Maraşta Haber
Maraşta Haber

Başkenti Görüp, Gezip Döndüler

Anadolu Jet’in “Başkent’i Görmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası  işbirliğiyle hiç Ankara’yı görmemiş ilimizde eğitim gören ortaokul ve lise öğrencilerini günübirlik Ankara’ya götürülme işlemleri sürüyor.  Bu proje doğrultusunda yeni bir grup İhsan Erkan ve Murat Kapyapar yönetiminde  Ankara’ya gitti ve döndü. 6 hafta […]

Başkenti Görüp, Gezip Döndüler

14 Mart 2020 - 21:52A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Anadolu Jet’in “Başkent’i Görmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası  işbirliğiyle hiç Ankara’yı görmemiş ilimizde eğitim gören ortaokul ve lise öğrencilerini günübirlik Ankara’ya götürülme işlemleri sürüyor.  Bu proje doğrultusunda yeni bir grup İhsan Erkan ve Murat Kapyapar yönetiminde  Ankara’ya gitti ve döndü.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

6 hafta şeklinde planlanan ve haftada iki gün gerçekleşen etkinlikte her seferde daha önce Ankara’ya hiç gitmemiş, uçakla seyahat etmemiş öğrencilerimizden seçilen 40 öğrenci iki öğretmen nezaretinde Ankara’ya uçuyor ve orada ,Feza Gürsoy Bilim Merkezi, Birinci Meclis Cumhuriyet Müzesi Ziyareti, Anıtkabir Ziyareti, MTA Müzesi Ziyareti,  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Panoramik Gezi ve Millet Camii Ziyareti gerçekleştiriliyor.

Başkent’ten dönen öğretmen ve öğrenciler gezi ile ilgili şunları söyledi:

 

Muhammet Efe Katılmış:Türk Telekom ortaokulundan Ankara gezisine katıldım. Ankara da Anıtkabir ve tarihi müzeleri ziyaret ettik. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bize bu fırsatı sunduğu için çok teşekkür ediyorum.

 

Hatice Kısa: Öncelikle bize bu şansı tanıyan yetkililere, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Böyle bir şans geçti elimize. Çok eğlendik ve çok şey öğrendik. Anıtkabir’i görme imkânımız oldu, birçok müze ve tarihi yerler gördük. Çok şanslıyız böyle bir geziye katıldığımız için.

 

MislinaKısa:Milli İrade Anadolu lisesinden katılıyoruz bu geziye. Öncelikle Ankara’yı görmek bizim için gurur vericiydi. Herkes başkentimizi tanımalı, görmeli. Bize bu fırsatı sağlayan, gezide emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, saygılarımızı ve sevgilerimizi iletiyoruz.

 

Erkan Tamer: 12 Şubat Anadolu lisesinde okuyorum. Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teşekkür ediyoruz, bu imkânı bize sunduğu için. Ankara’da ilk meclisimizi,Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir’i görme imkanımız oldu. Bunu sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.

 

Öğretmen Murat Kapyapar: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odası, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ve Anadolujet’in katkılarıyla “Ankara’yı görmeyen kalmasın” projesi kapsamında uçağa binmeyen ve Ankara’yı görmeyen ortaöğretim öğrencilerimizi günübirlik götürdüğümüz Ankara gezisinden dönmüş bulunmaktayız. 40 öğrencimizle ilk olarak Anadolu Medeniyetler Müzesi,daha sonra bugün İstiklal Marşı’mızın kabul günü olan bu anlamlı gün dolayısıyla Birinci Meclis’imizi ve İkinci Meclis’imizi ziyaret ederek akabinde de MTA Müzesi, Millet Külliyesi ve Camisini ziyaret edip gezimizi tamamlayarak sağ salim döndük. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve Anadolujet’e çok teşekkür ederiz.

 

“Başkenti Görmeyen Kalmasın” projesi 6 hafta sürecekti. 11 gruba ayrılan öğrencilerden, 7 grubun ziyareti gerçekleştirildi. Proje kapsamında Ankara’ya gidecek 4 grup kalmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere yönelik bütün faaliyetleri durdurmuştur. Bu yüzden şartlar normalleştiğinde, kalan grubunda, Ankara’ya gitmesi sağlanarak program tamamlanacaktır.

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekle...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kapsamında 7 Mayıs 2021 Cuma günü İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet AKKÜNCÜ...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinl...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve Şube müdürü Ahmet Akküncü’nünde katıldığı, İl Millî Eğit...

Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor. Bu Klip Beğeni Rekoru Kırıyor.

Ülkemizde Covid-19’un olumsuzlukları sonucu evine kapanan okulunun ve açık alanın özlemini çeken öğrencilerini bir nebzede olsa rahatla...

Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Ziyaret Etti Yılmaz, Ölçme Değerlendirme Merkezini Zi...

“Kahramanmaraş Ölçme ve Değerlendirme Merkezimiz oluşturduğu soru hazırlama komisyonları ile eğitime güzel hizmetler sunmuş ve yapılan ...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
“BAYRAM DUÂSI” “BAYRAM DUÂSI”

Gâlip Erdem Ağabeyimizin azîz hâtırasına duâlar ve Fâtihalar...

Kahramanmaraş Kamu-Sen İsrail Vahşetini Protesto etti Kahramanmaraş Kamu-Sen İs...

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya YENİPINAR, İsrail vahşet...

Kahramanmaraş’ta İsrail’in Yaptıkları Lanetlendi Kahramanmaraş’ta İs...

Ramazan Ayında, İsrail’in Kudüs ve Filistinlilere yapm...

Biriz Edebiyat Cemalettin Gündoğan İle Fasl-ı Muhabbet Grup Atışması 36 Biriz Edebiyat Cemalettin...

BİRİZ EDEBİYAT CEMALETTİN GÜNDOĞAN İLE FASL_I MUHABBET 221.G...

İSRAİL’E MEKTUP  İSRAİL’E MEKTUP 

Yüce Allah’a bile toplu isyan ettiniz,  Et verdi helva verdi...

ABT Projesi Öğrenci Buluşmaları Gerçekleşti ABT Projesi Öğrenci Buluş...

Akademik Başarı Takibi Projesi (ABT) Öğrenci Buluşmaları kap...

PIRLS Kapsamında Çevirimiçi Okuma Etkinli Yapıldı PIRLS Kapsamında Çevirimi...

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, İl Millî Eğitim Müdü...

ANNELER GÜNÜ  ANNELER GÜNÜ 

Anna jarvis kilisede anne günü kutladı.  Zavallı Müslümanlar...

 ANNELERİMİZ  ANNELERİMİZ

Vatan gibi kutsal, ekmek gibi mübârek, Türkçe gibi nezih, su...

KADİR GECESİNE HAZIR MIYIZ?  KADİR GECESİNE HAZIR MIYI...

Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece, Kadir gecesidir...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ