuyu sizlerle paylaşmak isterim. Birincisi bu beslenme ile ilgili, artık beslenme karakterlerimiz değişmeye başladığı, buna bağlı olarak da artık hastalıklarınızı değişmeye başladı. Dolayısıyla Bu hastalıkları tedavi edebilmek, daha önceden koruyucu tedbir alabilmek için hem kendimizin, hem de öğrencilerimizi bilinçlendirilmesi gerekiyor. Bunun için de Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte çeşitli çalışmalar yapıyoruz, okullarımızda yönetimleri ile ilgili bilgilendirmeler yapıyor, kantinlerimizi de dikkat ettiğimiz belli noktalara getirmeye çalışıyor ve belli süreçleri uyguluyoruz.

Aslında bir işin doğrusunu söylemek lazımsa hepimiz fason yiyecekleri, her şeyi hoyratça kullanıyor, çok israf ediyoruz, havayı çok israf ediyoruz, kirletiyoruz, kıyafeti çok kullanıyoruz. Hatta bireysel anlamda ve kişisel anlamda söylemek lazım ise insanın değerini de çok fazla bilmiyoruz diye düşünüyorum. Dolayısıyla belki doğayla kendimizde çevremizde yeniden barışık bir hayata dönmemiz gerekiyor Bu eğitimler Biraz da onları amaçlıyor bunun için halk sağlığı ile yapmış olduğumuz çalışma Bundan sonraki süreçte de inşallah devam edecektir.

Arkadaşlar biz Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ile uzun bir zamandan beri hem beslenme ile ilgili hem obeziteyle ilgili olarak sağlıklı yaşam yürüyüşü ve dahil olmak üzere belli çalışmalar yapıyoruz bundan sonra da ki bu sürecin devam edeceğini ifade ediyor sağlık müdürümüzün burada bulunmamış olması bu programların dikkate alınmamış olduğunu asla göstermiyor Bununla ilgili olarak Bizim daha çok bilgilerine ihtiyacımız var Ben katılan arkadaşlara şahsında Sağlık Müdürlüğümüze de bizim ve sizlerin selamını iletmeleri arzu ediyorum hepinize Başarı dileklerimi iletiyor selamlarımı saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bu konuşmadan sonra Obezite,Diy. Ve Mt. Hast.Birim Sorumlusu Merve Köçer tarafından ‘Çocuklarda Beslenme Bozuklukları, Fiziksel İnaktivitenin Zararları ve Beslenme Dostu Okul Olmak İçin Neler Yapılmalı’ konulu eğitimler verildi.

“Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitime, Maarif Müfettişleri başkanı Fevzi Küçük,Millî Eğitim Şube Müdürü Ramazan Paysoy, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü H.Emre Gökşeni, Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı 120 okulun müdürü katıldı.

Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bahaettin Karakoç’un Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı Bahaettin Karakoç’un Şiirlerini Gü...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...

Öğretmen Yetiştirmede KSÜ-MEM İşbirliği Öğretmen Yetiştirmede KSÜ-MEM İşbirliği...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...

AKEDAŞ İlkokulunda Veliler Sınavda Yarıştı AKEDAŞ İlkokulunda Veliler Sınavda Yarış...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları “Necip Fazıl Kısakürek” Paneli Anadolu Mektebi Yazar Okumaları “Necip F...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesinde bulunan okul müdürleri ile “Beslenme Dostu Okullar” konulu  eğitim toplantısı Çukurova Elektrik Anad...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Aranan Cinayet Zanlısı Cezaevinde Aranan Cinayet Zanlısı Ce...

Elbistan’da yaklaşık 13 yıl önce işlenen cinayetle ilgili ol...

Büyük Yangında Zarar 3 Milyon Büyük Yangında Zarar 3 Mi...

 Elbistan, Afşin ve bölgesinde 25 yılı aşkın bir süredir hiz...

Kadınlar, Piazza’da “Sevgi dolu” yastıklar diktiler Kadınlar, Piazza’da “Sevg...

Kahramanmaraş/ Kahramanmaraşlı kadınlar, Piazza Alışveriş ve...

Bahaettin Karakoç’un Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması Sonuçlandı Bahaettin Karakoç’u...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce Lise ve dengi oku...

Öğretmen Yetiştirmede KSÜ-MEM İşbirliği Öğretmen Yetiştirmede KSÜ...

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi...

AKEDAŞ İlkokulunda Veliler Sınavda Yarıştı AKEDAŞ İlkokulunda Velile...

Kahramanmaraş Onikişubat AKEDAŞ İlkokulu tarafından velilere...

Dulkadiroğlu’nda Belediye Başkan Yardımcıları Belirlendi Dulkadiroğlu’nda Belediye...

Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevine Ali Arif ...

Kahramanmaraş Öğretmen Okulu mezunları tarih yazdı Kahramanmaraş Öğretmen Ok...

1960-70’li yıllarda lise muadili üç yıllık “Maraş Kız ...

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları “Necip Fazıl Kısakürek” Paneli Anadolu Mektebi Yazar Oku...

Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Anadolu...

METEOROLOJİ YİNE UYARDI METEOROLOJİ YİNE UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni bir uyarı yapıla...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ