Maraşta Haber
Maraşta Haber

Bakan Yusuf Tekin’in Katılımı İle Kahramanmaraş’ta Beşiktaş İlkokulu Açıldı

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde  Beşiktaş İlkokulunun açılış törenine katıldı.   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deprem bölgesinde yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini ifade eden Bakan Tekin, hem kendisinin hem de diğer bakanların deprem bölgesini gündemin birinci sırasına koyduğunu belirtti. https://www.youtube.com/watch?v=JJTF03QlPaQ AÇILIŞA AİT FOTO-VİDEOYU GÖRMEK İÇİN ÜSTEKİ LİNKE TIKLAYIN Depremin ilk anından itibaren […]

Bakan Yusuf Tekin’in Katılımı İle Kahramanmaraş’ta Beşiktaş İlkokulu Açıldı

03 Kasım 2023 - 7:00A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde  Beşiktaş İlkokulunun açılış törenine katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deprem bölgesinde yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini ifade eden Bakan Tekin, hem kendisinin hem de diğer bakanların deprem bölgesini gündemin birinci sırasına koyduğunu belirtti.
https://www.youtube.com/watch?v=JJTF03QlPaQ
AÇILIŞA AİT FOTO-VİDEOYU GÖRMEK İÇİN ÜSTEKİ LİNKE TIKLAYIN
Depremin ilk anından itibaren Millî Eğitim Bakanlığı olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Tekin, şunları söyledi:
“Deprem olduğu andan itibaren öğretmen arkadaşlarımız, Bakanlık merkez teşkilatındaki arkadaşlarımız, taşradaki idarecilerimiz hepsi işin bir yerinden tutarak katkı sunmaya çalıştı. Yüzlerce etkinlik yaptık. Hastanelerde sınıflar kurmaktan tutun, 8. sınıf öğrencilerine Türkiye’nin her tarafında eğitim öğretimlerine devam etmeleri için kontenjan açmaya kadar… Öğretmen atamalarında, buradaki eksikleri giderebilecek, norm ihtiyacını kapatacak, pozitif ayrımcılıktan tutun, burada çalışan öğretmen arkadaşlarımızın problemlerini çözmeye kadar elimizden geleni yaptık. Velilerimizin hem zaman geçirmelerine, hem meslek edinmelerine katkı verecek hayat boyu faaliyetlerinden tutun, psikososyal destek ünitelerine kadar aklınıza gelebilecek her alanda organizasyon yaptık.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Her bakan kendi alanıyla ilgili olarak 6 Şubat’tan önce ilin durumunu bir an önce eskisinden daha iyi hâle getirecek.” şeklinde talimat verdiğini ve kendilerinin de Bakanlık olarak bu alanda çalışma yürüttüğünü ifade eden Tekin, 6 Şubat öncesinde Kahramanmaraş genelinde 1.017 okulda toplam 10 bin 133 dersliğin bulunduğunu anımsattı.
Kahramanmaraş’ta deprem nedeniyle 97 okulun kullanılamaz hâle geldiğini aktaran Tekin, sözlerine şöyle devam etti:
“Totalde baktığımızda bizim deprem sonrası, yani 6 Şubat’tan sonra okullar açıldığı andan itibaren toplam Kahramanmaraş genelinde yaklaşık 8 bin 446 dersliğimiz kullanılabilir hâlde. Yani 2 bin civarında dersliğimiz kullanılamaz hâle geldiği için deprem esnasında 2 bin civarında eksik derslikle eğitim öğretim hayatına başladık. Fakat aradan geçen zaman zarfında yatırım programımıza koyduğumuz, ihalesi başlanan, tamamlanan ya da ihale süreci devam eden ama 2024-2025 eğitim öğretim yılının başına kadar tamamlamayı hedeflediğimiz toplam derslik sayısı 2 bin 292. Aklınıza gelebilecek, yıkılmış, hasar görmüş yeni yerleşim yerleri sebebiyle ihtiyaç hasıl olmuş her yerdeki okullarımız, yatırım programımızın içinde. Toplamda bir aksilik olmazsa,  inşallah bir sorun çıkmazsa kentte 2024-2025 eğitim öğretim yılında 10 bin 738 derslikte eğitim öğretim hayatına başlamış olacağız.”
“Her toplantıda ve ortamda ailelerimizden eğitim öğretim sürecinde bize paydaş olmalarını istiyoruz”
Bakan Tekin, attıkları bütün adımlarda kendilerine paydaşlar aradıklarını ve bu noktada en büyük paydaşların ebeveynler olduğunu ifade etti.
Yapılan bütün bilimsel çalışmalarda ebeveynlerin katkısının çok önemli olduğunun ortaya çıktığını aktaran Tekin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Her toplantıda, her ortamda ailelerimizden eğitim öğretim sürecinde bize paydaş olmalarını istiyoruz. Bize destek olun. Siz, bize destek olmazsanız eğitim öğretim sürecinde aldığımız bütün tedbirlerin başarılı olma ihtimali yüzde 50. Çocuklarımız okusun istiyorsunuz. Okuma yazma alışkanlığı gelişsin istiyorsunuz, başarılı olsun istiyorsunuz ya da dijital bağımlılığı olmasın istiyorsunuz. Sizin örnek olmanız, bizim bu konuda alacağımız tedbirler kadar etkili. Eğer ondan okuma alışkanlığı gelişsin istiyorsanız, istirhamımız velilerden lütfen evinizde çocuklarınızla beraber kitap okuyun. Çocuğunuzun telefona, televizyona, sosyal medya mecralarına bağımlılıktan kurtulmasını istiyorsanız önce siz kurtulun. Önce siz yapmayın, siz örnek olun, ardından çocuklarımızdan isteyelim. Bütün akademik çalışmalar, bilimsel çalışmalar diyor ki en güzel öğretme metodu göstererek, yaşayarak öğretmek. Dolayısıyla bizim önemli paydaşlarımızdan biri aileler.”
Spor kulüplerine çağrı
Bakan Tekin, spor kulüplerinin kamuoyunun desteğini en çok alan sivil toplum örgütlerinden olduğunu, futbolcuların ve yöneticilerin de topluma örnek olma noktasında çok önem taşıdığını söyledi.
Beşiktaş’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Tekin, “Beşiktaş’a hem bu okuldaki emek ve katkısından dolayı hem de Türkiye’deki sportif yeteneklerin keşfedilmesi için verdikleri desteklerden dolayı ya da bundan sonra verecekleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Kulüp başkanlarımızdan bu tür hayır işlerine biraz daha zaman ayırmalarını, kaynak ayırmalarını, emek harcamalarını özellikle istirham ediyorum. Millî Eğitim Bakanı olarak istirham ediyorum. Çünkü bizim eğitim ve öğretim sürecimizin, paydaşlarından bir tanesi de sivil toplum örgütleri. Bu anlamda da spor kulüpleri bizim kardeşimiz.” diye konuştu.
Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ise konuşmasında, deprem bölgesinde barınmanın yanı sıra çocukların geleceği için okullar yapmaları gerektiğini de düşünerek bu düşünceyi hayata geçirdiklerini ve okul yapımlarına devam edeceklerini aktardı. Çebi, “Üç tane daha sözümüz var. Bu sene içinde tamamlayacağız. Özellikle de şunu belirtmek istiyorum ki öğretmenlerimizin Anadolu’nun her köşesinde yetiştireceği kıymetli evlatlarla bu ülke ayağa kalkacaktır. Dolayısıyla daha önce de belirttiğim gibi sadece öğretmenlik yapmak, bilgi vermek, öğretmek, eğitmek dışında bu depremde hırpalanan, kafalarda kalan sorunları da çözebilmek çok değerli öğretmenlerimize ekstra bir görev olarak düşmektedir. Beşiktaş ailesi olarak bunu yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Bize bu imkânı sağlayan hükûmetimize de teşekkür ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.
Konuşmaların ardından okulun açılışı gerçekleştirilerek öğrenci ve öğretmenlere başarı dileklerinde bulunuldu.
Kaynak : https://www.meb.gov.tr/kahramanmaras-besiktas-ilkokulu-torenle-hizmete-acildi/haber/31436/tr

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim S...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Birimi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan karma resim sergis...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, ...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kapsamında atalık/yerel tohumun önemi öğrencilere (ana sınıfları dahil) uygula...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Ma...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi matematik zümresi tarafından hazırlanan “HAYAT MATEMATİKTİR” adl...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler kala, öğrenciler birebir TYT heyecanı yaşadı. Kahramanmaraş’ ta 6 güzid...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Resim Sergisi Açtı Osmangazi Bilim ve Sanat ...

Kahramanmaraş Onikişubat Osmangazi Bilim ve Sanat Merkezi Re...

ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM DEDEM DOMATESİ, HIYARI OLSUN ÇATAL ÇATAL OLSUN, EBEM D...

DULKADİROĞLU – Sevim Şirikçi MTAL’de ÇEDES projesi kap...

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde “Matematik Bilgi Yarışması” Aziz Sancar Anadolu Lises...

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Aziz Sancar Anadolu Lisesi m...

PROJE OKULLARINDAN TYT PROVASI PROJE OKULLARINDAN TYT PR...

ÖSYM tarafından yapılacak 2024 YKS sınavına sayılı günler ka...

Dulkadiroğlu HEM’in, Erasmus+ Projesinin Almanya Hareketliliği Dulkadiroğlu HEM’in, Eras...

Dulkadiroğlu Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Erasm...

ENVER GÖKŞEN’İN OKUL MÜDÜRLERİYLE VEDA TOPLANTISI ENVER GÖKŞEN’İN OKU...

7 Mart 2024 Tarihi itibariyle emekli olacak Onikişubat İlçe ...

Kadınların Ürettiği Kıyafetler İhtiyaç Sahibi Öğrencilerle Buluştu Kadınların Ürettiği Kıyaf...

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür...

“Cumhuriyet’e Doğru” tiyatro oyununa Kahramanmaraşlılar davet edildi “Cumhuriyet’e...

Bora Severcan’ın yazdığı ve yönettiği, Do. Dr.İbrahim ...

316. Fasl-ı muhabbet Atışma dörtlükleri. 316. Fasl-ı muhabbet Atış...

1 Vatanım kutsaldır taşıysa altın Tarih kokan toprak, hazine...

Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gökşen için veda yemeği Onikişubat ilçe milli eği...

Kahramanmaraş Onikişubat ilçe milli eğitim müdürü Enver  Gök...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ