Maraşta Haber
Maraşta Haber

Bakalım Soruşturmadan Ne Çıkacak

31 Temmuz günü yaklaşık bir milyon beş yüz bin kişinin katılımıyla yapılan ‘KPSS Lisan Sınavı’ soruların çalınmış olma ihtimali üzerine Sayın Cumhurbaşkanı tarafından iptal edildi.  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, görevden alındı. Soruların, yayınlanan soru kitapçılığı ile aynı olduğunun ortaya çıkmasından kısa süre sonra ÖSYM’nin sosyal medya hesabından şu […]

Bakalım Soruşturmadan Ne Çıkacak

10 Ağustos 2022 - 16:57A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

31 Temmuz günü yaklaşık bir milyon beş yüz bin kişinin katılımıyla yapılan ‘KPSS Lisan Sınavı’ soruların çalınmış olma ihtimali üzerine Sayın Cumhurbaşkanı tarafından iptal edildi.  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, görevden alındı.

Soruların, yayınlanan soru kitapçılığı ile aynı olduğunun ortaya çıkmasından kısa süre sonra ÖSYM’nin sosyal medya hesabından şu mesaj yayınlandı: ‘Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır.’

Bu mesajla; aynı soruları yayın sattığı dershaneye devam eden kursiyerlere çözdürenleri, hem de aynı soruları KPSS sınavında kullananları korumaya çalışan (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevinden alındı. ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı.

Yaşananlara bakıldığında görünen o ki, bu ahmaklar soru çalmak, hırsızlık yapmaktan bile acizler. İnsan hiç olsun rakamları, isimleri, mekanları değiştirerek benzer soru hazırlar ve hırsızlığını gizlemeye çalışır.

Bu sınava Mühendislik Fakültesi mezunu olan benim kızımda girdi. Sınava hazırlanabilmek için 2.000 TL aylıkla çalıştığı iş yerinden ayrıldı. Sonra 8.000 TL ücret ödeyerek bir KPSS Hazırlık Dershanesine kayıt yaptırdı. Tam 9 ay boyunca haftanın dört günü bu dershanede sınava hazırlandı. Kızın canı çıktı desem inanın yalan olmaz. Sınav sabahı büyük bir heyecanla sınava girdi.

Sınavdan çıktığında yüzü gülüyordu. ‘Nasıl geçti sınav?’ sorularına ‘çok şükür iyi’ diye gülerek cevap veriyordu. Sevincimiz kursağımızda kaldı. Ne yazık ki uzun bir süredir bu ülkede dürüst insanların emeği, umudu ve geleceği çalınıyor. Hak edenlerin hakkı hile yapılarak ellerinden alınıyor.

ÖSYM gibi çok çok önemli bir kurumun başına; ‘soruların, yayınlanan soru kitapçılığı ile aynı olduğunun ortaya çıkmasından kısa süre sonra ÖSYM’nin sosyal medya hesabından ‘Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır’ şeklinde bir mesaj yayınlatacak kadar seviyesiz insanlar atanabilmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz’ demiş. Sayın Erdoğan bu söyleminde samimi olabilir ama benim kızım böyle düşünmüyor. Kurumların başına getirilen kraldan çok kralcı olan AK Parti yandaşları herşeyi mübah sayarak her haltı yiyebiliyor. Benim kızım hakkının göz göre göre yenmeye çalışıldığına inanıyor. Bu hükümetin kendi yandaşlarını iş başına getirmek için her türlü hile yapmaktan kaçınmayacaklarına inanıyor. Kızıma sakın kimse kızmasın. Yanılıyorsa, işler düşündüğü gibi değilse birileri çıkıp bunu ona anlatsın. Ülkeyi bu hale getirenlerden Rabbim bizleri tez zamanda kurtarsın.

Sayın Abdurrahman Dilipak 07 Ağustos 2022 tarihli köşe yazısında bakın Sayın Cumhurbaşkanı’na ne tavsiye de bulunuyor:

“ Tek kurtuluşunuz var: Yüzünüzü Hakk’a dönün. Bedeli neyse ödeyin.

Çünkü kendi geçmişinizle yüzleşip, bunun maddi ve manevi faturasını ödemeden, yanınızdaki haktan sapan ve saptıranları uzaklaştırıp, hakşinas insanları yanınıza almadan Allah’ın yardımı size ulaşmayacak. Unutmayın, Allah’ın kolaylaştırdığından daha kolay, zorlaştırdığından daha zor bir iş yoktur.

……

Eğer O’na yönelmekte tereddüt ediyorsanız, artık geri dönüşünüzün ve o bedeli ödemeye hazır olmadığınızı düşünüyorsanız, sizin hayırdan yana amel defteriniz dürülmüş mühürlenmiş demektir.”

(Yazının Tamamını Sayın Abdurrahman Dilipak’ın  07.08 2022 tarihli köşe yazısından okuyabilirsiniz.)

 

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Toplantısı Yapıldı Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Topl...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Kurumları Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Toplantısı 22.09.2022 tarihinde saat 09.30 ...

NFK İlkokulunda Bilgilendirme Ziyareti NFK İlkokulunda Bilgilendirme Ziyareti

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü ve Onikişubat İlçe Millî Eğitim Şube Halil Akyürek’in katılımı ile Kahramanmaraş Ölçme ...

Kahramanmaraş BİLSEM’den Bir Başarı Daha Kahramanmaraş BİLSEM’den Bir Başar...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezi Teknofest 2022 Trabzon’da düzenlenen Türkiye finallerine Engelsiz Y...

Türk Kızılay’ndan Özel Eğitim Öğrencilerine Materyal Desteği Türk Kızılay’ndan Özel Eğitim Öğre...

Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şubesi Başkanlığı ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde özel eğitim okulları ve sınıflarında eğitim gö...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Gıda İşletmeleri Kontrol Ve Denetim Toplantısı Yapıldı Gıda İşletmeleri Kontrol ...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Kurumları Gıda...

NFK İlkokulunda Bilgilendirme Ziyareti NFK İlkokulunda Bilgilend...

İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ahmet Akküncü ve Onikişubat İlçe...

Mehmet Doboğlu Mehmet Doboğlu

Mehmet Doboğlu; 01 Ekim 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi ...

Milletvekili Öçal: Türkiye büyük bir medeniyete sahiptir Milletvekili Öçal: Türkiy...

Kahramanmaraş’ta 24-25 Eylül 2022 tarihinde Sütçü İmam...

Kahramanmaraş BİLSEM’den Bir Başarı Daha Kahramanmaraş BİLSEM̵...

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkez...

TÜRKÜLERİMİZ – VII  / YEMEN TÜRKÜLERİ – 2  TÜRKÜLERİMİZ – VII ...

 -Yemen çöllerine “can eken”Mehmetçiklerimizin  ve Yemen’den...

Türk Kızılay’ndan Özel Eğitim Öğrencilerine Materyal Desteği Türk Kızılay’ndan Ö...

Türk Kızılayı Kahramanmaraş Şubesi Başkanlığı ve İl Millî Eğ...

“Kahramanmaraş Hikâyesi” Projesinde Ödüllü Yarışmalar Başlıyor! “Kahramanmaraş Hikâyesi” ...

Büyükşehir Belediyesi’nin “Geleneksel Ustalardan Geleceğin U...

İSLAMDA TÖVBE  İSLAMDA TÖVBE 

İnsanoğlu, hayvan ve melek arasında orta bir mevkide yaratıl...

Kahramanmaraş’ta Pardus kursu başarıyla tamamlandı. Kahramanmaraş’ta Pa...

TÜBİTAK ULAKBİM Pardus Eğitmeni Şenol ALDIBAŞ tarafından Oni...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ