Maraşta Haber
Maraşta Haber

6. “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi” Kitap Dağıtımı

“KAHRAMANMARAŞ BİLGİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ” KİTAP DAĞITIM TÖRENİ Onikişubat Belediyesiyle iş birliğinde, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü “Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor” projesi kapsamındaki kitap okuma yarışmasına yönelik tüm ilçelerimizdeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine dağıtılmak üzere kitap dağıtım töreni yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Toplantı Salonu’nda yapılan törene İl Millî Eğitim Müdürü […]

6. “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi” Kitap Dağıtımı

26 Ocak 2023 - 18:46A+A-

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !

“KAHRAMANMARAŞ BİLGİ İLE BULUŞUYOR PROJESİ” KİTAP DAĞITIM TÖRENİ

Onikişubat Belediyesiyle iş birliğinde, Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü “Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor” projesi kapsamındaki kitap okuma yarışmasına yönelik tüm ilçelerimizdeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine dağıtılmak üzere kitap dağıtım töreni yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü M.Sait Kırmacı Toplantı Salonu’nda yapılan törene İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mart,  Onikişubat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serdar Yakar,İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, ve okul müdürleri katıldı.

HABERE AİT FOTO VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ALTTAKİ LİNKE TIKLAYIN

https://www.youtube.com/watch?v=oUoXR0uPWLA

 

Törende konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Kahramanmaraş’ın Yedi Güzel Adam’ın damgasını vurduğu ve bu haliyle tescillenmiş, yolla edebiyatı bir araya getiren bir edebiyat şehir olarak 81 il içerisinde müstesna bir yere sahip olduğunu kaydederek, “Haklı olarak elde ettiği bu gururu bundan sonraki nesiller boyutuyla da devam ettirmek hem eğitimciler olarak bize düşen hem de bize destek vermek üzere her türlü yerel mekanizmayı kullanabilecekler için bir görevdir. Bu bakımdan maddî katkıları ve organizasyonuyla sadece Onikişubat’ta değil 11 ilçemizdeki okullarımıza ve öğrencilerimize Onikişubat Belediyemiz bir katkı sunmak maksadıyla desteklerini sürdürüyor.” diye konuştu.

Onikişubat Belediyesi’nin uzun yıllardan beri eğitime olan desteklerinin devam ettiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, “Bu desteklerin uygulamada gerçekten olumlu dönütlerini alıyoruz. Sadece “Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor” projesi kapsamında kitap dağıtımıyla kalmayan ve fizikî ortamları da bize sağlayan bir belediyecilik anlayışını, ortaya koyan Belediye Başkanımız Hanefi Mahçiçek’e teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Eğitim yatırımlarının öncüsü Onikişubat Belediyesi, bakanlık ödüllü projesinin 6’ncısını düzenliyor

 

Türkiye’ye model olan eğitim yatırımlarına imza atan Onikişubat Belediyesi’nin ‘Okumadığın Gün Karanlıktasın’ sloganıyla 2014’de hayata geçirdiği ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yenilikçilik ödüllerine layık görülen Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi’nin bu yıl 6’ncısı düzenleniyor. Projeyle toplamda 550 bin 500 kitap sayısına ulaşılırken; bu yıl ise 80 bin 500 kitap, 5’li ve 10’lu setler halinde sadece Onikişubat ilçesine değil, Kahramanmaraş’ta bulunan tüm okullara dağıtılarak, öğrencilere ulaştırılacak.

 

Başkan Hanefi Mahçiçek öncülüğünde eğitim yatırımlarına hız kesmeden devam eden Onikişubat Belediyesi, 2014 yılında başlattığı Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi’nin bu yıl 6’ncısını düzenliyor.

Pandemi sebebiyle verilen aranın ardından geçtiğimiz aylarda Onikişubat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 6. Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi’nin protokolü imzalanmıştı.

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi ile dağıtımı gerçekleştirilen kitaplar sayesinde binlerce öğrencinin okumaya olan ilgisini artırmak ve böylelikle gençliğin daha nitelikli inşa edilmesi hedefleniyor.

Proje kapsamında 2014-2020 yılları arasında 470 binden fazla kitap öğrencilerimizle buluşturulurken, 420 bini aşkın öğrenciye ulaşıldı. Projede ulaşılan toplam okuma sayısı ise 2 milyon 500 olurken, yeni hedef olarak 3 milyon 500 bin okuma oranı belirlendi. Okuma sürecinin ardından yapılan deneme sınavına ise her yıl ortalama 75 binden fazla öğrenci katılım sağladı.

Bu yıl ise Onikişubat Belediyesi’nce basımı gerçekleştirilen 44 bin kitaba ek olarak, 36 bin 500 kitap alındı, toplamda ise 80 bin 500 kitap öğrencilere teslim edilecek. Yeni dağıtılan kitaplarla toplamda 550 bin 500 kitap sayısına ulaşıldı.

5’li ve 10’lu setler halinde sadece Onikişubat ilçesine değil, Kahramanmaraş’ta bulunan tüm okullara dağıtılan kitaplar, öğrenciler tarafından yoğun ilgi görürken, okullardaki kütüphanelere de büyük bir zenginlik kattı. Onikişubat Belediyesi ayrıca Üniversite Hazırlık Kurslarına katılan öğrencilere 51 bin adet hazırlık kitabı ulaştırdı.

 

“Gençlerimiz nitelikli yetişsin diye 550 bin 500 kitabı onlarla buluşturduk”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen kitap dağıtımında okul müdürleriyle bir araya gelen Başkan Mahçiçek, sözlerine davetlilerin Regaip Kandili’ni kutlayarak başladı. Sözlerinin devamında Onikişubat Belediyesi’nin eğitim yatırımlarına değinen Başkan Mahçiçek, “Onikişubat Belediyesi, fiziki olarak çalışmalar yapar. Bakın 2014’den bu yana toplamda 2 milyar 41 milyon TL yatırım yapmışız. Bunun 950 milyon TL’sini ise belediye olarak ürettiğimiz kaynağı yatırıma döndermişiz. Vergi ve sigorta borcu da olmayan tek belediyeyiz. Bu fiziki çalışmaların çok daha önünde tuttuğumuz, önem verdiğimiz konu ise eğitim. Çünkü biz şunu biliriz ki, parasal kaynaklar veya fiziki imkanlar ne kadar büyük olursa olsun onu daha verimli kullanacak yetişmiş eleman olmazsa ortaya verim çıkmaz. O kaynakları anlamlı kullandıracak nitelikli ve gelişmiş insanlarımızın olması önemlidir. Bu bağlamda Onikişubat Belediyesi olarak 2014-2020 yılları arasında 470 bin kitap almışız. Bu sene de 80 bin 500 kitap aldık, toplamda ise 550 bin 500 kitap almış olduk. Kahramanmaraş biliyorsunuz ki edebiyatın başkenti, ama bu unvanın sürekliliğini sağlamamız lazım. Geçmişte bu topraklarda yetişmiş öncü fikir adamlarıyla övünebiliriz ama bugün de onlar gibi yazar ve düşünce insanları yetiştiremezsek geride kalmış oluruz. Esas olan da bugünü kavrayacak ama geleceğe dönük öngörüsü olan bir gençlik yetiştirmektir. İşte bunu başarırsak ülkemizin geleceği parlak olur, bu ülkeyi kimse tutamaz” dedi.

 

“Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi Türkiye’de örnek ve bakanlık ödüllü”

Öğretmenlerin, Türkiye’nin önemli bir değeri olduğunu dile getiren Başkan Mahçiçek, Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi’nin Türkiye’ye model olduğunu belirterek, “Siz değerli öğretmenlerimizle birlikte ülkemizin eğitimine, geleceğine katkıda bulunabilirsek ne mutlu bize. Onikişubat Belediyesi, 7 okul yaptı çok şükür. Kırsal mahallelerimizde 65, ilçe merkezinde ise öğrencilerimiz için 7 Bilgi ve Kültür Evi yapmışız. Öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımız hepsinden istifade edebilir. 7 adet havuzumuz var, hepsi öğrencilerimizin hizmetinde. Ayrıca Üniversite Hazırlık Kurslarımız var. Bugüne kadar 8 bin öğrencimiz kurslarımızdan ücretsiz istifade etmiş. Başarı oranı ise yüzde 83. Son sene 60 öğrencimiz ilk 20 bine girmişti. Bu sene yine devam ediyor. Eğitim için ne lazımsa yapacağız İnşallah. Milli Eğitim Müdürümüzün dediği Proje İmam Hatip Lisesi’ni de yapacağız. Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi gerçekten Türkiye’de örnek, bakanlığımızdan geçmiş yıllarda ödül almıştık. Okullarımız arasında yeni yarışmalar yapacağız. Hep beraber başaracağız, gençlerimizi daha nitelikli yetiştireceğiz. Allah izin verdiği, görevde kaldığımız sürece eğitimin ve öğrencilerimizin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman da yaptığı selamlama konuşmasında Onikişubat Belediyesi’nin eğitim yatırımlarından övgüyle bahsederken, Başkan Mahçiçek’e eğitime verdiği destekten ötürü teşekkür etti.

Program, kitapların okul müdürlerine takdim edilmesiyle son buldu.

Kahramanmaraş'ın güncel haberlerini Google News'ten takip edin !
Etiketler : |
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Harun Kurt, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı Harun Kurt, Onikişubat İlçe Milli Eğitim...

6 Mart 2024 tarihinden beri vekaletle yürütülen Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten atanan daha önce Dulkadiroğlu ilçe mi...

Kahramanmaraş Öğretmen Akademileri Final Programı ile son buldu. Kahramanmaraş Öğretmen Akademileri Final...

Kahramanmaraş Öğretmen Akademileri Yılsonu Değerlendirme Ve Belge Takdim Töreni Onikişubat 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu Salo...

Havacılık ve Savunma Sanayinde İşbirliği Ağı Genişliyor Havacılık ve Savunma Sanayinde İşbirliği...

Kahramanmaraş’ta yükselen havacılık ve savunma sanayiindeki işbirliği ağı genişliyor. Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi’nin ardından ...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Belli Oldu Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Bell...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen’in 7 Mart 2023 tarihinde emekli olması nedeniyle, o günden beri vekaleten yürütü...


BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Aziz Sancar Anadolu Lisesinin Muhteşem Veda Gecesi Aziz Sancar Anadolu Lises...

Onikişubat Aziz Sancar Anadolu Lisesi tarafından Milli Eğiti...

Harun Kurt, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı Harun Kurt, Onikişubat İl...

6 Mart 2024 tarihinden beri vekaletle yürütülen Onikişubat İ...

Mehmet Akif İnan İHO’ da Ayetlerin Tezahürü Sergisi Açıldı. Mehmet Akif İnan İHO̵...

Kahramanmaraş Onikişubat Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaoku...

Kahramanmaraş Öğretmen Akademileri Final Programı ile son buldu. Kahramanmaraş Öğretmen Ak...

Kahramanmaraş Öğretmen Akademileri Yılsonu Değerlendirme Ve ...

Havacılık ve Savunma Sanayinde İşbirliği Ağı Genişliyor Havacılık ve Savunma Sana...

Kahramanmaraş’ta yükselen havacılık ve savunma sanayiindeki ...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Belli Oldu Onikişubat İlçe Milli Eği...

Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen’in 7 ...

Kahramanmaraş Robotik ve Teknoloji Festivali, gelecek için umut verdi. Kahramanmaraş Robotik ve ...

Kahramanmaraş Merkez Spor Kompleksi’nde düzenlenen Robotik v...

Yıldırım Bayazıt İlkokulu’nun Robotik ve Teknoloji Festivali Başarısı Yıldırım Bayazıt İlkokulu...

Onikişubat Yıldırım Bayazıt İlkokulu, Kahramanmaraş Robotik ...

Başkan, Mehmet Akpınar ATAUZDER’e Bayram Sevinci Yaşattı Başkan, Mehmet Akpınar AT...

Atanamayan Uzmanlar Derneği (Atauzder) Genel Başkanı Mustafa...

331. Fasl-ı muhabbet atışma dörtlüleri (sezon finali) 331. Fasl-ı muhabbet atış...

1 Gelince gönüle sevmek sırası Yanmaya başlarmış kalpte çıra...

FOTO GALERİ
YAZARLAR HABERLERİ
VİDEO GALERİ