Maraşta Haber
Maraşta Haber

Beden Eğitimi Öğretmenleriyle Toplantı

    Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan; Kahramanmaraş merkez ilçede görev yapan Beden Eğitimi öğretmenleriyle bir araya gelerek; eğitimde ve okullarda Beden Eğitimi derslerinin önemi ve öğretmenlerin görev ve sorumlulukları konusunda bir toplantı yaptı. Toplantıya ilgili şube müdürleri Eyüp Karataş ve Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Karadutlu’ da katıldı.   İki bölüm halinde gerçekleşen toplantının ilk […]

Beden Eğitimi Öğretmenleriyle Toplantı

01 Mart 2013 - 11:29A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

 

 

Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan; Kahramanmaraş merkez ilçede görev yapan Beden Eğitimi öğretmenleriyle bir araya gelerek; eğitimde ve okullarda Beden Eğitimi derslerinin önemi ve öğretmenlerin görev ve sorumlulukları konusunda bir toplantı yaptı. Toplantıya ilgili şube müdürleri Eyüp Karataş ve Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Karadutlu’ da katıldı.

 

İki bölüm halinde gerçekleşen toplantının ilk bölümünde Milli Eğitim Müdürü bir konuşma yaparak; beden eğitimi dersinin önemi ve eğitime katkılarını, okullarda sorunsuz bir eğitim ve toplumda iyi insan ve sporcu yetiştirmede öğretmenlerin görevinin önemini beden eğitimi öğretmenlerinden beklentilerini dile getirdi, ikinci bölümünde ise; beden eğitimi öğretmenlerin uygulamada karşılaştıkları sorunlar, çözüm önerileri ve eğitimde kaliteyi ve başarıyı artırmak için neler yapabiliriz konusunda önerileri dinlendi.

 

Milli Eğitim Müdürü Mesut  Alkan; beden eğitimi dersinin önemini anlatırken öğrencilerimizin başarısının zekiliğinden kaynaklandığını kafalarıyla ayakları arasında bağlantı kurulmasını, akademik başarılarının yanında fiziksel ve sosyal gelişimlerini tamamlamada sporun ne kadar önemli olduğunu belirtti. Öğrencinin annesiyle, babasıyla hatta arkadaşıyla bile paylaşmadığını sizlere açabiliyor, sizinle paylaşabiliyor; bu çok önemli bir durum, bu durumu iyi değerlendirmelisiniz. Sıkça tekrarladığım bir cümlemi burada sizlerle de paylaşmak istiyorum: Eğer toplum iyi insanlarla dolarsa bunun şerefi biz eğitimcilerin olacaktır, Eğer kötü insanlarla dolarsa bunun vebali de biz eğitimcilerin olacaktır. Bizler şerefe talibiz. Sabah gelip odasına kapanan, bir takım form ve evrak içerisinde kaybolan bir beden eğitimi öğretmeni istemiyorum. Okul yönetimiyle, öğretmenlerle, velilerle sürekli irtibat ve diyalog halinde olan, öğrencilerin arasında, odası sürekli öğrencilerle açık ve danışılan görüşülen öğretmenler olmanızı istiyoruz.

IMG_4022

“Başarının onda dokuzunun emek birinin de yetenek” olduğunu unutmayalım. Çocuklarımızın gelişiminde gerekli ilgi ve alakanın esirgenmemesini “Demire bile ısıtmadan şekil verilemez”  sporun da her yaşta yapılması gerektiğini, ancak; çocuklarımızın yapacağı sporun miktarının çok iyi ayarlanmasını, mezun olup, belli bir üniversiteye yerleşemeyen çocuklarımızı da sporun içine çekerek onları yetenekleri doğrultusunda uzmanlaştırıcı faaliyetlerde bulunmalıyız. ”Bilinçli aile başarılı öğrenci” projesinde veli eğitimi ve veli bilinçlendirilmesi çok önemli. Hem akademik başarıya katkı sağlayacak, hem de disiplin olayları, uyum problemleri en aza inecektir. Zaman olacak, yatmadan yatmaya eve geleceksiniz; ailenizden, zamanınızdan fedakârlık edeceksiniz. Fedakârlık olmazsa olmaz… Bu konuda sizlere güveniyoruz. Elde ettiğimiz ve edeceğimiz başarı hepimizindir; bizler yöneticiler ve öğretmenler olarak ekip ruhu içerisinde çalışıyoruz ve ekip ruhu ile çalışmayı çok önemsiyoruz.

 

Zaman olacak öğrencilerimizin arkadaşı, zaman olacak ağabeyi-ablası, zaman olacak annesi-babası olacaksınız. Başarılı sporcu yetiştirmeden önce; “ iyi insan” önceliğimiz olmalı. Günümüzde öğrencilerimizi ve gençlerimizi bekleyen birçok tehlike var; onlardan korumanın yolu, onlara yakın olmanız ve sürekli rehber olmanızdır. Sizler rol model kişilersiniz, bunu unutmayınız. Spor dalları seçimleri konusunda, yöneltme ve yönlendirme konusunda doyurucu bilgiler veriniz, doğru yönlenme konusunda rehber olunuz.

IMG_4023

Alkan, projeye önem verdiklerini, projeyle gelen herkese destek vereceklerini söyledi. Biraz daha Emek, Gayret, Fedakârlık istedi. Toplantıda söz alan Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Karadutlu’ da müdürlük olarak spor malzemesi konusunda imkânlarının kısıtlı olduğunu ancak, okullarımızda sportif faaliyetlere katılacak olan öğrencilerimize geri iade edilmek üzere spor malzemesi yardımında bulunacağını söyledi.

Okullarda ve uygulamada karşılaştıkları sorunlarını dile getiren beden eğitimi öğretmenlerinin sorunlarının çözümü için her türlü gayret ve çaba içinde olduklarını, sorunu ortadan kalkmış veya en aza inmiş öğretmenin daha verimli çalışma içerisinde olacağı bilincinde olduğu belirten Alkan, tecrübeli öğretmenlerden iyi uygulama örneklerini dile getirerek aday öğretmenlerin çalışmalarına ışık tutacağını söyledi.

Böyle bir toplantının yapılmasının kendilerini mutlu ve memnun ettiğini dile getiren beden eğitimi öğretmenleri, bu toplantıların periyodik olarak ayda bir yapılmasının yararlı olacağını dile getirdiler ve bu görüş aynen benimsendi ve kararlaştırıldı.

 

IMG_4033

 

 

IMG_4010

 

 

IMG_4024

 

IMG_4026

 

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
TOBB Fen Lisesinden Aşure Etkinliği TOBB Fen Lisesinden Aşure Etkinliği

Müslümanlar tarafından Hicri yılbaşı olarak kabul edilen ve içerisinde bulunduğumuz  Muharrem ayı nedeniyle Onikişubat TOBB Fen Lisesi ...

Kahramanmaraş-Trabzon kardeşliği perçinlendi Kahramanmaraş-Trabzon kardeşliği perçinl...

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında Trabzon İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile  gerçekleşt...

PROMOSYON ANLAŞMASININ İPTALİ İSTENDİ PROMOSYON ANLAŞMASININ İPTALİ İSTENDİ...

Kahramanmaraş Eğitim Bir Sen 1 nolu şube başkan adayı Adem Aydoğan 2021 yılında ihalesi yapılıp 2022 Mart ayında ödemesi gerçekleştiril...

Bakalım Soruşturmadan Ne Çıkacak Bakalım Soruşturmadan Ne Çıkacak

31 Temmuz günü yaklaşık bir milyon beş yüz bin kişinin katılımıyla yapılan ‘KPSS Lisan Sınavı’ soruların çalınmış olma ihtimali üzerine...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
TOBB Fen Lisesinden Aşure Etkinliği TOBB Fen Lisesinden Aşure...

Müslümanlar tarafından Hicri yılbaşı olarak kabul edilen ve ...

GELECEĞE ÜZÜLME STRESİ  GELECEĞE ÜZÜLME STRESİ ...

Gelecek dediğimiz şey, gerçekte olmayandır. Olmayanı varsayı...

Küçük Depremlerin Mesajı Küçük Depremlerin Mesajı...

Kahramanmaraş’ta yangın, sel, deprem, trafik kazası gibi bir...

İYİ Parti Kahramanmaraş’ta vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor İYİ Parti Kahramanmaraş&#...

Kahramanmaraş şehir merkezinde vatandaş ve esnaflarla buluşm...

Kahramanmaraş’ta Yine Deprem Oldu Kahramanmaraş’ta Yi...

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde 3.8 büyüklüğünde dep...

Kahramanmaraş-Trabzon kardeşliği perçinlendi Kahramanmaraş-Trabzon kar...

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Progr...

Kahramanmaraş İYİ Partiden Aşure Etkinliği Kahramanmaraş İYİ Partide...

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Kadın Politikaları Başkanı Büşra ...

TÜRKÜLERİMİZ – I TÜRKÜLERİMİZ – I...

“…Dedem diyor ki, geçmiş zamanların birinde, bir han başka b...

Kahramanmaraş’ta Kadın Girişimciler ‘Kadınlar Matinesi’ Organizasyonunda Buluşacak Kahramanmaraş’ta Kadın Gi...

Kahramanmaraş’ta kadın girişimcilerin organize ettiği ve tak...

Kahramanmaraş’ta Yine Deprem Kahramanmaraş’ta Yi...

Uzun bir süreden beri belli aralıklarla sallanmaya devam ede...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ